» »

Apple popravil napačen prikaz jakosti signala v iPhonu

Apple popravil napačen prikaz jakosti signala v iPhonu

Ars Technica - Apple je ta teden izdal težko pričakovani popravek operacijskega sistema za svoje iPhone, ki spreminja algoritem za izračun jakost signala. Gre za pomembno novost, predvsem za Applov marketing in ugled, saj je jakost signala odigrala ključno vlogo v nekončani sagi o izgubljanju signala. Ena izmed prvih razlag iz Cupertina, zakaj signal ob napačnem prijemu telefona nesorazmerno pade, je vključevala napačno formulo za izračun jakosti signala, zaradi katere je prikazana jakost za dve črtici previsoka.

Izšel je iOS 4.0.1, ki naj bi to napako popravil. Na ArsTehnici so ga preizkusili in ugotovili, da v resnici kaže dve črtici slabši signal. AnandTech je pripravil lepo grafično predstavitev, kako se jakost preslika v prikazano moč signala. Fizične težave s padanjem signala so seveda ostale. Največji izmerjeni padec je znašal 24 dBm - po novem lahko izgubimo največ dve črtici in ne več vseh petih (končni rezultat je v obeh primeri ničla). Apple je torej popravil videz, medtem ko temeljna težava z anteno ostaja. Rešitev je v partizanskem slogu uporaba obleke za telefon ali pa preprijem.

88 komentarjev

«
1
2

PNG ::

Saj menda je vsem jasno, kje in kaj so zajebali in da to ni možno popraviti z programsko opremo...vsaj upam da, no.

P4ajo ::

Gre za pomembno novost, predvsem za Applov marketing in ugled...

Nepoznavalcev te težave niso odvrnile od nakupa, poznavalci pa vedo, da dejanski problem ostaja. Tako da... dejansko se glede marketinga in ugleda ne spremeni nič.

blackbfm ::

Mene bolj zanima kako se stvar v praksi obnese na naših omrežjih.

Bananovec ::

Hmm zanimivo. Po teh grafih sodeč je Appelll with 2 P kazal poln signal, pa čeprav si bil s svojim JazFonom v rudniku 500 m pod zemljo.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Limit-sky ::

9000> +1
Ti si pravi biser. ;) Tvoje razumevanje grafov je priceless. I wish I can do that.

RejZoR ::

Najbolj neumno je da daš za telefon zneske, da glava boli, nakoncu pa dobiš nek napol spacan produkt. Ampak folk kar kupuje. Zdej pa ne vem, al se tolk folka ne zaveda da ima take resne napake al pa so sami Apple fanboyi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pesimist ::

Orginalni review pravi da rezultat ni ničla kot je tu napisano. Reko je da se izgubita maximalno se dve crtici in da tudi ce takrat klice, signal ne pade. Tak da nicla definitivno ni. žto da pa signal pade, ce ga objemes se pa tudi Desiru dogaja. Sploh na UMTS.

MasterBlaster ::

Glede na dosedanje kupce 4-ke pri nas, to več ali manj ni problem. Klicev ne prekinja, če pa si že na področju s slabim UMTS signalom, preklopi na GSM/EDGE. Se pravi, da se nalaganje spletnih strani lahko upočasni, to je pa tudi vse.
Tk je pa pika .

RejZoR ::

Ja, ampak Desire ni iPhone. V tem je razlika. To je tko nekak kot če bi reku, iBMW se kvari. Ampak sej se Renault tud. Ko je enkrat okoli določenega izdelka tolk pompa, tolk samohvale, tolk novic in prodajan za tako ceno, bi človek res pričakoval, da bo izdelek dejansko dovršen na vseh področjih s kakšnimi res minimalnimi napakicami katere ima tako ali tako čist vsak še tko napreden in dovršen izdelek. Sploh če je signal drop zaradi načina držanja očitno že zelo stara stvar, ki se je pojavljala že na drugih mnogo starejših mobilnikih, bi nekako pričakoval, da bi firma zaposlila trop brightnih ljudi, ki bi to preučili in naredili, da je telefon imun na take bedarije. Tle pa je očitno ogromen team delal na fancy designu, vsem se je alu frame zdel zakon in so ga dal not. QA oddelek so pa poslal na R&R. Oz je na tistem mestu zaposlen orangutan, ki se cele dneve praska po riti in je banane. V končni fazi bi enako pričakoval tud od ostalih firm. Študijo o anteni, designu in zasnovi narediš 1x, pol pa ves design (izgled) prilagajaš slednjemu. Oz ko je narejen prototip ga primeš na vse mogoče in nemogoče načine ob različnih sprejemih in testiraš. Po možnosti uporabiš različne ljudi, ker včasih določeni posamezniki povzročajo drugačne motnje oz je razlog v npr potenju rok, ki potem drugače reagirajo na kovinski antenski frame zunaj. Ni glih raketna znanost no. Sprejem signala pa je nekak primarna, osnovna in najbolj pomembna stvar, da jo telefon opravlja perfektno. Brez tega je aparat samo napreden kalkulator.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

HAM ::

HUH spremenis SW in signal meter kaze 'pravilno'
Tipicno amerisko - samo da izgleda.
Telefon je v bistvu radijska postaja in najpomebnejsi clen vsake radijske postaje je
antena. Izmerjeno dusenje je pa taksno, kot bi yagi TV anteno obrnili za 180 stopinj stran od oddajnika. Kdor jo je kdaj vrtel ve kaj to pomeni :)

trnvpeti ::

tole bo se zanimivo
apple marketinski nateg, ki je ze od zacetka vedel za tezave
raziskave kazejo, da to ni sw napaka
so se pa ze oglasili pri blackbarry in nokia
in to tako, da blackbarry ne dela napak, tko kot apple hehe
bo sedaj tozba? :)

CoolBits ::

Tovarniška napaka je, da lovi bolje od večine telefonov... če ga pa "narobe" primeš pa morda malenkost slabše.
Nekateri uporabniki pravijo, da lahko z njim vzpostaviš klic tudi tam kjer ostali telefoni signal že zgubijo... tak klic pa tud "pade" ja...
Vsekakor je pa ta zadeva močno prenapihnjena. :|

zee ::

Sploh, ker je govora o omrežju AT&T, ki ne slovi ravno po dobri pokritosti.

Bi pa Apple to lahko bistveno bolje "shendlal". Recimo takojšnje opravičilo in zastonj ovitek bi bili dve dobri gesti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gojcus ::

Jaz bom rekel takole:
Apple je res zasral in sedaj se ne obnaša ravno kot dober gospodar in prijatelj do svojih strank, kar so nekateri pričakovali:)
Problemi z antenami so resnično prisotni vsepovsod.
V Sloveniji tisti, ki imajo iPhone4 nimajo problemov z signalom, drop calls,.. (govorim za Mobitel in Simobil, Tuš še ni ravno stestiran)
Še več informacij pričakujemo nekje do konca naslednjega tedna vendar je naše omrežje bistveno boljše od ameriškega.
Vsi neki jambrajo glede cene, pa ljudje božji normalno, da je drag, če ni subvencioniran. V USA pride z vezavo 199$ ali 299$ enako kot pri nas nekateri dragi telefoni.
Imel sem tudi možnost preizkusiti EVO 4G in za kratek čas tudi iPhone4. Tako opevani EVO 4G je dober telefon a meni ljubši je definitivno iPhone 4 z vsemi svojimi napakami.
Apple je pokazal, da je popolnoma isti kapitalist kot ostali kar je bilo za pričakovati. Ljudje so ogorčeni jaz pravim, haloo pa kje živite. Denar je sveta vladar in noben ne bo gledal na kupca (na vzen mogoče in v PR-u, ampak realnost je drugačna. Applu je dolga leta uspeval izredni PR, mislim kapo dol. Tak fun klub kot so si ga oni ustvarili ne vem, če ima še kakšna firma. Tole sedaj jih bo po moje kar drago stalo, ker so izgubili kar nekaj kupcev (veliko do iPhona 5:).
Pa še povzetek enega pogovora z mojim prijateljem iz Škotske. Zaradi vse negativne reklame se ni odločil za nakup iPhona 4 (imel rezerviranega). Sedaj pa je dobil na posojo enega od prijatelja. Na koncu 5 dneva uporabe ugotovi, da so ga z neg. reklamo nategnili kot p*** (Sploh ne bom pisal kakšne kletvice je uporabil:), ker je sam na lastni koži ugotovil, da ima 4 tisto kar potrebuje in da mu ne dela težav, sedaj pa mora čakat najmanj 3 tedne, da bo dobil novega.
Glavni problem je to, da je Apple predstavljal en standard kakovosti in zanesljivosti. Sedaj pa tole. Priznati pa moramo, da noben telefon ni pod takšnim drobnogledom kot je iPhone že od začetka. Če bi bil teoretično popoln, bi folk neki našel.
BTW:
Nisem Apple fan, imam vse iPhone in do tega trenutka me še ni prepričal še noben drug telefon. Čakam na svojo 4:)
PS:
Nihče pa vas ne sili, da ga kupite :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gojcus ()

e-marko ::

Še dobro, da nisi Apple fan, imaš pa vse njihove telefone. ;) Prej bi rekel, da si. Ampak me ne moti, tako kot nekatere, da ne bo nesporazuma.

LP
...somebody, somewhere...

Limit-sky ::

e-marko je izjavil:

Še dobro, da nisi Apple fan, imaš pa vse njihove telefone. ;) Prej bi rekel, da si. Ampak me ne moti, tako kot nekatere, da ne bo nesporazuma.

LP

Jaz imam doma vse monitorje Samsungove. Pa še Spico. A nisem največji samsungov fanboy? :D

Hardstyle ::

gojcus je izjavil:

Jaz bom rekel takole:
Apple je res zasral in sedaj se ne obnaša ravno kot dober gospodar in prijatelj do svojih strank, kar so nekateri pričakovali:)
Problemi z antenami so resnično prisotni vsepovsod.
V Sloveniji tisti, ki imajo iPhone4 nimajo problemov z signalom, drop calls,.. (govorim za Mobitel in Simobil, Tuš še ni ravno stestiran)
Še več informacij pričakujemo nekje do konca naslednjega tedna vendar je naše omrežje bistveno boljše od ameriškega.
Vsi neki jambrajo glede cene, pa ljudje božji normalno, da je drag, če ni subvencioniran. V USA pride z vezavo 199$ ali 299$ enako kot pri nas nekateri dragi telefoni.
Imel sem tudi možnost preizkusiti EVO 4G in za kratek čas tudi iPhone4. Tako opevani EVO 4G je dober telefon a meni ljubši je definitivno iPhone 4 z vsemi svojimi napakami.
Apple je pokazal, da je popolnoma isti kapitalist kot ostali kar je bilo za pričakovati. Ljudje so ogorčeni jaz pravim, haloo pa kje živite. Denar je sveta vladar in noben ne bo gledal na kupca (na vzen mogoče in v PR-u, ampak realnost je drugačna. Applu je dolga leta uspeval izredni PR, mislim kapo dol. Tak fun klub kot so si ga oni ustvarili ne vem, če ima še kakšna firma. Tole sedaj jih bo po moje kar drago stalo, ker so izgubili kar nekaj kupcev (veliko do iPhona 5:).
Pa še povzetek enega pogovora z mojim prijateljem iz Škotske. Zaradi vse negativne reklame se ni odločil za nakup iPhona 4 (imel rezerviranega). Sedaj pa je dobil na posojo enega od prijatelja. Na koncu 5 dneva uporabe ugotovi, da so ga z neg. reklamo nategnili kot p*** (Sploh ne bom pisal kakšne kletvice je uporabil:), ker je sam na lastni koži ugotovil, da ima 4 tisto kar potrebuje in da mu ne dela težav, sedaj pa mora čakat najmanj 3 tedne, da bo dobil novega.
Glavni problem je to, da je Apple predstavljal en standard kakovosti in zanesljivosti. Sedaj pa tole. Priznati pa moramo, da noben telefon ni pod takšnim drobnogledom kot je iPhone že od začetka. Če bi bil teoretično popoln, bi folk neki našel.
BTW:
Nisem Apple fan, imam vse iPhone in do tega trenutka me še ni prepričal še noben drug telefon. Čakam na svojo 4:)
PS:
Nihče pa vas ne sili, da ga kupite :)



Če iščeš teste za HTCje,nokie,samsunge na applovi strani potem res ne najdeš takih stvari.
Priznati moramo da tud noben telefon nima takega marketinga in samohvale kot iPhone potem ko se pa se izkaže da je nek fail, pa se temu reče it's a future not a bug. Pa smo spet tam...

49106 ::

Limit-sky je izjavil:

e-marko je izjavil:

Še dobro, da nisi Apple fan, imaš pa vse njihove telefone. ;) Prej bi rekel, da si. Ampak me ne moti, tako kot nekatere, da ne bo nesporazuma.

LP

Jaz imam doma vse monitorje Samsungove. Pa še Spico. A nisem največji samsungov fanboy? :D


Vsaj v tej temi nisem opazil, da bi hvalil njihove proizvode, za razliko od njega seveda.

Limit-sky ::

49106 je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

e-marko je izjavil:

Še dobro, da nisi Apple fan, imaš pa vse njihove telefone. ;) Prej bi rekel, da si. Ampak me ne moti, tako kot nekatere, da ne bo nesporazuma.

LP

Jaz imam doma vse monitorje Samsungove. Pa še Spico. A nisem največji samsungov fanboy? :D


Vsaj v tej temi nisem opazil, da bi hvalil njihove proizvode, za razliko od njega seveda.

Samsungovi monitorji so zame najboljši. A je zdaj ok? Se kvalificiram?

techfreak :) ::

Limit-sky je izjavil:

Jaz imam doma vse monitorje Samsungove. Pa še Spico. A nisem največji samsungov fanboy? :D

Nah na tem forumu tako ne poznajo drugega kot pa samo fanboye. Če uporabljaš Windows si MS fanboy, če iPhone ali Mac si Apple fanboy, če uporabljaš Linux si spet fanboy, ...

Mogoče bi lahko kdo pomislil, da ljudje uporabljajo nekaj zaradi tega ker jim omogoča najboljšo opravilnost, ne pa zaradi nekega faboyevstva.

gojcus ::

Moja definicija Apple fan- kupi vse kar Apple proda.
Jaz bi bolj spadal v fan klub Smart phonov:)
Takoj ko naredijo telefon, ki mi bo bolj sedel kot iPhonu, kupim seveda tistega.
Imam srečo in lahko velikokrat testiram nove smart phone (tako, da ne bo kdo mislil, da ne sprobam konkurence)

"Mogoče bi lahko kdo pomislil, da ljudje uporabljajo nekaj zaradi tega ker jim omogoča najboljšo opravilnost, ne pa zaradi nekega faboyevstva."

To je ena najbolj pametnih izjav do zdaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gojcus ()

kopernik ::

RejZoR je izjavil:

Najbolj neumno je da daš za telefon zneske, da glava boli, nakoncu pa dobiš nek napol spacan produkt. Ampak folk kar kupuje. Zdej pa ne vem, al se tolk folka ne zaveda da ima take resne napake al pa so sami Apple fanboyi.



A mogoče kaj bereš tuje forume oz. komentarje kupcev ? Večina kupcev pove, da je za napako slišala oz. da jim je znana, ampak da je telefon tako dober, da so pripravljeni požreti to napako in držati telefon na "pravilen" način. Osebno tega telefona še nisem uporabljal, v bistvu ga niti videl še nisem v živo, ampak me pa firbec matra, kaj ponuja (v primerjavi s prejšnjo generacijo in tudi konkurenco), da je folk pripravljen spregledati tak kiks.

neonX ::

Smartphones Antenna Performance
http://www.apple.com/antenna/

"Every smartphone has a cellular antenna. And nearly every smartphone can lose signal strength if you hold it in a certain way. To demonstrate this, we tested iPhone 4 alongside other smartphones."

BlackBerry Bold 9700
"In our tests, the BlackBerry Bold 9700 dropped from 5 bars to 1 bar when held in a way that attenuated the signal."

Holding the phone: In weak signal areas, this grip may negatively affect signal strength.



Samsung Omnia II
"In our tests, the Samsung Omnia II dropped from 4 bars to 1 bar when held in a way that attenuated the signal."

Holding the phone: In weak signal areas, this grip may negatively affect signal strength.



HTC Droid Eris
"In our tests, the HTC Droid Eris dropped from 4 bars to 0 bars when held in a way that attenuated the signal."

Holding the phone: In weak signal areas, this grip may negatively affect signal strength.



iPhone 4
"In our tests, iPhone 4 dropped from 3 bars to 1 bar when held in a way that attenuated the signal."

Holding the phone: In weak signal areas, this grip may negatively affect signal strength.



iPhone 3GS
"In our tests, iPhone 3GS dropped from 3 bars to 1 bar when held in a way that attenuated the signal."

Holding the phone: In weak signal areas, this grip may negatively affect signal strength.



Apple Antenna Design and Test Labs
http://www.apple.com/antenna/testing-la...

"Apple has invested more than $100 million building its advanced antenna design and test labs. Our engineers have logged thousands of hours designing and testing iPhone 4 in these state-of-the-art facilities."

Test Lab


Test Lab


Test Lab



July 16 Press Conference
http://events.apple.com.edgesuite.net/1...

"Watch the July 16 press conference held at Apple's campus in Cupertino, California."

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

antonija ::

Apple has invested more than $100 million building its advanced antenna design and test labs.

...and still managed to fail. >:D

klik! Tkole pol, ane? "Shut up and take my money!" :))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Wox ::

Zanimivo koliko bedastih stavkov na bedasti problem je človek zmožen producirati.
Commodore 64

neonX ::

 Phones aren't perfect

Phones aren't perfect


 AAT return rates for early shipments

AAT return rates for early shipments


 Percent of all iPhone 4 users who have called about antenna or reception

Percent of all iPhone 4 users who have called about antenna or reception


 Free case for every iPhone 4

Free case for every iPhone 4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

antonija ::

A se sam men zdi tole direkt reklamiranje?? :|
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

JayKay ::

a ni to super? za no-problem dobiš free bumper/case. FTW Apple

neonX ::

antonija je izjavil:

A se sam men zdi tole direkt reklamiranje?? :|


Mislim, da se samo teb zdi. So uradni odgovori na "težave" telefona, lahko bi prevedel in preoblikoval stavke, vem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

deadbeef ::

Odziv RIM.

"Apple's attempt to draw RIM into Apple's self-made debacle is unacceptable. Apple's claims about RIM products appear to be deliberate attempts to distort the public's understanding of an antenna design issue and to deflect attention from Apple's difficult situation. RIM is a global leader in antenna design and has been successfully designing industry-leading wireless data products with efficient and effective radio performance for over 20 years. During that time, RIM has avoided designs like the one Apple used in the iPhone 4 and instead has used innovative designs which reduce the risk for dropped calls, especially in areas of lower coverage. One thing is for certain, RIM's customers don't need to use a case for their BlackBerry smartphone to maintain proper connectivity. Apple clearly made certain design decisions and it should take responsibility for these decisions rather than trying to draw RIM and others into a situation that relates specifically to Apple."

- Mike Lazaridis and Jim Balsillie

antonija ::


Odgovor na tezave?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

neonX ::

JayKay je izjavil:

a ni to super? za no-problem dobiš free bumper/case. FTW Apple


Zanimivo, da se "težava" pojavlja le v ZDA pri ATT (od drugod ne poročajo) in še to v 0,55% in da so v treh tednih prodali več kot 3 mio tel.

Pyr0Beast ::

Tipični PR bullshit.

Phones aren't perfect

We're not perfect. OUR phones aren't perfect.

AAT return rates for early shipments

Early? Kaj pa za late shipments ko je vsa ta evforija se polegla ?
Kako je napram drugim telefonom?

Additional calls dropped per 100 calls compared to iPhone 3GS

Lol whut ? Kako je to sploh primerjava če imaš samo en podatek.

Percent of all iPhone 4 users who have called about antenna or reception

99.45% of users might not be aware of this problem.
Also, there is google.

We love our users

Kdo je 'We' ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

neonX ::

Pyr0Beast je izjavil:

Tipični PR bullshit.

Phones aren't perfect

We're not perfect. OUR phones aren't perfect.

AAT return rates for early shipments

Early? Kaj pa za late shipments ko je vsa ta evforija se polegla ?
Kako je napram drugim telefonom?

Additional calls dropped per 100 calls compared to iPhone 3GS

Lol whut ? Kako je to sploh primerjava če imaš samo en podatek.

Percent of all iPhone 4 users who have called about antenna or reception

99.45% of users might not be aware of this problem.
Also, there is google.

We love our users

Kdo je 'We' ?


ampak tudi, če bi Apple ali katerokoli drugo podjetje ukrepalo drugače, bi bil tvoj odgovor še vedno negativen.

Pyr0Beast ::

Nego ? Papir preživi vse.
Namesto da popaviš design uporabnike prepričaš-pomiriš, da je vse v redu in je nekaj takega 'normalno'.

Kaj resno misliš da morajo uporabniki podjetje hvaliti na vse pretege ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

P4ajo ::

neonX je izjavil:

Zanimivo, da se "težava" pojavlja le v ZDA pri ATT (od drugod ne poročajo) in še to v 0,55% in da so v treh tednih prodali več kot 3 mio tel.

Oh, c'mon če jih 0.55% kliče zaradi težav z signalom, še ne pomeni, da ima težave samo 0.55%.
Sploh, ker se je med tistimi, ki se vsaj malenkost zanimajo kmalu razvedelo razlog za težave in so bili v javnost dani celo uradni napotki, kako se težavam ogniti.
Potem so pa tu še ljudje, ki jih težave sploh nemotijo, dokler se jabolko na ohišju še sveti.

JayKay ::

neonX je izjavil:


Zanimivo, da se "težava" pojavlja le v ZDA pri ATT (od drugod ne poročajo) in še to v 0,55% in da so v treh tednih prodali več kot 3 mio tel.


pojavlja se pri vseh telefonih, vsepovsod. Iz osebni izkušenj pri HTC Desire, 3G in 4 tudi v centru mesta pri max signalu. Pri hesusphonu pa pride bolj do izraza zaradi externe antene. Zato pravim no-problem. "ker je to common smartphone problem to ni specifično samo naš problem. Ampak ker smo tak ql vam damo free bumper."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Limit-sky ::

P4ajo je izjavil:

neonX je izjavil:

Zanimivo, da se "težava" pojavlja le v ZDA pri ATT (od drugod ne poročajo) in še to v 0,55% in da so v treh tednih prodali več kot 3 mio tel.

Oh, c'mon če jih 0.55% kliče zaradi težav z signalom, še ne pomeni, da ima težave samo 0.55%.
Sploh, ker se je med tistimi, ki se vsaj malenkost zanimajo kmalu razvedelo razlog za težave in so bili v javnost dani celo uradni napotki, kako se težavam ogniti.
Potem so pa tu še ljudje, ki jih težave sploh nemotijo, dokler se jabolko na ohišju še sveti.

Točno tako. Jaz sem srečal enega modela, ki je imel iPhone 3Gs samo zaradi bele barve ohišja. Sploh ga ni nikoli prižgal in aktiviral. NIKOLI! Ampak v družbi ga je vedno potegnil iz žepa in se "kao" pogovarjal. Ni ga pokazal nikomur od blizu, ampak bil je pa najboljši telefon. Model je bil res CAR. Vse frfle so ga obletavale.

Pyr0Beast ::

JayKay je izjavil:

neonX je izjavil:


Zanimivo, da se "težava" pojavlja le v ZDA pri ATT (od drugod ne poročajo) in še to v 0,55% in da so v treh tednih prodali več kot 3 mio tel.


pojavlja se pri vseh telefonih, vsepovsod. Iz osebni izkušenj pri HTC Desire, 3G in 4 tudi v centru mesta pri max signalu. Pri hesusphonu pa pride bolj do izraza zaradi externe antene. Zato pravim no-problem. "ker je to common smartphone problem to ni specifično samo naš problem. Ampak ker smo tak ql vam damo free bumper."


Eh ? Vseh telefonih? VSEH ?

Vzami kako staro nokijo 3310 pa jo primi v roke, z njo pejdi v avto pa avto zapelji v garažo. Pa bo vrag zelo verjetno še delal.

Če ste se pa vi 'navadili' na tak junk od industrije vam pa ne more nobeden pomagati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

js osebno ::

Danes sem na twitterju zasledil tak komentar:

Yesterday I learned if ever i cause a problem that all I need is to deflect, distort, confuse and make myself out to be amazing.

Hey, did you burn the pizza?
'Nobody's perfect. 3million pizzas are burned every day. I make awesome pizzas. Free garlic bread!'


Smešno je, da Apple oz Jobs nikoli nista rekla, da je z iPhonom 4 kaj narobe. Čeprav očitno nekaj je..

Yaqwsx ::

Limit-sky je izjavil:

49106 je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

e-marko je izjavil:

Še dobro, da nisi Apple fan, imaš pa vse njihove telefone. ;) Prej bi rekel, da si. Ampak me ne moti, tako kot nekatere, da ne bo nesporazuma.

LP

Jaz imam doma vse monitorje Samsungove. Pa še Spico. A nisem največji samsungov fanboy? :D


Vsaj v tej temi nisem opazil, da bi hvalil njihove proizvode, za razliko od njega seveda.

Samsungovi monitorji so zame najboljši. A je zdaj ok? Se kvalificiram?


samo skrt, ker kopujes cheep robo :P

JayKay ::

pyro, ne išči dlake v vsem. govora je o novih, konkurenčnih smartphonih in ne ciglih iz naftalina. I get your point.

Pyr0Beast ::

JayKay je izjavil:

pyro, ne išči dlake v vsem. govora je o novih, konkurenčnih smartphonih in ne ciglih iz naftalina. I get your point.

Ne iščem, kritiziram kramo od novodobnih telefonov. To da je nek cigel 10 let nazaj bil zmožen tega, z današnjo tehnologijo pa je to samo slabše, namesto boljše, mi ne ustreza. To je nazadovanje, ne napredek.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JayKay ::

Napredek je, ker je antena zdaj v spodnjem delu telefona zaradi zakona o sevanju. Downside tega pa je slabši sprejem. Nič se ne da, še vedno bomo kupovali the next best thing.

KaRkY ::

Motorola d520


Edini telefon ki je kadarkoli pri nas doma mel vredu signal. Meno si se lahko kjer koli(sedaj sta v hiši samo 2 točki kjer je signal) baterija je zdržala 7-8dni do zadnjega dneva delovanja. To je bil naš(takrat je bil to družinski telefon) prvi telefon in je preživel skoraj 4 leta.

Ta današnja krama pa si lahko vesel če ti zdrži baterija več kot 2 dni pa telefon če dela več kot 2 leti je že tudi čudež.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Pyr0Beast ::

JayKay je izjavil:

Napredek je, ker je antena zdaj v spodnjem delu telefona zaradi zakona o sevanju. Downside tega pa je slabši sprejem. Nič se ne da, še vedno bomo kupovali the next best thing.

Zakon pa tak. Zaradi slabšega sprejema, posledično tudi oddajanja pa je treba naviti izhodno moč. Bravo, samo bravo !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

francek1 ::

Koliko nepotrebnega nategovanja...tisti, ki vemo, kaj je iPhone, ga bomo seveda še vedno imeli in kupovali, ostali pa morate to šele spoznat...Seveda pa vas nihče v to ne sili. Pa saj se nekateri tudi še vedno s Trabanti vozijo, ne? :)Tako je to in nič drugače.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

MasterBlaster ::

Tk je pa pika .

trnvpeti ::

kaj ga serjete
na koncu se je Jobs opravicil
vi pa trdite, da to ni to
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21051918 (27257) brez-imenko
»

Ojačevalec GSM signala?!

Oddelek: Mobilne tehnologije
1710520 (9632) brez-imenko
»

Apple se je poravnal v aferi Antennagate

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3510095 (8408) Gregor P
»

Apple: kriva je formula (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6915074 (11605) Mr.B

Več podobnih tem