» »

Komponente za "gamerski" računalnik

Komponente za "gamerski" računalnik

1
2
3

dzinks63 ::

A lahko povežeš (CrossFire) Radeon HD5850 in Radeon HD5970???
ja potem glede na ta graf ih lahko...

Ne moreš. In zakaj bi takšno kombinacijo sploh dajal v cf? In če že bi, je napajalnik 650W prešvoh.

gruntfürmich ::

paste ne rabiš, ker je že gor na novem hladilniku od procesorja. samo stisneš skupaj hladilnik in procesor na plati in to je to. samo pazi da se ti plata ne zvije - vzami jo v roko in podpri tam ko je socket za procesor.

hx 650W corsair bi bil dovolj za 2x 5850. jst sem ga s tem namenom kupil...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ProGTX ::

TheReaper, ti si pa nekam hitro premišljaš, pa nekam zvišal si proračun :D

Če boš vzel AMD konfiguracijo, vzemi X6, za Intel vzemi i7 (860 ali 920, odvisno ali boš potem 8 ali 6 giga RAMa - da je to preveč? Tudi jaz sem si pred štirimi leti mislil, kako je 2GB veliko ...).

Grafično raje GTX 460 - magari SLI, če ti pašejo dve grafi, sploh tukaj bo očitna cenovna razlika; GTX 460 SLI je nekje 480EUR, HD5850 CF je bližje 600EUR.

galu ::

dzinks63 je izjavil:

A lahko povežeš (CrossFire) Radeon HD5850 in Radeon HD5970???
ja potem glede na ta graf ih lahko...

Ne moreš. In zakaj bi takšno kombinacijo sploh dajal v cf? In če že bi, je napajalnik 650W prešvoh.


V bistvu lahko... S tem, da se potem frekvence 5970 zmanjšajo na 5850, za čim večje 'sožitje'. CF scaling pa bi bil zalo slab, anyway... Že 5970+5870 je slabo.
Tako to gre.

TheReaper ::

No hvala za vse, ampak bom kupil komponente ki sem jih že prej naštel...


- Matična plošča

- Procesor

- RAM

- 2x Grafična kartica (CrossFire)

- Napajalnik

- Ohišje

klinker ::

Upam samo da mas 30" monitor da bos sploh kaj mel od teh 2 graf :D

worxer ::

:D drgač pa vseen mu bo usaj GTA IV delo 100%, tak kot men pa ne :D

TheReaper ::

monitor mam 24'
GTA 4 pa mam ze instaliran na disku :) na prejsnjem kompu delu ce je blo use na min. pa se tkrat je stekal :)

Drgač pa hvala za vse skupaj vsem ki ste sodelovali :)

IvoJan ::

meni GTA IV na 5850 CF kar lepo goni, samo mam 22' zaslon s 1680x1050 resolucijo :) ne vidim potrebe po vecjem :) mi usaj vsi spili lepo delajo hehe xD

upam da ti bo računalnik dobro služil :) izbral si odlično konfiguracijo in ti nebo treba menjat računalnika vsaj 2 leti če ne celo še več :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

TheReaper ::

IvoJan je izjavil:

meni GTA IV na 5850 CF kar lepo goni, samo mam 22' zaslon s 1680x1050 resolucijo :) ne vidim potrebe po vecjem :) mi usaj vsi spili lepo delajo hehe xD

upam da ti bo računalnik dobro služil :) izbral si odlično konfiguracijo in ti nebo treba menjat računalnika vsaj 2 leti če ne celo še več :)


Hehe končno nekdo da se strinja da je računalnik kul :)

Drugač pa imaš v GTA IV verjetno vse do konca na high????

GTA IV se mi zdi še najbolj zahtevna špila od vseh, ljudje pa pravijo da je vzrok za to, faljena programska koda...

worxer ::

Po mojem mnenju je tut najbolj zahtevna, nebi pa smel met v igri tist limit da nemorš grafiko nastavt na višje (tist bloker neb smeu bit)

bluefish ::

Da, GTA IV ima izjemno slabo optimizirano kodo, ki pa po eni strani še najbolj obremenjuje procesor.

worxer ::

http://www.xfire.com/video/4bead/ evo, tko je men delau GTAIV na mojm pcju.

distanco sm meu naštimano na 3/4 od max

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: worxer ()

TheReaper ::

Sam da dobim js komponente (naročim ta vikend tko da upam da bo se drugi tedn prslo, čeprav dvomim), pa bomo naprej špilal GTA 4 :D

Edinn k me jebe, ce mogoce kdo ve. Imam slušalke od Razerja, in sicer Megalodhon 7.1 (imajo svojo zvočno kartico, tako da jih je potrebno priklopit samo v USB port), no in vse odlično sam nekaj časa nazaj so začele zajebavat, bom dal par primerov.
Sm v igrici, igram vse lepo in prav, ko kar naenkrat ni vec zvoka, slušalke lahko sklopim, in ponovno vklopim, vendar ne pomaga, lahko jih priklopim na drugi USB port, pa še vedno ne pomaga. Ko pa exitam igro in jo spet zalavfam pa je zvok spet kul, dokler se ne zgodi ista stvar, včasih vsake 5 min, včasih pa zdrži tudi cel dan.

Če sem na youtubu in gledam video, s se zgodi ista stvar, in potem moram zapret browser in ga ponovno odpret da spet normalno dela.

Če gledam film, je isto, dokler (kot lahko že veste), ne zaprem playerja in ga ponovno zaženem...

Usb priklop sem poskusil menjat, vendar ne pomaga, druge stvari pa na tem USB portu delujejo normalno.

A ve kdo kaj bi mogoče bilo???

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

očitno plata...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheReaper ::

ja sm tut js pomislu ampak saj pravim, druge stvari delajo kul na istem usb priključku, razen odkler mi je šla plata čist v ku**c (razlog za nakup novega računalnika) mi tudi miška od razerja utripa namesto da bi svetila...
Mislis da je mozno da je plata al je kaj s slusalkami narobe (čeprav dvomim da bi bile slušalke, saj one nimajo nič z tem da se špila ponovno zalavfa...)???

worxer ::

probi menjat driverje za to

TheReaper ::

jah slušalke ne zahtevaj, in prav tako nimajo, nobenih driverjev...

worxer ::

ko si vtakno v usb se niso namestil nobeni driverji?

TheReaper ::

nope...poglej tu če kaj pomaga http://www2.razerzone.com/Megalodon/

drgač pa sej ti piše, tehnologija plug&play

Zgodovina sprememb…

worxer ::

kaj pa vem, probi na kerem drugem pcju če lahk.

TheReaper ::

jah na prenosnik nvem zakaj sam ne morm k hrešči...
drgač pa mam itak garancijo še 2 mesca tko da počakam na nov komp če bo kul bo kul, če ne pa garancija, sam kaj k jim bo rablo ful časa... že k sm naroču je pisalo čas dobave 2-3 dni, js pa sm dobil dobesedno čez 5 mesecev XD drugač sm pa naročil z mojcomp.net...

worxer ::

pojt k kakem kolegu probat

TheReaper ::

ja sam problem je da bi mu mogla špila laufat 2 dni (tolk so max zdrzale brez da crknejo) da bi se prepričal da so vredu

gruntfürmich ::

hmm, meni lachesis in choperhead utripata. diamondback pa je svetil...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheReaper ::

ja sam na lachesis sam uni razer znak utripa počasi, meni pa je full hitro utripal znak in tudi una lučka na koleščku...

worxer ::

dokler miška dobro teče je dobro :)

TheReaper ::

no fantje zadnja odločitev je padla in sicer:
- matična plošča
- procesor
- 2x RAM (8GB skupaj)
- 2x grafična kartica (CrossFire)
- napajalnik
- ohišje
- SSD disk
- HDD disk (ga že imam)
- DVD-Rom (ga že imam)

No in že sam sem pogledal in kolikor jaz vem je vse kompatibilno, če pa bi mi lahko še vi potrdili da je kompatibilno bi blo great. Pa povejte tudi če bo napajalnik dovolj močan za prenašat vse te komponente (upoštevajte da bom komponente mogoče overclockal, ter da bom dodal še nekaj hladilnikov, prv tako mam 2 grafični (CF)).

Hvala

Zgodovina sprememb…

worxer ::

če misliš met windows 7 gor ti bo tale ssd disk premal, ker ko namestiš vse driverje+utilitye pa še osnovne programe ti bo glih šlo na knap, priporočam ti še kakih 10gb polek.

napajalnik je pa vredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: worxer ()

TheReaper ::

aha pol bo pa treba kaj več kr sm lih zdej k si me spomnil videl da res rabim 80 gb za programe pa winse...

a pa napajalnik bo zihr zadost Waten pol kr en tip mi je reku da bi rabu vsaj 850W

TheReaper ::

kaj pa pravis na ta disk???

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

worxer ::

ta disk ... malo je počasnejši je pa večji.
za SSD disk ti priporočam da več strani pregledaš, ker so cene dost različne, pa hočš nujno SSD disk al bi biu kak HDD tut dobr? npr: http://www.dinokomp.si/product_info.php...
http://www.samsung.com/global/business/...

TheReaper ::

ja sej bi uzel HDD sam a je kaj razlike pri gamingu če je disk HDD ali SSD (pa igre bi imel tako in tako na HDD), pa še a je sistem dost hitrejši če je SSD???

Zgodovina sprememb…

worxer ::

čist mal. odvisno od hitrosti, SSD je vsekakor hitrejši.

gruntfürmich ::

jst bi raje rame druge (corsair, patriot, geil), pa ssd ali ocz 2. generacije ali pa 80GB intel ali pa crucial c300, pa grafično bi lahko sapphire.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

worxer ::

al je asus bolš kot saphire.
po mojem mnenju so firme to razvrščene po kakovosti: XFX, ASUS, Gainward, saphire, gigabyte, club 3d, ...

TOP ::

Worxer ne kotali buč.Vse grafične so enake razen hlajenje je drugačno in nalepke od proizvajalca.Drugače tile proizvajalci ne delajo graf,ampak jih kupije,gor denejo hlajenje in nekatere kej overclockajo,recimo Power color so znane po tem.Kar se tiče napajalnika,sam sem mel 2x4890 CF na 600W LC Powerju in je vse delalo BP,tako da najbolje da kupiš 1KW napajalnik pa gor poveži še kak ventilator,da ti bo sobo hladilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

worxer ::

nvm kak je glede tega ampak če boš vzeu grafično od XFX boš meu doživljensko garancijo.

bluefish ::

Doživljenjska garancija ne obstaja. Pojem označuje le, da si do garancije upravičen toliko časa koliko je izdelek v proizvodnji oz. je aktualen. Po parih letih si lahko s tem listom le obrišeš rit.
Pri mnogih izdelkih je tako bolje imeti "omejeno" garancijo, ker vsaj veš, pri čem si - sploh če je le ta za obdobje pet let.

worxer ::

mushkin ma garancijo 10 let, to je ql :)

bluefish ::

No, veliko boljše kot pa "lifetime".

klinker ::

od SSDjev je baje ta eden najbolsih... Crucial RealSSD C300 128GB 2,5" - SATA3 - 6Gb/s
Je pa drag :D

worxer ::

ja, tist ko ma globok žep pa če je žep pun dnarja si ga bo že prvošu :)

TheReaper ::

mah za enkrat bom mel raje HDD potem mogoče kupim SSD...
drugač pa napajalnik sem našel enega 850W ker 1000W e res že drago, vsaj če misliš met kakšno priznano firmo, tko da pomojem bi 850W zadostoval drugač pa ma na +12V priključku moč 840W...

TheReaper ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php... ta bi pomojem moral bit zadost ha???

IvoJan ::

razumes da je dosti 650???
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

TheReaper ::

no pa dobro kaj zdaj eni pravjo 650W je dovolj drugi pa da vsaj 1000W XD komu naj zdej verjamem???

IvoJan ::

tisto je bil sarkazem.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

TheReaper ::

aha i thought so... :) dobro pol pa bo 650W...
uglavnem čez 1-2h naročim... finally :)

worxer ::

650W je dsot, ena grafa računi da ma 151W porabe ko jo obremeniš na puno procesor pa druge komponente polek pa nimajo tut ne čez 200W porabe.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming Computer! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
608907 (7443) jazbec
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21833677 (29373) bedak
»

PC nakup

Oddelek: Kaj kupiti
497144 (6338) Steinkauz
»

Nova "mašinca" :P (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10213017 (10870) IvoJan
»

Gamerski računalnik za 1200 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
656867 (5109) solatko

Več podobnih tem