» »

Jedrski poskusi 1945-1998

Jedrski poskusi 1945-1998

«
1
2

guest #44 ::

http://www.ctbto.org/specials/1945-1998...


Zlo zanimivo. Mene pa redvsem zanima, kaj kurac je bilo potrebno 2000 in tolko poskusov? Čemu, znanosti, merjenju lulekov, obsesija nad ognjemeti,...

Šele po 2000 poskusih nam je jasno, kako vojaško neuporabna ta tehnologija je? Mislim...duh, to bi se že po enih 3,4 vidlo.
Vso znanje za izdelavo bombe smo že imeli, ni bilo potrebno 2000 potrditev. Mislim, da tu znanstveno raziskovanje je imelo bolj malo vloge. People are funny and stupid...

Yohan del Sud ::

Si sam ugotovil. Znanosti in merjenju lulekov. Za znanost bi jih bilo par deset ziher zadost, če bi se velesile konsolidirale. Kar se tiče merjenja lulekov, si pa lahko srečen da ni cifra 10x višja ...
www.strancar.com

BALAST ::

Vojna je čudovit pospeševalec razvoja. Poleg tega pa doda še posebno avtoriteto, vsem narodom ki delajo te preizkuse. Na koncu gre pa vedno za tekmovanje in prevlado, kar pa je k sreči sporazum omejil, da ni bilo še več žrtev.

Blinder ::

GW Bush je rekel, da bodo USA zmanjšale količino jedrskega orožja, ki ga imajo, in sicer tako, da bodo del tega orožja spustile na Iraq :D njihov načrt za zmanjšanje količine jed. oro.




"Ve lo ripeto: non ci sono armi di distruzione di massa qui!"

- Saddam Hussein su presunte armi di distruzione di massa in Iraq

"Sono l?!"

- Saddam Hussein su armi di distruzione di massa in Iran
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

black ice ::

Še dobro da je po celem ozemlju Slovenije poleg slovenščine uradni jezik tudi italijanščina.

rezator ::

Sej bi prevedel če bi razumel. Ja skoraj bi tudi mi (Jugoslavija) imeli atomsko bombo. Saj je dal Tito ustanoviti institut Jožefa Stefana prav z tem namenom, da jo razvijemo :)
Some people feel the rain. Others just get wet.

Vikking ::

guest #44 je izjavil:

http://www.ctbto.org/specials/1945-1998...


Zlo zanimivo. Mene pa redvsem zanima, kaj kurac je bilo potrebno 2000 in tolko poskusov? Čemu, znanosti, merjenju lulekov, obsesija nad ognjemeti,...


Priporočam ti ogled dokumentarca Trinity and Beyond da ti bo vsaj malo jasno zakaj toliko poskusov.

In da, potrebnih je toliko poskusov brez dvoma, če želiš efektivno orožje, ter njegovo razumevanje tudi zaradi stranskih učinkov.

bosmla ::

Obtaja mogoce kaksen zemljevid kaksno onesnazenje je ostalo za temi poskusi oz. katerih mest se je dobro izogibat. Posebaj me zanimajo pacifiski otoki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Vikking ::

Marshall islands, Bikini atol, Las Vegas.

bosmla ::

Ja pa Franconska polinezija... pa je tam trume turistov.

Zanima me recimo graficni prikaz obsega trenutne radioaktivne oneznazenosti vode in tal.

bosmla ::

Sem malo iskal pa nic pametnega nasel.

Sem pa nasel aplikacijo za bombandiranje ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

LordTado ::

ČE asteroid pade na SLO je zanimiva slika:)
50mt pa bi blo že dovolj...oz 400kt za parlament:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

gruntfürmich ::

Vso znanje za izdelavo bombe smo že imeli, ni bilo potrebno 2000 potrditev. Mislim, da tu znanstveno raziskovanje je imelo bolj malo vloge. People are funny and stupid...

Za znanost bi jih bilo par deset ziher zadost, če bi se velesile konsolidirale


a vidva to resno? od leta ~1944 pa do današnjih dni se ipopolnjuje tehnologija JE orožja, recimo pa da so do 80. let intenzivno delali poiskuse in izpopolnjevali orožje.
in za vaju dva bi bilo za 40 let razvoja dovolj 3 do 4 oz. 10 poiskusov??????
pa kaj vidva sta res totalno retardirana debila???????;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

@grunt...
ma daj si jo vrit vtakni in žvižgaj, mi bomo pa ugotavljal efekte

poizkusov je itak bilo preveč, to razložit politikom in predvsem paranoji v njihovih glavah (+ vojaških glavah) je pa mala umetnost

vglavnem en šhit je vse skupi

innerspace ::

Poskusov je bilo veliko, ker niso bili namenjeni zgolj 'znanstvenemu preucevanju' ampak je vsaka eksplozija pomenila nek nacionalni ego boost in hkrati threat za drugo stran, da ne govorimo o krozenju davkoplacevalskega denarja in zaposlovanju znanstvenikov ter s tem promocijo izobrazevanja, IMO.
Ce se resnicno vprasamo, kaksno druzbeno korist imamo od tolikih poskusov in ostalih jedrskih konic? Kdo ima korist od tega?
Odgovor je seveda, army.

Sem za vlaganje denarja v druzbeno koristne namene, ne v potencialno destrukcijo.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

gruntfürmich ::

globoko grlo je izjavil:

@grunt...
ma daj si jo vrit vtakni in žvižgaj, mi bomo pa ugotavljal efekte

poizkusov je itak bilo preveč, to razložit politikom in predvsem paranoji v njihovih glavah (+ vojaških glavah) je pa mala umetnost

vglavnem en šhit je vse skupi


ne spuščam se v to ali je JE orožje potrebno ali ne.
ampak da ti razviješ neko novo tehnologijo iz 0 do perfekcionizma v 40 letih, pa potrebuješ OGROMNO poiskusov. in s tako hordo znanstvenikov dobiš vsak dan izboljšave in preloge za nov test...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Eh. Toliko jih je bilo ker so testirali različne materiale in prožilce, pa podvodno, atmosfetsko in podobne detonacijo.

Pa različne zasnove in podobno.

Bomb pa danes in tudi nikoli nismo uporabljali za kake humane namene.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mr.B ::

LordTado , 1 MT tam do 20 km, povzroči mrtvo cono, to je tam do Kranja, kjer bi vsi lepo porjaveli. Stekleni krater zaradi temperature bi bil tam do prvega kroga ceste okoli Ljubljanskega centra. S tem da z neugodnim vetrom, tam računaj mrtvo območje do Maribora, na severu imajo Avstrici sicer srečo zaradi Alp, razen če ravno jugo ne pihne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Samuel ::

Slovenija je preveč razgibana dežela. Ena jedrska bomba ne bi povzročilo ne vem koliko razdejanja, razen če ne bi eksplodirala na neki višini, ne na tleh.

bluefish ::

Odvisno od tega, kaj smatraš za razdejanje - materialno res morda ne, družbeno pa vsekakor.

Samuel ::

ah no... 50MT bomba nad Slovenijo povzroči družbeno razdejanje celotne Evrope, ne samo Slovenije.

bluefish ::

Je pa to itak fantaziranje.

Mr.B ::

50MT, bi naredili prekop čez Alpe. Podatke o 50MT detonaciji naprave, ki so jo izvedli rusi, si poiščite na netu. Misli da boste izseke dobili tudi na youtube. Drugače je kar nekaj dokumentarcev na to temo. Dva sta znana, enega ste že omenili, potem pa je še sklop deklasificiranih dokumentarcev na temo Ameriških jedrskih poizkusov. Bom našel.

1 MT naprava, s svojim udiranim valom uniči ljubljansko kotlino, krepko čez kranj, radioaktvinost, pa dokončno zapečati usodo.

Drugače pa dejansko bistveno manjša naprava v funkciji EMP pulza spravi Slovenijo na koleno.

Pa da vam naredim veselje, lahko se postavite na odprtem, za 50 m debelim betonskim blokom recimo tam pri krimu, toda vakum, ki nastane za udarnim valom, si bi oziroma boste želeli, da bi bili takoj uparjeni, ker zadnje zadeve, ki si jih boste zapomnili, je to, kako vam iz ust lezejo ekplodirana pljuča.. SO pa današnje naprave, bistveno bolj učinkovite, torej potrebujejo manj radioaktvnega materiala, samo da ima po ekploziji, ponavadi elemente daljše razpolovne dobe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Damiani ::

če bi sovjetsko 50MT bombo vrgli na center Ljublane (Prešeren), potem bi po aplikaciji za bombardirane (podal uporabnik bosmla) dosegla mojo rostno hišo. Pravzaprav jo bi rahlo zgrešil. Uf, srečen sem. Sedaj pa upam da ne bodo centra zgrešil, če jo bodo že vrgli.

vasquez ::

Glede števila poizkusov - pač državni denar in nikomur ni bilo v interesu, da bi se varčevalo. Če bi Coca Cola delala svoje atomske bombe bi bilo poskusov zelo malo :)

Pyr0Beast ::

Afaik so rusi naredili 5MT Tsar bombo.
Pa še to so jo zakopali.

Energije ki se sproščajo tu so enormne, verjetno bi hribovitost pokrajne kar pošteno pripomogla h ublažitvi udarnega vala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Yohan del Sud ::

Afaik je bila 100 MT predizajnirna na 50 MT yield in spuščena je bila s padalom iz zraka in je bombnik komaj ušel. Nisem pa prepričan za pilotove morebitno bodoče potomstvo. ;((

Bolj zabavno pri tistem filmu je, kako za razliko od amerikancev so rusi zelo razprišili poskuse čez celo državo. Je pa res, da so rusi več testirali za civilne namene (oziroma, kako prestaviti hrib čim hitreje :D). En od takih megalomanskih načrtov je bil, kako prestavit tok veletoka Ob proti Aralskemu jezeru.
www.strancar.com

guest #44 ::

Perfekcionirat tehnologijo, ki ima zgolj en sam namen...pokončat civilizacijo praktično permanentno.
Vrjamem ja, da je 40 let potrebna doba...da se sprijazneš z majhnostjo svojega pimpeka.

Narediti svet praktično neuporaben za veliko, veliko let...zelo uporabna tehnologija ja!

guest #44 ::

Sem pogledal Trinity and beyond...sam še potrdi domnevo, da je bila velika večina poskusov čist razkazovanje.
Kriza srednjih let za tedanje vodilne politike.

Najbolj me živcira dejstvo, da so že ob prvih poskusih vedli kaj pomeni tako orožje in so poznali večino nevarnosti...ampak, kaj ki v politiki postaneš psihično moten prej ali slej, če nisi že v primarno.

Marsikaj vzporednic lahko potegnemo z sedanjo situacijo, poznamo nevarnosti sodobnega življenskega stila...ampak pač, treba ševedno trmasto naprej.
Sploh nevem kaj se pizdim...itak je vedno bilo tako in vedno bo.

Starodavni ::

Tale stran za preizkus radija škode je prav creppy.

Kakšno razdejanje povzroči 50 mt težka Tsar bomba xD. Škoda je, dane vidim legende za tip barv, ker me zanima kaj pomeni zadnja vrsta barve: Fallout posledice?

Drugače so jedrski poskusi, 2000 ali 10 bili vedno pomembni za razumevanje procesov atomskih bomb. In ja, nesmiselni so bili v tako širokem merilu. Saj zdajšnje atomske bombe so močnejše večkratno od hirošimske. Že hirošimska bomba naredi veliko škode.

Mr.B ::

Pri detonaciji 50MT naprave, so rusi zelo hitro šli k američanom, se malo pogovoriti, da zadeva ni najbolj pametna.. Drugo, počasi so imeli Amričani zelo dobre modele, kaj in kako se doagajajo procesi pri detonaciji. Pozneje so zadeve simulirali, le še preko računalnikov, testirasli pa le manjše naprave ranga do 115kt. Potem pa še to ne več... Ker je bil model v matematiki dober.

Drugače pa podatki za Tsar napravo : Tsar Bomba @ Wikipedia

Letalo je bilo ob detonaciji cca 45 km stran, pa še takrat se ni vedelo, ali bodo ostali živi. Sedaj pa si vzemite zemljevid Slovenije, pa si narišite krog polmera 45km. Dtonacija se je zgodila 4 km nad zemljo, tako da relief Slovenije niti nima kaj pomena.

Od ground zero, si lahko na razdalji 100km, dobil opekline tretje stopnje !! Črtite si radij po sloveniji.
40 km, je bil premer stebra, spet si rišite krog s premerom 40 km.

Predvsem pa si globoko zamislite kaj pomeni sledeči stavek : and the largest nuclear device ever tested by the US (Castle Bravo) yielded 15 Mt (this was due to a runaway reaction; the design yield was approximately 5 Mt).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vikking ::

guest #44 je izjavil:

Sem pogledal Trinity and beyond...sam še potrdi domnevo, da je bila velika večina poskusov čist razkazovanje.
Kriza srednjih let za tedanje vodilne politike.


Seveda. Sedaj ko se počutiš varno in niso ogrožen od nikogar, imaš polno rit vsega, so ti edine skrbi če bi danes sladoled ali čokoladico, lahko tako razmišljaš.

Sedaj pa se postavi v čas takoj po končani II. svetovni vojni. Pravkar je umrlo nekaj miljonov ljudi, na obzorju je gospodar na vzhodu ki ima podobne vzgibe in namene kot Hitler. Zavojevati čimvečje področje, ter si ga politično podrediti. Če nisi pravilno poslušal dokumentarca potem jezus.
- A ni pomembno da lahko čimmočnejšo bombo, daš na letalo ter pošlješ sovražniku. Se pravi mora biti čim manjša in lažja.
- A ni pomembno da s poskusi ugotoviš, kakšni so najboljši taktični premiki vojske, v primer bojevanja z jedersko bombo.
- A ni pomembno da veš kako zavarovati svojo vojsko, da v namenu da uničiš sovražnika, izbrišeš sebe iz obličja zemlje.
- ... Še kako pomembno je da se orožje testira, vsako orožje tudi nejedrsko.
- Nimaš boljšega obrambnega PSIHOLOŠKEGA sredstva, da ga uporabiš v primeru napda neke države, ki te želi okupirati. Kdo si bo pa upal šariti po tvojem
ozemlju, če ve da mu lahko v povračilo prestolnico zravnaš z zemljo, ter v trenutku ubiješ nekaj miljonov ljudi.
- Še kako zelo zelo politično je pomembno da imaš jedersko bombo.

Se pravi, potem ko ti napišeš program, ga brez testiranja zapakiraš ter pošlješ v bolnišnico, kjer ta program skrbi za napravo, ki ohranja bolnika pri življenju. Pametno, pametno.

Hej, pri nas bi za 10m navidezne črte morja, ki je čisto vseena in nima prav nihče nobene koristi, le da je črta na papirju, bi šli v vojno s Hrvaško.

guest #44 ::

Vikking je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Sem pogledal Trinity and beyond...sam še potrdi domnevo, da je bila velika večina poskusov čist razkazovanje.
Kriza srednjih let za tedanje vodilne politike.


Seveda. Sedaj ko se počutiš varno in niso ogrožen od nikogar, imaš polno rit vsega, so ti edine skrbi če bi danes sladoled ali čokoladico, lahko tako razmišljaš.

Sedaj pa se postavi v čas takoj po končani II. svetovni vojni. Pravkar je umrlo nekaj miljonov ljudi, na obzorju je gospodar na vzhodu ki ima podobne vzgibe in namene kot Hitler. Zavojevati čimvečje področje, ter si ga politično podrediti. Če nisi pravilno poslušal dokumentarca potem jezus.
- A ni pomembno da lahko čimmočnejšo bombo, daš na letalo ter pošlješ sovražniku. Se pravi mora biti čim manjša in lažja.
- A ni pomembno da s poskusi ugotoviš, kakšni so najboljši taktični premiki vojske, v primer bojevanja z jedersko bombo.
- A ni pomembno da veš kako zavarovati svojo vojsko, da v namenu da uničiš sovražnika, izbrišeš sebe iz obličja zemlje.
- ... Še kako pomembno je da se orožje testira, vsako orožje tudi nejedrsko.
- Nimaš boljšega obrambnega PSIHOLOŠKEGA sredstva, da ga uporabiš v primeru napda neke države, ki te želi okupirati. Kdo si bo pa upal šariti po tvojem
ozemlju, če ve da mu lahko v povračilo prestolnico zravnaš z zemljo, ter v trenutku ubiješ nekaj miljonov ljudi.
- Še kako zelo zelo politično je pomembno da imaš jedersko bombo.

Se pravi, potem ko ti napišeš program, ga brez testiranja zapakiraš ter pošlješ v bolnišnico, kjer ta program skrbi za napravo, ki ohranja bolnika pri življenju. Pametno, pametno.

Hej, pri nas bi za 10m navidezne črte morja, ki je čisto vseena in nima prav nihče nobene koristi, le da je črta na papirju, bi šli v vojno s Hrvaško.


People are just dumb. Dobro so vsi vedeli, kak potencial ima fisijska in kasneje vodikova bomba. Pametni ljudje, že v času starih grkov so znali razmišljati miroljubno oz nenasilno in so razmišljali o drugih načinih. Izgovarjat se na politične okoliščine je isto kot se pritoževat, da vozniki ovirajo promet ko voziš ti 100khm po naselju.

Starodavni ::

Jverne. V časih starih grkov je bilo veliko več vojn kot je bilo v 60-70 letih od 2. svetovne vojne. In tudi killing ratio je bil višji napram temu času.

Nimate drugega reči kot to, da je ravno atomski arzenal zaradi vse te uničujoče moči vzpostavil relativen mir med divjo barbarsko vrsto imenovano človek in zmanjšal število vojn, ki bi jih drugače bile supersile, če ne bi bilo takega orožja.

Najbrž bi par let po koncu 2. svet vojne izbruhnila nova vojna med ZDA in Rusi (oboji nimajo atomskega arzenala), samo konvecionalna orožja in osrednje bojišče bi bila kar Evropa.

guest #44 ::

Vonje so postale večje in redkejše kej je število prebiva naraslo in tudi tehnološki napredek. Ampak to sploh ni stvar debate...dejstvo je, da so že takrat posamezni osebki znali tako razmišljati. Teh je sicer bilo relativno malo, ampak dejstvo je, da nenasilje ni čist nova pogruntavščina. Poznali so jo pomojem že v plemenskih časih, kamnene dobe.

rezator ::

starodavni se strinjam, lepo si napisal to.

jverne, seveda da so nasilje poznali že takrat. nasilje ti je prirojeni vzgon, dobrota je pa delo vzgoje in pokulturjanja ljudi.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Pyr0Beast ::

Tudi nasilje je naučeno, ne prirojeno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

oldguy ::

Eh. Ne drži. Recimo, že morski psi, ena starejših vrst, v trebuhu matere pojedo brate in sestre. To ni nasilje?

Pyr0Beast ::

Saj se tudi paglavci jedo med seboj. Pa je to kanabalizem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

whatever ::

bosmla je izjavil:

Sem malo iskal pa nic pametnega nasel.

Sem pa nasel aplikacijo za bombandiranje ;((


Zanimivo. Nisem vedel, da je Tzar tako švoh, da zbriše komaj tretjino Slovenije.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Mr.B ::

V bistvu, naredi cca pol evrope neprimerno za prebivanje, odvisno sicer od vetra.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

guest #44 ::

rezator je izjavil:

starodavni se strinjam, lepo si napisal to.

jverne, seveda da so nasilje poznali že takrat. nasilje ti je prirojeni vzgon, dobrota je pa delo vzgoje in pokulturjanja ljudi.


Nenasilje sem napisal. Nasilje je že od vedno poznano, nenasilje pa mu je takoj sledilo, ko so vidli kaj prinese prvo. Sam pač nepoučeni, impulzivni in nepremišljeni voditelji vedno zajebejo stvar.

sidd ::

Ob vseh računalnikih in matematičnih modelih je pač ceneje izvajati simulacije dandanes. Brez skrbi, razvoj ni zamrl.
Pa še ena mini simulacija po ameriško
no idea for signature
signed
I

whatever ::

sidd je izjavil:

Brez skrbi, razvoj ni zamrl.


Ko bi le! Ravno to nas mora skrbeti.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

sidd ::

Dokler vse ostaja na trdih diskih, me nič ne skrbi. Poleg tega pa je posredno z temle povezan tudi razvoj energije. Če pa bodo spet začeli štancati bombe, potem pa bo tako ali tako brezveze se sekirati.
no idea for signature
signed
I

Mr.B ::

Bomb se ne bo več štancalo, saj že s temi ne vejo, kaj bi. Material se bo samo v druge naprave dajal.... Na nuklearke, in podobno pa ni primeren...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Thomas ::

10% elektrike v ZDA je iz starih ruskih atomskih bomb.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mr.B ::

Dej mi link.

Drugače pa je zadeva nekako tako : okoli 2,000 metric tons HEU je shranjenjga v takih in drugačnih ombah po svetu. To je cca 12 let izkopavanj uranove rude.

Američani pravijo, da bodo potrebovali, po 50 tih letih novo bajto za bogatenje urana, če porabijo ves material. Kar pa je smešno, saj rabijo reaktorje, v katerem sedaj kurijo isit uran, za pridobivanje taistega urana, za orožje. Namreč gorivo iz reaktorja, potem šele oddide v centrifuge, itd...
Realno se bo porabilo toliko goriva, kolikor je danes viška, pa še to postopoma, pa še to se potrebuje, kot rečejo četrto + generacijo jedrskega reaktorja, torej tega v krškem ne boš videl....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gruntfürmich ::

Mr.B je izjavil:

Dej mi link.

Drugače pa je zadeva nekako tako : okoli 2,000 metric tons HEU je shranjenjga v takih in drugačnih ombah po svetu. To je cca 12 let izkopavanj uranove rude.

Američani pravijo, da bodo potrebovali, po 50 tih letih novo bajto za bogatenje urana, če porabijo ves material. Kar pa je smešno, saj rabijo reaktorje, v katerem sedaj kurijo isit uran, za pridobivanje taistega urana, za orožje. Namreč gorivo iz reaktorja, potem šele oddide v centrifuge, itd...
Realno se bo porabilo toliko goriva, kolikor je danes viška, pa še to postopoma, pa še to se potrebuje, kot rečejo četrto + generacijo jedrskega reaktorja, torej tega v krškem ne boš videl....


ti sloh veš kakšni so postopki za obogatevanje urana & novi modeli reaktorje??
ker to kar si napisal mi liči na totalno nepoznavanje tehnologije...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Roboti popraskali ostanke jedrskega goriva v Fukušimi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6215629 (11339) blay44
»

Kodak Had A Secret Weapons-Grade Nuclear Reactor Hidden In A Basement

Oddelek: Loža
191970 (1524) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (VI) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
25044423 (33013) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident stopnje 4 v teku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
20877883 (64488) Pyr0Beast
»

Pa pa lučka pa folding (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5230474 (29239) Matev

Več podobnih tem