» »

Tehnična risba vodnega bloka am2 / am3

Tehnična risba vodnega bloka am2 / am3

Matrixxx ::

Pozdravljeni !

Že dlje časa razmišljam o vodnem hlajenju ampak še zmeraj vtrajam na zračnem predelanemu hladilniku z 6 ventilatorji in da ne govorimo o glasnosti katera me že kar precej moti.

Trenutno uporablajam Phenoma II x4 965 Black editiona 125W kateri dela stabilno na 4.0 Ghz na voltaži 1.4000 volta (idle 34C load 48C) na am2+ matični. Problem je da zlahka dosežem 4.2 Ghz stem da dvignem voltažo na 1.4250 volta in tukaj postane že velika težava z pregrevanjem skratka temperatura preseže 60+ stopinj z Prime95 !

Srečo imam da delam v takem podjetju da imam na voljo od CNC strojev pa do potopne erozije reskalnih robotov 360 pa še najčistešega bakra na tone pleksi stekla priključkov cevi take in drugačne itd...

Edina stvar kar mi manjka so osnovne dimenzije načrt tehnična risba nekega standardnega ali nadstandardnega vodnega bloka za katere bi se lotil izdelovati od CPU,GPU,RAM,MB,NB,SW,HDD bloka.

Sicer začel bi z CPU blikom am2 am3 in GPU blokom za MSI ATI RADEON HD 6850 oc

Zato se obračam k vam na SLOTECH ker vem da ste specjalisti oziroma pravi strokovnjaki razvidno po slikah in izdelkih.

Hvala in lep pozdrav

David

Matrixxx ::

Mogoče je že kje na forumu kakšen načrt za am2 am3 cpu blok katerega sem mogoče spregledal ?
Če je bi prosil za kakšen LINK !

Help !

BALAST ::

Eddy :: 1. apr 2003, 22:48:18
citiraj
#
citiraj
#
Živjo!

Danes je prišel iz primeža mašine prvi Cu vodni blok in sicer EK3.
Jutri bo pa še Vga-R1 in Vga-R2, EK2 in Nb-1.

Moram rečt da me je baker zelo presenetil in to negativno!

Blok je CNC mašina rezkala kar dobre 3 ure!

Morphgling1, oglasi se mi, da se zmanva za test!

LP!


To so pionirski začetki Eddy iz EK waterblocks... 8-)
Pravim da, tudi če imaš ves material in orodje, ti v prvo skorajda ne bo ratalo, da bo hladil bolje kot danes hladijo Heatpipe hladilniki.
http://www.ekwaterblocks.com/ Dobiš blok za AM2+ AM3+ za 35€, že ena ura rezkanja je dražja, kaj šele da ti bo v tretje uspelo...
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Matrixxx ::

Ni problem v ceni dela al podobno ker imam ljudi ki bi mi z veseljem to delali zastonj in so vrhunski strokovnjaki pač uživajo v svojem delu zato sem se odločil za tako rečeno dražjo smer.....je pa tudi stvar v tem da v službi imamo ogromno prostega časa zato bi rad se stem skrajšal nekoliko čas.
Če pa ne bo cnc zmogel bo pa erozija naredila svoje :)

Če mi kdo pošlje kakšno lepo risbico z vsemi potrebnimi merami "am2 /am3 socket" bom zadovoljen sicer upam v malo bolj zahtevno obliko katera je bolj učinkovita pri hlajenju.

BALAST hvala za nasvet.

Sssaga ::

Oj, jaz mam vodni blok, ki ga je zrisal in naredil brat za svoj projekt.
Visi nekje...

CNC v uporabi seveda. MIslim, da ima še nekje skice, saj se je ravnal po mojem bloku, ki ga uporabljam - EK Supreme HF nickel, ki ima mere za vse amX plošče.

Ko sem testiral njegovega sem bil skeptičen če bo zdržalo in je. Dvakrat sem ga moral montirati, ker me je malo nahecal...

Vse dela, sam je pa delal risbe za 1366 ležišče.. pa saj je skoraj isto, če blok paše na vsa novejša ležišča do 2010 (razen 1155) :-P

Mu bom rekel, če ma kje arhivirano... Lahko pol poskenam, kar ma tehniške risbe.

Je pa on izbral slabe materiale, večinoma aluminij in sem že v začetku pričlakoval slabe tempse... pa tudi malo predebelo kontaktno plast je naredil, ker ga nisem jaz kontroliral... hajej 8-)

Ker nima pojma o kompih, zato je mene not ufural, tako da ti bom povedal kje je malo kiksnil - oziroma kje lahko optimiziramo za par stopinj :))

Drugače pa blok zdrži par ur Prime95 torture small ffts pri procu v podpisu na 4011 Mhz 8 threads voltaža okol 1.5 volt :O

Temperature so malenkost nižje kot z Akaso 967 Nero air coolerjem, a smešno visoke napram Supreme HF.

Boš baker vzel?

Ma pa brat isti proc kot ti, le 140W različico in je najprej mislil, da bom njegov komp upedenal. Sem ga prepričal, da se na mojga bolj splača, njegovga bova pa probala hladiti z Blok v2 :D

PS: Nisem profi, le ravnam se po DIY načelu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Matrixxx ::

Sssaga je izjavil:

Oj, jaz mam vodni blok, ki ga je zrisal in naredil brat za svoj projekt.
Visi nekje...

CNC v uporabi seveda. MIslim, da ima še nekje skice, saj se je ravnal po mojem bloku, ki ga uporabljam - EK Supreme HF nickel, ki ima mere za vse amX plošče.

Ko sem testiral njegovega sem bil skeptičen če bo zdržalo in je. Dvakrat sem ga moral montirati, ker me je malo nahecal...

Vse dela, sam je pa delal risbe za 1366 ležišče.. pa saj je skoraj isto, če blok paše na vsa novejša ležišča do 2010 (razen 1155) :-P

Mu bom rekel, če ma kje arhivirano... Lahko pol poskenam, kar ma tehniške risbe.

Je pa on izbral slabe materiale, večinoma aluminij in sem že v začetku pričlakoval slabe tempse... pa tudi malo predebelo kontaktno plast je naredil, ker ga nisem jaz kontroliral... hajej 8-)

Ker nima pojma o kompih, zato je mene not ufural, tako da ti bom povedal kje je malo kiksnil - oziroma kje lahko optimiziramo za par stopinj :))

Drugače pa blok zdrži par ur Prime95 torture small ffts pri procu v podpisu na 4011 Mhz 8 threads voltaža okol 1.5 volt :O

Temperature so malenkost nižje kot z Akaso 967 Nero air coolerjem, a smešno visoke napram Supreme HF.

Boš baker vzel?

Ma pa brat isti proc kot ti, le 140W različico in je najprej mislil, da bom njegov komp upedenal. Sem ga prepričal, da se na mojga bolj splača, njegovga bova pa probala hladiti z Blok v2 :D

PS: Nisem profi, le ravnam se po DIY načelu.


Veš da bi ga vzel :D
Super super....Kaj risbe ima na papirjih da bi se jih skeniralo al poslalo preko faxa ?
Kaj ta bakreni blok je končan al ga je treba še kaj spremeniti ? Če ga dobim itak risb ne rabim bomo pač naredili "copy/paste" :)
Pa še ena zadeva me zdaj matra vodno hlajenje od Corsair-ja H100 ga prodaja en moj znanec za 50 eur zdaj sem nekoliko v dilemi ga vzet ali ne ?
Ker performance med H100 in narejenimi doma vodnimi hlajenji je velika razlika ? je kdo sprobal to testirat ?
Drugače pa Phenom II x4 965 125W se greje dosti manj od prejšnjega 140W na isti delovni frekvenzi tako da meni mi je ratalo na zračnem hlajenju ga stabilizirat 4.1Ghz (idle 34,5C load 58,5C) ima pa še zmeraj kar je zanimivo default voltažo 1.400 volta zakon procesor prava petarda 8-) overclockan je samo preko FSB-ja (fsb=242 multiplier=x17) 242x17 = 4114Ghz

Hvala za enkrat Sssaga pa lep pozdrav :)

klinker ::

Ce mas voltazo na auto si jo on sam dvigne kolko mu rabi oz. doda se kaj vec. Zazeni nek stress test in poglej V v cpu-z.

Matrixxx ::

Ja voltaža je na auto in seveda da niha zavisi od stressa testov iger oz. porabe cpu-ja itd... Nihanje je nekje med 90%-100% uporabo med 1.4160v pa do 1.4250v ! Če pa je uporaba cpuja 0% = 1.4000v !

L.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava vodnega bloka.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91191 (953) Janac
»

EK waterblocks v težavah, defektni "ponikljani vodni bloki" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10511159 (6988) Dr_M
»

DRAM vodni blok by tiborrr (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
765523 (3242) tiborrr
»

vodni blok in CNC ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433041 (2288) TESKAn
»

MOJI "EK" VODNI BLOKI

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474022 (2718) Eddy

Več podobnih tem