» »

iRobot Android 1.6 WIFI problem

iRobot Android 1.6 WIFI problem

branc ::

Problem je sledeči.

Iz Kitajske sem privlekel repliko IPADA, in sicer iRobot. Zadeva dela popolnoma brezhibno razen WIFI povezave.
Namreč, ko se mi zadevica poveže na moj WIFI router, se mi začne ciklično resetirati, torej se resetira do onemoglosti.....pride na desktop, se avtomatsko poveže z WIFI routerjem in resetira. in tako naprej. Če izklopim wifi adapter zadeva deluje super, celo če ga dam na LAN kabel (zraven dobil še konektorje, ki omogočajo priklop na LAN) dela čist OK.
Na netu tega problema niti nisem zasledil, morda sem tudi napačno iskal.
Zato me zanima vaše mnenje o tem. Jaz menim, da je to Android problem in ne strojne narave, ker je stvar vmes že delovala, potem pa spet problem z resetiranjem.
Možnosti vračila nimam (glede na to, da je bila zadeva cca. 70 EUR, se mi ga ne splača pošiljat nazaj)!
Morda obstaja opcija nadgradnje Androida? Sicer sem to že gledal in pravijo, da je to huronsko težko, ampak vseeno me zanima.

Hvala!

Hardstyle ::

Kak ti ga je uspelo uvozit ? :)

branc ::

uvoz ni bil noben problem, glede na to, da sem kupil en kos. Sem ga imel pač v osebni prtljagi.

Hardstyle ::

Sem si še enkrat prebral tvoj post, praviš da je WIFI povezava že delovala tak kot mora potem pa več ne, poskusi z hard resetom, android verjetno ima to.

branc ::

Brez sprememb. Imam občutek, da je problem v napetosti. Glede na to, da je WIFI na dotični napravi neverjetno požrešen, se začne resetirati, ko gre baterija na zadnjo tretjino kapacitete.
Bom še poskušal, v nasprotnem primeru mi bo ta zadeva služila samo še kot Photoframe in video predvajalnik :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

branc ::

Obolevam. Problem z WIFI sem sicer rešil, ampak imam še nekaj problemov.
WIFI situacijo sem rešil s tem, da sem 'ukinil' sinhronizacijo z gmail accountom, ko se poveže na WIFI mrežo. Ta mi je povzročala ciklični reset gizmota.

Naslednji problem je, da ne morem snemat programov iz Android Marketa.....vse lepo in programov je na izbiro malo morje, vendar se mi izbrani program ustavi pri 'Starting download' in iz tega statusa se ne premakne. OK, sem rekel, če tako ne gre, bom pač morje android aplikacij snel iz neta, dal na USB ključ in posnel 'manualy'. Šment, pojavi se problem v problemu. USB ključ sicer zazna (Preparing Udisk), ampak vsebine na njem ne vidim (Empty).

Glede marketa sem probal že veliko rešitev, nobena 'ne pali'. Za USB pa predvidevam, da je problem v formatiranju (FAT32, EXT) in tega še nisem poskusil.

Da bomo vedeli, o čemu se pogovarjamo:
http://www.papayaone.com/notebook-googl...
Android 1.6

Je pa res ena stvar. Če bi ne imel zgoraj napisanih problemov, bi ta zadeva bila resnično multi-uporabna (beri: Apple iPad killer).

Če ima kdo kakšen preblisk, let me know.

hvala & Lp

Hardstyle ::

Poskusi vprašati na katerem forumu s temi zadevami (mrdragons DE) ali pa clonedinchina.com

Maxl ::

Hardstyle je izjavil:

Kak ti ga je uspelo uvozit ? :)


Ga ni tak problem uvozit, itak če ti ga na carini odprejo, plačaš samo davek. Podobne zadeve imajo tudi na Dealextremu ;).

branc ::

HardStyle, sem pogledal, takega gizmota ni gor, zgleda, da je res en izvenserijski.

branc ::

http://www.dealextreme.com/forums/Forum...

lol, tle mam en zelo izčrpen FAQ. Upam, da kaj najdem!

lp,
brane

branc ::

Težave sem odpravil, sicer ne regularno, ampak zadeva dela.
Android market:
Vsakič sproti je potrebno iti v 'manage applications'--> Google Apps--->Clear data. Potem greš na Market, vpišeš notri u:/p: in zadeva dela......do momenta, ko hočeš downloadat drugo aplikacijo. Skratka, zelo zamudno in za vsako sneto aplikacijo moraš počistiti podatke in s tem tudi zapomnjena gesla.
USB: kakor sem predvideval, potreben je bil format ključka na FAT32 in zadeva deluje brezhibno. S tem problemom sem rešil tudi prvega (Android MArket). Enostavno sem si posnel morje aplikacij na USB (za 2 GB appz) in izbire je malo morje.

osti ::

branc je izjavil:

Težave sem odpravil, sicer ne regularno, ampak zadeva dela.
Android market:
Vsakič sproti je potrebno iti v 'manage applications'--> Google Apps--->Clear data. Potem greš na Market, vpišeš notri u:/p: in zadeva dela......do momenta, ko hočeš downloadat drugo aplikacijo. Skratka, zelo zamudno in za vsako sneto aplikacijo moraš počistiti podatke in s tem tudi zapomnjena gesla.
USB: kakor sem predvideval, potreben je bil format ključka na FAT32 in zadeva deluje brezhibno. S tem problemom sem rešil tudi prvega (Android MArket). Enostavno sem si posnel morje aplikacij na USB (za 2 GB appz) in izbire je malo morje.


Haj in hvala za post, pomagalo pri problemu z WiFi, ostaja še AM in USB. Kako dolgo ti približno downloada aplikacije?
Kako si snel aplikacije na USB? Je kje kak link? Na AM ne najdem nobene povezave/gumba.

LP
osti

branc ::

Fora AM je to, da ti preseda nonstop vpisovati uporabniško ime in geslo, zato sem nehal zahajati gor.
Aplikacije sem snel preko torrentov in jih extractal na FAT32 formatiran ključek. In to je to.

osti ::

Aha, se mi je zdelo, bom raje prek torentov snel, ker AM mi ne snema, samo Starting Download pokaže, pol pa samo melje.

Hvala

LP
osti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android - uvod za novince? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14219706 (14017) Jst
»

Android market pomoč

Oddelek: Mobilne tehnologije
203670 (3187) Jst
»

Android Market ne dela

Oddelek: Programiranje
153400 (2639) bosmla
»

HTC Desire HD (ali kako je Symbian uporabnik prešel na Android)

Oddelek: Mobilne tehnologije
393072 (1766) damjan1980
»

Kako zagnati igre za Android na tablici

Oddelek: Mobilne tehnologije
277989 (7586) KoMar-

Več podobnih tem