» »

Vstavljanje baterij neodvisno od orientacije

Vstavljanje baterij neodvisno od orientacije

InstaLoad

vir: HotHardware
HotHardware - Standardne okrogle baterije, ki jih dandanes najpogosteje srečamo v velikosti AA in AAA, redkeje pa v večjih C in D, imajo vsaj eno precejšnjo pomankljivost. Pomembno je, kako usmerjene jih vstavimo v naprave, saj imajo na eni strani negativno, na drugi pa pozitivno elektrodo. A v prihodnosti zahvaljujoč Microsoftu to morda ne bo več problem. Razvili so tehnologijo InstaLoad, katere licenciranje že ponujajo drugim družbam (očitno se zelo zanima Duracell) in je združljiva z zgoraj omenjenimi velikostmi. InstaLoad je mehanske narave in tako za implementacijo ne potrebuje kompleksne elektronike. V priključku ima tako negativne kot pozitivne kontakte, izbira pravih pa se opravi zahvaljujoč specifični obliki baterije, ki ima na pozitivni elektrodi privzdignjen gumbek. Glede na priloženo sliko lahko sklepamo, da sta negativna kontakta, ki sta ob strani, nekoliko višja od sredinskega, ki služi za povezovanje s pozitivno elektrodo baterije. Po vstavitvi gumbek baterije premakne vse tri, a se poveže s srednjim kontaktom, medtem ko zaradi premika negativna nimata kontakta z baterijo. Če slednjo vstavimo obrnjeno v drugo smer, do odmika ne pride, pride pa do stika z negativnima kontaktoma, ki sta v razbremenjenem stanju izpostavljena iz ohišja.

36 komentarjev

Bananovec ::

Malo me je osupnilo, ko sem prebral, da gre zahvala Micro$oftu. Pravzaprav niti nisem verjel, da znajo narediti kaj takega.

Poldi112 ::

Pa je polariteta res taka velika pomankljivost oz. ta zadeva taka inovativnost?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

__luka__ ::

jezus, a je res tako težko dat na baterijo tri kontakte. Na sredino plus in simetrično odmaknjena še kontakta za nulo. To sem jaz uporablajl pri 10 letih pa je začuda delovalo neglede na to kako sem obrnil kabel.
Sploh pa ne vem kako lahko zadeva uporablja premične kontakte. To je res neumnost za tako primitivno stvar.

LP
the truth is out there

Mordecai ::

Heh, vstavljanje baterij bo odslej lahko opravilo in ne bo treba za vsako zamenjavo klicati elektro inženirja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mordecai ()

Icematxyz ::

Sem prebral opis tukaj. In v "originalni" novici. Pa mi ni čisto jasno bilo za kaj se gre. Se pravi izvedba in kam to pride. Zagotovo ne bodo šli spreminjati baterij? Pa sem šel k viru. Zadeva je tako smešno preprosta. Da nimam kaj drugega za reči kot dobra ideja:





Vir slike

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Pyr0Beast ::

Takih fint se do sedaj ni uporabljalo ravno zaradi nevarnosti da stakneš negativno kovinsko ohišje in pozitivni pol baterije. Podobna težava je bila pri nekaterih cannon fotkičih, kateri so tudi brez takih trikov kratkostičili baterije in se lepo zagreli. Kaj šele ko bo zadeva malo koordirala.

Cel pack ki bi imel tisti konektor boš lahko še vedno vstavljal izključno v dveh pozicijah.
Konektorji pri katerih to ni pomembno že obstajajo, to so audio in video 'jacki' in 'chinchi', kjer je kakšnokoli zvijanje kabla zelo neprijetno in se ga ogiba.

Pravtako ne rabiš paziti pri laptop konektorju, vsaj pri večini prenosnikov.

Drugače ideja je dobra, vendar pa tudi nevarna.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BaToCarx ::

Mah se en nepotreben patent... pa ce me spomin ne vare stara fora. Bomo videli ce so kaj "izboljsali" ali bo preslo v pozabo.. ;D

RejZoR ::

Mora bit pa res težko pogledat na priloženo slikco pozicije baterij, ki je vgravirana oz natisnjena na VSAKI napravi.

Še mal pa bomo ugledal tud Windows logo na baterijah. "Compatible with Windows 7" :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlueRunner ::

Pf. Zakaj pa ne dajo gretza med baterije in vezje, če so uporabniki že tako omejeni, da ne zadanejo prave orientacije baterije?

Mipe ::

A zdaj pa patente dajejo na stare fore? Kmalu si še riti ne bomo mogli več obrisati, ne da bi kaka korporacija od nas zahtevala licenčnine.

krho ::

hm naš panasonicov telefon iz leta 95? je imel 3 kontakte.. v bistvu jih ima vsak od prenosnih telefonov, tako, da je vseeno kako obrneš telefon ko ga daš na postajo. Zakaj rabijo tu komplicirat s mehanizmom mi ni jasno..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

#000000 ::

krho je izjavil:

Zakaj rabijo tu komplicirat s mehanizmom mi ni jasno..


Zaradi patenta, pač hočejo zavarovat svoj pohlep. Mater bi blo fino če bi mi ratal patentirat patent pol bi še M$ men plačeval :)

AtaStrudl ::

Hahaha, Iskrine rocne radijske postaje so imele take aku packe (s tremi kontakti) ze pred >30 leti...

Sicer pa na zalost standardne baterije (AA, D...) izgleda res izumirajo.

Skoraj vsi fotkici pa telefoni pa laptopi imajo custom packe, in do zdaj se nisem videl takega custom packa, ki bi ga lahko narobe not dal?

Ampak MS je itak znan po tem da preplonka in potem razglasi za svoje...

jlpktnst ::

Kozlarija. Točno to sem hotel povedat, pa me je nekdo prehitel - ni to čisto varno pred napako, oz. možno da je, samo je dosti fin izdelek ki ni robusten :) Pač jaz osebno ne vidim smisla v tem.

cegu ::

Traparija.

squngy ::

RejZoR je izjavil:

Mora bit pa res težko pogledat na priloženo slikco pozicije baterij, ki je vgravirana oz natisnjena na VSAKI napravi.


JA ENIM TO JE TEŽKO!

Si sploh kdaj pomislil, da ni tako zelo malo ljudi slobovidnih. Moja mat recimo ne vidi na blizu in tistih slik enastavno NE MORE prebrat, pa je več kot dost brihtna da ve kako se baterije obrnejo.
Dodatno, pa zokomplicirajo stvar nekatere naprave, ki če baterije obrneš narebe, zablokerajo tako, da jih je skoraj nemogoče nazaj ven spravit.

BTW. Tisti ki pametujejo o treh konektorjih, poglejte si slikce izvorne novice, tukaj je govora o čisto standardnih 2 konektorskih baterijah. Zadeva je popolnoma kompatibilna za nazaj itd.


orientacije

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

BigWhale ::

Koncno novica o baterijah ... Pogresal sem jih. :(

Matako ::

Ja samo za razliko od ostalih bo ta mogoče RES čez 5 let v produkciji. :D

Pogrešam retrospektivo člankov o baterijah!
/\/\.K.

techfreak :) ::

Pyr0Beast je izjavil:

Pravtako ne rabiš paziti pri laptop konektorju, vsaj pri večini prenosnikov.

Zaenkrat sem samo pri MacBookih videl takšen konektor, kjer ni pomembno kako ga obrneš.

Drugače pa tole ni ravno neka super inovacija, jaz vidim prej več težav kot pa prednosti.

Poldi112 ::

>Si sploh kdaj pomislil, da ni tako zelo malo ljudi slobovidnih. Moja mat recimo ne vidi na blizu in tistih slik enastavno NE MORE prebrat, pa je več kot dost brihtna da ve kako se baterije obrnejo.

Če je dosti brihtna, da zna obrnit baterijo, bo verjetno dovolj brihtna tudi, da bo uporabila očala.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BaToCarx ::

techfreak :) je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Pravtako ne rabiš paziti pri laptop konektorju, vsaj pri večini prenosnikov.

Zaenkrat sem samo pri MacBookih videl takšen konektor, kjer ni pomembno kako ga obrneš.

Drugače pa tole ni ravno neka super inovacija, jaz vidim prej več težav kot pa prednosti.


Pomoje je mislil na DC connector @ Wikipedia

Aja mene pa zanima zakaj recimo pri aparatih kjer recimo vstavis baterije od zgoraj dol pa so v formaciji 2x2 pa je ena gor ena dol. Ni recimo ko je O "tunelcek" za plus recimo z zarezami navpicno pa po dolgem, tako da bi kar z roko potipal ce je plus na vrhu al na minus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Pyr0Beast ::

BlueRunner je izjavil:

Pf. Zakaj pa ne dajo gretza med baterije in vezje, če so uporabniki že tako omejeni, da ne zadanejo prave orientacije baterije?

Ker je padec na gretzu tako velik.


techfreak :) je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Pravtako ne rabiš paziti pri laptop konektorju, vsaj pri večini prenosnikov.

Zaenkrat sem samo pri MacBookih videl takšen konektor, kjer ni pomembno kako ga obrneš.

Drugače pa tole ni ravno neka super inovacija, jaz vidim prej več težav kot pa prednosti.


Ravno pri macbookih je treba paziti kako ga obrneš, gre namreč samo v 2h pozicijah noter.



Pri tem pa pač ni treba pazit.


Pomoje je mislil na DC connect @ Wikipedia...

Ja, tudi velja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

techfreak :) ::

Samo pravim, da je MacBook eden izmed redkih, ki omogoča iz večih smeri in ni navaden prikjuček.

Težava teh navadnih je v tem, da ne gredo tako hitro ven in lahko hitro vržeš prenosnik na tla, pri macbooku se pa samo kabel izklopi ven.

gzibret ::

Brisana offtopic debata o povprečnem IQ posameznega naroda.
Vse je za neki dobr!

PrimozR ::

Poldi112 je izjavil:

>Si sploh kdaj pomislil, da ni tako zelo malo ljudi slobovidnih. Moja mat recimo ne vidi na blizu in tistih slik enastavno NE MORE prebrat, pa je več kot dost brihtna da ve kako se baterije obrnejo.

Če je dosti brihtna, da zna obrnit baterijo, bo verjetno dovolj brihtna tudi, da bo uporabila očala.

Kaj pa če jih ni pri roki?

darkolord ::

Mora bit pa res težko pogledat na priloženo slikco pozicije baterij, ki je vgravirana oz natisnjena na VSAKI napravi.
Ne, ni "res težko". Je pa včasih precej nepriročno. Zadnjič sem na primer moral v precej slabi svetlobi menjati AA baterije v flashu (bliskavici) - jasno se tiste gravure ni video - in izgubil precej več časa kot bi ga, če bi lahko baterije samo zatlačil not.

BigWhale ::

Nehajte noreti z baterijami za prenosnike in kaj vem cem se vse. To je za navadne AA in AAA baterije. Ko moras stiri nasopat v eno napravo je se kako pomebno, da jih prav obrnes. Ce jih ne, ne bo nic delalo.

A ni lazje, da samo baterije not zmeces in sploh ne gledas kako jih obracas?

Vse ostale custom baterijo so pa ze narejene tako, da se jih praviloma ne da narobe vstaviti. Zato je pa vsaka baterija drugacna od druge. Pa ne mores jih kupiti v trafiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

pecorin ::

samo to ne resi nic, ce naprava ima narejeno tako, da moras baterije vstavljati eno za drugo(namesto eno poleg druge)..

Icematxyz ::

Reši. Lahko jih obrneš v katero smer hočeš. Ampak seveda vse v isto. Sedaj moraš zraven tega pa še paziti da je sploh smer prava.

Zato je pa vsaka baterija drugacna od druge. Pa ne mores jih kupiti v trafiki.


Za to da nam ceno nabijajo. Je za vsak izdelek različna.

Bomo videli kako bo. V praksi. Tako bodo najprej verjetno to poskusili. Na (poskusnih duracell) zajčkih.

Zgodovina sprememb…

clix ::

pecorin je izjavil:

samo to ne resi nic, ce naprava ima narejeno tako, da moras baterije vstavljati eno za drugo(namesto eno poleg druge)..

Potipaš z roko in vse obrneš enako. Še vedno lažje, kot pa da moraš v temi tiste napise prebirat.

RejZoR ::

Tisti, ki je prijavil, da izumirajo baterije AA itd. Kje si pa pobral te pravljice? Veš koliko baterij se proda vsak dan!? To da imajo fotoaparati custom pack baterije je iz 2 razlogov. Prvo je, da so li-ion baterije tanjše in je posledično kompaktni fotoaparat lahko tanjši. Drugo pa da si proizvajalec fotoaparatov hoče zagotovit dodaten stream zaslužka s prodajo proprietary baterij. Isti razlog zakaj ne uporabljajo vsi bolj "odprtih" SD oz SDHC kartic ampak še vedno silijo s svojim. Sony-jeve Memory Stick recimo. Olympus je že ukinil xD kartice pri novejših fotkičih, tko da je ostal samo še Sony. Pri baterijah pa veljajo zgoraj omenjeni razlogi. Čeprav je še vedno kar nekaj takih fotkičev. Recimo budget variante nimajo dragih Li-ion baterij ampak imajo 2xAA. Pa tud dražji imajo še vedno zarad praktičnosti. Na potovanjih nimaš vedno vtičnice pri roki za polnjenje, AA baterije pa so standardne po celem svetu. Greš v prvo trgovino in jih kupiš in že lahko fotkaš naprej. Tud včasih so profi fotoaparati uporabljal AA baterije zarad hitre zamenjljivosti. Baterije še dolgo ne bojo šle nikamor.
Lahko da se bojo spremenil materiali in vzdržljivost, oblika pa bo ostala enaka, ker je na svetu toliko naprav, da ne morejo kar čez noč spremenit standardov. Lahko da bo kdaj nov format ampak bo moral it v svet čist ločeno. Al pa bo tak da bo združljiv za stare in nove naprave.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

squngy ::

@Icematxyz & pikoli

Iz slike, ki sem jo prej postal, sodeč ni nobene potrebe po tem, da bi ble vse baterije v isti smeri.
Zmečeš jih not kot ti paše in dela ;)

Icematxyz ::

Ti si nalepil sliko kjer so baterije ena zraven druge. Govora pa je bilo o primeru kjer (v cev) naložiš baterije eno za (na) drugo. Se pravi kjer se negativni pol ene baterije dotika pozitivnega pola druge. Različna situacija.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Potipaš kje je gumbek in jih vse enako obrnjene namečeš noter. Problem solved.

mkoco ::

Bravo M$, spet $patent$. Mogoče bodo naslednjič še 4,5,6 slojni toaletni papir patentirali?
Money will say more in one moment than
the most eloquent lover can in years.

Gandalfar ::

Ja jaz upam, da bodo. Kot firma jim itak ne preostane drugega kot igrati se po pravilih, medtem ko se dela na spremembi zakonodaje (ce se).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova kontakta

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7818 (527) poga
»

Vstavljanje baterij neodvisno od orientacije

Oddelek: Novice / Ostale najave
368634 (6970) Gandalfar
»

48v akumulator z cimvec Ah, cimmanjsimi dimenzijami in cimnizjo ceno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112243 (2243) Azrael
»

Shema za uklop pumpe s PCjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334186 (3446) DimmniBurek
»

Pomoc!! Na procesor moram nalotat pin,ki je stran padel.

Oddelek: Strojna oprema
211550 (908) Dj-Prah

Več podobnih tem