» »

Komponente za "gamerski" računalnik

Komponente za "gamerski" računalnik

«
1
2 3

TheReaper ::

Imam namizni računalnik, pri katerem je nedavno "skurilo" matično ploščo, saj je bila nevihta, doma pa ni bilo nikogar ki bi računalnik izklopil iz napajanja...

V glavnem stvar je taka, računalnik vsebuje naslednje komponente:
- matična plošča: P5KPL-AM
- procesor - CPU: Intel Core 2 DUO SLB9K MALAY 3,16GHz/6M/1333/06
- RAM: 2x 2GB DDR2 DIMM CL5
- grafična kartica: Nvidia Geforce 9800GT 512MB DDR3 TV-OUT 2DVI
- napajalnik: Asus P-50GA 500W
- trdi disk
- DVD-ROM
- Card reader

Rad bi kupil novo ohišje, RAM, Grafično kartico in seveda matično ploščo.
Vendar bi vse ostale zgoraj naštete komponente pustil takšne kot so (razen v primeru, da napajalnik ne bo dovolj močan, kupim tudi tega novega, za procesor pa nisem siguren, vendar, kot sem jaz videl je ta zelo močan in hiter, če se motim mi povejte...)

Rad bi da so komponente, ki mi jih svetujete:
- kompatibilne s komponentami, ki jih bom obdržal s prejšnjega računalnika
- kompatibilne s drugimi komponentami, ki mi jih svetujete
- uporabne za igranje najzahtevnejših iger še nekaj let...


Zapraviti sem pripravljen tja od 500€ pa do 900€.
Prosim če lahku svetujete tudi glede procesorja - ali se mi splača starega obdržat, ali novega kupiti...

Najlepša hvala! :)

dvihtelic ::

za 900EUR bi dobil že kar sposoben comp za igrat, ki je boljši kot ta, ki ga imaš sedaj. Jaz bi na tvojem mestu nabavil novega po delih - seveda

69charger ::

Od tvojega računalnika obrdži samo disk,card reader in DVD-Rom. Potem se pa odloči,AMD ali Intel. Če kupuješ AMD,je najboljši Phenom X4 ali pa šestjedrnika. Če je Intel,kupiš Core i5 ali pa i7. Matična mora podpirat DD3 RAM. 4-6GB rama je skoraj obvezno za gamerski računalnik,grafična kartica pa Radeon 5850/Geforce GTX460. Napajalnik si kupi najmanj 750w.

klinker ::

Sori ma E8500 je se zdaj odlicen CPU za igre in se marsikaj, pa tudi 4gb rama je vredu. Skratka, kupi maticno, grafo po potrebi in napajalnik pac ce bos dal mocnejso grafo.

Maticna: ASUS P5QD Turbo - Intel P45/ICH10R/DDR2/775/ATX 112.80 EUR
Grafa: Gainward GeForce GTX 460 768MB 199.20 EUR
Napajalnik: Corsair TX 650W 106.80 EUR

S temi komponentami bos mel mir se nekaj casa

TheReaper ::

jah novega računalnika ne bom kupoval, zdej kot je pa "klinker" reku, sam grafo pa matično menjat... Itak rabi tudi moj fotr komp tko da bom dal komponente njemu...

No ja v glavnem jaz sem se tako odločil:
- matična plošča
- procesor
- RAM
- grafična kartica

Pa bi lepo prosil če mi poveste ali so te komponente kompatibilne med sabo, ter če je moja odločitev dobra (vaše mišljenje).

Prosim povejte tudi katero ohišje se mi splača kupit... (kompatibilno z zgoraj navedenimi komponentami).
Ter če bo 500W napajalnik dovolj močan, če ne bo potem povejte katerega se mi splača kupit.

Če veste za kakšno boljšo spletno trgovino od "mimovrst" za te komponente mi tudi povejte.

Hvala še enkrat, ter hvala tudi za dosedanje odgovore!!!

Nwanko ::

Rame zamenjaj,ti so mišljeni za tripple channel,ti rabiš dual channel 2x2GB

mr1two ::

poglej si cene za te komponente na dinokomp.si, na hitro sem zračunal za te komponente
matična 133.20, mimovrste 139,49
proc 164.40 EUR, mimovrste 173,90
ram(nimajo istega, zato podobna reč) OCZ Gold Edition 6GB 1600Mhz cl8 KIT - 1.65V 195.60 EUR , mimovrste 214,90
grafa(spet, ni istega, ampak boljše) Gigabyte Radeon HD 5850 1GB OC 289.20 , mimovrste 303

potegneš črto, daš skoraj 50 evrov manj.
LP in če kupuješ pri njih, povej da sm ti jaz priporočil, ker v kratkem nekaj naročam pri njih :) (popust popust popust...ja, sanjam sej vem) :D

deadbeef ::

mimovrste se je res podražil tam se sploh računalniške robe ne splača več kupovat. Vsaj vsak, ki ima polovico možgan tam ne bo komponent kupoval.

TheReaper ::

sej jaz itak nisem mislil tam kupit sem mislil kupit na funtech.si, sm sam podal linke do tam ker imajo boljši opis komponent, drugače pa hvača bom pogledal to trgovino ki si mi jo priporočal.

Samo za ohišje in napaalnik, ter če so deli kompatibilni pa ni noben povedal... :)

TheReaper ::

Ok sem se že odloču za komponente, pa hvala vsem ki ste pomagali!!!...

drugo temo pa sem odprl ker v tej ni hotel nobeden oodgovarjati...

SavoKovac ::

Če mena vprašaš menjaj ploščo, vzemi en navaden model, med 50EUR do 70EUR (zapravi prihranek, ker si kao drugje nabavljal, čeprav nisi).
Nasveti glede ostalih komponent so na mestu.
Potem pa premisli, katere igre bi igral, na kakšnem monitorju (npr. CSS in Combat Arms ne rabita SLI in 6 jedernika).
OZ. se ti ne splača zdaj takoj vložit za računalo če boš potem čakal 1 leto na prave igre (podpora 6 in več jedrom, PhysiX...).
Če pa igraš zahtevne igre s pravo podporo, potem se splača imeti primeren HW in kupiš komponente.

TheReaper ::

sedaj se je v bisvu cela stvar spremenila odločil sem se da bom kupil naslednje komponente

- matična plošča
- procesor
- RAM
- grafična kartica
- napajalnik
- ohišje

bluefish ::

Namesto tega napajalnika raje vzemi Corsaira, ki ga je omenil klinker.

klinker ::

ASUS M4A89GTD Pro - AMD 890GX/SB850/DDR3/VGA/CFX&HCFX/am3/ATX 117.60 EUR
AMD Phenom II X6 1055T (2,80Ghz, 9MB) BOX 125W 199.20 EUR
OCZ Gold Edition 4GB 2000Mhz cl10 KIT - 1.65V 114.00 EUR
Gainward GeForce GTX 460 768MB 199.20 EUR
Corsair TX 650W 106.80 EUR
Cooler Master 690 II Advanced 98.40 EUR

dinokomp.si

TOP ::

No sedaj pa poglej kaj si skobasal,kupil boš proc X4 965 za 197e,medtem ko X6 1055T stane par evrov več.Daj razmisli mal.In zakaj rabiš 750W napajalnik.

TheReaper ::

tudi sam sem najprej hotel šestjedrnika, verjetno ravno tega ki ga ti mislis, ker vem da je bla skor ista cena, vendar je večin ljudi rekla da se mi bolj splača štirijedrnika... Pa prosim če zdaj poveste kaj pol 4-jedrnik al 6- jedrnik, kaj se mi bolj splača...

750W napajalc pa zaradi "overclockanja", pa ker bom mogoče v bližnji prihodnosti naredil en crossfire, ter ker bom dokupil še par ventilatorjev za ohišje, ram, ter cpu...

Mitja358 ::

CPU X6, napajalnik pa veliko raje Corsair TX 650. Nevem, enostavno ne razumem, da sedaj ko lahko dodaš samo par EUR in vzameš X6, ne pa pozneje ko moraš dati preko 150e, da ga dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

TheReaper ::

klinker a bi lahk dobi linke???

ampak a bo ta napajalnik kul če bom overclockal cpu pa en crossfire naredu, ter dodal par ventilatorjev???

jaja cpu je settled bom pol uzel x6

Zgodovina sprememb…

TheReaper ::

pa še eno uprašanje, če imam matična SATA III oz SATA II prključke, a lahko jaz noter vključim SATA I disk, z SATA I prključkom???

bluefish ::

Da.

TheReaper ::

pa a ta matična k jo je klinker predlagal podpira CF???

bluefish ::

Ja, oglej si specifikacije: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=G...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mitja358 ::

Seveda. Saj ti vse piše.

klinker ::

Med Corsair in LC je kar lepa razlika,ceprav ima "manj" W ;)
dinokomp.si :)
pa preberi ze specifikacije kaj podpira in kaj ne....se v imenu ti pise.... ASUS M4A89GTD Pro - AMD 890GX/SB850/DDR3/VGA/CFX&HCFX/am3/ATX 117.60 EUR

cinkaCR7 ::

Podpira CF, samo nevem kako boš ti nvidio v cf dal:D

TheReaper ::

aha dobro potem hvala. Matično bom vzel to ki si mi ti predlagal, ram in procesor tudi, za napajalnik me zanima ce bo dovolj mocen ce dam CF, ter par dodatnih hladilnikov, grafična se mi zdi moja boljša saj ima 1GB pomnilnika...
any thoughts on thiS???

bluefish ::

1GB vs. 786MB nima toliko veze, ker GDDR ni vse. Če pa resnično misliš uporabiti CF, potem ti kaj drugega kot ATI tako ali tako ne preostane.
Kljub vsemu pa dobro premisli o smiselnosti CF. Splača se, če kupiš dve grafični že ob nakupu računalnika ali pa malo pozneje, ne pa po letu ali dveh, ko je na voljo že novejša serija, ki ponuja mnogo več (CF & SLI namreč v realnosti ne dosegata 100% zmogljivosti "sekundarne" kartice).

worxer ::

na tvojem mestu bi js uzeu te :
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

TheReaper ::

saj sm rekel v bližnji prihodnosti, to je ko dobim plačo naslednji mesec :D

drugače pa kaj glede napajalnika??? priporoči mi enega za CF + overclockanje + dodatne hladilnike ce lahko???

no potem bom ram vzel tale frostbite ker bom že naročil nekaj komponent v tej trgovini saj e skoraj isti kot tisti ki mi ga jee klinker priporočil...

aja in kaj glede napajalnika???

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

saj sm rekel v bližnji prihodnosti, to je ko dobim plačo naslednji mesec :D
No, to je pa drugo :) .

TheReaper ::

jaja itak :D

sam kaj pa zdej glede napajalca??? potrebujem ga za 2x radeon hd5850 grafično, ker bom mel CF
pa še za dodatno hlajenje ki bom kupu, ter za overclockanje

HOČEM POVEDATI DA NAJ BO DOVOLJ MOČEN , TER IMA POTREBNE PRIKLJUČKE ZARADI ZGORAJ NAŠTETIH RAZLOGOV...

IvoJan ::

corsair HX650 je vec kot dovolj.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

TheReaper ::

e hval ti pol bo pa to hvala

pa še nekaj, kako na jaz vem ce na dinokomp.si imajo stvari na zalogi, ter če lahko poveste koliko časa ponavadi stvari potrebujejo da prispejo???

Zgodovina sprememb…

worxer ::

če jih majo an zalogi pride čez 2 dni če pa nimajo pol pa kak tedn al pa 2 čakaš

TheReaper ::

aha sam a ne piše če je na zalogi al če ni???

worxer ::

nevem, poglej mal :)
P.S. zakaj mu prporočate corsair HX650, namesto LC 750W LC8750, ki je tut dražji in ma manj watov izhodne?

IvoJan ::

a se hecas??

prvo kot prvo ma ta LC premalo prikluckov za grafične.
drugo kot drugo je pa slabši od corsaira.. ni vse v deklarirani izhodni moči.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

worxer ::

morš gledat da je reko da bo procesor navijo, ko deseže tut do 200W porabe, mogoč 250W, grafična ena porabi v polni moči do 250W reko pa še je da bo mogoč še eno vezo v CF

IvoJan ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php... corsair
http://www.dinokomp.si/product_info.php... LC

corsair ima 12v single rail. in seveda 4 pci-e 8pinske prikljucke.
LC ima samo 2x8pinska prikljicka in razdeljene raile.

ja mas res procesor ma vedno 400W+ porabe... kaj ti govoris?? moj bivsi q8200 navit je mel max 130W....

grafična ima peak power consumption 150W. malo si preberi preden trosiš neumnosti.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

IvoJan ::

aja tolk da smo si na jasnem. jaz mam HX650 in gonim HD5850 CF brez problema.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

worxer ::

ja, ta ma res manj priklučkov. sam za tak pc bi nuco okul 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: worxer ()

IvoJan ::

ne sploh.

tak nenavit istem bi porabil 450W. navit max 600W

http://extreme.outervision.com/psucalcu...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

worxer ::

Ok, glih sm gledo specifikacije te grafične, tak da res bo 650W dost. sm mislo d ma porabo prebližno takšno kot moja, ki je res fjst požrešna, ampak ima tale radeonka samo 151W

TheReaper ::

aha hvala za debato k sta jo mela k zdej sem siguren da bo ta napajalnik kul in lhk lahke duše naročim... :)

TheReaper ::

Se pravi jaz naj bi kupil naslednje komponente:

- Matična plošča

- Procesor

- RAM

- 2x Grafična kartica (CrossFire)

- Napajalnik

- Ohišje

A je tako vredu?

Pa prosim če mi še kdo pove ali je možno povezati (CrossFire) 2 različni Grafični kartici, ker me zanima :)
Pa še nekaj... A zraven CPU-ja pride tut "thermal paste"??? Ker če ne jo bom dokupil...

Hvala!!!

Zgodovina sprememb…

worxer ::

polek cpju naj nebi dubo paste, če pa lahko 2 različni vežeš v crossfire pa mal preglej specifikacije obeh grafičnih, če lahk al ne.

pošten pc drgač ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: worxer ()

TheReaper ::

na internetu ne najdem kaj preveč uporabnega zato pa.

A lahko povežeš (CrossFire) Radeon HD5850 in Radeon HD5970???

Pa še kateri "thermal paste" priporočate??? :)

Zgodovina sprememb…

worxer ::

gledo sm mal po netu pa sm najdo tale forum: http://www.webmaster-talk.com/computer-...
- se reče morjo bit iste, prbrav sm pa na drugem forumu da je lahk ena HD5850X2 ena pa HD5850

worxer ::

tle je še en graf, kere grafične lahk skupi vežeš:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

TheReaper ::

ja potem glede na ta graf ih lahko...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming Computer! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
608886 (7422) jazbec
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21833624 (29320) bedak
»

PC nakup

Oddelek: Kaj kupiti
497137 (6331) Steinkauz
»

Nova "mašinca" :P (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10212999 (10852) IvoJan
»

Gamerski računalnik za 1200 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
656855 (5097) solatko

Več podobnih tem