» »

Pomoc!! Na procesor moram nalotat pin,ki je stran padel.

Pomoc!! Na procesor moram nalotat pin,ki je stran padel.

Dj-Prah ::

Pliz help.Kak bi nalotal pin na prosesor,ka je stran padel.Mislim da ni taksne panike ka je pin na robu procesorja od ven na znoter.[:\]
Ka bi mogu napravt?Sej lotat znam sem Elektrotehnik elektronik,prvi letnik bil in se enkrat bom(lotal sem se pa vseeno naucil).
Prosim za pomoc nujno.[:\]
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

_Mortal_ ::

good luck>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Dj-Prah ::

Thanks buddy:))
But how to do it?:\
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

_Mortal_ ::

a dela "uredu" brez tega pina?
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

||_^_|| ::

mislm da če bi delu "v redu" brez, ga pol ne bi skrbel kako ga nazaj nalotat:)

_Mortal_ ::

kaj veš
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

jRk0 ::

Da, good luck :D
You fuck up once, you loose two teeth.

tihi ::

A se ga sploh da zalotat?

Jest bi naredu sledeče:
- tist odtrgahn pin bi probu najprej polotat, valjda če se sploh da
- na odtrgan pin bi dal kapljico cina
- z enimi finimi kleščami bi postavil pin na svoje prvotno mesto
- pol bi navrh pina pritisnu z eno stvarjo, ki prenese vročino
- pol bi pa z ledkolmom segrel pin, da se cin stopi in prilepi pin na svoje mesto

Jest bi se tega lotu zelo previdno, še posebej v smislu pregretja. Pin bi segrevu čim krajši šas, da ne bi slučajno kej čudnga ratal. Sicer, če si pa štromar (bodoči), pa veš, kako gredo pini iz čipa. Iz samega integriranega vezja so napeljane tanke žičke do pinov. Da bi pregrel sam procesor sem mnenja, da ni straha. Lahko pa pregrješ žičko in se odtrga.

Želim ti čim več sreče in mirne roke. Pa kakšen boljši cin si zrihti (ta tanek).

Kako ti je pa sploh ratal odtrgat pin???

Dj-Prah ::

Brez tega pina ne deluje.Vse se nazge zapiska alarm iz PC zvocnika pol gre pa v windowse.Se slisi da hardisk loada.Drgac pa ekran se noce nazgat.:\
Jutr ga nesem enem zelo dobrem stromarju,se tud z racunalnistvom ukvarja.Je reko da je ze mel takih primerov.
Upam da bo potem delalo.:\
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

Kaboom ::

saj ni edina opcija da poskušaš zalotat pin nazaj... sicer je najlažja in najhitrejša...

videl sem že razne kontakte ki se recimo ob priključitvi baterije na kontakte, kontakti pomaknejo sami v sebe s pomočjo fedrce... glih neke take velikosti kot so procesor pini sem jih videl... preprosto bi ga dal v socket kjer manjka tisti pin in ko bi vstavil procesor bi se mu prilagodil... edini problem za take kontakte je: kje jih dobit... pač nasvet...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

cekr ::

Okoli odtrganega pina dobro počisti, pricini tanko žičko potem vstavi procesor v socet, žičko pa pelji okoli, na drugo stran plošče ter jo pricini na kontakt, ki vodi na odtrgani pin.
Za cinjenje uporabi kvaliteten cin, če pa potrebuješ cin-pasto, pa uporabi kakšno neagresivno-na osnovi medu. Cini z najmanjšo temepreaturo, ki ti še omogoča, da se tali, da ne boš kaj pregrel.
POZOR !
Ozemlji sebe, pa elektroniko-računalnik tudi!

Spajky ::

A je pin se zlomil al sam odpadel (zgleda ko da ga nikoli ni blo? Je to Tuaalatin?) Zalepi pin z mikro kapljico super lepila, tak, da se ne vidi in reklamiraj proc, če ga nisi že kaj "modificiral! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

žvau ::

Jaz sem mel isti problem pa sem naredil tako kot spajki. Sem zalepu pin s sekundnim lepilom, ker proc seveda ni delu sem ga reklamiru pa novga dubu. Če je proc še v garanciji nared to sam pazi kako boš lepu.

Dj-Prah ::

To uspelo mi je.:))
Od upora sem odrezal zicko malo vecjo kot je pin.Potem sem pa v socket dal,in je malo ven gledala.Noter sem dal procesor in je zgledalo da ima stik.Namazem z pasto,gor dam Vulcanota in racunalnik przgem.Prvic ni hotelo v windowse,drgugic je slo samo varni zagon,tretjic je pa delovalo.Pride v windowse,se vse nalozi in sem ze tu in pisem sporocilo.:)
Sem pogruntal da se da vse nardit tud brez lotanja.(skoraj vse):)

Zahvaljujem se vam ker ste mi pomagali.:))
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

the_unborn ::

mater si majster8-) kaj si pa mel to zeen procesor?

Dj-Prah ::

Celeron 633Mhz:\
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

cekr ::

Sporoči, ko se ti bo čez nekaj časa kontakt prekinil !

Dj-Prah ::

Bom.Zakaj bi se pa kontakt prekinil?:\
Sej imam od upora zicko noter.
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

cekr ::

Iz prakse ti povem, da prej ali slej takšni kontakti pri čipih popusijo.

nodes ::

To ziher ne bo dolgo držalo že zaradi hladnega spoja dveh različnih kovin. ;(

jureus ::

Si probal s selotejpom?:|

Dj-Prah ::

Sem probal z salotejpom,pa drzi.>:D
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlomljen pin na procesorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
252251 (1177) Azrael
»

pin processorja...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5853 (736) Brane2
»

HELP - odlomljen pin na procesorju!

Oddelek: Strojna oprema
141845 (1389) KTr1sk
»

zlomljen pin na procesorju

Oddelek: Navijanje
51004 (808) Spajky
»

Moj Tualatin 1.2 GHz je Skinhead !

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
403172 (2098) Boky

Več podobnih tem