» »

iMac ali PC za 1200€

iMac ali PC za 1200€

Dr.S ::

Sem pred nakupom osebnega računalnika do 1200€
Ker me prijatelj stalno ogovarja naj se odločim za iMac-a me zanima kaj menite vi?

Računalnik rabim za:
-grafično, video in audio obdelavo (namizno založništvo, izdelavo internet strani, video in avdio zajem in obdelava)
-dolvleko filmov
-bančništvo,...
-občasno kakšen špil

Monitor naj bo kvaliteten in velikosti vsaj 21"-NASVET?, in disk vsaj 1TB,
zraven nameravam kupit tudi scaner in barvni laser-NASVET?

Baje ko enkrat preklopiš na Appla, ni poti nazaj. Res ni nič virusov in problemov z rušenjem sistema?
Kaj pa kompatibilnost z programi (office, bančništvo,video-avdio obdelava)?

Polno enih vprašajev, upam na vašo pomoč.
Hvala.
  • zaklenil: bluefish ()

darkolord ::

Res ni nič virusov in problemov z rušenjem sistema?
Ni res.

gamemen ::

moje osebno mnenje je da če imaš prostor si rajši kupi PC.

zee ::

Kompatibilnost programov je načeloma dobra, potrebuješ sicer specifične verzije za OS X.

Težav z virusi in rušenjem sistemov je malo manj kot v Windowsih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jRk0 ::

monitor si bos mogo IPS omislit - 22" recimo, tak da kar odstej cca 300-400 evrov od cene, tako da za kisto ostane 800-900
You fuck up once, you loose two teeth.

zee ::

Za 24'' HP-ja z IPS matriko sem dal okrog 400 EUR.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

janezek67 ::

Za 1200EUR dobiš le 21" imac (mac mini verjetno ni ravno top računalnik. PC-ja boš za ta denar sestavil, da bo trgal gate. Res pa ne bo tako stilski.

terryww ::

odv kolko imaš a/v obdelave se najbolj splača ali rablenega maca ali grafično postajo in če že hočeš, gor vržeš osx
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

mte ::

Virusov NI. V teoriji obstajajo, v praksi so v zadnjem času našli enega (ki se je sicer namestil ob inštalaciji piratske verzije nekega programa), pa še ta ni kaj dosti škode naredil. Če bi se za vsak nov virus na Windowsih tako razpisali kot za tega, ki se je pojavil za OSX, bi vsak dan pisali samo še o tem :)

Meni se sam sistem v 4 letih še ni sesul. Se mi je sesuval s starimi verzijami Logitechovih driverjev (kateri niti niso bili bistveni za popolno delovanje miške), ampak odkar so te poštimali, se mi še ni pojavil zastoj celotnega sistema. Sicer se najdejo slabo napisani programi, ki se sesuvajo, ampak govorimo o programih, ne sistemu.

Za grafiko in video obdelavo težko kaj rečem, ampak za razvoj imaš na OSX platformo z enostavnostjo grafičnih vmesnikov, kombinirano z zmogljivimi orodji unixa, kar je zame zelo velika prednost.

Vzdrževanja sicer je nekaj in tudi problemi se pojavljajo tu in tam, ampak bistveno manj kot na Windowsih. Sistem dela po par letih enako kot prvi dan, kar se mi z Windowsi ob podobnem načinu uporabe še ni zgodilo.

Ob vseh teh softwareskih prednostih zlahka pozabim na to, koliko boljši hardware bi si lahko sestavil sam za isto ceno na PC platformi.
lp

darkolord ::

Virusov NI. V teoriji obstajajo, v praksi so v zadnjem času našli enega (ki se je sicer namestil ob inštalaciji piratske verzije nekega programa), pa še ta ni kaj dosti škode naredil.
Ne širi neresnice, trojancev je kar nekaj.

axee ::

Odločitev je jasna; z PC boš dobil ogromno več srove moči. Če si eden izmed tistih sfrustriranih ljudi ki se jim windowsi skos bašejo, so polni virusov in nesnage potem nabavi iMac.

Če znaš vsaj malo poskrbet za računalnik (PC) potem vzami le tega, ker bo res ZELO hitrejši.

janezek67 ::

Nabaviš PC-ja in narediš iz njega Hackintosh, pa je.

Nwanko ::

janezek67 je izjavil:

Nabaviš PC-ja in narediš iz njega Hackintosh, pa je.

:D

bosmla ::

-občasno kakšen špil
so vsi ljubitelji Macov glatko spregledli (pa ostali tudi).
Sam delam z obema in prakticno ni razlike razen v ceni seveda... vzemi PC za toliko kot ti ostane od dobrega ekrana.

klinker ::

bosmla je izjavil:

-občasno kakšen špil
so vsi ljubitelji Macov glatko spregledli (pa ostali tudi).
Sam delam z obema in prakticno ni razlike razen v ceni seveda... vzemi PC za toliko kot ti ostane od dobrega ekrana.


Ti si pa spregledal bootcamp ;)
Razlika pa je v sistemu...OSX je pred win svetlobna leta in je na njem tudi performance precej bolsi...da o logicu(audio) in final cut(video) sploh ne govorim kako noro dobro delajo...je pa res da bos za 1200eur dobu bol "bogega" imaca,tako da za ta denar si res raje PC umisli in spimpaj v maca. Jst sem za mojo kisto (cpu,mobo in ram rabljeni) dal slabih 400eur,zgubu nekaj dni testiranja in veselo furam Logic brez panike.

bosmla ::

Ja se posipam za bootcamp... sam ne uporabljam oz. mi ne pade na pamet, da bi na MAC-u igral igre (jih nimam casa niti drugje). Samo za isti denar bos dobil mocnejse orodje s PC sistemom.

deadbeef ::

če hočeš P/P PC.. če ša hočeš šminko pol pa MAC

opeter ::

Če se dosti ukvarjaš z oblikovanjem, obstaja ogromno vtičnikov, ki delajo samo in izključno na Macu z Adobovimi programi. MacOS je rahlo drugačen. Ne bom napisal, da je boljši, ker so marsikatere norije in omejenosti, kar na drugih sistemih (govorim seveda o grafičnem vmesniku) ni. Npr. pomanjkanje "merge" funkcije v Finderju, okno lahko povečaš le z enega kota (spodaj), ni možnosti za povečavo pisav na oknih (tako, kot je to rešeno v Windows sistemih), samememu vmesniku v osnovi ne moreš spremeniti barve, ustvarjanje nevidnih datotek v obliki ".dstore" itn.

Na drugi strani pa velja isto za Windows. Slednji ima tudi marsikatero bedarijo, npr. nepoenoteno okno odpiranja/shranjevanja datotek v vseh Windows programih.

A na koncu se lahko dela na obeh. Glavno je, kaj boš dosegel oz. kaj boš ustvaril.
Naj računalnik ne bo ovira.

Moraš premisliti katere programe boš uporabljal in od tega je odvisno,
kaj si boš privoščil oz. kar si lahko kupiš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Limit-sky ::

"ni možnosti za povečavo pisav na oknih"
Tole ne drži.

.dstore datoteke s pridom koristno uporabljam.

Okno lahko povečaš samo na desnem spodnjem robu. Meni se zdi nekoristno, da bi na vseh robih raztegoval okno. Zato ima OSX rahlo drugačen način, ki ga iz wins poznate kot "maximize".

Barve? A ti kupuješ komp., da boš gledal namizje? Sicer si pa lahko tudi barve prilagodiš.

Edino Merge je tista operacija, ki jo nisem še nikoli potreboval in je ni na macu. Moraš pa dvakrat kliknit in ta merge narediš ročno. Če ga potrebuješ, seveda.

Za grafiko priporočam Maca. Uporabljam Mace že 15 let pri grafičnih zadevah in se izkažejo za zelo dober nakup. Tako pri oblikovanju, kot pri pripravi za tisk in raznih zadevah povezanih z workflowom.

bluefish ::

.dstore datoteke s pridom koristno uporabljam.
Ti že, ostalim pa je muka, ko dobimo nek arhiv in je v njem v vsaki mapi še ena dstore podmapa.

Okno lahko povečaš samo na desnem spodnjem robu. Meni se zdi nekoristno, da bi na vseh robih raztegoval okno. Zato ima OSX rahlo drugačen način, ki ga iz wins poznate kot "maximize".
Sicer res brezveze, vendar pri raztegovanju v vse smeri zmanjšaš število korakov.

Limit-sky ::

Obstaja app, ki ti ne piše dstore fajle na mrežne in izmenljive diske. Winsi tud en fajl napišejo v folder, ko gledaš slike. thumbs ali nekaj podobnega.

Okna "raztegujem" z maximize, če pa kaj ne gre v okno, ga pa brez problema skrolaš z magic mousom v vse smeri. Verjamem, da je na winsih to PITA, če nimaš miške, ki ti omogoča tudi horizontalni scroll.

bluefish ::

Obstaja app, ki ti ne piše dstore fajle na mrežne in izmenljive diske.
Ko bi ga le več folka uporabljalo :) .

opeter ::

Limit-sky je izjavil:

"ni možnosti za povečavo pisav na oknih"
Tole ne drži.


Prosim razloži mi, kje lahko v MacOS-u povečaš pisavo, podobno kot je na spodnji sliki:
http://www.techtalkz.com/windows-7/5160...

Text size


Zanima me povečava pisave v celotnem vmesniku, od Mac menija, do oken... vse.

Limit-sky je izjavil:

.dstore datoteke s pridom koristno uporabljam.


Da ti zapomni pozicijo in nastavljene slike/brave ozadja oken? Jako uporabno.

Limit-sky je izjavil:

Okno lahko povečaš samo na desnem spodnjem robu. Meni se zdi nekoristno, da bi na vseh robih raztegoval okno. Zato ima OSX rahlo drugačen način, ki ga iz wins poznate kot "maximize".


Poznam ta "rahlo drugačen način". Amapk prosim povej mi, kako rešiš zadevo, če se ti okno slučajno pomakne nekam dol, kjer stoji ven le zgornji del, ostalo pa zakriva npr. Dock? Okno moraš poveči gor, ali pa vsaj pritisnit na "resize" oz. + gumbek, da se nekako pomakne nazaj z vidno vsebino.

Morda se tebi zdi nekoristno, a to imajo v vseh naprednih grafičnih vmesnikih bolje rešeno, pa naj bo to Windows GUI, ali pa Gnome, ali KDE na Linuxu oz. drugod.

Limit-sky je izjavil:

Barve? A ti kupuješ komp., da boš gledal namizje? Sicer si pa lahko tudi barve prilagodiš.


Jaz ne, a marsikdo.

Limit-sky je izjavil:

Edino Merge je tista operacija, ki jo nisem še nikoli potreboval in je ni na macu. Moraš pa dvakrat kliknit in ta merge narediš ročno. Če ga potrebuješ, seveda.


Jaz pa jo dnevno vsaj enkrat potrebujem.
Na srečo obstajajo urejevalniki datotek, kot sta ForkLift in Pathfinder.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

techfreak :) ::

bluefish je izjavil:

Obstaja app, ki ti ne piše dstore fajle na mrežne in izmenljive diske.
Ko bi ga le več folka uporabljalo :) .

Zakaj? Potem bi tudi Windows folk moral uporabljati programe, ki bi izbrisali različne Windows datoteke. Enako tudi Linux uporabniki.

bluefish ::

Windows ne vsili nekih lastnih datotek (izjema je thumbs pri slikovnih datotekah). Do sedaj sem namreč dobival dstore v vsakem arhivu, ne glede na vsebino.

techfreak :) ::

bluefish je izjavil:

Windows ne vsili nekih lastnih datotek (izjema je thumbs pri slikovnih datotekah). Do sedaj sem namreč dobival dstore v vsakem arhivu, ne glede na vsebino.

desktop.ini ali nekaj takšnega je večkrat prisoten. Poleg tega, če ti datotek, ki se začnejo na piko ne skrije, potem imaš pokvarjen OS oz. Windows.

bluefish ::

Poleg tega, če ti datotek, ki se začnejo na piko ne skrije, potem imaš pokvarjen OS oz. Windows.
Ali pa imam vklopljen prikaz skritih datotek. Prav tako se mapa avtomatsko pokaže v arhivu, ne glede na nastavitev prikaza.

No, vsakomur svoje.

Smo pa že precej offtopic.

techfreak :) ::

Res ni nič virusov in problemov z rušenjem sistema?

Virus večinoma ni, sistem je večinoma stabilen, ampak en neodziven program ga lahko hitro "ubije". Ko se ti program preneha odzivati in dela nekaj kar je CPU zahtevno, boš vsaj 5 minut rabil, da prideš do ctrl+alt+delete variante in program na silo zaprl (če ti bo sploh uspelo priti).

Za tak denar se PC veliko bolj splača in na njem lahko delno poganjaš tudi OS X, če ga boš potreboval.

Limit-sky ::

.dstore datoteke s pridom koristno uporabljam.
Da ti zapomni pozicijo in nastavljene slike/brave ozadja oken? Jako uporabno.

Zelo uporabno, ko imaš v folderjih s slikami default view Cover flow, v folderjih z muziko drugačen view itd... Meni zelo koristno in uporabno.

"Poznam ta "rahlo drugačen način". Amapk prosim povej mi, kako rešiš zadevo, če se ti okno slučajno pomakne nekam dol, kjer stoji ven le zgornji del, ostalo pa zakriva npr. Dock? Okno moraš poveči gor, ali pa vsaj pritisnit na "resize" oz. + gumbek, da se nekako pomakne nazaj z vidno vsebino."

In kako to rešiš na wins? Če ti spodnji rob gleda pod start pasico? Predvidevam, da ga najprej zmanjšaš od zgoraj, potem pa zagrabiš okno in ga povlečeš navzgor. Jaz naredim ravno obratno. Najprej ga povlečem navzgor, potem pa zmanjšam. Če je prevelik, ga najprej s "+" povečam in spodnji rob skoči nad dock ter ga nato zmanjšam. Če na wins maximiziraš okno, ga ne moreš resize.

Barve? A ti kupuješ komp., da boš gledal namizje? Sicer si pa lahko tudi barve prilagodiš.
Jaz ne, a marsikdo.


Tisti freaki, ki kupujejo komp. za gledat namizje po mojem poznajo programe za predelavo desktopa. Tako na wins, kot na osx.

Zanima me povečava pisave v celotnem vmesniku, od Mac menija, do oken... vse
Tole sem zdajle prvič pregledal. Če potrebujem kaj na hitro povečat imam ctrl+scroll. Drugače pa obstajajo programi, ki to naredijo.
Si probal tole:
defaults write NSGlobalDomain AppleDisplayScaleFactor 1.5

opeter ::

Limit-sky je izjavil:

Zanima me povečava pisave v celotnem vmesniku, od Mac menija, do oken... vse
Tole sem zdajle prvič pregledal. Če potrebujem kaj na hitro povečat imam ctrl+scroll. Drugače pa obstajajo programi, ki to naredijo.
Si probal tole:
defaults write NSGlobalDomain AppleDisplayScaleFactor 1.5


Ne še, vsaj v terminalu ne.
Najbližjo rešitev, kar sem našel "mojemu problemu" je tole (a to velja le za vsebino, prikazanih znotraj oken, skratka seznam datotek):
http://www.macosxhints.com/article.php?...

Je pa še ena opcija (seveda bi se dalo to nastavljati tudi v Terminalu... če veš ustrezne ukaze):

TinkerTool


http://forums.macrumors.com/showthread....

A žal ne deluje vsepovsod, vsaj v Tigru sem s tem imel samo težave, želel pa sem velikost pisave nastaviti starejšemu kolegu, ki slabše vidi. Po ponovnem zagonu računalnika se je velikost pisave na nekaterih mestih pomešala oz. je postale neberljivo - npr. v Mac menubaru, ker se sama grafika (ozadja) ni povečala sorazmerno ... skratka, ni bilo uporabno. Pod Snow Leopard tega nisem poskušal.

Zdaj pa poglej, kaj so nekateri predlagali v preteklosti, v primeru, da slabše vidiš in želiš večje fonte v MacOS-u (na sliki je MacOS Jagura ali še kaj starejšega):
http://www.bbc.co.uk/accessibility/mac/...

REŠITEV: Pomanjšaj resolucijo monitorja!

Mislim, halo! V času 22" in več inčnih monitorjev, ki kažejo nativno sliko le na eni resoluciji, ostalo pa zamegljeno ... ali se ne bo ljudem, ki gledajo zamegljeno sliko več ur na dan, še bolj poslabšal vid?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

techfreak :) ::

REŠITEV: BootCamp

opeter ::

techfreak :) je izjavil:

REŠITEV: BootCamp


... ki pa v primeru PPC Maca žal ne deluje. Vsaj ne na tistem, katerega je kolega uporabljal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Limit-sky ::

Tudi sam vidim slabše in s temi folderji nimam težav. V browserju in mailu imam standardno 2x zoomiran pogled. Fajle in folderje imam poštimate. Pri programih kot so PS, AI, ID itd..., pa sploh ni problem.

Pa še vedno več časa "preživim" v aplikacijah kot na namizju.

Je pa drugače možnost tudi nekaj okrog X Code sčarat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

bosmla ::

Zakaj spet kdo ima... Vprasanje je bilo 1200 EUR MAC ali PC in to z ekranom!!! Ni sanse za spodoben MAC za taksno ceno pa ceprav bi tudi jaz mogoce rajsi delal z Macom vendar bi morala biti cifra vsaj 2X.

opeter ::

Seveda pri nas ne dobiš iMaca z uporabno grafično za 1200 EUR. Dobiš pa recimo v tujini za okoli 1250 EUR:
http://geizhals.at/a474975.html

Pri nas je zadeva dražja za vsaj 100 EUR (ali celo več):
http://www.fmcstore.si/c/racunalnistvo/...
http://www.epl.si/cenik/?id=51
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Pri čemer zna biti glare ekran neudoben za omenjeno delo - sicer kakor za koga.

deadbeef ::

opeter je izjavil:

Seveda pri nas ne dobiš iMaca z uporabno grafično za 1200 EUR. Dobiš pa recimo v tujini za okoli 1250 EUR:
http://geizhals.at/a474975.html

Pri nas je zadeva dražja za vsaj 100 EUR (ali celo več):
http://www.fmcstore.si/c/racunalnistvo/...
http://www.epl.si/cenik/?id=51


Core 2 duo... lol

Limit-sky ::

Torej, opeter, kako ti na winsih (kjer lahko povečaš okno na vseh robovih) spraviš okno, ki gleda pod start meni na tako velikost in pozicijo, da vidiš celega?

Prosim, če mi opišeš postopek, da ga lahko primerjam s tem zakompliciranim in zamudnim postopkom na OSX. Ker se mi zdi, da si prebral na netu in nisi niti pomislil o čem je govora.

darkolord ::

kako ti na winsih (kjer lahko povečaš okno na vseh robovih) spraviš okno, ki gleda pod start meni na tako velikost in pozicijo, da vidiš celega?
S pritiskom Windows+Up (puščica gor)

Ph4nt0m ::

Glede na to za kaj imaš namen uporabljati računalnik (video, audio, grafika), ne vem zakaj sploh razmišljaš. Vsekakor Apple. Zakaj? Ker na tem področju pač nima konkurence kar se tiče programske opreme (Final Cut, Logic...). Adobe izdelki so tako za OS X kot za Windows, težava bi lahko bila le, če imaš z izdelavo spletnih strani v mislih kakšen .Net, ki te "priklene" na Microsoft. Sicer obstajajo alternative, ampak ni to to :) Kakorkoli, sam sem nedavno prešel iz PC-ja na Mac-a in mi ni niti malo žal. Ni vsa "skrivnost" v strojni opremi ali videzu, ampak je tisti glavni del pri macu OS ter namenski programi, kot sem že napisal.
www.kartusatoner.si

IceIceBaby ::

Jaz imam že cca 10 let doma Mace, pa me OSX nikoli ni tako zelo navdušil. Za računalnik za zabavo je zadeva odlična (surfanje, filmi, mp3ji, tam pa tam kakšna pisarniška opravila...). Za delo pa že nekaj čaja uporabljam laptopa z windowsi. Se mi zdi, da vse skupaj poteka hitreje in z manj težavami.

Kupi tisto kar ti bolj ustreza. Če boš kupil iMaca sigurno ne boš zgrešil. Prav tako ne boš zgrešil z dobrim PCjem. Vsak ima svoje prednosti. iMac bo hardversko slabši (počasnejši) ampak bo skoraj sigurno bolj stabilen in OSX naredi svoje. Po drugi strani imaš pri PCju raw power in če se malo znajdeš lahko sestaviš precej močno mašino za ta denar.

Torej:
- iMac = manj komplikacij, soliden hardver, odličen računalnik, če gledaš cel paket
- PC = malo več zajebancije s komponentami in malo več dela ampak lahko sestaviš hitrejši stroj, če se malo poglobiš

Limit-sky ::

darkolord je izjavil:

kako ti na winsih (kjer lahko povečaš okno na vseh robovih) spraviš okno, ki gleda pod start meni na tako velikost in pozicijo, da vidiš celega?
S pritiskom Windows+Up (puščica gor)

Torej se strinjaš, da je raztegovanje okna na vseh robovih čisto nepomembna "funkcija". Saj to tudi jaz trdim. Je pa neumno, da nekateri to opisujejo kot pomanjkljivost OSX-a ali celo razlog zakaj ne kupit maca... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

MrX ::

za tak dnar lahko dobis soliden PC ali pa jajce od maca...

uni k govorite kok je mac bolsi za graficno delo mate pod mizo v službi najbrz macpro-je...

za domaco rabo definitivno PC

Limit-sky ::

Zakaj že?
Ravno za domačo rabo mac zmaga na celi črti. Predvsem zaradi OS X-a.

techfreak :) ::

Limit-sky je izjavil:

Zakaj že?
Ravno za domačo rabo mac zmaga na celi črti. Predvsem zaradi OS X-a.

Dokler nimaš hobija, ki potrebuje Windows programe.

IvoJan ::

Limit-sky je izjavil:

Zakaj že?
Ravno za domačo rabo mac zmaga na celi črti. Predvsem zaradi OS X-a.



Mogoče mac pro. tale mali iMac pa puši na celi črti. Na PC pa lahko tako ali tako inštaliraš OSX in imaš veliko boljši računalnik kot nek iMac.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Ph4nt0m ::

In vsi ki pišete kako puši na celi črti ste ga bežno videli v trgovini, sedaj pa mislite da vse veste ker ste pogledali specifikacije... ;) Sicer pa ne vem kaj rabiš za domačo uporabo (ki jo nekateri omenjate) več kot 3 Ghz Core 2 Duo ali i5 / i7 quad procesor in minimalno 4Gb DDR3 ramov... Res ste smešni...
www.kartusatoner.si

bluefish ::

Dovolj bo.
Glede na to, da se avtor teme ne oglasi več in je tema zašla, je tole zrelo za zaklep.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup: iMac ali PC? :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
456433 (5269) Mr Hilter
»

Ali uporabljate apple izdelke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16730906 (27098) Matjaz4

iMac i7 27" SSD ali PC + 27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5312284 (10405) jazbec
»

The church of Apple (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23239851 (34024) techfreak :)
»

Mac VS PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
916176 (4967) lopov

Več podobnih tem