» »

Preglasen prenosnik

Preglasen prenosnik

thexfale ::

Pozdravljeni!

Imam problem in sicer, pred tednom dni sem kupil nov prenosnik, ki je dokaj glasen. Glasnost se ne spreminja, če igram kakšno zahtevno igro ali pa je vse zaprto. Pomislil sem, da obstaja kakšen program, ki regulira delovanje ventilatorja oz. se da kako zmanjšati moč, da bi bil tišji.

Najlepša hvala za nasvete!

BALAST ::

Ni priporočljivo, da nastavljaš obrate ventilatorja, saj s tem neposredno posežeš preko garancijskih določil ter na daljši rok škoduješ elektronskim komponentam v prenosniku. Če si občutljiv na "pre" glasnost ventilatorja se raje pozanimaj o vračilu prenosnika ter izbiri drugega, saj imaš 15dni po nakupu možnost javit in v 45dneh vrnit artikel, brez kakršnegakoli razloga, lahko pa sicer omeniš, da je preglasen med delovanjem.

WamPIRe- ::

Nov prenosnik skorajda ne bi smel bit preglasen... IMO Ima slab stik med procesorjem in hladilnikom in tako ventilator vedno dela pri višjih obratih. Možnost je tudi, da je notri ena huda zverina in se zelo greje že po defaultu.
Povej kater prenosnik imaš...

thexfale ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thexfale ()

bond007 ::

Ta prenosnik ima v biosu nastavitev:
- da je ventilator vedno on
- ali pa naj se vključuje po potrebi
Preveri, če imaš izbrano drugo možnost. Ko prenosnik polne baterijo takrat ventilator vedno deluje s skoraj polno hitrostjo in nastavitev v biosu na to ne vpliva... Takrat je pač glasen. Poglej če imaš nastavljeno, da se hitrost procesorja, ko ta ni obremenjen zmanjša- takrat se zmanjša se tudi voltaža in zato ima ventilator manj dela...

Še ena možnost je, da procesorju zmanjšaš voltažo iz privzetih 1,15V na 1,1V (cpugenie ali rmclock). Sam imam enak prenosnik in sem zmanjšal napetost na vseh hitrostih procesorja na samo 0,9V - in s tem praktično prepolovil gretje.

thexfale ::

bond007 je izjavil:

Ta prenosnik ima v biosu nastavitev:
- da je ventilator vedno on
- ali pa naj se vključuje po potrebi
Preveri, če imaš izbrano drugo možnost. Ko prenosnik polne baterijo takrat ventilator vedno deluje s skoraj polno hitrostjo in nastavitev v biosu na to ne vpliva... Takrat je pač glasen. Poglej če imaš nastavljeno, da se hitrost procesorja, ko ta ni obremenjen zmanjša- takrat se zmanjša se tudi voltaža in zato ima ventilator manj dela...

Še ena možnost je, da procesorju zmanjšaš voltažo iz privzetih 1,15V na 1,1V (cpugenie ali rmclock). Sam imam enak prenosnik in sem zmanjšal napetost na vseh hitrostih procesorja na samo 0,9V - in s tem praktično prepolovil gretje.

To je blo to, super dela zdej. Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je to normalo? Problem ventilator. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8912825 (11355) imagodei
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575601 (4327) venetu
»

AMD ath64 prenosniki

Oddelek: Kaj kupiti
111218 (1007) VidKo
»

Regulacija CPU ventilatorja? Visoka temp. cpu-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
52456 (2334) umax
»

Lastniki Gericom Blockbusterja pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
614651 (3744) snow

Več podobnih tem