» »

Kje popravijo spraskan DVD?

Kje popravijo spraskan DVD?

NazgulRR ::

Imam en spraskan DVD, katerega bi rad presnel. Programi vsi po vrsti pogrnejo, še najdlje pride DVD Shrink (do 90%). Probal na dveh računalnikih in ne gre. Disk sem očistil s 70% alkoholom, tako da umazanija ziher ni problem.

Nekaj sem googlal in baje obstaja nek postopek, ki spolira DVD da je kot nov. A je kje kaka firma (v LJ po možnosti), ki se ukvarja s tem?

Garibaldi ::

To nardiš sam s polirno pasto in papirjem ki ga dobiš pri kakem urarju (za brušenje ur). ČE je dvd popraskan na hrbtu kjer so podatki zaisani pa si pečen.

Lahko da praske sploh niso problem lahko ti je degradiral medij. Stratiraj s kakim programom dvdinfo menda zna testirat PI in PO medijv. ČE so le ti previsoki bo hudič.

Zgodovina sprememb…

NazgulRR ::

DVD je originalen, dvomim da bi degradiral...

Garibaldi ::

Alora poliraj. :)

Ali pa kupiš novega če ni nekaj dragega.

Zgodovina sprememb…

teoo ::

z milnico si poskusil? pa z banano?

google ima dosti receptov in zgornja dva dejansko delujeta
defying gravity

Invictus ::

Baje deluje, če ga namažeš z vazelinom ...

Bil nekje internetni link ...

LP I.

s1m0n ::

Najboljša je polirna pasta (nano-tehnologija) in nič drugega, nobena zobna, banana, milnica ali kar koli, razen za to namenjene paste!
Tudi poliranje obvezno v smeri gor dol od notranjega do zunanjega roba ploščke in ne krožno!

Yohan del Sud ::

Pa probaj tudi na različnih sistemih (oziroma dvd predvajalcih). Sam sem zelo podobno zadevo rešil v večih korakih. Šrink ni delal, takisto ne imidž programi (nero, alcohol, error po 75% branja diska). Presnel potem neposredno disk na sekundarnega macbooka, naredil tam imidž na ključek, in šele nato je delal šrink na win.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Han ::

V mojem primeru (spraskan original DVD) je zmogel vsebino skopirat edino DVDfab.

NazgulRR ::

Sem šel po tem postopku: http://blog.tmcnet.com/blog/tom-keating...

Če to ni pomagalo, potem res ni pomoči. Probal v dveh dvd pogonih. Nekje sem prebral, da obstaja metoda, da disk spodal cel na novo zbrusijo in je potem kot nov. To iščem. Kdo se s tem ukvarja?

Nakup novega ne pride v poštev :/.

Han ::

Kaj od naštetega v postopku si izvedel?

Jaz sem DVD spoliral z zobno pasto, spral pod vodo in posušil. Nato sem nanesel tanko plast kremice za roke in površino obrisal z mehko krpico. DVDfab je potem zmogel prebrati vsebino brez vidnih napak v sliki.

NazgulRR ::

Zobno pasto. In ne deluje. Polirne paste nimam in kot gledam jih je cel kup - kak link do točno določenega modela?

Scorpia ::

Sam sem tudi imel velike težave z drugimi dvd-ji in cd-r ploščki ki so jih drugi posneli, za šolo itd... En dan sem se spravil vse spravit na usb ključ in zlomka, dvd-ji in cd-ji se niso hotli več brat. Probal na 3 novejše računalnike, noben nič, pa tudi probal tudi z omenjenim programom shrink. Pa tudi nič iz tega. Nato sem na starejši računalnik, kjer delujeta še pečki od lg-ja in začuda oba sta bila sposobna prebrati dvd-je. Sicer stežka, ampak prebrala sta! Nato ves vesel dam ven, ga priklopim v ohišje usb in na druge računalnike, pa noče brat več dvd-je? Dam nazaj bere? Men nič jasno zakaj pride do tega, tako da je tisti računalnik ustal od mrtvih :)
////

zagi123 ::

Art vidis na Vojkovi 16 v LJ ti baje spolirajo dvd, cena naj bi bila okoli 3EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zagi123 ()

NazgulRR ::

Najlepša hvala, nekaj takega sem iskal, bom jutri poklical! :)

Valentin ::

zagi123 je izjavil:

Art vidis na Vojkovi 16 v LJ ti baje spolirajo dvd, cena naj bi bila okoli 3EUR.


Tisto poliranje je bolj en blažev žegen. Imel sem že res spraskan CD (prozorna plast), pa ga je še vedno bralo.
Če pa imaš prasko na spodnji strani kjer je kovinski nanos, se pa v večini primerov lahko posloviš od podatkov...

NazgulRR ::

A si že dal kak dvd k njim polirat? A ni tako, da celotno površino prozorne plasti zbrusijo dol tako globoko, kot so praske? To bi bilo nekako še najbolj idealno.

Tudi sam sem imel cel kup zelo spraskanih dvdjev (večinoma spečenih doma), ki sem jih vedno lahko prebral brez problema. Tega pa pač ne gre..pa še originalen je :/.
Praska ni tam, kjer je kovinski nanos. Sem dodobra preučil tisto stran in je brez prask. Tako da se da popravit. Samo moram najti kje. Sem klical na Art vidis in ne dvignejo. Mogoče ker je sobota in imajo zaprto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

bf4ed ::

Če pa imaš prasko na spodnji strani kjer je kovinski nanos, se pa v večini primerov lahko posloviš od podatkov...


DVD je sestavljen iz dveh plasti plastike in je refleksna plast vmes. Ni kot CD samo ena in refleksna plast zgoraj ki se lahko spraska.

Champinveli ::

Na splošno nekateri DVD pretvorniki lahko popravijo praske DVD-jev in poškodovane stare DVD-je. Tako kot WonderFox DVD Ripper Pro: https://www.videoconverterfactory.com/d...
To funkcijo jasno označuje na uradni strani in sem testiral na enem od mojih praskanih DVD-jev, resnično deluje. Zato bi rad delil z vami.

GupeM ::

Resno? 8 let staro temo si odprl zato, da si dal reklamo? Sploh še kdo uporablja DVD-je?

filip007 ::

Pogledaš proti svetlobi in če so luknjice videjo čez, je za v smeti.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poliranje vetrobranskega stekla

Oddelek: Na cesti
4724408 (10206) Smartydug
»

Varnostna kopija interaktivnega CDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
181394 (914) matobeli
»

Poliranje stekel na žarometih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7725423 (19909) RED_line
»

Poliranje žarometov z zbono pasto

Oddelek: Na cesti
1226802 (26193) Vikking
»

DVD ne morem skopirat

Oddelek: Pomoč in nasveti
71033 (919) maketa

Več podobnih tem