» »

RASPPPOE ob zagonu sistema

RASPPPOE ob zagonu sistema

Han ::

Sem (psevdo) preiskal kar nekaj tem, a nisem našel odgovora...

Sistem: Windows 2000
Povezava: ADSL
Protokol: RASPPPOE

Vprašanje: Kako nastavit Windows, da se bo ob zagonu lepo povezal v internet, a šele za tem, ko se naloži požarni zid (ZoneAlarm)?

Schedulerja (Control Panel - Scheduled Tasks) mi nekako ne uspe prepričat, da bi sploh aktiviral povezavo, če pa dam bližnjico v Startup, se pa poveže predno se naloži požarni zid...
  • spremenil: Han ()

iration ::

vem da si že probu ampak dej še enkrat lepo natančno po navodilih pa bo zihr ratal.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

p4 ::

In the advanced properties, edit the Run: edit box and append the command-line parameters " -d "Connection Name"".
tale del je zelo pomemben...da te nebo zmedlo s temi narekovaj ti bom pastal tocno tko kt mam jst...
C:\WINDOWS\system32\rasphone.exe -d "Connection to BSN-8"

moras pa nujno imeti pri logon w winsih password drugace ti scheduled tasks ne dela !

Han ::

Hvala obema, čeravno to ni tisto, kar želim. Verjetno bo treba še zagon ZoneAlarma malo spremenit...

Kako to, da ne morem dostopat do interneta, če imam v Scheduled Tasks nastavljeno At System Startup ali At Logon? Povezava je sicer vzpostavljena, vendar dostopanje do strežnikov ne deluje! ;(

Če se mi sistem poveže iz Startup mape, je vse v najlepšem redu... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Hux ::

Ves kaj me zanima ce je normalno da ta RASPPPoe client prepozna tvoj adsl kot Dailup ISDN? Sicer dela vse normalno ampak ko pogledam noter v netwok folder mi je ikona pod dailup in ko jo odprem je vse kot za ISDN narihtano plus ko desni klik na delujoco ikono tudi ISDN pise.

Han ::

Mislim da je to normalno. Pri meni je isto...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130061 (19548) Qushaak
»

Novopecenec ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
172168 (1484) BaRtMaN
»

Kje dobiti windows scheduller?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101042 (962) Predator
»

RASPPPoE Reconnect

Oddelek: Omrežja in internet
211822 (1413) BaRtMaN
»

Avtomaticno ugasanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161744 (1495) Highlag

Več podobnih tem