» »

Full je glasen...

Full je glasen...

DJ-Ayi ::

Mam:
AMD Duron 1.2GHz, 128DDR RAM, ASUS A7S333, Titan hladilnik, Creative Banshee 3Dfx, ...

Tota mašina je full glasna. pa sn poslušal, pa so mi drugi ze tudi rekli da je zaradi titana, ampak, kolko sem jaz slišal, je bil glasen tudi napajalnik, al pa se mi je zdelo. Mogoče veste, kaj bi bilo narobe, oz. zakaj je tako glasen?
>>>>>>>>Hear the music deep inside!<<<<<<<<
  • spremenil: alien-w ()

Lime ::

Ponavadi je ralog za hrup majhen in hiter ventilator.
Pri hladilnikih moraš gledati, da ima čim večji premer ventilatorja, če hočeš tišino.

IceIceBaby ::

Enostavno. V napajalnik porin neki da se ventilator ustavi pa posluš razliko. Enako nared z ventilatorjem na cpuju in drugimi ventilatorji. Tako boš določu krivca za glasnost.
Verjetno bi CPU preživel z minimalnim hlajenjem. Torej en dober heatsink in ventilator na minimalnih obratih. (zalman ali kakšen volcano in fanmate). Jaz tako hladim athlon 1.2 in ima na idle 44 stopinj.
Če se dere vent v napajalniku ga zamenjaj. Lahko probaš tudi brez hlajenja. Meni dela 300W napajalnik lepo brez ventilatorja ampak to delaš na lastno odgovornost.

Tudi disk je včasih precejšenj vir hrupa. Če je privit direkt na ohišje lahko to samo ojača zvok vibracij. Poskrbi da imaš med ohišjem in diskom malo gume.

Zgodovina sprememb…

l-note ::

A ni ponavadi tako, da če zaustaviš ventilator v napajalniku, ta preneha delovati, kar pomeni, da se računalnik ugasne.

IceIceBaby ::

ne...če ventilator fizično zaustaviš se ne nardi nič.

ZaphodB ::

Analizo izvorov hrupa lahko narediš tudi 'softwersko':
Posnemi si program SpeedFan in z njim izključiš vent na CPU (ne bo nič hudega, če ga tud za 5 min izključiš ob idle), potem daj comp v StandBy: v standby se izključi disk in ventilator na grafični, torej boš slišal le še napajalnik.

Sicer grem stavit da je vse drugo kot vent na CPU ;)
DJ-Ayi: Nam lahko prosim poveš točno katero firmo/model napajalnika imaš? hvala
moje izkušnje z glasnostjo napajalnikov: Macase MPA-300C > Meridian MTC250ATX12D > še vedno preglasno ;)

DJ-Ayi ::

Ohišje mam MDI ATX 300W, napajalnikpa piše da je od neki: Key Mouse Electronics , nekaj takega.

CPU idle mam pa 41°C, ko igram igrce je do 47°C, Plata pa začne pri 25°C ko jo vžgem, potem pa hočeš nčeš, se segreje na 35°C, pol pa je skozi tako.
>>>>>>>>Hear the music deep inside!<<<<<<<<

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DJ-Ayi ()

ZaphodB ::

Sej pri napajalnikih nikoli ne veš: lahko je noname firma pa je dober pa tih, lahko pa je kkšna firma, ki ima celo spletno stran, pa je glasn... Sicer je ene par firm, ki slovijo po tihih napajalnikih, samo kakor jest vem, sej jih v SLO ne dobi, razen Enermaxa, ki pa je vseeno na dnu lestvice tihih napajalnikov.

tha_man ::

Enermax je do sedaj najtišji napajalnik kar sem jih slišal, razen ko je računalnik ful obremenjen (takrat namreč poveča obrate in s tem tud bolj hladi sistem).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Flash ::

Jaz mam tud problem s tem vražjim napajalnikom zaradi glasnosti!! Je pa Antecov PP303XP 300W. Če bi vedel da je tako glasen ga ziher nebi kupil. Še noname napajalniki so 2x tišji!

Mogoče bom pa kar ventilator ven vzel. CPU je na idle 28°C, napajalnik pa 25 °C (Celeron 950). Mislite da bi to kaj škodilo? Najraje pa bi si nabavil kar napajalnik že brez ventilatorja, samo ne vem, če se jih pri nas dobi. Mogoče ve kdo kaj o tem?

ZaphodB ::

Jaz sem malo iskal, pa do sedaj še nisem našel napajalnikov brez venta v Sloveniji. So pa drugač več kot 5x dražji kot običajni napajalci ;) Evo seznam tihih napajalnikov.

IceIceBaby ::

Flash sem že gor napisal. Že več kot 1 mesec laufam 300W macase napajalnik brez ventilatorja in zaenkrat še ni bilo nič narobe.
S tem da mam athlon 1.2 ki požre mal več kot celeron 950.

DJ-Ayi ::

Aja. zanima me, kolko pa pridejo tak, 300W napajalniki?
>>>>>>>>Hear the music deep inside!<<<<<<<<

Plastiq ::

Glasen napajalnik se da tudi utišati: tako, da zmanjšaš hitrost vrtenja ventilatorja.

To se nardi tako, da žički, ki napajata ventilator priklopiš med 12V in 5V (rumena in rdeča žička v računalniku) in tako dobiš 7V, ki močno upočasni ventilator, deluje pa še vedno in popolnoma zadostuje za hlajenje napajalnika..

Verjetno ni potrebno posebej poudarjati, da garancija na tako mašino preteče.. 8-)

Amadej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
81206 (1105) Jernej L
»

Napajalnik fanless?

Oddelek: Kaj kupiti
191934 (1684) wooted
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412576 (1366) PrimozR
»

Utišanje napajalca!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111291 (1019) partysound

Več podobnih tem