» »

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C.

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C.

«
1
2

Go-ahead ::

Sedim v podstrešnem stanovanju, temperatura cca 28 C.

Kaj naj naredim? (nimam klime in je nočem) in se ne nameravam seliti?

LuGi ::

Sprijazni se da ti bo vroce se naprej.

BlazP ::

Kak dober razlog, da noces klime?

Tilen ::

Navijaj za Švico ful.


Ne, resno. Brez klime boš težko bistveno spremenil stanje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Go-ahead ::

Prepih?!

imallears ::

A si vsaj debel? Bos mal skuru mascobe :)

Tr0n ::

28 C pac ni nic.

Go-ahead ::

Nad sabo imam še slepo? podstrešje in ne vem kaj bi nametal vanj, da bi bilo bolje?

dzinks63 ::

Dobro izoliraj kompletno stanovanje od tal, stene in streho , šipe na oknih zamenjaj z termičnimi ali pa jih prelepi z termično samolepilno folijo.

mtosev ::

odpri okno. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dela ::

Namoči zavese v vedro vode in imej odprto okno (nekako tako gre, nisem še preizkusil).

BigWhale ::

Go-ahead je izjavil:

Nad sabo imam še slepo? podstrešje in ne vem kaj bi nametal vanj, da bi bilo bolje?


Ce bi rad izboljsal stanje potem moras na podstresje nametati en kup vakuma. Nevem sicer kje ga lahko kupis ampak vakum bi bil najboljsa zadeva.

Zrak je pa precej dobra alternativa. :)

Go-ahead ::

dzinks63 je izjavil:

Dobro izoliraj kompletno stanovanje od tal, stene in streho , šipe na oknih zamenjaj z termičnimi ali pa jih prelepi z termično samolepilno folijo.


Šipe so termo!
Fasada je Baumit * termoblok.
Na podstrešju je 10 ccm izolacije!

fosil ::

Podstreha ima dve slabi lastnosti. Kot prvo ti z vrha prbija sonce, rešitev zato je edino izolacija. In kot drugo se zaradi termike (vroč zrak se dviga) na podstrehi zbira topel zrak iz cele hiše, medtem ko hladen "odteka" v klet.

Kar se oken tiče, pa moraš sonce ustavit na zunanji strani šipe. Torej zunanje rolete ali žaluzije, tako da šipa ostane hladna. Če jih imaš na notranji strani, potem se ti segreva šipa in žaluzija in tako dobiš neke vrste radiator.
Tako je!

Go-ahead ::

BigWhale je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Nad sabo imam še slepo? podstrešje in ne vem kaj bi nametal vanj, da bi bilo bolje?


Ce bi rad izboljsal stanje potem moras na podstresje nametati en kup vakuma. Nevem sicer kje ga lahko kupis ampak vakum bi bil najboljsa zadeva.

Zrak je pa precej dobra alternativa. :)


Glede na predlog bi sklepal, da imaš blizu 40C v stanovanju (in še kje). Za vakum, se mi je že začelo svitati, kje bi ga lahko dobil:)

Go-ahead ::

fosil je izjavil:

Podstreha ima dve slabi lastnosti. Kot prvo ti z vrha prbija sonce, rešitev zato je edino izolacija. In kot drugo se zaradi termike (vroč zrak se dviga) na podstrehi zbira topel zrak iz cele hiše, medtem ko hladen "odteka" v klet.

Kar se oken tiče, pa moraš sonce ustavit na zunanji strani šipe. Torej zunanje rolete ali žaluzije, tako da šipa ostane hladna. Če jih imaš na notranji strani, potem se ti segreva šipa in žaluzija in tako dobiš neke vrste radiator.


Rolete so dol! (sicer aluminijaste na zunaji strani)

Dovoda toplega zraka na podstrešje ni. Vse zaprto.

oracle ::

Klimo kup (pač nisi povedu razloga proti).

Go-ahead ::

Sinusi ?

dzinks63 ::

Na podstrešju je 10 ccm izolacije!

To je bolj za okras. Izolacije bi moralo biti cca 30cm, da bi se ti konkretno poznalo. Drugače pa zvečer na široko odpri okna in jih zjutraj zapri. Čez dan spusti rolete na 3/4, ali pa okna zastri z zavesami ali pa obesi belo brisačo da preprečiš direktn vstop svetlobe. In pa razmisli o net računalniku z minimalno porabo, ugasni tv, vsako dodatno gretje v taki sobi se še kako pozna. Na nabijanje igerc z top compom cf-sli 600W+ čez dan pozabi, če že, samo ponoči ob na široko odprtih vratih in oknih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Go-ahead ::

Kupim rolo 20o cm izolacije in to je to? (ob ustreznem zračenju)I

#000000 ::

Operiraj sinuse in kup klimo.

Sicer je pa tko, sej ne boš mel klimo na 17 stopinj zunaj bo pa 30, mej jo 5-7 stopinj nižje kot je zunaj. Jest jo imam tko, če je pa res vroče pa naštimam na 17 pripalim, vzamem cajtng in ven pod brajdo za pol urce, ko pridem not ugasnem in ponavad drži celo popoldne.

opeter ::

mtosev je izjavil:

odpri okno. :D


Samo to ne, ker boš pustil not vročino.
Res je, kar so ostali napisali, izolacijo je treba zrihtati na strehi (vsaj 20 cm / recimo steklena volna oz. kaj podobnega).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bananovec ::

crkn..

Ja pa ne moreš tako no. Še mu bo celo podstrešje zasmrdelo.
Če že misliš crknit, crkni v kleti.

Da nebom OFF: Tako kot so že drugi rekli, klima ali pa izolacija. Kaj drugega ti verjetno ne preostane.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Lahlo pa si nabaviš sobni ventilator, že rahlo premikanje zraka po sobi zelo izboljša občutek temperature. Samo paziti moraš, da ne boš pretiraval, ker se boš tako prehladil in imel poln nos, da se dva meseca ne boš pozdravil, pišem iz lastnih izkušenj.

;-) ::

jaz sem mel isti problem, prvo sem izoliral stanovanje od zgoraj navzdol ker sem mislo da najbolj vročina tolče od črne strehe noter, potem menjal okna in jih zatemnil, nič od nič, na koncu ostal pri prenosni klimi

Nagi Bator ::

Pri meni je podobno sam da nisem na podstresju, pac pa v slabo izolirani hisi obrnjen proti jugozahodu.
Se segreje tudi tja proti 30°C. Cez dan imam rolete zaprte, vso noc pa prepih.
Do dvanajstih naslednji dan je potem OK cez popoldne pa se zacne savna.
Nastimaj na streho sprico za zalivanje trave pa jo naj zmaka :D

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Če bi imel klimo, ti pri 28 stopinjah ne bi bilo vroče... Sicer pa bodi čez dan v trgovinskih centrih kjer imajo klimo :)

JohanP ::

Če nočeš klime, pa kupi 200l toplotno črpalko zrak voda. Toplotna črpalka ti bo pobirala odvečno toploto in ogrevala sanitarno vodo. Dražja, bolj hrupna varianta.

PacificBlue ::

Zaprta okna(tud z roletami) pa en ventilator v kot sobe nastiman bolj na majhne obrate..pa bo.

vsaj tako si jaz olajsam vročino..ni idealno, je pa bolje.

Okapi ::

Ponoči pa odpreš okno in ventilator obrneš tako, da ti hladnejši zrak šiba v stanovanje (ali pa toplega ven - ne vem, kaj je bolje:-). Ko sonce vzide, okno zapreš.

O.

BigWhale ::

Jaz imam trenutno v sobi 31 stopinj ob enem prizganem racunalniku. Ce prizgem se druga dva se dvigne temperatura na kakih 33 stopinj.

Sem pac v gatah v sobi in cel dan po malem pijem. Dalec od nevzdrznega. :)

Okapi ::

Prej si klimo nabavi kot robotsko kosilnico:)

O.

KoMar- ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

darkolord ::

Klima je zmaga. Seveda če jo uporabljaš pravilno, torej ne samo na 16C ko ti je vroče in na 28C takoj ko rata malo prehladno

Zgodovina sprememb…

KoMar- ::

Tole si spregledal?
nimam klime in je nočem

Pyr0Beast ::

Ma sam imam enako. Če ugasnem klimo temperatura naraste na 29 st. C instantno

Pri prižgani klimi pa je minimalna 25 st. C, nižje ne zmore ohladiti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Avenger ::

kaj pa je narobe z vročino? nauč se švicat, če si pa bolj mehkužen pa kup ventilator če že morš, klima je pa za pusije.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BALAST ::

Najmanj 30cm strešne izolacije pa bo hladno pod streho.

sthep ::

Pa res kaj pomagajo termične folije, kje se da to kupit?

MadMax ::

BALAST je izjavil:

Najmanj 30cm strešne izolacije pa bo hladno pod streho.

Ne bo hladno. Bo pa bolje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Pyr0Beast ::

Bo bolje, da. Tudi če odpreš, da se čez noč ohladi bo čez dan spet vročina.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Highlag ::

Ja pomanjkanje izolacije je največji problem. Sam imam na stropu ~ 30cm, na strehi pa nekih 25cm. Pa se mi segreje v teh dneh do 26. Ko je temperatura zunaj nižja kot notri odprem okna - čez noč.
Za večje udobje je pa klima skoraj neizbežna.
Never trust a computer you can't throw out a window

lopov ::

Oj! Sem imel podobno situacijo -- 10 cm izolacije, čeprav bi jo po projektu moralo biti 20. S fotrom sva dodala, tko da je zdaj okoli 30 cm + vgradili smo strešna okna. Hvalabogu so naredili dobro vgradnjo ker se kle lahko še bolj zajebe. No, letos kupujem zunanja senčila, ker sonce preko stekla full nabija in naj bi to zaustavilo okoli 80% sončne toplote. In ja, klimo bom tudi nabavil, a najbrž ne letos. In kot je rekel JohanP -- nabavi toplotno črpalko zrak-voda --> imamo jo v kurilnici, katero sem letos že preimenoval v hladilnico -- sedaj je to najhladnejši prostor v hiši, zebe! Topla voda z minimalno porabo električne energije :)

st00rm ::

Vsako zunanje senčilo ful pomaga, jst mam tak črn material (zelo tanek za strešna okna) in se ful opazi.
God must love stupid people because he made so many of them.

Bananovec ::

MadMax je izjavil:

BALAST je izjavil:

Najmanj 30cm strešne izolacije pa bo hladno pod streho.

Ne bo hladno. Bo pa bolje.

IMO se splača zračunati koliko materijala bi porabil za izolacijo in koliko elektrike boš skuril s 3 ventilatorji/klimo.
Računaj pa sivsaj za 5 let.

Rippy ::

Hum...moje izkušnje s izolacijo so malce mešane. Pozimi je fantastična zadeva in se precej pozna pri gretju. Poleti je pa tako, da je vjutro dlje časa hlad v hiši ampak se prej kot slej vse skupaj segreje. In to seveda pomeni, da je ob polnoči v hiši še vedno precej vroče saj se vse skupaj počasneje ohlaja.

Tako je moje mnenje to, da zadeva ni pretirano uporabna če se ne uravnava temperatura od znotraj (gretje in klima).

sidd ::

Rippy je izjavil:

Hum...moje izkušnje s izolacijo so malce mešane. Pozimi je fantastična zadeva in se precej pozna pri gretju. Poleti je pa tako, da je vjutro dlje časa hlad v hiši ampak se prej kot slej vse skupaj segreje. In to seveda pomeni, da je ob polnoči v hiši še vedno precej vroče saj se vse skupaj počasneje ohlaja.

Tako je moje mnenje to, da zadeva ni pretirano uporabna če se ne uravnava temperatura od znotraj (gretje in klima).


Tole je lahko vrjetno posledica nepravilne izvedbe mansarde/izolacije. Pri meni je recimo takole:
Ena soba je še neobnovljena, torej star strop (torej primarna kritina, latano, sekundarna kritina, pod njo deske, nato 10 cm izolacije, 1 cm stiropora, ter ladijski pod, brez folije; 30 let staro). Soba ima zunanje rolete! Zjutraj ter do poldneva zadeva še zdrži, potem pa se začne gret. In je še ob polnoči vedno cela soba vroča!

Potem pa je preko hodnika obnovljena soba (primarna, sekundarna kritina, deske, nato pa 20 cm izolacije, nato še 10 cm izolacije prečno, folija, ter knauf (gips plate); 0.5 let staro). Brez rolet, v sobi so samo zavese!

In še namenček: obe sobi imata pogled na jug. Torej popoln eksperiment! In razlika je ogromna (do 5°C in več). Po nabavi zunanjih senčil za obnovljeno sobo pričakujem še večje razlike. Tako je v obnovljeni sobi tja do 26°C, in to v teh vročinskih dnevih. Seveda pa tu ni potrebno posebej omenjati razlike pozimi 8-)

Investicija? materijal - 400€ (pač komplet nov strop z izolacijo, cela soba prepleskana, ....)

Zdaj pa če se komu splača ali ne, pa si naj sam preračuna :)
no idea for signature
signed
I

kihc ::

A ta zunanja senčila dejansko kaj pomagajo?

Ker jaz imam isti problem, knauf je hladen kot špricer (nevem točno sicer koliko je izolacije), strešna okna pa delujejo kot radiator.
x

BigWhale ::

kihc je izjavil:

A ta zunanja senčila dejansko kaj pomagajo?

Ker jaz imam isti problem, knauf je hladen kot špricer (nevem točno sicer koliko je izolacije), strešna okna pa delujejo kot radiator.


Pri meni pomagajo obcutno, hodnik je za nekaj stopinj hladnejsi.

Pyr0Beast ::

Zunanja senčila so edina ki res pomagajo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259983 (8724) Okapi
»

zakaj nimamo belih/srebrnih streh/sten

Oddelek: Loža
438223 (6340) sef_gendale
»

na kolko mate nastavljeno klimo?

Oddelek: Loža
418668 (6959) m0LN4r
»

Kako ohladiti sobo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15744083 (36131) energetik
»

Vročina! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16214679 (10511) nekdo_02

Več podobnih tem