» »

Novopecenec ADSL

Novopecenec ADSL

Ashrack ::

K sm mal po netu brsku sm prsu do zanimivega clanka:
http://www.raspppoe.com/

In zj me zanima ali se ga splaca instalirat?In kaksne bi bile prednosti/slabosti. Kajti jaz uporabla onega od SIOLovega CDja. Imam pa Win2k SP3! Trenutno snemam dol SP4 z brzino 120KB/s! Kera huda razlika proti DIAL UPu :)

ps.Racunalnik mi dela 24/7 z emulo v ozadju.
....

Elemen_T ::

Ti si ga kar naloži! Se splača.

Poveže se hitreje in kar je najbolj pomembno - povezava je bolj domača, bolj integrirana - ala dialup stil.

Predator ::

ne vem zakaj siol daje zraven tist svoj cd, če imajo pa še na svoji strani link do raspppoe :\ ;
drugače pa ja, stvar se ti definitivno splača naložit:)

Ashrack ::

Mugoce je lajze za N00Bje instalirat njihov gonilnik. Jaz ga bom pa zj instaliral
....

Ashrack ::

Sm ga instaliral in mislim da mi net bolje deluje.Poveze se pa itaq FUL HIITREEEEEJ!
Mal prej sm na to stran naletu:
http://www.dslreports.com/tweaks

A mi lahko kdo pove a se splaca?
....

BaRtMaN ::

Jaz tudi uporabljam raspppoe in mi stran izpljune le, priporočilo, naj postanem pingable, kar pa nisem zaradi Sygate požarnega zidu.

Big Daddy: Ne rabiš nič tweakat, je že raspppoe dost dober sam od sebe. :)

Mam pa eno rahlo anekdoto: Pri sošolki imajo WinXP in so uporabljali SiOLov klient za povezovanje. Browser se samodejno zažene Internet Explorer, a ona je bila navaena zaganjati bližnjico, pod katero je pisalo SiOL. Jim odstranim SiOLovo sranje in konfiguriram kar PPPoE protokol, vgrajen v WinXP. In potem ji pokažem, da bo treba zdej klikat na IE bližnjico. Ona pa, da to ne, da je čist drgač, da ne bo delalo... Ampak se pokaže praktično isto okno. Mislm, LOL. >:D

Tr0n ::

Nekaj nasvetov za tweakanje ADSLja, ceprav v vecini primerov, razen RASPPPoE, ni potrebno.

Ashrack ::

BARTMAN
ŽENSKE
Can't live with them, and U sure as hell can't kil them >:D

Kva pa tole:
stran na www2.arnes.si

A kej pomaga pr browsanju?
Ubistvu ti več linkov do ene strani nardi

[popravil povezavo na delujočo --moderator]
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Gandalfar ::

Naceloma ze imas tako hiter link v svet, da so vse nadaljne pohitritve minimalne.

Mogoce bi bilo zanimivo se DNS cachat.

Ashrack ::

To je pa tud res. Sam me pa se kr zanima ce kaj pohitri browsanje. Sam ne vem kako naj jz to sprobam.
....

Ashrack ::

Sem moral presaltt iz RASPPPOE nazaj na SIOLovega. Imam namreč velik problem ce laufam internet preko RASPPPOE clienta, ker mi SVCHOST service po 2dneh laufanja masine in MULE grata velik 80MB RAM in 240swap memory(preverjeno v TASKMGR) Na default SIOLOvemu mi pa normalno dela. Laufam pa Win2k SP4
A kdo ve v cem je problem?
....

falotXP ::

Mene zanima kako bi lahko naredil, da bi adsl laufal že ob zagonu računalnika in kdo ve kaj več o skladnosti ABIT NF7-s r.2.0 plate(mrežne) in CAllisto 821 ADSL modemu?

Zheegec ::

Plata in modem -> kakšen problem pa naj bi bil? Itaq da dela, zato pa je mrežna gor :D
Da imaš vedno povezavo in da se takoj ko prideš v Winse zažene -> nekdo je dal link do programa CiDial -> pojdi na Google.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BaRtMaN ::

Sicer pa lahko to rešiš s Scheduled Tasks. Brez veze uporabljat neke dodatne programe, če imaš isto funkcionalnost že v Winsih.

Hux ::

Samo bliznico od clienta primi in zalucaj v startup folder pa zagnalo ob zagonu.
Siolovega clienta mi nikol ni uspelo usposobit. Vedno je neki error in neko kreganje z mrezno blo.
RasPPPoe pa deluje ko sus.

Edino tweakanje ki je absolutno potrebno je Receive window nastavit. Razlike so ogromne pri 4Mbit. Ce pustis na default bo window downloader, vsi autodownloderji z nekega odaljenega streznika ki naredijo samo eno povezavo vleko le z 100 do 200kB/s ko pa ruknes na 511104 (samo pri 4Mbit) (originalno je okol 14k menda) pa leti polne.
To je edino kaj vendo tweaknem drugo pa je vse tiptop.

Windows updejti pri 470kB/s letijo ko raketa :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Mr.B ::

Pri 80% prebukiranost 1Mb ADSL linije ti tudi fatamorgana ne pomaga.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

falotXP ::

Meni ADSL ne dela, če ga poženem s Scheduled Tasks ali pa ga dam v startup...

BaRtMaN ::

Upam, da imaš geslo za administratorski račun, ker Scheduled Tasks ne delajo, če ga nimaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP, 2003: Vzpostavljanje povezave z internetom ob zagonu računalnika

Oddelek: Operacijski sistemi
61499 (1394) alesrosina
»

RASPPPoE Reconnect

Oddelek: Omrežja in internet
211827 (1418) BaRtMaN
»

Program za ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
241868 (1263) mamut
»

Adsl vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
332275 (1719) Vrvy
»

RASPPPOE ob zagonu sistema

Oddelek: Omrežja in internet
51163 (976) Han

Več podobnih tem