» »

Izdelava vodnega bloka...

Izdelava vodnega bloka...

carjevic ::

Pozdravljeni. sem novi član tega forua na katerega sem se prijavil isključno zaradi tega ker imam namen narediti vodno hlajenje. za začetek bi hladil samo cpu, grefično in chipset... oblika vodnih blokov bi bila takšna: http://www.webx.dk/oz2cpu/pcmod/water.h... drugače pa bi se za povezavo sistema zgledoval po tem: http://forums.bit-tech.net/showthread.p...
najprej bi se lotil izdelave vodnih blokov, nao pa še ostalega. sedaj bom nabavil baker, toda najprej me zanima če kdo koga pozna ki ima razkalni ali cnc stroj da bi mi oblikoval te bloke, seveda najcenej kolikor gre(sem dijak in nimam denarja ne pretek :P). za osatlo bom poskrbel kasneje... ko bom imal bloke pripravljene se lotim še drugega... sedaj pa prosim za odgovore..(ja in sem uporabil iskalnik tudi in prebral dosti tem o hlajenju... :D samo zanima me kdo bi mi lahko to naredil..) LP Klemen

WamPIRe- ::

Vzpodbujam tvojo idejo o tem, da bi bloke izdelal sam. Glede mojstra ti jaz ne morem pomagat.
Glede hlajenja. Hladiti se splača samo CPU in GPU. Ostalega se pri aktualnih matičnih ploščah (in ostalih komponentah) ne splača saj ne prinašajo nobenih praktičnih pohitritev. Vse kar dobiš je slabši pretok.

PS: Si prepričan da bi te izdelava prišla ceneje kot da bloke kupiš pri priznanemu izdelovalcu? Dvomim, da boš sprva naredil blok, ki se bo lahko primerjal s kakšno preizkušeno rešitvijo. S tem mislim na ceno, kakovost in učinkovitost bloka.

PS2: Če želiš, da bo CNC stroj znal izdelat blok po načrtu, ga moraš narisati v pravem programu. Drugače ti ne preostane drugega kot vrtalni stroj pa en kup svedrov.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

carjevic ::

WamPIRe- je izjavil:

Vzpodbujam tvojo idejo o tem, da bi bloke izdelal sam. Glede mojstra ti jaz ne morem pomagat.
Glede hlajenja. Hladiti se splača samo CPU in GPU. Ostalega se pri aktualnih matičnih ploščah (in ostalih komponentah) ne splača saj ne prinašajo nobenih praktičnih pohitritev. Vse kar dobiš je slabši pretok.

PS: Si prepričan da bi te izdelava prišla ceneje kot da bloke kupiš pri priznanemu izdelovalcu? Dvomim, da boš sprva naredil blok, ki se bo lahko primerjal s kakšno preizkušeno rešitvijo. S tem mislim na ceno, kakovost in učinkovitost bloka.

PS2: Če želiš, da bo CNC stroj znal izdelat blok po načrtu, ga moraš narisati v pravem programu. Drugače ti ne preostane drugega kot vrtalni stroj pa en kup svedrov.


hja, mislim da bo ceneje(upam) upam da sejavi kdo ki bi poceni to neredil... glede kupljenih... to ni to :P a ni bedno da dobiš že vse narejeno pa samo not daš? mislim men osebno bi blo boljše homemade... kr mi je dolgcajt, pa bi se mal poigraval z tem.... kaj pa rame bi bilo potrebno hladit? sedaj imam namen narediti na razdelilec(kot je na 2 linku zgoraj) s tem da bi naredil malo daljše, pa izvrtal 3 luknje(cpu, gpu in chipset) potem pa če bi še kdaj kaj rabil, bi samo dodal luknjo, naredil še en blok in povezal... trenutne specifikacije računalnika pa so: Procesor Intel Core 2 duo 3,16; grafična kartica Geforce 9800 GT 1Gb ddr3; ram 2x2Gb ddr2, ostalo pa tako ni pomembno tukaj... se mi pa računalnik kar precej sedaj poleti greje... najnižje temperature so 50 stopinj, pride pa tudi do 80.. zato bi naredil vodno hlajenje.. bi bilo tudi dosti tišje... in pa takrat bi si tudi upal kaj navijat... z takim zračnim si pa ne upam :S LP

BALAST ::

Seveda je ideja vodnega hlajenja čisto simpl, ampak ker ne veš kakšno tveganje prinese nepravilna montaža, nepravilni materiali, nepravilna nega ter nepravilna električna in cevna povezava, bi ti priporočal da se obrneš na enostavno potrošniško vodno hlajenje.

Eddi je začel z izdelavo vodnih blokov, pa je moral prvo narediti par prototipov kjer je opazil da če je premalo upora vode, ne hladi dobro, kar je kasneje potem moral narediti več utorov, za vsak prototip je porabil preko 3h rezkanja, rezanja plexi in montiranja, potem pa še 24urno testiranje pred puščanjem vode. Danes ima pa svoje vodne bloke na vrhu svetovne zmogljivosti, ter potrošniku primerne srednje cene. 1ura rezkanja na CNC je pa nad 40EUR, pa kilogram bakra tudi ni zastonj, kaj šele potem vrezovanje navojev in tesnenje. Vodne črpalke so primerne tudi tiste za akvaristiko, ampak ker potrebujejo dodatno vezje za hkratni zagon ob računalniku, pridejo cene zopet enake potrošniškemu vodnemu hlajenju.

Za 200EUR si že dobiš novo hlajenje za procesor in northbridge, pa še dodatnih 50EUR za grafično. Je pa to trajna investicija za najmanj 5 let, potem pa dokupiš recimo samo blok za grafično, ki morajo biti res natančni, medtem ko za procesor le malce prirediš.

če želiš ti prodam rabljen komplet od Innovatech za ugodno ceno 100EUR (pumpa, rezervouar,240mm hladilnik,2x120mm ventilator, vsi vijaki in cca 2m modre vodne cevi), ker sem presedlal iz AMD na Intel, tako da se boš moral le malce znajti in pritrditi na Intel 775 (v opisu je omenjen P4 775, ki pa ni enak sedanjemu 775), blok za northbridge in grafično lahko dam oba skupaj zraven za doplačilo 40EUR, sta pa od EK.
Vsi deli so preverjeno vodotesni, pumpa je tiha in delujoča če te zanima še kaj mi pa sporoči.

carjevic ::

BALAST je izjavil:

Seveda je ideja vodnega hlajenja čisto simpl, ampak ker ne veš kakšno tveganje prinese nepravilna montaža, nepravilni materiali, nepravilna nega ter nepravilna električna in cevna povezava, bi ti priporočal da se obrneš na enostavno potrošniško vodno hlajenje.

Eddi je začel z izdelavo vodnih blokov, pa je moral prvo narediti par prototipov kjer je opazil da če je premalo upora vode, ne hladi dobro, kar je kasneje potem moral narediti več utorov, za vsak prototip je porabil preko 3h rezkanja, rezanja plexi in montiranja, potem pa še 24urno testiranje pred puščanjem vode. Danes ima pa svoje vodne bloke na vrhu svetovne zmogljivosti, ter potrošniku primerne srednje cene. 1ura rezkanja na CNC je pa nad 40EUR, pa kilogram bakra tudi ni zastonj, kaj šele potem vrezovanje navojev in tesnenje. Vodne črpalke so primerne tudi tiste za akvaristiko, ampak ker potrebujejo dodatno vezje za hkratni zagon ob računalniku, pridejo cene zopet enake potrošniškemu vodnemu hlajenju.

Za 200EUR si že dobiš novo hlajenje za procesor in northbridge, pa še dodatnih 50EUR za grafično. Je pa to trajna investicija za najmanj 5 let, potem pa dokupiš recimo samo blok za grafično, ki morajo biti res natančni, medtem ko za procesor le malce prirediš.

če želiš ti prodam rabljen komplet od Innovatech za ugodno ceno 100EUR (pumpa, rezervouar,240mm hladilnik,2x120mm ventilator, vsi vijaki in cca 2m modre vodne cevi), ker sem presedlal iz AMD na Intel, tako da se boš moral le malce znajti in pritrditi na Intel 775 (v opisu je omenjen P4 775, ki pa ni enak sedanjemu 775), blok za northbridge in grafično lahko dam oba skupaj zraven za doplačilo 40EUR, sta pa od EK.
Vsi deli so preverjeno vodotesni, pumpa je tiha in delujoča če te zanima še kaj mi pa sporoči.


ja sej tale tvoj komplet je super, pa vse... sam to mi še vedno ni to :( upam da se bo javil kdo ki bi to poceni naredil... sedaj ok ena ura na cnc 40€... drago ali ne, samo moram vedeti kaj lahko v eni uri naredi... če i mi naredil 3 preproste bloke takšne kot to na tem linku: http://www.webx.dk/oz2cpu/pcmod/water.h... ve eni uri.. to zame ni drago... odvisno je pač.. zato pa iščem nekoga ki ima to da dejansko pove kako in kaj :D

virtuality ::

Mislim da s CNC bi kar moral naredit 3 preproste bloke, kakor sem videl to reže (ali kar pač že dela) zelo hitro.

carjevic ::

a res ni nobenega ki bi znal to naredit? al pa vsaj poznal koga... res nujno nucam....

BALAST ::

Vsak kovinar bi ti znal narediti z rezkarjem, glej recimo tule.
Pa prosim če poveš kasneje kakšne informacije si dobil in kako si zadevo rešil, ker po mojem mnenju za 3 bloke ne boš prišel pod 100EUR, za vodno pumpo 20EUR,nek osnoven radiator pa lahko dobiš na avtodpadu za par EUR.

carjevic ::

ja sej... če nebo šlo drugače bom mogel na tak način.. samo raje bi našel nekoga ki je na tem forumu.. ki bi bil pripravljen to narediti dokaj poceni... drugače pa ko bodo bloki narejeni se lotim vsega ostalega.. bloki so trenutno moja največja skrb :S

Destroyers ::

Ja in kaj boš pravzaprav naredil sam, če ti bodo drugi izdelali bloke? Samo zmontiral zadevo, enako kot ostali, ki zadevo kupijo v trgovini.
In kot že omenjeno je treba naredit načrte za bloke, da jih CNC lahko potem izreže. A misliš, da imajo lastniki CNC-jev že vse pripravljeno zate in samo čakajo, da se prikažeš?
Pa če hočeš, da bo zadeva kolikor toliko spodobno hladila, moraš imet določeno znanje iz področja strojništva...

Ne verjamem, da boš načrt sploh kdaj uresničil, če pa že slučajno, bodo hladilne zmogljivosti na nivoju zračnih hladilnikov, končna cena pa višja od vodnega iz trgovine.

Just my 2 cents...
...They wanna build the prison!...

69charger ::

Jaz sem tudi razmišljal da bi naredu svoj blok pa vodno hlajenje samo ga ne bom. Kje bi najceneje kupil komplet set za sestavit vodno hlajenje recimo za CPU? Takega da samo sestavim in deluje.

Dr_M ::

Ce bos su sam delat bloke, te bodo prisli ene 3x drazje, kot ce kupis narejene.
Baker je drag, ker ima veliko maso, za CNC so ze povedali, koliko casa porabi za izdelavo, pa tudi.
Za 20EUR ti pa tega nihce ne bo sel delat, to si lahko kar zbijes iz glave.
Sploh pa izdelava bloka za graficno (full cover seveda) je izredno zahtevna.
Za GPU imam pa jaz enega od Eddija odvec. :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

carjevic ::

lej človek nimam nobenega namena full cover, največji blok je velik 9x9cm... če pa bi že hotel kupit full cover za mojo grefo me pa pride okrog 130EUR!!! taka da ne mi tu previt da bi me 3x dražje prišlo... največji je blok za cpu..

Dr_M ::

Lej, mam vodno hlajenje ze ene 6 let, nameraval sem ga pa sam izdelat, tako kot ti.
Pa verjemi, ne splaca se, ce res ne naredis vsega sam. Ce bos pa delal na CNC, bos dal pa samo za delo vec, kot je pri Eddiju nov blok.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

49106 ::

carjevic je izjavil:

lej človek nimam nobenega namena full cover, največji blok je velik 9x9cm... če pa bi že hotel kupit full cover za mojo grefo me pa pride okrog 130EUR!!! taka da ne mi tu previt da bi me 3x dražje prišlo... največji je blok za cpu..


Cpu blok je miniaturen proti gpu-jevem na današnjih grafičnih

carjevic ::

pri meni ne... gpujev je za skoraj 3cm manjši....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnična risba vodnega bloka am2 / am3

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71689 (1324) Matrixxx
»

Vodno hlajenje by brothers archer and jeryslo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151556 (1262) madmitch
»

VGA-FullCover (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
845181 (3435) MEDENA
»

Moja nova kolekcija vodnih blokov (56k opozorilo - slike)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142771 (1974) PI
»

vodni blok in CNC ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433038 (2285) TESKAn

Več podobnih tem