» »

Ubuntu netbook 10.4 in particioniranje

Ubuntu netbook 10.4 in particioniranje

henixman_ ::

Srpavim se na netbook inštalirat Ubuntu 10.4 za netbooke, z USB instalerjem spravim stvar na USB da mi z njega boot-a, nakar naletim na prvo napako, da ne želi priti do koraka s particioniranjem. Stvar odpravim po priporočilu tujih forumov z uporabo drugega USB ključa - en 4. je zagrabu :)
Na netbooku je SSD 8GB.

Nakar se pojavi prava napaka: diska ne želi formatirat:
Error creating partition table: helper exited with exit code 1:
Error calling fsync(2) on /dev/sda: Input/output error

Nato pogledam še v gParted in kaže unallocated prostor na celotnem disku - Partition table: unrecognized, podatke za glave, sektorje, cilindre kaže...
Če želim v gParted ustvarit particijo mi pove dani najdene particisjke tabele - če jo želim ustvarit mi vrže error da med izdelavo tabele.

Ve kdo kako rešitev, upam da ni šel disk :/

popster ::

SSD disk je relativno nov standard, zato ga lahko gprated slabše premleva.

Poglej si program unetbootin; z njim lahko na ključ namestiš parted magic in druge boot systeme ki ti lahko pomagajo uzpostaviti particijo. Kar je dober začetek.

Icematxyz ::

Če prav razumem imaš netbook (znamka in model?) v katerem se nahaja eden trdi disk. Oziroma SDD v velikosti 8GB. LiveUSB ti normalno deluje. In se naloži in ga lahko normalno poskusiš in uporabljaš? Težava pa se pojavi ko želiš namestiti Ubuntu Network Remix na SSD trdi disk. Zdaj predlagal ti bom dve opciji. Glede na to da praviš da imaš z GParted težave. Vse nosilce podatkov razen SSD in LiveUSB odstrani iz notebooka in stori sledeče:

1.) Bolj "long-shot". Pojdi v BIOS in poišči nastavitev za trde diske. Kjer nastavljaš opcije za trdi disk kot so RAID, SATA ali AHCI, IDE. In nastavi na IDE. Na to poskusi izvesti normalno inštalacijo s pomočjo LiveUSB.

Podobno temu zgleda zadeva



Vir slike

2.) Ne uporabi GParted ampak ukazno vrstico. In po teh navodilih izdelaj željen razdelek.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

henixman_ ::

Gre za Dell mini 910, na mojem lepo dela, na tem trenutno ne želi nič nikamor. Bios je tako okrnjen da te izbire med RAID IDE in AHCI ne podpira. Live lepo dela, nazadnje so winsi zmrznili in po restartu se pojavlja samo še napis No operating system.
Z ukazno vrstico sem prišel do zapisovanja
Command (m for help): w
The Partition table has been altered!

Calling ioctl() to re-read partition table.

Error closing file


:/

Icematxyz ::

nazadnje so winsi zmrznili


Slučajno po kakšnem nagrajevanju "firmware" za SSD pogon?

Lahko še za vsak slučaj nalepiš kaj ti vrne ukaz:

sudo fdisk -l

Po tem pa še poskusi z GParted izdelati le eden razdelek za SSD pogon. Na način da se nahaja "na koncu" SSD pogona. In da je razdelek velik kakšnih 100 MB in da mu določiš datotečni sistem. Pred njim pa da ostane prazen prostor, ki ga pustiš na miru.

Pa povej če slučajno uspešno GParted izdela ta razdelek.

Zgodovina sprememb…

henixman_ ::

fdisk -l vrne:
Disk /dev/sda: 7398 MB, 7398752256 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 899 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000

Disk /dev/sda doesn't contain a valid partition table

Disk /dev/sdb: 4007 MB, 4007657472 bytes
2 heads, 63 sectors/track, 62122 cylinders
Units = cylinders of 126 * 512 = 64512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00d00b66

   Device    Boot        Start         End        Blocks     Id     System
/dev/sdb1     *              1       62123       3913696      b  W95 FAT32


sda je ssd disk sdb je usb ključ na katerem laufam tale ubuntu live

V Gparted mi celoten disk pokaže unallocated - brez particij. Če jo želim narediti mi napiše opozorilo da ni bila najdena particijska tabela na disku /dev/sda (Partition table is required before partitions can be added. To create new partition choose the menu item: Device --> Create Partition Table).

Naredim točno to in...

WARNING: This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK /dev/sda
Defaults is to create an MS-DOS partition table (isto naredi tudi za ostale tipe - bsd, aix, gpt,..)

Kliknem ok.... Error while creating partition table.

Nekako noče in noče vzpostavit particijske tabele, da bi lahko ustvaril particijo, je lahko strojna napaka??

henixman_ ::

Sem probal še z Disk Utility-jem naredit Volume Format mi javi Error med proceosm, ki je pojasnjen kot:

 Error creating file sistem: helper exited with exit code 1: Error calling fsync(2) om /dev/sda: Input/output error

Icematxyz ::

Poskusi še sledeče. Zaženi LiveUSB. Ubuntu Netbook Edition verjetno ima na LiveUSB prednameščen GParted? Če je nameščen potem vpiši v terminal (če ne pa lahko preskočiš ta ukaz):

sudo apt-get remove gparted

Na to pa vpiši:

sudo add-apt-repository ppa:ferramroberto/linuxfreedomlucid
sudo apt-get update
sudo apt-get install gparted


Na to pa zaženi GParted (gksudo gparted) in poglej pod zavihkom Help -> About in se prepričaj da piše GParted 0.6.1.

Na to pa poskusi ustvarit nov privzet kot ti ponudi GParted Partition Table. Če ne bo šlo. Lahko poskusiš še z GParted LiveCD, kakšnim dugim orodjem za to področje. In morda še z OS ki je prišel prednameščen na nootebok. Če ne bo uspeha gre pa verjetno za sindrom FUBAR.

Potem pa pač udari po njem z vsem kaj imaš. Lahko tudi s kladivom. Če nič drugega ne bo pomagalo! Problem rešen! ;)

Pyr0Beast ::

Flikni gor piratske winse za foro.

Sam sem veckrat videl da ubuntu installer ne uspe premleti kakega usb kljuca. Unetbootin in še en podoben programček dela ok, samo inštall iz live CD-ja ni ok.

Probaj tudi dobiti zunanji USB CD pogon.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Lahko bi tudi vzel ven SSD in ga priklopil na kakšen računalnik. In še ga tam poskušal "popraviti". Ampak kaj ko ne gre za klasičen S-ATA ali IDE priklop.

Skratka če zgornji postopek ne bo pomagal. In na koncu tudi ne še morda uporaba OS ki je prišel prednameščen na notebook. Potem že skoraj bi verjel da gre za defekten SSD. Posebej še ob dejstvu da imaš 2 enaka notebooka. In na prvem nimaš teh težav. Drugi pa je med delom kot si napisal se preprosto ustavil.

Pyr0Beast ::

Mogoče posodobitev ali reset biosa na default nastavitve, drugače pa si zrihtaj en boljši usb ključ pa flikni ubuntu gor, verjetno netbook iz ključa zna bootati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

henixman_ ::

Sem probal ponovno namestit Gparted. Verzijo 0.6.1 , ampak dela isto, tudi drug LiveCD sem probal, isto... Nič ne želi narediti te particijske tabele. Odpiral ga nebom... da bi ga z kaldivom mahnil :) ... ker je garancija in ga bom najverjetneje te deve peljal na servis v LJ, niti winsi z ključa ga nočejo. Reset biosa naredil, nič ne pomaga. Problem je, da trenutno deljue vse, ampak kot da nebi imel diska, le da tega prepozna ampak neve sistem kaj je na njem.. oz. nemore vedet ker ni te pr..... tabele.
:D
Probal bom edino še z zunanjim CD-rom pogonom na USB, če si ga bom lahko kje sposodu :)

Icematxyz ::

Skoraj prepričan sem (po vsem napisanem) da je SSD spustil dušo. Tako da pelji netbook na servis. In naj ti zamenjajo SSD! Ali ga popravijo, kako vedo in znajo. Nenazadnje praviš, da je zadeva v garanciji. In če Ubuntu, GParted (tako privzeta različica kot najnovejši), Windows OS ki je prišel pred nameščen na netbook... ne zmorejo odpraviti te težave. Je čas da neseš netbook na servis. Da zamenjajo SSD, ker je zanič! Pa še tam imajo več opreme. In če slučajno gre za kakšen "firmware" bodo to zlahka odpravili. Ampak v takšnem stanju, kot je SSD sedaj je zanič sam po sebi in neuporaben.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Indeed. Tudi to se zgodi. SSD namreč niti ni najbolj zanesljiva stvar na svetu.

Morebiti je samo slabo zataknjen v konektor in ga bo re-seating 'popravil'.

Aja. Za kaj pa si zadevo šel formatirat, se je obnašala neznosno, bila počasna, se sesuvala ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

henixman_ ::

Nisem formatiral. Sredi dela v prednaloženih XPjih je zamrznlo. Nikamor dalje ni htelo. Vgasnu, ponovno prižgal... No operating system :/
Glede na to da mam strežnik na ubuntuju, tk da sm malo domač, sem reku, bom pa probal še tega netbooka laufat na njem.

Pyr0Beast ::

Heh, pol je to to. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Henixman ::

Na servisu zamenjali disk, baje je omagal :D

Pyr0Beast ::

Dobro da se je rešilo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Če GParted ne zmore. Potem je verjetno res še le za v koš. Morda kvečjemu še kakšna nadgradnja firmware. Važno da zdaj dela! ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux sprememba velikosti particije

Oddelek: Operacijski sistemi
132015 (1548) MrStein
»

Win7 se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
51007 (942) killa bee
»

Software raid 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5710744 (9886) uporabniik
»

Ubuntu težave

Oddelek: Operacijski sistemi
152637 (2279) Icematxyz
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478839 (8051) Icematxyz

Več podobnih tem