» »

Win XP in Win Me na skupni particiji???

Win XP in Win Me na skupni particiji???

megane ::

Sedaj ima namščene Win Me zanima pa me ali bi lahko poleg njih na isto particijo ( C:\ ) namstil XP-je?? In če mi lahko kdo prosim razloži kaj moram storiti pri namestitvi. Slišal sem namreč, da je dobro namestiti v FAT32 datotečni sistem tako da bodo lahko Win ME bral particijo od XP.Ne vem tudi ali naj namestim XP na drugo particijo. Zato prosim če mi kdo da res en dober nasvet kaj bi bilo najbolje narediti in predvsem kako to narediti. Dva sistema bi imel pa predvsem zato ker sedaj v Win Me nimam nobenih problemov pri zajemanju videa s TV kartico kar pa naj na XP ne bi bilo tako vsaj sodeč po postih na VCD Help Forums.

Hvala za vaše odgovore!
  • odklenil: andrej ()

Tomi ::

Namestiš lahko, samo mora biti drug folder kot je tisti pri WinMe. Fat32 je nuja, ker ti ME ne bere NTFS.
Samo ti pa zelo svetujem, da to narediš na drugo particiji, če želiš sebi dobro. Ni prav nič zapleteno. Setup naredi vse, tudi dual boot.
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

tega raje ne delaj. sicer je mozno, lahko pa se pojavijo zelo cudne anomalije...
vsak OS sodi na svojo particijo.

ToniT ::

Kot je andrej rekel, se pojavijo problemi.
Oba sistema šarita po Program files, pa še kje in potem se začnejo dogajati čudne stvari - preverjeno.

andrej ::

ah, dobro staro ucenje iz napak ;)

ToniT ::

To je bilo takrat, ko je prišla ven beta različica win2000. :D

andrej ::

jaz se tudi enkrat spomnim, win95 in NT4 na isti particiji:D je nekaj casa delalo, dokler nisi postal prevec zahteven...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
294481 (3986) inbox
»

Linux + Windws

Oddelek: Programska oprema
61099 (987) Gh0st
»

Win XP pro in Win Me

Oddelek: Programska oprema
6867 (745) andrej
»

2 op. sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
131446 (1312) Milko
»

Znebiti se Win98

Oddelek: Operacijski sistemi
122097 (1935) OrlyTM

Več podobnih tem