» »

Linux + Windws

Linux + Windws

HEKO ::

Alo!

Mam eno vprašanje...verjetno je že blo amapk ok....

Sitacija:

Trenutno mam instaliran Windows 98. Disk mam vlki 30Gb in mam 4 particije...particije so seveda FAT 32. In jaz bi rad nardil kao dual boot z Linux (RedHat).
In bi eno particijo "spraznil"... kakih 8 Gb. Potem pa na to namesti RedHat. Newem kak naj to nardim. Rabim kaki Particion Magic, Ghost? al kaj drugega?

100% je kdo to že delal....in bi ga prosil da mi to razloži...

In kaj je potem če sem npr V RedHatu...so "vidni" fajli iz Winsov (drugih particij) ?



THX

Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]
  • spremenilo: HEKO ()

dr.J ::

Linux ima svoje orodje za particioniranje diska, tako da ne rabiš nič posebnega. Glede na to, da že imaš narejene particije, ti ni treba spreminjati njihove velikosti. Eno pač pobrišeš in na prostem disku določiš nove.

Tvoja C: particija se v linuxu imenuje /dev/hda1, ostale pa /dev/hda2 etc.
V linuxu moraš določiti vsaj dve particiji:
izmenjalna (swap) in korenska (root).

Boot loader daš na MBR in potem lahko bootaš ali Linux ali Windows. Linux brez težav bere z/piše na fat32 particije.

Preberi si tole:
http://www.linuxdoc.org/HOWTO/mini/Part...
http://www.linuxdoc.org/HOWTO/Linux+Win...

Kakšna konkretna pomoč bi ti pri tem najbrž prišla prav, ali ne?

mmisv ::

priporočam ti da narediš naslednje: dl Partition magic, narediš particiji za linux. potem pa sistem bootaš s cdjem od linuxa in tako inštaleraš linux. jest sm 2x nalagu linux (redhat in madrake). men je bl bla ušeč in uporabniku prijazna inštalacija mandrake-a pa tut namizje pa to mi je bl ušeč pr mandrake-u
Čist trivialna stvar...

krucymucy ::

Ti kar dej z fdiskom, ki je pač v RH! enkrat bos pobrisal vse particije pa se bos navadu :D
Sej ne! Ni nic kaj zapletenega samo dobro preberi kaj piše prej ko kaj nardiš, pa se nimas kej bat!
Za swap pa dej enih 512MB oz. si bos izracunal kolko je to sectorjev al kaj je ze tist...

HEKO ::

Ok thx....bom probal...sej bo..če pa nebo, bo pač šlo 30 Gb u kura* :))


BTW: sem človek, ki pri takih stvareh rad tvega :)

Je en ql filing, ko neweš kaj bo...oz če si kaj zaje*o al je vse ok...:)

Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

nemesis ::

mam se jsz eno vprasanje..

a je vseen kater OS imas prej nalozen WIN ali LINUX. Kaj pa potrebujes za switchanje med OS-i (System Comander ali kaj podobnega). Zadnjic sem enkrat nalozil Linux, pa sem se pol tri matral, da sem ga z diska pobrisal :D

lp

Gh0st ::

Baje je boljse, ce najprej nalozis Linux, ampak jest sem ze nestetokrat namestil Linux na Windows particijo ali disk ali pa na drugi disk ne glede na to kateri je prej namescen.
Drgac pa tko: Ce hoces met Linux na isti particiji kot Windwos, potem moras uporabiti programchek loadlin.exe, ki ga pozenes iz DOS-a, ce ga imas na isti particiji, potem je resitev lahko ista, ce je na istem disku, potem se ponavadi Windows particijo skrci (zelo nepriporoceno) ali pa use zbrises (logicno najprej nardis backup celotnega systema) in potem z fdiskom nardis primarno particijo za Windows in recimo tri particije (najmanj) za Linux (/ filesystem, /usr in swap)...

Ce mate kasno vrasanje glede tega, kar an dan z besedo...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

winXP in Linux (najboljsi nacin za zdruzitev?)

Oddelek: Operacijski sistemi
231770 (1498) dr.J
»

Linux in particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
101075 (944) Gh0st
»

linux, WIN XP ali 2000, WIN98

Oddelek: Operacijski sistemi
131248 (1020) Gh0st
»

Linux RH7.1 newbie help!

Oddelek: Programska oprema
391609 (1310) lordgreg
»

Mandrake 8 v WMWare

Oddelek: Pomoč in nasveti
131386 (1174) Paramedic

Več podobnih tem