» »

Izšel Wine 1.2

1
2
»

Gandalfar ::

Če pustimo ob strani dejstvo, da obstaja SPSS tudi za Linux, je stvar v tem. Če RESNO delaš, uporabljaš R. Ki pa spet bolje teče na Linuxu - mislim, bolj smoothy.


Seveda ne. Za reporte stancat je se vedno SPSS najbolsji.

Matthai, zakaj ne uporabljas SPSS-ja na Linuxu? :>

poweroff ::

Dva razloga sta. Prvi je, da je SPSS 16 glomazen in počasen. Tudi v Winsih. NA srečo imam možnost uporabljati starejšo verzijo - vprašanje koliko časa še.

Drugi razlog je pa v tem, da je SPSS kot komercialen produkt glup ko točak. Ob vsakem kernel upgradeu neha delat. Kar seveda ne velja za VBox. SPSS programerji se res nikoli niso kaj prida izkazali.
sudo poweroff

Gandalfar ::

Torej Linux ni realna moznost ;-)

poweroff ::

Ne poslušaš me. SPSS 16+ je napisan v Javi, pa tolk glupo, da dela počasi na vseh platformah. Univerze trenutno še lahko dobijo starejše verzije (samo za Win), a tega kmalu ne bo več. Kar pomeni, da postaja vseeno katero platformo imaš.
sudo poweroff

noraguta ::

Ne poslušaš me. SPSS 16+ je napisan v Javi, pa tolk glupo, da dela počasi na vseh platformah. Univerze trenutno še lahko dobijo starejše verzije (samo za Win), a tega kmalu ne bo več. Kar pomeni, da postaja vseeno katero platformo imaš.
prej si nekaj cne omenjal.. pa kvaliteto R-a , kaj pa računaš na približno? bayesa iz baz?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

poweroff ::

R zna izračunat vse. VSE. Celo integriran je v SPSS. SPSS (PASW) sicer riše tabele, ki so pa bolj tako-tako. Grafi pa ogabni za bruhat. Še zlasti po tem, ko je sem v Essexu poslušal en predmet o vizualizacijah.

V bistvu bo znal PSPP kmalu risati lepše tabele kot SPSS. Glede grafov se pa kar zgledujejo po tistem sr***... Sem že parkrat težil Darringtonu pa noče slišat...
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome za Windows postal 64-bitni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7334989 (28950) Tr0n
»

na kaj paziti pri instalaciji win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
393029 (2812) Ikspe
»

Luknja da noter padeš (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5111581 (8443) Rias Gremory
»

Kako prisiliti prehod na 64bit

Oddelek: Programska oprema
292113 (1265) blackbfm
»

32, 64 in 86 bitna različica

Oddelek: Operacijski sistemi
298362 (7502) OmegaM

Več podobnih tem