» »

Odpiranje prenosnika HP 6735s

Odpiranje prenosnika HP 6735s

Soor ::

Pozdravljeni,

prav kar odpiram prenosnik HP 6735s, vendar se mi je zataknilo pri odstranjevanju tipkovnice.
Odvil sem vse vijake na zadnji strani, odstranil del z stkalom za vklop, vendar še vedno nekaj drži tipkovnico. V bisvu sem naredil tako, kot v navodilih, ki sem jih našel na spletu.

Ne najdem pa več kakega vijaka, ki bi bil krivec. Na levi in desni strani jo gre dvigniti, vendar je v sredini še nekako pritrjena.

Odpiram pa ga zaradi pregrevanja, da bi ga očistil.

Prosim za kak napotek, kaj naj še preverim.

Hvala in LP

Soor ::

Že uredil. Tipkovnica je bila zalepljena na podlago. 8-O

Akssi ::

Sedaj bom prvič odprl svoj 3 leta star prenosnik, da bi ga malo očistil! Kaj naj pričakujem? :))) prah, žuželke..? :))

69charger ::

Je kaj bolje ko si ga spucal? Se kaj manj greje? Imam isti laptop in se mi tudi greje in me zanima če kaj pomaga da ne bom brezveze odpiral.

bond007 ::

Zakaj ne undervoltate procesorje z RM clock ali s čem podobnim... Load temperature padejo tam za 20 stopinj, slabih strani pa ni... Meni se ventilator zdej res zelo zelo redko prižge, pa še to utihne ponavadi po 20s. Recimo jst sm spravu dvojedrnega t4200 iz 1,15V na 0,9V... kar je prepolovilo porabo procesorja in s tem gretje.

Akssi ::

kurc, sploh ne znam odpreti prenosnika....vse vijake sm ven pobral... sprednji del plošče in oba stranska se lepo snameta, zadnji del kjer je ekran pa nikakor ne znam sneti. a je treba kej z ekranom nardit al kako? pomagajte :|

Hardstyle ::

Zakaj bi ekran dol jemal? ekran nima veze z ničim.

fosil ::

Če ne gre, vzemi večje kladivo :D

Drugače so pa tukaj navodila.
Tako je!

jurre ::

jaz sem ene 2 tedna nazaj odprl in scistil 2 prenosnika - Dell Vostro A860 in HP 6820S. Pri obeh je laufal ventilator 3/4 casa do fula kar mi je paralo zivce;(
Pomaga sigurno, ventilator zdaj komaj se kdaj zalaufa, temperatura zdaj okoli 60°, prej je slo do 95.
Je pa res treba vse razstavit - pri Dellu mi je ostala samo plastika z maticno plosco in diskom spodaj, pri HPju je pa treba se maticno odvit, da lahko prides do ventilatorja. Skrijejo ga v najmanj dostopno mesto.

Pri Dellu sicer vidis ventilator, ko odstranis plastiko nad tipkovnico vendar nic ne pomaga, ker prah naredi dobesedno steno pred hladilnimi rebri, kamor piha ventilator. Tako vroc zrak ne gre ven, ampak v prah, ven pa komaj kaj piha.

In kdor se sprasuje kaj ima ekran veze - treba ga je bilo pri obeh dol vzet (delano po navodilih). Ker je treba odvit pante za monitor, izklopit kable za wireless (antena v monitorju) in konektorje za monitor, ce ne potem ostalih stvari ne mores odstranit ker te ti kabli ovirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaslon laptopa se ne prizge

Oddelek: Pomoč in nasveti
283748 (2253) solatko
»

Pregrevanje prenosnika (čiščenje)

Oddelek: Strojna oprema
204421 (3310) Invictus
»

Prenosnik se mi pregreva hitro po zagonu - iščem serviserja

Oddelek: Pomoč in nasveti
262565 (2021) daljinec
»

odpiranje laptopa toshiba

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71663 (1418) Modiano
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575572 (4298) venetu

Več podobnih tem