» »

Varnostna kopija interaktivnega CDja

Varnostna kopija interaktivnega CDja

matobeli ::

Zdravo

Imam CD: Maček Muri - Interaktivna slikanica, notri je nekaj glasbe neke enostavne igrice...
Danes jo spet zaženemo pa jo je PC komaj prebral, pogledam CD in vidim mastne odtise prstkov ter nekaj večjih prask več kot nazadnje. Sčistim CD in zalaufa.

Ker bo ta CD kmalu izdihnil bi si rad naredil backup (če se ne motim je to dovoljeno za osebno uporabo).
Poiskusil sem nardit samo image pa ne prekopira ker je CD zaščiten proti kopiranju.

A imam kakšno šanso da to izvedem (in da se me v procesu ne vrže iz foruma) ali ne?

#000000 ::

Nared kopijo in to je to, če imaš original lahko delaš backup. LP

matobeli ::

Problem je ker ne morem nardit delujoče kopije. Tud na sami škatlci piše da je CD zaščiten proti presnemavanju.
Testiram zdejle različna orodja če bo kater naredil 1:1 kopijo da bo delovala. Sam je tolk zjeban CD da imam neke blazne hitrosti branja (8kB/s 8-O)

black ice ::

dd, ddrescue, dvdisaster. Verjetno boš moral narediti več passov na različnih CD pogonih, da boš dobil čim več podatkov.

MadMax ::

Če skopiraš vse skup v eno mapo in od tam (iz diska) poženeš pa ne dela?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Riff ::

kaj pa če nardiš image diska z nerotom ? men je šlo z nerotm vedno bp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

konspirator ::

Nero ??
Imgburn naredi image ploščka.


http://cobiss6.izum.si/scripts/cobiss?u...
To še dela na novih osjih ?

Evo kje lahko dobiš kopijo, ki je verjetno bolj ohranjena kot tvoja.
--

Zgodovina sprememb…

Han ::

stara mama ::

Alcohol 120% se je včasih uporabljal za presnemovanje originalov, pa Imgburn se je na xbox360 uporabljal za snemanje dvoslojnih DVDjev, neki od tega bi že moralo delat.
Res pa, da je na začetku branja trajalo zelo dolgo, potem pa je normalno delalo naprej.
V vsakem primeru najprej pač naredi ISO datoteko in jo stestiraj.
Ekologija™ in Trajnost™

krneki0001 ::

Ne vem s katerim programom sem iso naredil, vendar ta iso lahko z navadnim sistemskim snemalnikom(Explorer) v Windows 10 posnamem na dvd in zadeva deluje.
Snemam namreč navigacije za avtomobile, ki so res dobro zaščitene.

opeter ::

Nekoé je bilo za to početje priročen kakšen CloneCD ali pa konkurenca v obliki Alcohol 120%.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

matobeli ::

Zdejle ravno laufam Alcohol 120%. Pomojem ne bo nič, vrže cel spisek slabih sektorjev "napaka pri branju medija: xxx".

A zobna pasta še vedno deluje? Bi probal malo spolirat če bo kakorkoli bolje. Imam tudi pravo polirno pasto z 1.5mikrona, če se kdo kaj spozna na te zadeve?

Han ::

Slabi sektorji so bili včasih "zaščita" pred kopiranjem. Tudi vsak CD/DVD pekač ni znal v redu prebrat in nazaj zapečt plate...

matobeli ::

Mi je alcohol120 naredil image, tudi pognal program. Ampak se ustavi čez nekaj časa. Oziroma mi čist freezne PC. Dvd pekač je pa še stare šole, pregrešno drag in zmontiran v USB 5.25 ohišje, tko da bi moral bit OK, oziroma do sedaj je vse naredil OK. Drugega itak nimam več, tako da to ni opcija.
Bom očitno moral najti kaj drugega. Ali pa vsaj skrit CD da utone v pozabo.

beta1 ::

ej, mogoče bo to pomagalo.

Jaz sem par originalnih XBOX360 DVDjov, ki sem jih dobil zastonj, rešil.

So bli tako hudo popraskani, eden je še imel radialno konkretno prakso (to delajo xbox360 enote, če premakneš, pa ti dvd not spraska).

Probal sem zobno pasto, Labello in vazelin, pa sem še naredil več škode. Tak da to je no-go.

Potem pa sem z LIDLovim Parksidde Multi-grinderjem in LIDLovo M3 polirno pasto za avto (obojno sem imel prej doma).

Obrisal DVDje z krpico za očala, dal par kaplic polir paste in vzel ta grinder z gobico-filcevem (dal na max 1000rpm). Nežno spoliral in potem čist na nežno že obrisal z krpico.

Potem je v 1. poskusu brez problemov inštaliralo špil na XBOX360.

Če pa nimaš grinderja, pa mi piši na ZS.

LP

PS: Unstopable CRC copy program še lahko probaš, ko boš enkrat spoliral, da narediš kopijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

matobeli ::

Imam enga dremla če je to mišljeno kot "grinder".
Imam tudi nastavke in polirko, bom probal.

konspirator ::

Namesto da izumljaš kolo sem ti napisal, kako boš z večjo verjetnostjo prišel do uporabne kopije.

Ali kaj takega, samo trajaaaaaaaaaaaaaaa
http://www.infinadyne.com/cddvd_diagnos...

//imam nekje shrananjeno v2 in v3, zs še potrebuješ.
--

Zgodovina sprememb…

Han ::

AnyDVD + CloneCD si poskusil?

matobeli ::

Nisem, bom še to. Še prej pa obiščem lokalno knjižnico če ima kaj boljšo kopijo od moje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

best CD/DVD/BD cloning tool win10

Oddelek: Pomoč in nasveti
442759 (1741) Ijus
»

Kopija zaščitenega cdja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111203 (996) antireal
»

Kopiranje zaščitenih CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
469127 (7333) charly5650
»

Presnemavanje zascitenih audio CDjev

Oddelek: Programska oprema
212572 (2147) Pyr0Beast
»

igra noce delat

Oddelek: Igre
15900 (796) mihhec

Več podobnih tem