» »

racunalnik igre

racunalnik igre

demogil ::

Lp! po dolgem času se odločam za nakup novega računalnika, ki bi ga uporabljal predvsem za igranje iger, ker pa nimam preveč denarja, pa cena do 700,750E. Uporabil bi amd x4 955 ali 965 proc( ali je kakšna razlika? ). ter gtx 460 1g grafo. predvsem me zanima katero matično mi priporočate če bi slučajno nadgrajeval v prihodnosti. (phenom x6)?? katere rame?? Kje se najbolj splača nabavit komponente?? najlepša hvala vsem za odgovore!

Siddh ::

z ekranom ali brez?

katere komponente boš obdržal od trenutnega računalnika?

demogil ::

brez ekrana,računalnik bo čisto vse na novo, ker je star cca. 6let

FuI2cY ::

ewo ena konfiguracija:

Matična: ASUS M4A87TD/USB3 94.80 EUR
Procesor: AMD Phenom II X4 955 (3,20Ghz, 8MB) BOX Black Edition 125W C3 150.00 EUR
Grafična: EVGA GeForce GTX 460 1GB Superclocked 234.00 EUR
Pomnilnik: OCZ Gold Edition 4GB 1600Mhz cl8 KIT - 1.65V 103.20 EUR
Napajalnik: LC POWER LC6650GP3 - 650W 57.60 EUR
Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB 46.80 EUR
CD-rom: SATAII Sony NEC AD-7263S LabelFlash 26.40 EUR
Ohišje: ANTEC Two Hundred 46.80 EUR

cena: 758,6EUR, sestavljeno iz dinokomp.si (poceni ponudnik)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FuI2cY ()

Yohan del Sud ::

Ne bo delalo, ker nima OS. >:D
Sicer nimam pripomb. Edino vseeno probaj še kakšen drugi predračun dobit, se mi zdi, da bi tole lahko dobil par evrov ceneje.
www.strancar.com

FuI2cY ::

lahko vzameš kero cenejšo od gtx460 npr:
Palit GeForce GTX 460 1GB Sonic 206.40 EUR
Gigabyte GeForce GTX 460 1GB OC 218.40 EUR
Gainward GeForce GTX 460 GS 1GB 222.00 EUR

cenejše so pa 768mb, lahko vzameš tudi 1333MHz rame, ki so še cenejši.

Ne bo delovalo ker nima OS :D si sam naloži :D

drgač če bo na keri drugi strani najdo to konfiguracijo cenejšo pa kr, čeprav misli, da je dinokomp.si eden najcenejših

Setsuno ::

lahko naročiš iz avstrije in imaš za kake 50EUR ali več ceneje

demogil ::

ja sej pomoje bom kr pr dinokompu nabavu so še najcenejši. kaj pa matična katero priporočate, da bo še za nekaj časa??

norfeks ::

mislim da je ASUS M4A87TD/USB3 kar dobra plata za tak keš... (sam se si danes isto naročil)
ima podporo za 6 jederne procesorje in še USB3 je na voljo... tk da je tudi za prihodnost dobro oborožena.

kupil sem pa tu: http://www.mylemon.at

mr1two ::

Vzemi si varianto, ki ti podpira SLI, če imaš v planu kupit še kakšno 460tko. Sicer pa le glej, da ima čimnovejši čipset(zaradi podpore v prihodnosti, predvsem zaradi procesorjev), usb 3 je tudi velik +. Moje priporočilo je ASUS.
Še en pomislek glede napajalnika- mogoče je smiselno vložit kakšen evro več vanj, predvsem pa ne glej na (pre) visoke številke glede moči pri LC napajalnikih..obstajajo namreč "švohnejše" boljše alternative.
LP

demogil ::

aha, pravite da matična (ASUS M4A87TD/USB3) uredu, potem bom pa kar to vzel :) . Kakšen pa potem napajalnik??? : LC POWER LC6650GP3 - 650W uredu??? zanima me tudi razlika med grafičnimi ( gtx 460 ) Namreč je kar nekaj proizvajalcev le teh, in cene so kar različne. še enkrat hvala vsem za odgovore, so mi v veliko pomoč :)

_marc_ ::

Da ne odpiram še ene teme, bom nadaljeval kar tule(naj mi avtor ne zameri). Ker nisem najbolj vešč v teh stvareh, bi vprašal za mnenje, če gredo te komponente skupaj, oziroma ali kaj manjka. Bo pa računalnik za 3Dgrafiko, urejanje fotografij in mogoče še kakšno igro. Je pa zgornja meja ~600€.

MBD ASUS M4N78 SE AM2/PCIE/GL/S/R/HT3(Osnovne plošče)
Procesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition, 3,4GHz, Quad-Core, S-AM3, Boxed(Procesorji)
PATRIOT DDR2 ram, 2x 2GB PC2-6400 800MHZ s hlad.(Pomnilnik)
VGA CLUB3D HD 5770 1GB DDR5 PCIE(Grafične kartice)
HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB/7200 (HD103SJ)(Trdi diski)
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn(Optične enote)
Ohišje LC ATX MIDI PRO914BII LC600H-12 črn(PC Ohišja)
lp

thebaloh ::

demogil je izjavil:

Lp! po dolgem času se odločam za nakup novega računalnika, ki bi ga uporabljal predvsem za igranje iger, ker pa nimam preveč denarja, pa cena do 700,750E. Uporabil bi amd x4 955 ali 965 proc( ali je kakšna razlika? ). ter gtx 460 1g grafo. predvsem me zanima katero matično mi priporočate če bi slučajno nadgrajeval v prihodnosti. (phenom x6)?? katere rame?? Kje se najbolj splača nabavit komponente?? najlepša hvala vsem za odgovore!

kaj pa če bi raje vzel intel pa geforce, ker amd pa tale frafa se mi zdi da nebo preveč uredu skup šlo....amd+ati in intel+geforce

potem napajalnik vzem enga k ma nekje 700-800W oziroma tako kot je že nekdo napisal da so tudi eni ki imajo nižjo moš pa so boljši....se strinjam!
Plata definitivno asus....
Lahko mi pošlješ ZS pa ti zrihtam nekaj cenej pa seveda garancija in račun...po želji pa ti naložim sistem in svetujem še kaj več!

klinker ::

thebaloh je izjavil:


kaj pa če bi raje vzel intel pa geforce, ker amd pa tale frafa se mi zdi da nebo preveč uredu skup šlo....amd+ati in intel+geforce


Ti si pa pravi expert vidim :))
Dej resno...ne nabijaj takih neumnosti resno 8-O

klinker ::

_marc_ je izjavil:

Da ne odpiram še ene teme, bom nadaljeval kar tule(naj mi avtor ne zameri). Ker nisem najbolj vešč v teh stvareh, bi vprašal za mnenje, če gredo te komponente skupaj, oziroma ali kaj manjka. Bo pa računalnik za 3Dgrafiko, urejanje fotografij in mogoče še kakšno igro. Je pa zgornja meja ~600€.

MBD ASUS M4N78 SE AM2/PCIE/GL/S/R/HT3(Osnovne plošče)
Procesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition, 3,4GHz, Quad-Core, S-AM3, Boxed(Procesorji)
PATRIOT DDR2 ram, 2x 2GB PC2-6400 800MHZ s hlad.(Pomnilnik)
VGA CLUB3D HD 5770 1GB DDR5 PCIE(Grafične kartice)
HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB/7200 (HD103SJ)(Trdi diski)
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn(Optične enote)
Ohišje LC ATX MIDI PRO914BII LC600H-12 črn(PC Ohišja)
lp


ASUS M4A87TD/USB3 - AMD 870/SB850/DDR3/am3/ATX 94.80 €
AMD Phenom II X6 1055T (2,80Ghz, 9MB) BOX 125W 192.00 €
OCZ Gold Edition 4GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.65V 91.20 €
Palit GeForce GTS 450 1GB 122.40 €
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 64.80 €
SATAII Samsung SH-S223 24.00 €
LC Power Pro-914BII 600W 57.60 €

Skupaj: 646,80€

thebaloh ::

klinker je izjavil:

thebaloh je izjavil:


kaj pa če bi raje vzel intel pa geforce, ker amd pa tale frafa se mi zdi da nebo preveč uredu skup šlo....amd+ati in intel+geforce


Ti si pa pravi expert vidim :))
Dej resno...ne nabijaj takih neumnosti resno 8-O




Ja potem pa res ne bi vedel, kako sem si potem zase sestavil spodaj opisani sistem!
moje mnenj je pač samo da si naj sestavi nekaj od intela v kombinaciji geforce, ker sem pristaš stabilnosti in ne večnih problemov ATi driverjev in segrevanja AMD-jev!
Kajti nekdo ki ni vešč o segrevanju le teh ima lahko računalnik nekje v omari med policami zraven ena ati grafika, ki se tudi lepo segreva....in kaj dobimo veliko telefonskih klicev v smislu računalnik se mi velikokrat resetira zaradi pregrevanja.....potem pa nastopi dopovedovanje naj si kupi en dober hladilnik za procesor in še bi lahko našteval!
Drugo je če veš zakaj gre in imaš dovolj prostora časa za odpravljanje napak in podobnih nestabilnosti pri AMD-jih!
Seveda vem da sem stopil na žul marsikomu, ampak ne se jeziti je le nasvet in izkušnje!
Pa šeena resnica kakor vem so amdji cenejši....mogoče je to edini razlog za nakup.Vendar ko pretehtamo morebitne poudarjam morebitne napake in ceno sem veliko bolj na strani intel+geforce!

p.s.

Ko bom imel malo več časa va oz. ti bom dodal nekaj slik oz. dejstev ki sem jih navedel!
v kolikor me prepričaš nasprotno bom imel svoje mnenje in ga bom spoštoval!

LP

klinker ::

Sistem si sestavil tako kot vcasih lego kocke...za sestavit eno kisto pa res ne rabi bit nek hud racunalnicar ker je mala malca in SKORAJ da nimas kaj falit pri sestavljanju ;) tvoje trditve pa dokazujejo da nimas kaj prevec pojma. AMD nestabilen in da se pregreva??? :)) ATI problemi z driverji???? To sem sicer ze slisal, ampak sem mel precej ATIjev in nikoli problemov, tako kot ne z Nvidio in niti Intelom...mel ze vse firme ja...vedno vse navito in vedno delalo kot urca. Si pac en fanboy ki hvali kar ima sam in nic vec ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

thebaloh ::

Nekaj primerjav v 3DMark-Vantage-GPU-Performance






Še vedno trdim da bi mu raje dal Intel Core i5-750 (okoli 190EUR)ali nekaj boljšega vendar zaradi cene je to čist ok!
Grafika se pa strinjam z klinker-jem, ostalo ti je kar primerno skup nametov:) matična pa pač v zmožnosti financ in zahtev recimo (Matična plošča Asus P7H55/USB3, 1156) okoli 100EUR!
najraje Asus....

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

klinker ::

In kaj si s tem dokazal? Da AMD ni stabilen in se pregreva :))
Drugace pa...s temi benchmarki se lahko pod nosem obrises ;) vsi vemo da so Inteli racunsko zmoglivejsi, sploh v sintetiki aka 3dmark,ipd...pozna se pa to v real lifeu pri igrah par FPSjev, pa se to je odvisno od igre...in glej ga zlomka, v nekaterih igrah se AMD celo bolse obnese, teste iger si pa najdi sam ce te zanima.

thebaloh ::

Svoje mišljenje sem podkrepil z resnico in dokazal mojo in tvojo kulturo pisanja!
Upam da bo čimman takih kot si ti( boljše da si tiho kot pa pišeš nekaj o ljudeh ki jih ne poznaš, za razliko od mene ki te nisem nikoli užalil ali kaj bednega pisalo komer koli):


klinker je izjavil:

thebaloh je izjavil:


.......


Ti si pa pravi expert vidim :))
Dej resno...ne nabijaj takih neumnosti resno 8-O



Zaključil s teboj!
Škoda časa za take kot si ti!

Uros2213 ::

thebaloh je izjavil:

klinker je izjavil:

thebaloh je izjavil:


kaj pa če bi raje vzel intel pa geforce, ker amd pa tale frafa se mi zdi da nebo preveč uredu skup šlo....amd+ati in intel+geforce


Ti si pa pravi expert vidim :))
Dej resno...ne nabijaj takih neumnosti resno 8-O




Ja potem pa res ne bi vedel, kako sem si potem zase sestavil spodaj opisani sistem!
moje mnenj je pač samo da si naj sestavi nekaj od intela v kombinaciji geforce, ker sem pristaš stabilnosti in ne večnih problemov ATi driverjev in segrevanja AMD-jev!
Kajti nekdo ki ni vešč o segrevanju le teh ima lahko računalnik nekje v omari med policami zraven ena ati grafika, ki se tudi lepo segreva....in kaj dobimo veliko telefonskih klicev v smislu računalnik se mi velikokrat resetira zaradi pregrevanja.....potem pa nastopi dopovedovanje naj si kupi en dober hladilnik za procesor in še bi lahko našteval!
Drugo je če veš zakaj gre in imaš dovolj prostora časa za odpravljanje napak in podobnih nestabilnosti pri AMD-jih!
Seveda vem da sem stopil na žul marsikomu, ampak ne se jeziti je le nasvet in izkušnje!
Pa šeena resnica kakor vem so amdji cenejši....mogoče je to edini razlog za nakup.Vendar ko pretehtamo morebitne poudarjam morebitne napake in ceno sem veliko bolj na strani intel+geforce!

p.s.

Ko bom imel malo več časa va oz. ti bom dodal nekaj slik oz. dejstev ki sem jih navedel!
v kolikor me prepričaš nasprotno bom imel svoje mnenje in ga bom spoštoval!

LP

Vzames Ati+Intel pa ne bos meu problemou s segrevanjem (poglej malo nvidio fermi pa pol govori kaj se segreva )8-)in itak to je vecna vojna Ati-VS-Nvidia in Amd-VS-Intel

krispe ::

Procesor lahko kupiš tukaj: http://www.pixmania.si/si/uk/2252703/ar...
Boš kar veliko prišparal.

69charger ::

Ma ne serjite sploh ker se nobena stvar ne pregreva,samo pač je treba namontirat kakšen ventilator v PC za pretok zraka.

IvoJan ::

thebaloh je izjavil:

klinker je izjavil:

thebaloh je izjavil:


kaj pa če bi raje vzel intel pa geforce, ker amd pa tale frafa se mi zdi da nebo preveč uredu skup šlo....amd+ati in intel+geforce


Ti si pa pravi expert vidim :))
Dej resno...ne nabijaj takih neumnosti resno 8-O




Ja potem pa res ne bi vedel, kako sem si potem zase sestavil spodaj opisani sistem!
moje mnenj je pač samo da si naj sestavi nekaj od intela v kombinaciji geforce, ker sem pristaš stabilnosti in ne večnih problemov ATi driverjev in segrevanja AMD-jev!
Kajti nekdo ki ni vešč o segrevanju le teh ima lahko računalnik nekje v omari med policami zraven ena ati grafika, ki se tudi lepo segreva....in kaj dobimo veliko telefonskih klicev v smislu računalnik se mi velikokrat resetira zaradi pregrevanja.....potem pa nastopi dopovedovanje naj si kupi en dober hladilnik za procesor in še bi lahko našteval!
Drugo je če veš zakaj gre in imaš dovolj prostora časa za odpravljanje napak in podobnih nestabilnosti pri AMD-jih!
Seveda vem da sem stopil na žul marsikomu, ampak ne se jeziti je le nasvet in izkušnje!
Pa šeena resnica kakor vem so amdji cenejši....mogoče je to edini razlog za nakup.Vendar ko pretehtamo morebitne poudarjam morebitne napake in ceno sem veliko bolj na strani intel+geforce!

p.s.

Ko bom imel malo več časa va oz. ti bom dodal nekaj slik oz. dejstev ki sem jih navedel!
v kolikor me prepričaš nasprotno bom imel svoje mnenje in ga bom spoštoval!

LP




si ti kdaj pogledal razliko v temperaturah pri fermiju in seriji 5800?? ne seri o temperaturah ker nimaš pojma.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

thebaloh ::

Res ste zapopadl, očitno sem vam stopil na žul :) ker ko mačku stopiš na rep.....se ve kaj naredi :)

Da vam pojasnim nekaj, da ne bo preveč kritično zgledalo nisem mislil tako grozno da se vse pregreva pa da je zanič! Ampak kakšen 10stopin višja temperatura je pa zih pri AMDjih pri normalnem obratovanju mar ne, kaj šele ob obremenitvi!?
Stoji ma tem da je intel pri normalnem delovanju veliko bolj hladen kot AMD.....sej lahko mi nalepite slikce pa bomo videli kako izgledajo temperature!

Za primer vam bom pustil nekaj sličic pa se potem sami prepričajte ( o kako jih bom s5 slišal) :)
-pričakujem odgovore: ti nimaš pojma itd....
Temperature ATI grafičnih kartic ob igranju 3D iger!



enako velja tudi za geforce:



pa še moje temperature, mimogrede računalnik je prižgan že kar nekaj časa...:



upam da me kdo prepriča da AMD dela pri normalni uporabi na 20-30stopin :)

P.S.

Primer model je kupu AMD+ neko ati grafiko sej ni panike lahka bi bila tudi geforce. Kišto je itak kupu brez dodatnih ventilatorjev in stvar je postavil skoraj da v predal in zadaj je bil radiator....
in kaj se zgodi ves ta čas se mu je računalnik ugašal,(zaradi previsoke temperature) no in naredili smo test: v isto ohišje smo zbasali intela + neko grafiko mislim da celo ati in nobene težave z prekomerno temperaturo. Medtem ko je intel delal na 40-45 stopin je AMD že v štartu deloval nekje med 58 -65 stopinjami!
Napišite potem v čem je sedaj taka razlika.... (trdim pa da če bi vse to postavil nekam kjer je zračno in brez težkih vročinskih pogojev, oba sistema delujeta fenomenalno)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

klinker ::

thebaloh je izjavil:


-moje mnenj je pač samo da si naj sestavi nekaj od intela v kombinaciji geforce, ker sem pristaš stabilnosti in ne večnih problemov ATi driverjev in segrevanja AMD-jev!

-Drugo je če veš zakaj gre in imaš dovolj prostora časa za odpravljanje napak in podobnih nestabilnosti pri AMD-jih!

-Pa šeena resnica kakor vem so amdji cenejši....mogoče je to edini razlog za nakup.Vendar ko pretehtamo morebitne poudarjam morebitne napake in ceno sem veliko bolj na strani intel+geforce!




Par tvojih citatov, pa zdaj reci da da nisi opisal zadeve kot da so AMD in ATI za v smeti.
Zanimivo da je moj trenutni Intel precej bolj vroc od vseh AMDjev katere sem imel, pa vseeno dela kot mora in zato ne bom sel blodit kako je nestabilen in slab :)
Pac noben ti tu noce nic slabega, samo fanboyevskega obnasanja tu nekateri ne trpimo, kako je AMD vroc in nestabilen srot kar je pac neresnica in konec...pa pravljice kako gre z Intelom bol Nvidia,ipd. Mislim imas 29let, obnasas pa se kot mulc ki je komaj odkril PC ;)
Dejstvo je da za igrice je Intela oz. njegove vecje cene skoda ker ti ne prinese tolko vecjega FPSja kolko ga vec placas, razumes. Tu se gleda p/p in nic vec...nekaj stopinj gor ali dol pa ne bo nobenega CPUja/grafe pobralo, ne Intela ne Nvidie ne AMD/ATIja :) Ce nisi opazu ta folk kupuje kiste za 600/700€ in tu Intel nima kaj iskat pri gamingu...ce bi kupovali kiste za 1000€+ pa bi jim verjetno vsi Intela priporocili ker vemo vsi da so mocnejsi brez da nam ti to poves ;)

thebaloh ::

klinker je izjavil:

thebaloh je izjavil:








Dejstvo je da za igrice je Intela oz. njegove vecje cene skoda ker ti ne prinese tolko vecjega FPSja kolko ga vec placas, razumes. Tu se gleda p/p in nic vec...nekaj stopinj gor ali dol pa ne bo nobenega CPUja/grafe pobralo, ne Intela ne Nvidie ne AMD/ATIja :) Ce nisi opazu ta folk kupuje kiste za 600/700€ in tu Intel nima kaj iskat pri gamingu...ce bi kupovali kiste za 1000€+ pa bi jim verjetno vsi Intela priporocili ker vemo vsi da so mocnejsi brez da nam ti to poves ;)



Me veseli da se enkrat strinjam s teboj, nekaj takega sem vam hotel dopovedati!

IvoJan ::

to nas vecina ze ve ;)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

FuI2cY ::

Pozdrav,

vprašal bi, če ko kupiš grafično NV dobiš zraven kabel za SLI? Pa še nekaj bi vprašal, če je kdo od vas kupo pri dinokomp hladilnik Noctua NH-D14 pa da je zraven dobil tudi noctuino pasto ?

bluefish ::

Mostiček za SLI ponavadi dobiš ob plati.

FuI2cY ::

Aia ? no tej pa tk fain :) glavn, da ga dobim, da lahko grafični povežem

Siddh ::

thebaloh je izjavil:

Res ste zapopadl, očitno sem vam stopil na žul :) ker ko mačku stopiš na rep.....se ve kaj naredi :)

Da vam pojasnim nekaj, da ne bo preveč kritično zgledalo nisem mislil tako grozno da se vse pregreva pa da je zanič! Ampak kakšen 10stopin višja temperatura je pa zih pri AMDjih pri normalnem obratovanju mar ne, kaj šele ob obremenitvi!?
Stoji ma tem da je intel pri normalnem delovanju veliko bolj hladen kot AMD.....sej lahko mi nalepite slikce pa bomo videli kako izgledajo temperature!

Za primer vam bom pustil nekaj sličic pa se potem sami prepričajte ( o kako jih bom s5 slišal) :)
-pričakujem odgovore: ti nimaš pojma itd....
Temperature ATI grafičnih kartic ob igranju 3D iger!



enako velja tudi za geforce:



pa še moje temperature, mimogrede računalnik je prižgan že kar nekaj časa...:



upam da me kdo prepriča da AMD dela pri normalni uporabi na 20-30stopin :)

P.S.

Primer model je kupu AMD+ neko ati grafiko sej ni panike lahka bi bila tudi geforce. Kišto je itak kupu brez dodatnih ventilatorjev in stvar je postavil skoraj da v predal in zadaj je bil radiator....
in kaj se zgodi ves ta čas se mu je računalnik ugašal,(zaradi previsoke temperature) no in naredili smo test: v isto ohišje smo zbasali intela + neko grafiko mislim da celo ati in nobene težave z prekomerno temperaturo. Medtem ko je intel delal na 40-45 stopin je AMD že v štartu deloval nekje med 58 -65 stopinjami!
Napišite potem v čem je sedaj taka razlika.... (trdim pa da če bi vse to postavil nekam kjer je zračno in brez težkih vročinskih pogojev, oba sistema delujeta fenomenalno)


lepe slikce...

kaj maš to neke programe??

procesor: 19°C
jedro1: 32°C
jedro2: 32°C
itd.

jedra so v procesorju oziroma SO procesor se pravi da bi morale stvari biti na isti temperaturi.

in kako to da sta dve grafi v SLI(gtx460 v tem primeru) hladnejši od ene same??
logika ti pravi da bi morala bit ena bolj vroča, ker ji druga ovira zračni pretok, oziroma tista kartica, ki je nad drugo, vpihuje skozi svoja hladilna rebra bolj vroč zrak, ker spodnja kartica odda nekaj toplote in topel zrak seveda potuje navzgor.

zanima pa me tudi katere igrice(oz. testni programi) so to bile in na kakšnih nastavitvah.

možno pa je da so to najvišje temperature(kar zelo dvomim), ki jih kartica zdrži tako da bi bil v tem primeru ATI boljši, ker prenese višjo temperaturo

in nikakor ne verjamem da bi gtx480 pri polni obremenitvi proizvedla samo 53°C

ti si res en zagrizen fanboy(bolje rečeno fanatik)

poleg tega poglej tole:
 temp. mojega cpu

temp. mojega cpu


posneto dve-tri minute po nehanju igranje igre na maximalnih nastavitvah za moj sistem in to z stock coolerji :p (trdi disk je rahlo defekten zato ima 50°C)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

IvoJan ::

temperature padejo takoj ko ugasneš špil. in to da morajo bit temperature proca in temperature jeder iste sploh ni res.. get your facts straight..
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

thebaloh ::

IvoJan je izjavil:

temperature padejo takoj ko ugasneš špil. in to da morajo bit temperature proca in temperature jeder iste sploh ni res.. get your facts straight..


Se strinjam, takoj po končanju iger temperature strmo padajo....že samo ko se iz igre preselimo v menije se temperatura lahko, poudarjam lahko zniža po recimo 10sekundah za 7stopinj, če ne več. Ko pa pridemo v win. in počakamo tri minute je pa zadeva lajhko že povsem na normalnem delovanju!

Odgovor na ne Quatt :: danes, 14:59:59citiraj

Program ki ga uporabljam za spremljanje podatkov je everest ultimate edition.
- nekaj te povsem ne razumem, kajti nima vezave sli ampak samo eno grafično,ter hladilnik ki je na drugi reži poglej si kakšna zgleda taka kartica....(nič takega)
- Quatt "in nikakor ne verjamem da bi gtx480 pri polni obremenitvi proizvedla samo 53°C" ODG: mislim da je to pri normalni uporabi taka temp... pri inranju in polni obremenitvi se pa ta zviša)
Glej spodnje sliki, ki jih bom (sem) prilepil!

Potem vidim da si po igranju iger podal tudi podatke o temperaturah, vendar že res da so nizke vendar so ventilatorji na 100% in gotovo se ti bo kmal kišta dvignila k ti tko suče notr :) Jouk :) Mal heca mora bit!

Tuki je še ena slikca teh temp. pa bos zasledil da so ventilatorji na minimum oziroma moje "kište razn napajalnika se ne sliši)


Dodal pa bom tudi malo bolj točne podatke za Ati 58×× tid....
Na odgovor tKBurek :: včeraj, 18:43:10citiraj
#
RES JE TUKAJ SI IMEL PRAV!

No takole nekaj lepih slikic ( pa že v naprej vsem povem da tole ni vojna, ampak sem samo prilepu nekaj slikic ki bojo mogoče komu koristile)









Pa še za Crysis: Warhead - 1920x1200 Gamer Quality + Enthusiast Shaders - 4xAA
FPS-ji

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark Vantage (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6232874 (25750) vaščan
»

OpenCL Benchmark (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
608440 (6742) TechBeats
»

Radeon HD 6870? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Strojna oprema
983145316 (128284) D3m
»

Katero grafično kartico imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9811182 (9561) Xserces

Več podobnih tem