» »

pravno vprašanje

pravno vprašanje

skyscan ::

dobil sem plačilni nalog za 2 prekrška. po preučevanju zakona, sem prepričan in tudi s členom dokazano, da je 1 prekršek napisan nepravilno. za drugi prekršek sem pač sprejel odgovornost in ga nameravam plačati. skupna kazen je 900 €, polovična torej 450 €. seveda se bom za 1 očitani prekršek pritožil v roku 8mih dneh, drugega pa bom pustil.

sedaj me zanima:
- ali plačam sedaj komplet (polovično kazen) in skupaj tudi pošljem pritožbo,
- ali plačam samo polovično kazen za prekršek katerega priznam in pošljem pritožbo,
- ali samo pošljem pritožbo, in ko mi bo pritožba ugodena (v to sem popolnoma prepričan) plačam polovično kazen za storjeni/priznani prekršek.

cilj mi je seveda čim manj plačati. :)

pa prosim, za korektne odgovore, vsi tisti z "mislim", ne rabim :) citiram policista: "mislu je lahko str ata, ampak vi morate vedet."

Zheegec ::

Plačaš polovičko vsega, potem pa uložiš protižbo. Če je pritožba ugodena dobiš nazaj za tisti prekršek+najbrž kakšne obresti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BALAST ::

Ali ti je slučajno dal kazen zaradi ugovarjanja, ampak pri ugovoru ne boš nič dosegel.

KoMar- ::

Kaj je pa s prejšnjo temo narobe, da rabiš še eno? kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca

Zheegec ::

Pusti ga na miru no :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

skyscan ::

Zheegec je izjavil:

Plačaš polovičko vsega, potem pa uložiš protižbo. Če je pritožba ugodena dobiš nazaj za tisti prekršek+najbrž kakšne obresti.


hvala za hiter odgovor
pa dejansko dobiš nazaj, al je to samo "bomo v bližnji prihodnosti nakazali"?

pa da ni to pol kakšna fora, sedaj ko ste plačali se strinjate z očitanimi prekrški, zato se pritožbo zavrne?

bluefish ::

KoMar- je izjavil:

Kaj je pa s prejšnjo temo narobe, da rabiš še eno? kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca
Sodeč po kazni je to nekaj drugega. Se nam pa očitno obeta nov ;-) , le da tokrat brez prigod, ki so pripeljale do prekrška.

Zheegec ::

ja, malo dolgočasno potem izpade, ane? Škoda...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AngelOfDeath ::

Kaj si sploh naredil
edit: Slovnica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Brez vinjete - DARSovec se mi je zlagal (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5810271 (8891) D3m0r4l1z3d
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6725544 (12859) Aston_11
»

Nova pooblastila za izdajanje kazni s strani policije!

Oddelek: Na cesti
264145 (3187) mat xxl
»

Polovična kazen ob napačnem parkiranju in dnevi/delovni dnevi

Oddelek: Loža
156606 (6216) V-i-p

Več podobnih tem