» »

Rabim hlajenje?

Rabim hlajenje?

«
1
2 3

Caleneth ::

Pred 2 dnevoma sem dobila sestavljen pc, pač po delih, ki sem jih naročla. Problem pa je, da si bom verjetno še morala omislit hladilnik za procesor, namreč se mi procesor fajn pregreva. Ko mi je po pol ure igranja MW2 nekako vse skupaj zažtekalo, oz je bil samo siv zaslon kar naenkrat, sem prvo misla da je kaj z windowsi narobe ampak je blo vse vredu. Zdaj pa zaženem speedfan in vidim da so temperature jedra visoke, oz ogenjček mi kaže polek. Gibajo so pa nekje od 50-55 C° in bogsigavedi kak so narasle ko sem igrala MW2 8-O. Imam pa AMD Phenom II X4 955 BE in ATI Radeon HD 5770 grafično. Pa 650 W napajlnik. Pa še screen od temperatur! Aja pa nevem zakaj mi tam kaže -128 C°? :|



So, what to do?
  • spremenila: Caleneth ()

axee ::

Stock hladilnik od X4 955 je več kot dovolj za poganjanje na stock frekvencah, čez 55°C nebi smel iti.

Zgleda da so ti slabo sestavili ali pa da imaš res slabo hlajenje v ohišju.

Take temperature vsekakor nebi smele biti in ti procesor MORA delovati na zdravih temperaturah z priloženim hladilnikom.

Caleneth ::

Nesem nazaj in rečem naj mi drugače sestavijo? Oz kaj mi priporočate, da naredim?

axee ::

A je zaplombiran ali lahko sama odpreš? Ker stvar je res preprosta.

Caleneth ::

Ni zaplombiran ampak je nalepka in je večinoma na tistem delu ko so kabli not za vštekat odzadaj, čist malo jo je pa na ohišju. Problem?

axee ::

Mislm da ni problem, če je računalnik zaplombiran bi ziher vedela, najbrž pa si se zmenla da imaš garancijo na komponente. Odpri računalnik in povej situacijo, torej kje so ventilatorji, je sploh vse priključeno, ponavadi slika najbolj pomaga.

Sumim da hladilnik ni dobro pritrjen.

Caleneth ::

Eto slike. Čeprav zgleda vse vredu... :| No upam, da bo kaj pomagalo. :)






axee ::

Vse izgleda vredu, tudi ohišje je dovolj hlajeno, temperature pa so zelo previsoke (prav tako hitrost ventilatorja), jaz bi vzel dol hladilnik da vidimo če je sploh dovolj (ali preveč) termalne paste oz če sploh je pravilno nameščen.

fosil ::

A je procesor navit, glede na to da je black edition?
So te temperature ko je procesor idle, ali takoj po igranju kakšne igre?

Priporočam pa da temperature pogledaš še s programom hwmonitor.
Tako je!

Caleneth ::

Sem zdaj pomislila da je možno, da niso uporabili oz so dali premalo/preveč termalne paste. Procesor ni nič navit, pač Black Edition, 3,2 GHz. Temperature so pa takoj ob resetu, pred tem sem igrala mw2 ampak je nastal siv ekran, pc je pa še kar laufal in sem resetirala pol pa zagnala speedfan.


Eto to so zdaj temperature, računalnik je vklopljen nekje 10 min, aktivni so messenger, mozilla in pa speedfan. Tem,perature pa 50C° :| Aja pa se vam ne zdijo voltaže nekam čudne? Pa ventilator se z neko mega hitrostjo vrsti, mi je že šlo tudi na 7200 RMP... :| Zdaj grem preverit še z hwmonitor-jem.

Caleneth ::

Hwmonitor test. Mislim da je nekaj narobe z napajalnikom... Proc pa je tik pod njim... :|

mihco ::

axee je izjavil:

...tudi ohišje je dovolj hlajeno...


Se hecas? Saj je popolnoma brez ventilatorjev :S En 12cm ventilator spredaj(zrak v ohisje) in en 12cm vent zadaj(zrak ven) bo zbil temperature za 3-4 stopinje v idle in do 10 stopinj v loadu. Graficna ti ne izpihuje zraka ven iz ohisja in ko se med igro zagreje na 80° se ta zrak zadrzuje v ohisju. To mas pravo pecko. :) Vseeno bi pa bilo treba preveriti se ali je hladilnik sploh dobro namescen. Zdaj so temperature absolutno previsoke...62 je max varna meja za ta procesor. Probaj temperature se z drugim programom. Npr Everest Ultimate.

IvoJan ::

Siv ekran je po vsej verjetnosti zaradi grafe.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Mitja358 ::

Vsekakor v idle ne more imeti 50 stopinj. Vzami dol hladilnik in prilepi sliko kako je termalna pasta namazana.

69charger ::

Termalna pasta je že na hladilniku,samo namesti se ga. Lahko zamenjaš pasto in daš nazaj hlajenje. Ampak 50 stopinj ni nič,to je standardna temperatura.

st0jko ::

Hladilnik ni dobro nameščen. To je to in nič drugega ne more biti. Kakšen ventilator za izpihavanje zraka iz ohišja(zadaj, zraven napajalnika), tudi nebi škodil.

Popravi pa gremo BF! :D
keks?

Caleneth ::

Nebi sama štrcala. Sem klicala na servis, itak mam garancijo in jim nesem v ponedeljek pc tja... ;((
So rekli, da lahko vmes računalnik uporabljam, da če se mi je tisto na zaslonu pokazalo, je blo to varovalo. In da če se mi to spet zgodi naj pač samo resetiram, skratka skurit se mi baje nič ne more... :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Caleneth ()

Xserces ::

oh ja pa se hitr je loh kej narobe :) npr napajalnik gre in ce mas res veliko "sreco" ti zakur se druge strvari :D

drgac pa ja na servisu ti morjo zagotovit da racunalnik dela tko k more
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Caleneth ::

SHIT. Trenutno stanje.. naj rajše izklopim?

oracle ::

Caleneth je izjavil:

Ni zaplombiran ampak je nalepka in je večinoma na tistem delu ko so kabli not za vštekat odzadaj, čist malo jo je pa na ohišju. Problem?

Jaooooo, to je plomba.

Kaj poslušaš tle ljudi pa odpiraš, poklicala bi na servis, oni so odgovorni za ne/delovanje računalnika. Drgač te temperature niso nevarne, vsekakor pa bi morale biti nižje. Zdej samo upaj da se ti ne bodo smejal (in odklonil garancijo) ko boš pršla z uničenim pečatom...

EDIT: oziroma če imaš v 100% obremenjenosti 55 stopinj ni previsoko. V idle bi mogl bit pod 50.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Xserces ::

pa nehi delat stability teste... xD drgac pa mas sekcijo senzorji v everestu pod RAČUNALNIK--->SENZORJI

Oracle ce je bla nalepka na 220v kablu to ni plomba drugje pa kabli niso za vstekat...saj ne da bi jst vedu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Caleneth ::

oracle je izjavil:

Caleneth je izjavil:

Ni zaplombiran ampak je nalepka in je večinoma na tistem delu ko so kabli not za vštekat odzadaj, čist malo jo je pa na ohišju. Problem?

Jaooooo, to je plomba.

Kaj poslušaš tle ljudi pa odpiraš, poklicala bi na servis, oni so odgovorni za ne/delovanje računalnika. Drgač te temperature niso nevarne, vsekakor pa bi morale biti nižje. Zdej samo upaj da se ti ne bodo smejal (in odklonil garancijo) ko boš pršla z uničenim pečatom...

EDIT: oziroma če imaš v 100% obremenjenosti 55 stopinj ni previsoko. V idle bi mogl bit pod 50.


Ne, res ni plomba. Sicer pa mi ga je itak uspelo odpret ne da bi nalepko poškodovala. :D

IvoJan ::

pod 100% je na 55°C?? to je cisto ql za poletne temperature.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

vorantz ::

Gibajo so pa nekje od 50-55 C° in bogsigavedi kak so narasle ko sem igrala MW2


^ Dis

galu ::

oracle je izjavil:

Caleneth je izjavil:

Ni zaplombiran ampak je nalepka in je večinoma na tistem delu ko so kabli not za vštekat odzadaj, čist malo jo je pa na ohišju. Problem?

Jaooooo, to je plomba.

Kaj poslušaš tle ljudi pa odpiraš, poklicala bi na servis, oni so odgovorni za ne/delovanje računalnika. Drgač te temperature niso nevarne, vsekakor pa bi morale biti nižje. Zdej samo upaj da se ti ne bodo smejal (in odklonil garancijo) ko boš pršla z uničenim pečatom...

EDIT: oziroma če imaš v 100% obremenjenosti 55 stopinj ni previsoko. V idle bi mogl bit pod 50.


Se strinjam. Če ti kaj ne dela, neseš nazaj, zato so tudi zaposleni..
Tako to gre.

69charger ::

Folk preveč komplicira,50 stopinj ni nič proti recimo mojem prenosniku ki je mel 80-100 stopinj standardno 1 leto vkup.

axee ::

Gre se za to da smo že sestavljali identičen računalnik in v idle je imel ta procesor še vedno 20 stopinj manj kot ona.

69charger ::

Ja to že,samo ni treba paničarit za karkoli pod 70 stopinj.

ModriN96 ::

hmm...a se sam men ta misu poraja al ste res tok trapasti...komp SE PREGREVA NENORMALNO, torej, odklopš, neseš nazaj in ma da ti ga zrihtajo in NE ODSTOPI od svojga prov...ker te idioti u trgovinah se majo za neki oh in sploh in ti bojo komp uzel in čez 2 dni boš mela NEODPRTGA nazaj in bo spet isto...

Echbart ::

Dej poglej koliko ti grafična greje. Ker siv ekran je zelo verjetno grafična pregreta.

Caleneth ::

Jaz sem dobila pc nazaj.. Baje je bilo v orginalu premalo termalne paste na hladilniku. In so jo tam na novo nanesli in je reko serviser, da naj bi blo zdaj ok, samo bi blo dobro če bi vzela novi hladilnik ali pa večje ohišje. Ampak, da naj prej sprobam kak bo zdaj delovalo. Pa problem je bil še v ventilatorju od procesorja, ker je blo nastavljeno, da nonstop laufa na ful ~ 6800-7200 RMP, in je bla kišta zelo glasna. Zdaj so mi nastavli, da gre do max 5200 RMP in je zato pc opazno tišji. Temperature so pa res za kakih 5 C° nižje, samo še vedno mi ni fajn, da se mi do 62 C° dvignejo ko so na sporedu games. Se tudi v sobi zelo opazi, sploh zdaj poleti, ko je itak zunaj vroče, pol pa še kišta tako temperaturo oddaja. Sem prav dala roko pol metra bek in se je kr čutlo, kako vročino oddaja. Že razmišljam da bi tisti ta nov hladilnik (+ neki dodatn ventilator je še polek, 30EUR je toti komplet) nabavla. Pa mislim da bi tud malo navila, na kake 3,4 GHz, glih tolko, da bo pol procesor stabilno laufal. Novega ohišja ne mislim met + dražje bi prišlo kot pa novi hladilnik. Samo nevem točno kaj so mi oni ponudli, ker jaz bi verjetno vzela Mugen 2... :|

Xserces ::

Mugen je best buy ;) drgac pa vsak hladilnik je bols od stock AMD coolerja xP ampak tut hladilnik ne bo pomagu ce ohisje ne bo prezraceno !! to si zapomn;)

drgac so ker rekl zakaj siv ekran??? Ce imas probleme iz to graficno je v tvojem ohisju zelo prevec vrocega zraka... ker ATI 5XXX serija naj se res nebi pregrevala :/ imas pa tud programe s katerimi lahko nastavis krivuljo ventilatorja pri kaksnih stopinjah nej dela tko pa tko :) (MSI Afterburner)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Caleneth ::

Za siv ekran so mi rekli, da je procesor kriv... Samo danes je blo isto, samo da tokrat ni bil siv ampak rumen!!! :)) Pol sem itak mogla pc restartat, ker se drugač ne da iz tega prit,s pa se potem k sreči več ni ponovilo, kljub temu da sem šla kar dalje spet game igrat. Drugače pa je, res je preveč vročega zraka, odzdadaj niti nimam ventilatorja, ki bi ga ven spihoval... Nah, bo treba čimprej Mugen nabavit ;((

Xserces ::

tudi mugen bo minimalno pomagal ce se ti bo v ohisju zadrzeval vroc zrak :( ce bi se dal bi dala 2 ventilatorja 1 uspred 1 uzad da zrak cirkulira :) ce zrak stoji ti nebo pomagu niti cooler za 100EUR
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Caleneth ::

Ja samo finta je, ker spredaj nimam nikjer placa za ventilator, samo zadaj pa ob strani... :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Caleneth ()

Xserces ::

skor vsak ohišje ima uspredi:) sam da se ne vid... pod ohisjem je ponavad neka lukna kjer naj bi ta ventilator uleku not:) jst sm pr mojmu prejsnmu kr zago u roke pa odrezu spredn konc ohisja heh:) drgac pa ja zadaj obvezno ventilator ob strani pa bo kriza zaradi mugna (158 mm x 100 mm x 130 mm)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Wox ::

Najverjetneje se ti grafična pregreva. Temperature procesorja so OK.
Commodore 64

Caleneth ::

Pa res, spodaj je luknja :D Kak ob strani? Tam ne mislim met venta, grafična ma dober cooling system. Al si mislo sam to, da mi bo Mugen na tesno šel noter?
Aja pa tipo na servisu je še reko, da je on zagnal neki test, ki spravi pc na višek zmogljivosti, skratka vse dela na max in je reko da niso šle temperature čez 65 C°... Ampak je pokrov dol vzel, ko je to opravljal. Bi tud jaz to naredla, samo vem kak se bo praha not nabralo, ko listja. V roku 1 tedna bi mela cele kosme noter... :))

Xserces ::

zazen 4 Prime95 pa bos vidla da bo slo krepko cez 65°C ali pa Orthosa... sm ze dozivu to iz kolegom k so na servisu testiral z necem sva pa pr nemu prime95 przgala in je napajalnik skuril... brezveze ja glede ventilatorja ob strani je fajn ce ga mas ce mas STOCK cooler ;) drgac pa bo mogoce v napoto mugnu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Caleneth ::

Napajlnik???? 8-O8-O O kriza...
Hmmmm... kaj pa če nabavim 4 ventilatorje? Spredaj, 2 ob strani, pa zadaj, pa obdržim stock cooler. To bi blo ok?

Xserces ::

Caleneth je izjavil:

Napajlnik???? 8-O8-O O kriza...
Hmmmm... kaj pa če nabavim 4 ventilatorje? Spredaj, 2 ob strani, pa zadaj, pa obdržim stock cooler. To bi blo ok?


hehe ne se zdej iz ventilatorji zaganat :) pocak se mau da se ksn svoje mnenje napise ... optimalna resitev bi bila mugen2 in pa pretok zraka :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Caleneth ::

Xserces je izjavil:

hehe ne se zdej iz ventilatorji zaganat :) pocak se mau da se ksn svoje mnenje napise ... optimalna resitev bi bila mugen2 in pa pretok zraka :)
:)) Ok.

Wox je izjavil:

Najverjetneje se ti grafična pregreva. Temperature procesorja so OK.

Problem je v procesorju, to je 100%. Grafična je vredu, ampak ker se procesor nima dovolj dobrega hlajenja oz. ni vredu pretoka zraka, se potem tud grafična začne malo gret. Samo glede tega ni krize, bolj so zaskrbljujoče temperature procesorja. ;((

TOP ::

Jaz nevidim tukaj problem v temperaturi proca,ker meni je I7 920 bil na 60 pa se ni nikdar restartov,edino če maš u biosu nastavljeno na prenizek temp.Sam ta temperatura ni kritična.Kaj se ti še pojavi plav zaslon in zablokira.

Xserces ::

jao zdej sm se cist zmedu:S:S:S:S glede tega Mugen(158 mm x 100 mm x 130 mm) katera mera je za širino ohišja :S:S
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Caleneth ::

Ne nobenega plavega zaslona, siv je pa blokira, danes je bil celo rumen. In ne gre potem nič več, razen tega da pač restartam ali ugasnem pc. Kje se v biosu pogleda glede nastavitev temperatur?

Xserces ::

Caleneth je izjavil:

Ne nobenega plavega zaslona, siv je pa blokira, danes je bil celo rumen. In ne gre potem nič več, razen tega da pač restartam ali ugasnem pc. Kje se v biosu pogleda glede nastavitev temperatur?


probaj FurMark :) to je program ki obremeni graficno (procesorja nic) ima tud graf ki kaze temperaturo... probat ni greh in ce je iz graficno kej narobe se bo to iz furmarkom tud pokazal!
http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Caleneth ::

Xserces je izjavil:

Caleneth je izjavil:

Ne nobenega plavega zaslona, siv je pa blokira, danes je bil celo rumen. In ne gre potem nič več, razen tega da pač restartam ali ugasnem pc. Kje se v biosu pogleda glede nastavitev temperatur?


probaj FurMark :) to je program ki obremeni graficno (procesorja nic) ima tud graf ki kaze temperaturo... probat ni greh in ce je iz graficno kej narobe se bo to iz furmarkom tud pokazal!
http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

Jo garantirano nebo uničlo? :))

Xserces ::

Caleneth je izjavil:

Xserces je izjavil:

Caleneth je izjavil:

Ne nobenega plavega zaslona, siv je pa blokira, danes je bil celo rumen. In ne gre potem nič več, razen tega da pač restartam ali ugasnem pc. Kje se v biosu pogleda glede nastavitev temperatur?


probaj FurMark :) to je program ki obremeni graficno (procesorja nic) ima tud graf ki kaze temperaturo... probat ni greh in ce je iz graficno kej narobe se bo to iz furmarkom tud pokazal!
http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

Jo garantirano nebo uničlo? :))


ce je kaj narobe se ti bo pokazu blue screen ali pa bo freeznl tako kot si ze rekla... al pa se bojo driverji sesul:D ampak pazi na temperaturo
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Caleneth ::

Bollocks... It's not compatible with windows 7... ;( Kaj pa zdaj?

Xserces ::

Caleneth je izjavil:

Bollocks... It's not compatible with windows 7... ;( Kaj pa zdaj?


Am WTF?? xD to pa nebi vedu jst mam W7 x64 in mi normalno dela :/
lahko probas tud MSI kombuster je malo manj zahteven ampak princip je isti ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

racunalnik igre

Oddelek: Kaj kupiti
334396 (3749) thebaloh
»

Problem s grafično

Oddelek: Strojna oprema
141522 (1404) RoGPhreak
»

Visoka temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
336969 (6245) Stupo
»

Navijanje Intela i7-860

Oddelek: Navijanje
413427 (2780) TeraTM

Več podobnih tem