» »

Kako podaljšati zmogljivost baterije?

Kako podaljšati zmogljivost baterije?

Lime ::

Na svojem stacionarnem prenosnem Panasonic telefonu KX-T9080 imam že zelo slabi bateriji, ki crkneta že po nekaj urah stanbyja ali po kakih 15 min pogovora.
Novega telefona ali nove baterije se mi ne kupuje, ker stacionarnega telefona od prihoda GSM telefonije skoraj ne uporabljam več, mi pa moja "koruznica" neprestano teži naj kupim nov telefon.
Kakšen nasvet kaj naj storim, da bi se baterija malo opomogla?
Vem, da smo kot otroci baterije segrevali, da so razni avtomobilčki na daljinca ipd. še malo delali :D

Hvala
  • spremenil: Lime ()

krucymucy ::

Verjetno maš Ni-Cd baterijo, ki ima to slabo lastnost da se je ne SME polniti dokler ni popolnoma prazna - če jo polniš polovico polno (to je če odložiš telefon na bazo) ima vedno manjšo kapaciteto ... tko da je tvoja baterija na koncu R.I.P!!
Najbolje bo će kupiš novo baterijo, ki tudi ne košta ne vem koliko ... par tisočakov 2,3 mogoče!!!

Brane2 ::

Jaz bi:

1. Odprl battery pack in pogledal kaj je not. Znabit, da so notri bolj ali manj stndardni Ni-Cd ali Ni-MH členi, ki jih lahko dobiš v lokalni štacuni.

2. Če prva možnost odpove, poskusil oživet akuje. Tu je pa težko dat točen nasvet, bi blo prej treba pomerit in pregledat, kaj se dogaja (se kak člen hitro samoprazni, je suh itd)...

MadMax ::

Sem delal "regeneracijo" na 2 nacina:

1. Nekajkrat spraznis baterijo do konca, nakar jo oplnis v enem kosu tistih 12-16 ur.
2. Baterijo spraznis "v nulo" s kaksno avtomobilsko zarnico. To pomeni res na 0V! Nato pa spet napolnis 16 ur v enem kosu.
Tu se lahko pojavi problem, ce se kaksen clen "zalepi" in ga polnilec ne more obuditi k zivljenju. Tle si pomagas z "elektrosokom": za nekaj sekund priklopis baterijo na usmernik, da stece skozi nekaj A. Nato das polnit.

Drugi nacin je malo radikalen, a tudi jaz nisem verjel, dokler nisem probal (baterja za GSM).

Z nobeno od takih varijant pa ne bos naredil iz stare novo zadevo.

Te baterije znajo bit cca 8kSIT, vendar mislim, da bos v Delkotu same clene dobil za 1.5kSIT in jih zlozil notri, kot je napisal Brane2 v 1. tocki.

off-topic: Brane2: kako napreduje generalka?


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Brane2 ::


off-topic: Brane2: kako napreduje generalka?


Trenutno stoji. Dobil Haynesov priročnik. Full dobra stvar.

Čakam na ugoden trenutek:

-da nashtudiram priročnik u nulo. Intenzivna brskanja po knjigi ob odprtem motorju bash niso recept za uspeh. :D

- da mineta sejem Elektronike in Infos, da bom imel kaj več časa.

- da zberem nekaj denarja in skompletiram orodje.

- da zberem denar za material.

Vse skupaj bi se moralo zgoditi nekje koncem oktobra...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::


2. Baterijo spraznis "v nulo" s kaksno avtomobilsko zarnico. To pomeni res na 0V! Nato pa spet napolnis 16 ur v enem kosu.


Če boš to delal, potem:

- ni treba insistirati na 0V, pravzaprav boš to težko dosegel. Čim boš odklopil baterijo z baterije, bo napetost skočila. Poleg tega bi blo to zanjo verjetno smrtonosno.

-NIKAKOR ne prazni tako cele baterije, ampak vsak člen posebej. Če prazniš tako celo baterijo, bodo močnejši členi povzročili reverzno napetost na šibkejših in jih s tem pobili. Napetost na nobeni celici baterije NE SME v minus.

-če tak postopek polnega polnjenja in praznjenja ne da učinka, ga ponovi.

Polni vedno z majhnim tokom, sploh ko je baterija povsem prazna. Če imaš denimo 100 mAH aku, je zanj normalen potek polnjenja desetinka kapacitete skozi 14 ur, torej tok 100 mA. NI se ti treba tega držati kirurško natančno, je pa dobro, da je blizu. Na začetku in na koncu polnjenja je dobro, če je tok manjši. AKu se po polnjenju lahko malo segreje, vsekakor pa ne toliko, da je vroč!



MadMax ::

To je iz izkusenj (ene 15 baterij).
0V je bilo tako, da je prazna baterija ostala priklopljena na zarnico se nekaj ur. No ja, tistih nekaj mV dviga ob odklopu zanemarimo...

Vem, da je skregano z logiko in teorijo, a pri meni je delovalo (povprecno 30% dvig kapacitete - od cca 5 do max cca 60%!)


aja: Če imaš denimo 100 mAH aku, je zanj normalen potek polnjenja desetinka kapacitete skozi 14 ur, torej tok 100 mA

verjetno si mislil Če imaš denimo 1000 mAh aku, je zanj normalen potek polnjenja desetinka kapacitete skozi 14 ur, torej tok 100 mA;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Brane2 ::

Res je. Decimalni zajeb ali kot bi reku Intel Floating Point bug :D

Zavo ::

Baterija 3,6V 300mAh za Panasonic - 999,00 SIT!

Se ti splača čarat okoli ta stare?:\

Če te še zanima kje, se javi!

Lime ::

Moja je:
Ni-Cd BATTERY PACK
KX-A39 (4.8V, 600mAh)
original japanska :D

Če mi to zrihtaš za 999 SIT (lahko tudi malo več), kupim 2 komada.

misko ::

Taka baterija te v trgovini v BTCju stane 4440 SIT.
Več informacij pa tukaj.

MadMax ::

Zavo: ti mislis KX-A 36 za 49MHz telefone.


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kvaliteten polnilec + polnilne baterije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
30787317 (26023) d0rK
»

NiMh baterije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12125368 (17056) hojnikb
»

osveževanje akumulatorjev NiCd, NiMH - nateg ali resnica?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
245399 (4618) schurda
»

kapaciteta polnilnih baterij

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
217393 (7005) door_man

Več podobnih tem