» »

Problem z drugo grafično kartico

Problem z drugo grafično kartico

aleš ::

Moja zamisel je bila, ker sem sestavil nov računalnik, da bi uporabil še staro grafično kartico ki je Trident 9440 PCI.

Moj računalnik je:
MB: elite k7vta3
proc: 1800 XP
ram: 512 ddr 266
120 GB IBM 7500 obratov
Ge force 4 440 MX
Monitor: LG 19" flatron 995 usb

Torej sem v PCI slot piknil še Tridenta, nanj vklopil 14" monitor in vklopil računalo.
Takrat sem še uporabljal win98se, naložil driverje in na 14" monitorju z veseljem zagledal sporočilo "Windows has....." in "To use this display you must enable it..." približno s temi besedami. In vendar, ko sem ga hotel uporabiti v Display properties ga windowsi enostavno niso upoštevali.

Nakar sem na moj NOV računalnik naložil WIN ME. Zgodilo se je isto!

Potem sem naložil še win XP proffesional in ugotovil, da ima moj Trident nek problem. Windows can not start this adapter! XPji so seveda našli driver za tridenta.

Potem se mi je posvetilo, da sem mogoče kaj spregledal in pozabil kakšno nastavitev v BIOSU vendar po tem, ko sem prebral celo bukvo od moje elitke nisem zasledil nič, kar bi pomagalo.

Naj omenim, da sem probal še ATI-jevo PCI grafično kartico Rage II tv out z istim rezultatom.

Če kdo pozna kakšno rešitev, bi mu bil zelo hvaležen, če mi jo pove.

kuglvinkl ::

V BIOSu si nastavil, da se sistem dvigne najprej iz PCIja?
Your focus determines your reallity

aleš ::

V Biosu sem najprej, še preden sem ga prvič zagnal, nastavil da je prvi display AGP!

Je pa res, da sem pri nastavitvi first PCI edino dobil sliko tudi na geforce-u vendar je bila slika taka, kot da bi rač. hotel prikazati sliko na tv-ju. Takrat sem inel inštalirane win me, ki so se totalka razsuli.

Vseeno hvala za odgovor.

kuglvinkl ::

99% sem, da je s hradwerom vse v redu in jebejo Winsi. Tudi sam sem skorajda že obupal nad Win2k, dokler jih na račun odletelega IBMja nisem ponovno naložil. Za W98 in Me ne morem reči nič, ker ju nimam, vendar sodeč po izkušnjah drugih je stvar jako podobna v Win2k in WinXP.

Tako sem zmetal ven pred inštalacijo vse karte, razen na AGPju. Sistem naložen. Zabašem notri še grafo na PCIju, Winsi sami najdejo driverje. Reboot, v BIOSu first PCI. Najprej se slika pokaže na monitorju, ki je priklopljen na PCI. Slika na drugem ("AGP") monitorju se pokaže, ko izgine startup screen (za WinXP ne vem).

Ostane smao še, da porihtaš v Display Prop..

Device cannot start... ti vrne Error code 10?

Plus, poglej še v to temo in na ta page
Your focus determines your reallity

aleš ::

Kuglvinkl

Najleša HVALA za tvojo pomoč. Tako deluje, kot si napisal.

Sedaj pa IMAM!:P

kuglvinkl ::

Ni probelma :)
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318271 (11787) Ursus
»

priklopitev dveh crt monitorjev (ati radeon 9100 agp)

Oddelek: Strojna oprema
121618 (1472) monaghz
»

Ko rač. starta iz hibernacije ni slike (Dual Monitor)

Oddelek: Pomoč in nasveti
412193 (1845) ali3n
»

Monitor se ne prizge

Oddelek: Pomoč in nasveti
8670 (581) Wad@
»

dva monitorja

Oddelek: Zvok in slika
81023 (873) hipo

Več podobnih tem