» »

Vračilo v kovancih, preštejete?

Vračilo v kovancih, preštejete?

GregiB ::

Halo...

Če v trgovini kaj kupite, plačate v gotovini in dobite v vračilo kupček kovancev... jih preštejete? Razlog zakaj sprašujem je, da sem opazil, da trgovci (oz. trgovke) redno, vsaj meni, vračajo premalo. Manjka 10, 20, 50 centov, tudi cel €. Ponavadi sem vrednost vseh kovancel ocenil takole, na uč, zdaj pa jih štejem. In reakcija, ko rečem, da sem dobil premalo nazaj? "Uf... dobro da ste prešteli... se opravičujem...". Zanimivo... preveč še nisem nikoli dobil...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

bluefish ::

Ponavadi preštejem doma in še ni bilo težav, morda enkrat ali dvakrat.

LapD ::

Ne štejem niti ko dobim, niti kasneje. Tako se mi ni treba živcirat v nobenem primeru :)

Čim je kaj več kot par evrov pa itak kartico vlečem.
web&motion designer

BALAST ::

Ponavadi ne.

rezator ::

ja sam na oko pogledam

IvoJan ::

če kupujem kake manjše stvari jim itak sam natresem manjši kupček kovancev :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

WamPIRe- ::

Redko kdaj da preštejem.. kar tak na uč, recimo da.

AndrejS ::

Ponavadi pogledam in je zmeraj točno. Ne vem kje ti kupuješ

Samuel ::

Poznam eno iz Mercatorja, k ma redno takšne "probleme" s strankami.

S strankami, ki preštejejo vrnjen drobiž namreč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

mr Vragec ::

Jaz pa imam v večini primerov ravno obratne izkušnje ... dobim več nazaj kot pa bi moral :D ... v primeru, da dobim pa premalo pa tak nahrulim trgovko.

Kaj se pa tiče trgovk, ki vračajo premalo pa je to največji škandal kar je lahko. Uporabljajo računalnike, ki samodejno izpišejo koliko mora vrnit ... še računat več ne rabi toliko kot so včasih ... in potem še ti premalo vrne. Sram bi jo moralo bit, nalašč delajo to in dajejo denar v lastne žepe.

GregiB ::

Ne gre se za to, kje jaz kupujem... se mi pa dogaja... včeraj sem v trgovini kupil nekaj z 2,4EUR dal bankovec za 5EUR nazaj pa dobil 2x50 centov + 5x20 centov + 4x 10 centov... in vidi začudenje, ko sem rekel, da je premalo...

Sicer pa sem opazil tudi to, da ima veliko natakarjev blazne probleme najti zadnjih 20, 30, 40 ali 50 centov, ki ti jih more vrniti... Mešajo po denarnici, dokler ne rečem "vredu je"... Tringeld imam navado puščati na mizi, ko mi je enkrat vrnjen... ne na lepe oči...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

__X__ ::

Ob mizernih plačah trgovk jih še načeloma zastopim, da si na ta način dobijo kakšen EUR za kafe :D Sicer pa je to podel način...

amigo_no1 ::

Vedno preštejem takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

c0dehunter ::

Bi preštel, pa je ponavadi vedno gužva zadaj in se že tako al tako poskušam čimprej spokat.. Potem ponavadi naknadno ugotovim primankljaj.
Drugače pa ponavadi v Hoferju/Lidlu je zmeraj taka hitrost, da si še v vrečko ne fulgaš metat, kaj šele dnar štet.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

SodVina ::

Preštejem na uč. Premalo ponavad ne dobim ali pa ne opazim. Preveč sem pa že dobil. Sam kaj ko sem prepošten, da ne bi takoj refleksno zinil... :))

amigo_no1 ::

Bmk za gužvo zadaj, gre za moje pare.

opeter ::

Večinoma preštejem. Ker nekateri te znajo nategnit, pa hitro ostaneš brez evra ali dva. Se nabere. Nekaterim se zdi brez zvez, meni n.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Jaz na hitro preštejem. Se mi je že nekajkrat zgodilo, da so mi vrnili preveč, pa sem jih opozoril na to.

Kajti če ne veste - če kaj denarja manjka, ga morajo trgovke same dati iz svojega žepa.
sudo poweroff

matej_jack ::

Večinoma preštejem.

Furbo ::

Jaz mam drugačne probleme, vedno rečem ni treba vračati drobiža, pa vedno preslišijo in vračajo. Pol si pa mislim kurc te gleda, pa pobašem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

black ice ::

Večinoma na hitro preštejem. Drugače v domačem kraju še nisem imel problema, da bi dobil nazaj premalo (itak se vsi povprek poznamo), pogosteje se mi to zgodi v večjih nakupovalnih centrih (cirka 1-2x na leto). Tam vedno preštejem in me res boli patak za vrsto za mano. Kot je rekel že nekdo poprej - gre za moj denar.

Za trinkgeld pa takole: če si nekdo res zasluži, recimo hitra postrežba, normalno dam nekaj zraven. Če se natakar/-ica vleče kot megla in ji ni do dela pač ne dobi nič. Meni na šihtu nihče ne vrže nekaj zraven za "extreme performance".
Pri nas se trinkgeld smatra drugače kot recimo v Avstriji ali anglosaških državah. Tam je navada, da daš nekaj zraven, pri nas pač ne.

k4vz0024 ::

Ne vem, ampak meni se zdijo kovanci evra grozno slabo oblikovan izdelek. Številke so majhne, slabo vidne. Človek na hitro težko oceni, če je dobil pravilno vračilo.

crazyLIKEme ::

Hitra blagajna :DD
http://crazyl1keme.deviantart.com/

vorantz ::

En drug trik ki ga včasih kašna trgovka uporabi je, da ti neopazno doda na račun kašno stvar za sebe. Seveda deluje samo pri večjih nakupih ko se tisto zgubi med miljonom drugih stvari :P

Tko da tut račun temeljito preverite če se sekirate za par centov ki vam jih ne vrnejo :)

k4vz0024 ::

V Mercatorju radi podtaknejo Lipe...>:D

MIHAc27 ::

Večje stvari jaz tudi vedno z kartico plačam... če pa dobim nazaj ga na hitro pogledam če štima. Letos enkrat celo dobil 10 lip, a ne vem točno kje.

Pa račun tudi vedno preverim, da ni kaj 'extra' gor ali narobe. Sploh če ročno vpiše uno kodo.

tado6 ::

Haha...računajo zraven zase...to bom brez komentarja... kekci...kar se pa drobiža tiče, verjemite da te stranka prej nategne kot ti njo. Pa noben denar ne gre v lastni žep. Vsi viški se vračajo v oddano gotovino, če je ta znesek večji,se pa tudi lepo zagovarjaš. Kar velja tudi z minusi, nad 1 evrom se pokrivajo (v eni izmed večjih trgovskih verig, kjer sem zaposlen).

Bias ::

Jaz ponavadi ne preštejem vrnjenega denarja. Zadnjič sva šla s kolegom na burek in jogurtek, pa me je gospodična s svojimi mahinacijami (dam bankovec, pravi da nima drobiža, zbirava s kolegom drobiž, ona vrne bankovček, jst dam drobiž, ona nevemkaj in kako vrne in vzame)...pojem burek in ker sem meu slab filing preštejeva denar. pa mej luštn za cca. 7EUR nategnila. Jah kriv sm sam, ker nisem preštel takoj. Kot ponavadi. No sam burek je bil pa odličen.

Zheegec ::

Kovance na hitro preletim - samo večje, bankovce pa malo bolj pogledam :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

oracle ::

Preštejem od oka. Se mi je zgodil enkrat, da mi je prodajalka vrnila 1 € premalo, kar sem ugotovil šele ene 20 metrov stran od blagajne. Takoj sem prišel nazaj in povedal za napako. Postopek?

Blagajničarka zapre blagajno in ob spremljavi domnevno ženske varnostnice se vsi trije odpravimo v števnico. Medtem ko blagajničarka šteje denar me varnostnica opozori, da naj se umaknem za 2 metra (ves čas me skrbno in mrko opazuje). Po 15 minutah blagajničarka ugotovi da ima 1 € plusa v blagajni. Opraviči se in vrne tist evro. Varnostnica me še vedno mrko gleda. Konec zgodbe.

Lokacija: interšpar vič.

kmetek ::

jao kere fore, zdej obstajajo pa še goljufivi prodajalci? svašta.

black ice je izjavil:

Večinoma na hitro preštejem. Drugače v domačem kraju še nisem imel problema, da bi dobil nazaj premalo (itak se vsi povprek poznamo), pogosteje se mi to zgodi v večjih nakupovalnih centrih (cirka 1-2x na leto). Tam vedno preštejem in me res boli patak za vrsto za mano. Kot je rekel že nekdo poprej - gre za moj denar.

Za trinkgeld pa takole: če si nekdo res zasluži, recimo hitra postrežba, normalno dam nekaj zraven. Če se natakar/-ica vleče kot megla in ji ni do dela pač ne dobi nič. Meni na šihtu nihče ne vrže nekaj zraven za "extreme performance".
Pri nas se trinkgeld smatra drugače kot recimo v Avstriji ali anglosaških državah. Tam je navada, da daš nekaj zraven, pri nas pač ne.


Tam imajo po 2000€ plače in več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

st0jko ::

Nezmotljivi tudi verjetno niso, kajne?
keks?

bosmla ::

Ne stejem! Bo ze denar sel k tistemu, ki bolj potrebuje (blagajnicarka ali pa jaz 8-))

Scorpia ::

Pri meni v službi isto en mercator v službi, kupim za 4 evre ali več če je za sodelavce in se je večkrat zgodilo da je manjkalo. Ampak žal sem vedno kasneje preštel ker se je mudilo. Nato so se zadeve obrnile v meni prid in so narobe vzeli denar in so mu tudi po en evro manj uzeli. Sam sem takoj opazil napako, ampak sem iz inata bil tih. Karma vrača udarec :D
////

Poldi112 ::

GregiB je izjavil:


Sicer pa sem opazil tudi to, da ima veliko natakarjev blazne probleme najti zadnjih 20, 30, 40 ali 50 centov, ki ti jih more vrniti... Mešajo po denarnici, dokler ne rečem "vredu je"... Tringeld imam navado puščati na mizi, ko mi je enkrat vrnjen... ne na lepe oči...


Pa ne samo kelnarji, praktične vse trgovine fehtajo za kovance, ker jih banke, afaik, zaračunavajo. Ko sem še delal v trgovini cca 5 let nazaj se spomnim, da sem jih na nlb zastonj kupoval. In takrat so te tudi grdo gledali, če si prišel z vrečo kovancev. Zdaj so te pa veseli :)

Scorpia je izjavil:

Karma vrača udarec :D


Karma bi bila, če ne bi opazil. Tako si si pa zgolj ti nakopal še malo slabe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

ALT ::

meni se je pa ze zgodilo v merc, da je blagajnicarka izpod pulta na hitro poskrenirala neke zrezke za skoraj 4EUR, medtem ko sm js odpiru vrecko in metal stvari not.. na sreco sm opazu kaj je nardila in ji reku. potem pa je se neki mutila, da ne more odstranit iz racuna, da naj placam to, pa mi bo dala denar za to stvar.. v glavnem predrznost brez meja.

tado6 ::

ALT je izjavil:

meni se je pa ze zgodilo v merc, da je blagajnicarka izpod pulta na hitro poskrenirala neke zrezke za skoraj 4EUR, medtem ko sm js odpiru vrecko in metal stvari not.. na sreco sm opazu kaj je nardila in ji reku. potem pa je se neki mutila, da ne more odstranit iz racuna, da naj placam to, pa mi bo dala denar za to stvar.. v glavnem predrznost brez meja.

Pol smo se pa zbudili zjutraj z napolitanko v... pa ne ga srat...

ALT ::

zakaj bi se zmislu tako blesavo storijo? :|

tado6 ::

Zato ker sem sam prodajalec in tole, tole je pokvarjeno in podlo če se je res zgodilo. Žal pa mi verjemi, da kar se dogaja s strani kupcev v teh časih, se samo vprašaš kam to pelje.

ALT ::

ja silit te ne mislim da verjami. je pa ta prodajalka ze vse mozne pizdarije pocela, tut mali puncki k je prsla po sladkarijo je premalo dnara vrnla, sterejsim je pa itak verjetno praksa vracat narobe, ce ne ze podtikat artiklov. se izogibam tega merc ze lep cas ce je le mogoce, skoda ker je najblizje mojem stanovanju.

kaj pa lahko kupec nardi? da 10 evrov in potem jamra da je dal 20?

sicer pa tut sam placujem s kartico ce se le da, sploh v merkatorju z njihovo kartico.

mtosev ::

hmm... nikoli. boli me đoko za drobiz.preprosto povedano
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

oracle ::

Aja pa še eno sm pozabu, na hrvaškem je hotla prodajalka okol obrnt. Ko sm kupu pol kile kruha mi je zaračunala pet kil kruha. :))

Pa sm mel samo kruh in še eno malenkost, tko da si z avijona vidu da ni znesek pravilen.

mr1two ::

mtosev- a 2 evra sta ti drobiž? no ja...
uglavnem vedno pogledam ta glavne akterje ko mi vračajo(to so 2,1 evro, 50 centov pa 20...). To se itak da videt tudi če kovancev ne raztegneš po celi roki, ampak kr tako zložene en na drugmu( ||||III ). Za hitro oceno je dovolj. :)

IvoJan ::

jao mtosev pa ravno zdaj bi moral gledat na drobiž ko pa zbiraš za i7 :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

LordTado ::

Jaz na cent čakam...

Tudi na lipo ko sem dol...

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Go-ahead ::

Nekdo je nekoč izjavil:

"Rad bi postal tako uspešen, da mi ne bi bilo treba nikoli več štet kovancev"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje zamenjati cekine v bankovce ?

Oddelek: Loža
4218416 (16475) stb
»

Pozor! V trafikah/trgovinah po Sloveniji trgovci goljufajo stranke

Oddelek: Loža
315142 (3625) koyotee
»

Drobiž

Oddelek: Loža
4710279 (8144) Furbo
»

Samopostrežna blagajna ima BUG!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9825876 (21974) fosil
»

Trafika - nima denarja za vrnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8510165 (5265) 'FireSTORM'

Več podobnih tem