» »

Tarok (karte)

Tarok (karte)

1
2
»

Saladin ::

Resda ga nisem nikoli igral, ampak ko sem videl TALE deck, me je zadeva zelo zaintrigirala...
Problem je, da ne poznam nikoga, ki bi igral s temi kartami :8)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Nejc Pintar ::

Tarot!=Tarok:\
Tarot je bulšit
Tarok je intelektualna igra.
Drugače pa s Piatnikovimi kartami nimaš za zgrešit;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

MadMicka ::

No, tarok je v osnovi bolj igra na srečo kot kaj drugega. Namreč, tarok se da brez večjih problemov maksimalno dobro naučit igrat. In potem odloča samo še sreča.

Nejc Pintar ::

tarok maksimalno obvladaš takrat ko znaš napamet našteti kaj je kdo vrgel, in pri tem real-time računati pravila, ...

Drugače pa je bistvo taroka da čimbolje izkoristiš tisto kar imaš;)
Glede tega: je barvni, ni barvni, bom ponovil tisto kar so rekli že mnogi pred mano, ne moreš rečt da neke igre ni, če se igra obstaja, in tudi je. pa tudi če napišeš da je ni jo bodo tisti ki so jo prej igral igrali tudi naprej. Glede pravil se brezveze neki bunit:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Saladin ::

V čem je razlika med Tarokom in Tarotom?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Nejc Pintar ::

Tarot=vedeževanje
Tarok=igra s kartami
Lahko je biti prvi, če si edini!

Saladin ::

Ahjoj...
Lapsus pač - mislil sem na igro
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

gumby ::

>> tarok maksimalno obvladaš takrat ko znaš napamet našteti kaj je kdo vrgel, in pri tem real-time računati pravila, ...

imho to ubije ves uzitek v igri... jaz igram vedno "na obcutek".
sicer zaradi tega vcasih spusim palcko, ampak to je pac del igre:D

sicer pa imam rad bolj agresivno igro - ce imas tri taroke, gres igrat dve. ce imas pet tarokov, gres ena (in upas na dobrega sleperja, seveda:))
ce se porufas, pa lahk samo upas, da ti ne bodo valata naredili

Nejc Pintar ::

To ne ubije, to prinese3 še večji užitek
Lahko je biti prvi, če si edini!

gumby ::

kakor za koga:)

Poldy ::

Glede tega, ali obstaja barvni valat ali ne... najprej je treba razlikovati, kaj je igra in kaj je napoved. Barvni valat je napoved, zato ga nekateri ne najdete med igrami... to so gorenjska pravila.

Primer:
Vidiš da imaš karte za barviča, vendar ti nista všeč dve karti. Igraš solo dve, dobiš dobre karte in rečeš: napovem barvni valat. Če igraš v štiri, lahko igrata barvni valat dva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

BigWhale ::

Barvni valat je nekaj vmes. ;) S tem, ko ga napoves, se tudi igra bistveno spremeni.

Poldy ::

Ne, ni nekaj vmes. Nekateri ga zamenjujejo za igro. Dobiš karte, pikovo in srčevo lestvico, mogoče še kak tarok, 'IGRAŠ' barviča in potem ostali zdolgočaseno mečejo karte, ti pa med pobiranjem doživljaš neke vrste orgazem. Seveda nič ne misliš, samo mečeš. To zame ni igra.

Barvič je napoved.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Nejc Pintar ::

ok, samo barvič se ne igra ravno pogosto. Torej po tvoje tudi ne obstaja valat, ker imaš res dobre karte in samo mečeš:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

gumby ::

mi igramo barvice na dva nacina:
1-gres solo, menjas karte iz talona, napoves barvice, igras sam, dobis 125 pik
2-napoves barvice, menjas iz talona (1, 2 ali 3), igras sam, 250 pik

je pa to stvar dogovora, seveda...


picolo po drugi strani je pri nas prepovedan spil, ker ga drugace nekdo igra vsak tretji krog:D

gumby ::

se nekaj: ce kdo jamra nad barvicami, si je ponavadi sam kriv...
tisti, ki igra barvice ima ponavadi malo tarokov, torej jih mora kdo drug imet precej vec - ce ne upa spilat, je to cisto njegov problem:P

Poldy ::

Malo štorasto sem napisal...

Če vzameš barvni valat kot igro:
Se igra zelo redko, vendar takrat dobesedno karte položiš na mizo in zmagaš. Dolgčas... nekateri sploh ne uporabljajo talon.

Če vzameš valat kot napoved:
Se ga igra večkrat, menjaš karte iz talona (imaš torej strateški pristop >:D ) in tudi tvegaš. Sploh je zanimivo, če ga igrata dva, ko potem 'šibkejši člen' prevzame igro in kako jo dobiš nazaj...

Kako pa se točkuje je pa vprašanje... nekateri ga štejejo 70 + igra (npr. solo 2).

Pravila so si nekoliko različna, jaz igram barvni valat vedno kot napoved, če ne drugače je bolj zanimivo.

Poldy ::

gumby, tvoja dva načina sta mi pa zelo čudna. Ok:

1. Za zmago nisem prepričan, zato igram solo, vendar vidim da nisem dobil pravih kart, zato ne napovem valata, molčim in čakam da me nasprotniki zmeljejo. Tako pišem v minus le 100 in ne 125.

2. torej imam karte za barvni valat, ga IGRAM takoj (rečem barvni valat 2), vzamem 2 karti iz talona in jih po možnosti takoj založim. Vržem karte na mizo in zmagam.

Tako nekako si jaz predstavljam vašo igro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Nejc Pintar ::

@poldy: položen barvni je izjemno redek. moraš stalno merkat kaj mečeš:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

gzibret ::

Fora taroka je, da iztržiš s slabimi kartami točke. Z dobrimi kartami ni problem zmagovati.

Barvni valat - mi ga igramo, in sicer tako, da prvo napoveš igro (solo ponavadi, ni pa nujno), zamenjaš iz talona, pol pa napoveš barvni valat. Ob tem imajo VSE barve prednost pred taroki (in ne le ena, kot sem že videl ponekod).

Če se igra v 4, se radelci upoštevajo le pri tistem, ki je igral. Prikolica piše enojno.

Tudi ni slabo pravilo, da če daš kontra, se tudi tebi piše enojno gor (če je bil kontra upravičen), ali dol, če je tisti, ki si mu dal kontra, igro dobil.

Škisa pobere palčka, če pade trula v enem štihu (vrstni red ni važen). To je treba upoštevati tudi pri beraču (ali klopu).
Vse je za neki dobr!

Nejc Pintar ::

pri nas je tako da pgat pobere trulo le takrat ko paderjo po vrstnem redu mond, škis, pagat
Lahko je biti prvi, če si edini!

BigWhale ::

Mi smo vcasih igrali tako, da si lahko trulo napovedal, samo ce ti je ena karta iz trule manjkala. :P

gzibret ::

BW - lol
Vse je za neki dobr!

Nejc Pintar ::

Mi igramo tako da če jo imaš v rokah je ne smeš napovedat
Lahko je biti prvi, če si edini!

BigWhale ::

Gzibret, ja kaj? Edino posteno, s polno ritjo je lahko srat. ;)

Hm, meni je se vedno pri taroku najlepse pustit nekomu da igra in mu potem kontro pripeljat... Se posebaj, ce ima kak nepobarvan krogec ob imenu... ;>

gumby ::

>> Mi igramo tako da če jo imaš v rokah je ne smeš napovedat

zakaj pa ne? saj ni nujno, da bos palcko domov nesel...
mi je ze uspela provokacija z dvajsetko tarokom na to foro:D

Nejc Pintar ::

Ubistvu je ob kartah za igranje pagata ponavadi precej lahko spravit skozi
Lahko je biti prvi, če si edini!

Barakuda1 ::

A je barvni valat "igra" al "napoved" je brezvezna dilema. Rezultat je enak.

Tisti, ki se gredo bolj "zahtevno" varianto barvenga valata, pa ga priznavajo le pod pogojem, da ima igralec v roki vse štiri barve, sicer ga ne more napovedat.

Poldy ::

Da barvni valat ne obstaja (kot igra) je bilo prvo vprašanje, zato se mi zdi prav da sem to razložil :D

Če greš igrat in imaš trulo že v roki je ne moreš napovedati, lahko pa napoveš "trul pagat".

Barakuda1 ::

Če greš igrat in imaš trulo že v roki je ne moreš napovedati, lahko pa napoveš "trul pagat".



8-O 8-O

Od kod ti pa to pravilo 8-O 8-O

perci ::

Hehe, po tem pravilu pa res noben ne igra :D.

BigWhale ::

Kako noben? Poldy! ;)

gumby ::

pravila so razlicna... skupina se lahko zmeni, da XV tarok pobere skisa, ce pade zraven se pikov kralj naprimer

ne mores rect, da barvni valat ne obstaja, ce ga tule pol folka ocitno igra.

BlackHole ::

*** Če greš igrat in imaš trulo že v roki je ne moreš napovedati, lahko pa napoveš "trul pagat".***

Ok, zakaj je pa to dobro? Če napoveš pagata, potem lahko napoveš trulo, sicer pa ne? 8-O
LP Marko

Nejc Pintar ::

Ja mi se gremo tudi tako. Če jo imaš v rokah jo nekako ni ravno problem okrog spravit:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

BlackHole ::

Če imaš v redu karte, tudi nekak ni težko igre nardit. ;)
LP Marko

BigWhale ::

Ja, zato eni igrajo obvezno tri... Nekateri pa sploh trojke ne pustijo igrat... ;>

gzibret ::

Če igramo v 3, potem ni obvezne trojke (klop brez pardona, če grejo vsi dalje). Če igramo v 4, potem igramo obvezno trojko.

Samo nikoli se ne zgodi, da bi vsi šli dalje, vedno nekdo nekaj igra.
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

Ma itak se igra 3+1 ;)

Nejc Pintar ::

če se 4 igra se itak igra ponavadi v 2 ali 1, pogosto pa tudi solo
Lahko je biti prvi, če si edini!

RiLe ::

Tarok se igra zelo raznoliko, kot pravila kot tudi igre. Nekateri ne odobravajo barvnega valata ker naj bi bil tarok kot številka najmočnejša karta in ne da barva pobira taroke. Ampak ker je zanimiva igra in če že nimaš dve močni lestvici barve težko narediš, zato je dosti odvisno od sreče.. šteje se 125 točk. Nekateri ne odobravajo tudi PIKOLO (igra kot berač vendar moraš en štih dobiti, zgubiš tako da pobereš 2 štiha ali pa nobenega, najboljše je igrati pikola ko imaš karte za berača in imaš še škisa).. Trenutno mi je znano da so 3-je slovenski programi za tarok. Prvi je majhen programček, ki se ga ne more več dobiti na netu, imajo ga le še par uporabnikov po sloveniji (1 gostitelj in ostali se priključijo na njega, njegovo linijo), www.tarok4.com (igra ki se igra iz brskalnika, potrebna je java) in www.tarok.net (downloadaš program)..
www.tarok4.com

Nejc Pintar ::

Tem programom manjka bistvena zadeva, nastavljanje pravil:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

RiLe ::

Na www.tarok4.com bo to mogoče v začetku leta 2007, ampak ne kot si ti omenil.. pravila so takšna kot so, vsaka vasica in vsak kraj ima svoja pravila kot jih ima T4. Lahko boš filter igre uporabljal..
www.tarok4.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RiLe ()

Matek ::

RiLe, kje bi pa lahk dobil ta omenjen mali programček? Poznaš koga, ki ga ma?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

lebang1 ::

AndraĹž ::

Pozdravljeni, vnaprej se opravičujem za off topic, vendar me zanima, če pozna kdo od vas kakšno spletno trgovino ali trgovino v ljubljani s kartami tarok s posebnimi motivi. (Odpadejo karte Slovenski tarok, ter Piatnikove Jagd, Luxus in njihove ostale "običajne" povsod videne karte)

Hvala vnaprej
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Valat.si - tarok strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
559807 (3637) msms
»

Stran za igranje Taroka

Oddelek: Igre
4410664 (5360) technolog
»

Tarok

Oddelek: Igre
317506 (5524) mancini
»

Server za igranje taroka - katera varianta se največ igra?

Oddelek: Loža
212433 (2099) T-h-o-r
»

Tarok za 3 igralce

Oddelek: Igre
112730 (2547) Mr_Globus

Več podobnih tem