» »

Težave s FPS-ji

Težave s FPS-ji

Anxic ::

Moj problem je sledeč: veliko se ukvarjam z virtualnim letalstvom, Flight Simulator X je dnevno na sporedu, vendar sem v zadnjem času začel opažati nekaj presenetljivo čudnega. Nekako prihaja to velikih padcev FPS-jev; naprimer iz območja, ki nekako grafične kartice ne bi smelo matrati in bi mogel imeti recimo 90-150FPS, jih sicer dosegam, a kaj ko recimo 2x na sekundo prihaja do padca na 15FPS. Zelo zelo čudno, kako vse skupaj izgleda in kakšna je igralnost v taki situaciji, vam ni potrebno razlagati. Na višinah imam manj problemov s tem, to se mi dogaja samo pri tleh.

Sicer pa imam Windows 7, glede hardwara pa:
Intel Core 2 Quad, Q9400 (na 3,36GHz)
GTX 260
Asus P5Q PRO

Sem že nekaj spraševal, ampak mi ni znal noben konkretno pomagat. Opažam, da bi bila lahko problem tudi jedra, ker nekako niso popolnoma izkoriščena, vsaj tako mi kaže Task Manager.

Hvala :)

Xserces ::

pregrevanje, spyware... pa se velik tega je lahko... poglej ce se mogoce grafa pregreva in jo trokera...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

BlueRunner ::

Koliko imaš RAM-a?

KoMar- ::

FSX ima ogromno nastavitev... malo se poigraj z njimi. Pomagaš si lahko tudi s:

http://www.mycessnasim.com/tweaks/FSXTw...

Anxic ::

Ahja, seveda. Se mi je zdelo, da sem nekaj pozabil:DRama mam 8GB, zadosti. Grafična je uredu, se ne pregreva ... pa najnovejše driverje mam gor:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s frekvenco CPUja in FPS droppom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
453757 (3315) Kaj
»

PC okoli 1000EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556156 (5094) oemdzi
»

C&C 3 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
19815868 (7670) mik3y
»

Colin mcrae DIRT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16117383 (8490) Klemzz
»

Nvidia PhysX

Oddelek: Pomoč in nasveti
231629 (1173) Kristjan15

Več podobnih tem