» »

Amd ali Ssd

Amd ali Ssd

flekec ::

Lep pozdrav

Imam procesor amd phenom 9850-štirijedrni takt-2.5 Ghz, zanima me samo kaj je bolje kupit trenutno phenom 2 965, ali kakšen ssd disk, aja, pa če lahko kdo pove po čem je ssd boljši, oz. kaj moraš gledat ko kupuješ, razmišljam pa med 60 in 80 gb. Hvala za pomoč

black ice ::

Na tvojem mestu bi nabavil SSD.
Fora SSDja je, da ima dostopni čas < 0.1ms, medtem ko ima HDD dostopni čas >4ms. Na kaj moraš paziti? Da ima hitrost branja/pisanja >150MB/s (kar imajo vsi spodobni SSDji), najboljše da kupiš SSD s Sandforce ali Intel kontrolerjem.

IvoJan ::

in zakaj bi kupoval SSD??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

black ice ::

Zato, ker je vprašal kaj je bolje kupiti - torej se je že odločil, da bo zapravil nekaj denarja.

IvoJan ::

sam bi raje kupil boljši proc. ne vidim potrebe po SSDju
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

LuGi ::

Zato ker bo več nardil če bo kupil SSD.

SSD ftw.

petrus ::

Še en glas za SSD, ker boš dejansko na vsakem koraku občutil razliko v odzivnosti sistema, da neslišnega delovanja ne omenjam.
stati inu obstati

mr1two ::

sam imam omenjeni procesor in bi na tvojem mestu tudi raje vložil v SSD. Procesor je še za kakšno leto(ali več) dovolj dober.
LP

flekec ::

sj to sem jaz tudi mislil, da je bolje ssd, nisem pa bil ziher, zato pa je forum, no bom naročo ssd, ker procesor še tak ni za stran, pa čez kake 2,3 mesece kupim procesor pa je, hvala za pomoč, lep pozdrav

flekec ::

http://www.mimovrste.com/artikel/206006...



mogoče tegale, al je ker boljši za tak denar

RazzorX ::

Skoraj definitivno vzemi tega -> http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Mislim da se ti najbolj splača.

flekec ::

sem ga naročil, jih je dosti pa se malo izgubiš, hvala za pomoč, lep pozdrav

gruntfürmich ::

huh, v nobenem primeru ne boš veliko profitiral.
vendar pa bi z nakupom procesorja za 160EUR le malo prispeval k izboljšanju sistema - prehod na samo malo boljši proc -, dočim ssd je pa ssd, ki ga kupiš na novo.
drugače pa poročaj kako se ti zdi sprememba glede odzivnosti in hitrosti sistema!!!!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

flekec ::

poročam ko ga dobim, bomo videli, saj procesor pa itaq mam namen, sam nemorš vsega naenkrat

flekec ::

sem zmontiral ssd-zagon hitrejši, sploh se pozna ko prideš v windowse, ko se ti zaganjajo aplikacije, 3 sekunde pa se mi zažene vse, kar je prej trajalo okrog 30 sekund, odzivnost je tudi boljša, v glavnem, ni mi žal nakupa, z procesorjem vrjetno nebi tega pridobil, lep pozdrav, hvala vsem za nasvete in pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC za 300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9211127 (8023) zajovic
»

Nadgradnja pc-ja ali nakup novega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515895 (4853) zrataj4201
»

Milijarda manj prihodkov za Intel zaradi nedobavljivosti diskov, povpraševanje po SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14226673 (21345) Pyr0Beast
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21833667 (29363) bedak
»

Intel X25-X (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
14210998 (8265) lopov

Več podobnih tem