» »

Renault, Peugeot in Citroen

Renault, Peugeot in Citroen

tabla ::

Me zanima katera znamka od teh je najboljša, torej da dobiš največ za ta denar?
Ima kdo izkušnje? Za renault je kolega povedu, k je vozu že dva, da nkol več, da se skoz kvar.

Kake izkušnje imate?

Hvala!

amigo_no1 ::

Vse troje je ista žalost.
Razlika je samo v tem da ima Peugeot večinoma najlepše modele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Dr_M ::

Imam Peugeota 406 2 leti, naredu ca 45k km, ravno naredil velik servis na 120k km. Zaenkrat brez vecjih tezav. :)
Ce bi pa se enkrat kupoval, pa Citroen C5 definitivno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

madmitch ::

User, tale tvoj kolega mal buče prodaja. Imel dva Peugeota, nato Renaulta, oba sta delala brez problemov, sedaj vozim Lancio Phedro, ki je v osnovi Francoz (Eurovan Peugeot, Citroen, Lancia, Fiat) in dela brez problemov.

Istočasno sem imel službene BMW, Mercedes in Audi. Ti povem, da edino Audi ni delal problemov.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

tomaz- ::

Imel dosedaj:

petko (150000km), R19 (132000km), Laguna (120000), Scenic prejšnji (160000km), Scenic novi ( 13000km)

Večino sem kupil rabljene in sam naredil povprečno po cca 60000 km, prodal pri toliko km, kot je v okvirčkih napisano

VSE BP, redni servisi, scenic menjava obeh prednjih vzmeti, strošek okol 150EUR, drugega se ne spomnim kaj večjega.. Če odmislimo, da je bila laguna "tepena" v nesreči, ampak ga je stric KASKO zrihtal..:D

ZdravkoČolič ::

Peugeot in Citroen sta praktično isto podjetje, ker je peugeot pred leti kupil Citroen, da bi ga rešil pred propadom, zaradi tega uporabljata tudi iste dele. Lahko ti povem za pežoje. Zdej mamo 2 leti starga 607HDI, prevoženih ma 70k km. Nikoli ni blo večjih napak. Samo doskat kakšn senzor piska. Trenutno na ekranu piše, da je pokvarjeno samodejno prilagajanje luči, kašne pol leta nazaj je bil pokvarjen gumb, ki spušča prtlažnik, pa v armaturi se na čase RAHLO sliši neko čudno brnenje (verjetno je okvarjen neki ventilator). Ampak to so male napake, ki grejo prve 2 leti iz garancije. Drugače kar zadovolni z avtom. Odsvetujem ti pa peugeota zato, ker so servisi po mojih izkušnjah oderuški, lahko ga pa peleš k enmu, ki pač ni pooblaščen serviser. To kar se pa okvar tiče je pa pomoje tako; naprimer AUDI se resno pokvar vsak 200ti peugeot pa vsak 180 (čisto izmišljeno). Pri našmu mislim, da je od fordova mašina not (ne vem pa ne).
Imeli smo tudi prejšno C5ko. Tudi brez večjih težav.

MonkeyHead ::

No mi glih nimamo osebnega vozila mamo pa kombije jumperja in jumpija ali nekaj v tem smislu nevem kak se točno znapiše. jumpy je star okoli 7 let nikoli ni blo problema z njim jumper pa je star malo manj kot 2 leti ma prevženih okrog 70k in tudi ni blo nobenega problema s tem da so to delavski avti in te avte res grobo vozijo pa delajo BP.

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

Jaz ti lahko povem da je Peugeot in Citroen ena in ista stvar - PSA koncern
torej imajo enake motorje, dosti delov je enakih, platišča pašejo med seboj, ...

Je pa Citroen včasih dosti experimentiral z vzmetenjem in temi stvarmi,
njegov prvi logo pa je izhajal iz simbola zobnika (najprej je bila to tovarna zobnikov)

Jaz osebno vozim Citroena letnik 94, ima 253 000 km, pa še gre vredu, motor tud v fajnem stanju
sam mal že avto dajejo ti kilometri počasi (tako kot vse novejše avte)

Renault pa so zelo občutljivi kolikor sem slišal, če malo pogledaš po forumih si lahko hitro dobiš mnenje
btw, mojemu bratu je zobati jermen preskočil na renaultu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za 22000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15317931 (12904) Timurlenk
»

Nakup avta za 5+ oseb.

Oddelek: Na cesti
386996 (5808) 111111111111
»

Avtomobilski proizvajalci z najmanj okvarami v letu 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5519926 (11914) Fizikalko
»

avtomobilske znamke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8612603 (9825) iNooby
»

Kateri avto kupiti - podajte prosim svoje mnenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13432254 (9991) OmegaM

Več podobnih tem