» »

odpiranje laptopa toshiba

odpiranje laptopa toshiba

allex ::

zdravo,

pred sabo imam toshiba a210-19a laptop, ki se blazno pregreva.
vem, da je blo že precej napisanega okrog tega, ampak zaboga nikjer ne najdem
koristnih navodil kako odpret zgornji del (tipkovnico).
namreč zatičev nikjer ni zasledit, na spodnji strani pa nisem ravno prepričan kater vijak pritiče tipkovnici.

a kdo zna pomagat?

tnx & lp, alex.
struggling with abundancy of computer power

popster ::

mogoče bi moral dat sliko

se mi zdi da ta tpikovnica ne gre ven - navrhu amapk od spodaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

SynTax64 ::

Vzrok pregrevanja je verjetno AMD-jev procesor ki se tudi tovarniško bolj greje kot Intelov procesor. Predlagam ti (tako sem naredil jaz), da odpreš prenosnik s spodnje strani spucaš hladilna rebra (za odtok zraka) ter ventilator, odstraniš hladilnik s procesorja ter chipseta saj imata isti "heatpipe" ter na novo namažeš termalno pasto. Ne boš verjel ampak pri meni se pozna kar nekaj stopinj.

LuGi ::

Nevem če je to posamezni del ker se ne vidi dobto ampak načeloma gre tisto ven in spodaj imas 4 vijake..


Vsaj pri moji toshibi je tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

allex ::

ja 4 lopute so, od tega ena za baterijo

sicer je pa kakšnih 18 vijakov, ki držijo skupaj celotno ohišje
in ventilator je na delu tega celotnga ohišja

potemtakem moram vse odvit in zadeva se bo snela dol BP al je matična pritrjena na ohišje, verjetno?
struggling with abundancy of computer power

mikimisek ::

Imam enak laptop ki se tudi pregreva... nisem se uspel resiti zadeve kot je bilo na zacetku.
Odpres tako da odvijes VSE vijake na spodnji strani... tudi tiste v bateriji in v loputah za ram in disk.
Imas se loputo na sredini ki jo odpres in odvijes se tisti vijak ki je tam. S tem bos lahko vzel ven opticno enoto. (vijake zlagaj skupaj po dolzini saj so tisti ki jih lahko dosezes brez kaksnega odpiranja drugacne dolzine kot tisti kasneje)
Ko imas vse odvito ga obrnes pravilno in dvignes srebrno plastiko ki je nad tipkovnico (vtaknes ploscati izvijac nad tiko ins kjer je majhna luknja in dvignes. Odvijes se 2 vijaka. Potem lahko dvignes tipkovnico.
Nato odvijes vse vijake ki drzijo zgornjo platnico in iztaknes kable.
Nato gres z nekim tankim predmetom (kreditna kartica style) na desni strani med srebrno plosco in crnim ohisjem (nad prvim usb prikljuckom imas majhno rezo) in dvignes srebrno plosco. Ce nisi odviv vseh vijakov ne bo slo. (sem se naucil hard way ko sem polomil na levi strani majhen mosticek cez rezo za kartice).
Tako bi naceloma moral priti do notranjosti.
Do ventilatorja ne mores brez da vzames proc celoten hladilnik. Namazati bos moral hladilnik ce to storis.
Naj ti povem da se moje stanje ni izboljsalo za vec kot nekaj °C... tako da je prakticno vseeno ce samo spihas zadevo skozi reze na ki jih vidis na levi.
Nisem se poglabljal in dvigoval se maticne plosce tako da nevem kam so speljani heat pipi samo predvidevam da do graficne.
Upam da sem kaj pomagal. Ce je kaksna nejasnost vprasaj.

Stupo ::

Po določenem času se nabere prah v hladilnih režah in se začne prenosnik pregrevati. Pri Satellite 210 je to še toliko bolj izrazito, ker imajo AMD procesor.
Je pa treba spodaj odviti vse vijake, nad tipkovnico se dvigne plastika, nato odstraniš tipkovnico, optično enoto, ekran, odstraniš celotno zgornjo plastiko (pred tem izklopiš vse kable), nato pa še matično ploščo, če boš hladilni sistem ponovno namazal s termalno pasto.
Pa vijake si zlagaj kot so označeni, da neboš dal kakšnega F8 v luknjo za F6,5.

Modiano ::

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme. Tudi sam imam prenosnik Toshiba Satellite A300D-125, z AMD-jevim procesorjem. Star je že skoraj 3 leta in se mi čedalje bolj pregreva. Nekajkrat sem ga že spihal in se je zadeva izboljšala. Sedaj pa se je oglasil še ventilator. se sliši, da z njim nekaj ni uredu. Tako, da bi zamenjal kar ves hladilni sistem. Morda veste kje na netu bi našel za moj laptop primerne hladilnike? Da preverim in primerjam cene.

Hvala
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje prenosnika (čiščenje)

Oddelek: Strojna oprema
204429 (3318) Invictus
»

HP uredil težave s pregrevanjem tiskalnikov, izvorni problem ostaja

Oddelek: Novice / Varnost
287565 (5985) techfreak :)
»

Odpiranje prenosnika HP 6735s

Oddelek: Pomoč in nasveti
82251 (2077) jurre
»

Asus A9T service manual iscem

Oddelek: Strojna oprema
91864 (1669) bobby
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575582 (4308) venetu

Več podobnih tem