» »

€ - Numizmatika

€ - Numizmatika

Twixz ::

Ker vem, da že dolgo ni bila odprta tema na zbiranje kovancev zdajšnjega evra, jo bom odprl jaz.:D

Torej, kdo zbira?:D:D

Jaz povem, da zbiram in imam že kakšnih 7 setov(držav)dopolnjenih.(:

popster ::

Kateri kovanci pa pridejo v poštev?
1,2,0.50 verjetno vsi?

krat število držav, znese kar nekaj kovancev (in denarja)

DeusVult ::

popster je izjavil:

Kateri kovanci pa pridejo v poštev?
1,2,0.50 verjetno vsi?

krat število držav, znese kar nekaj kovancev (in denarja)


Vsi kovanci skupaj so vredni €3.88, unikatne kovance izdaja 19 držav - torej so vse redne izdaje (brez komemorativnih itd) €73.72. Kar ni neka grozna vsota po numizmatičnih merilih.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

zee ::

Koliko je pa zdaj vreden ti. "evro starter paket" evrskih bankovcev, ki jih je bilo mogoče za 3000 SIT nabaviti na bankah? Imam namreč enega takega doma, ki je še nenačet.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Twixz ::

Mislim, da o SITu ne moremo več govoriti, ker smo uvedli evro že dolgo nazaj.(:

V poštev pridejo vsi kovanci od enega centa pa do dveh EUR.(:
Jaz sem kolikor toliko strasten zbiralec.
Če še kdo zbira, se lahko dogovorimo za menjavo, ali kaj podobnega.(:

i386 ::

KOBEBRYANT, ker si napisal da si strasten zbiralec. Obstaja kakšen "album" za kovance? In kje bi se ga dalo dobit?

Timurlenk ::

imam 4 petstotolarske kovance :)

2 sta posebna edicija svetovno prvenstvo 2002

2 sta pa nekaj z invalidi

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

i386 je izjavil:

KOBEBRYANT, ker si napisal da si strasten zbiralec. Obstaja kakšen "album" za kovance? In kje bi se ga dalo dobit?

Seveda obstaja.
Malo pobrskaš po googlu in najdeš.:)
Lahko ti pošljem link.
Prodajajo ga pa tudi v mullerju.(:

jeanmike ::

Meni manjkata 2 od slovaške, ter kompleta Monaco in Vatican. Druge imam vse, ter tudi veliko zbirko priložnostnih. Sem pa na numizmatičnem sejmu kupil mapo za kovance, kjer se potem lahko dokupuje samo liste za nove zbirke. Predlagam ti da obiščeš naslednji numizmatičen sejem, boš veliko stvari zanimivih videl.

i386 ::

KOBEBRYANT, hvala :)

Sem pa ravno našel 100 tolarski kovanec iz 2001, izdan ob 10 letnici slovenije. Imam pa še 500 tolarske SP 2002, Jurij vega in še en se mi zdi. pa 5 tolarski iz '95, ob 50 letnici zmage nad nacizmom. Samo sem jih nekje izgubil skupaj z vsemi bankovci do 1000sit, moram poiskat :)

Drugače imam pa še polno italjanskih lir, nemških mark, austrijskih kovancev, dinarjev kot solate, en kovanec iz SHS, francoski frank iz 1943, ene 5 grošev od 1850 - 1902 in 1 krajcer iz 1853. Pa še kaj bi se našlo. Ni ravno neka huda zbirka a album je vseeno zaželjen XD

Twixz ::

jeanmike je izjavil:

Meni manjkata 2 od slovaške, ter kompleta Monaco in Vatican. Druge imam vse, ter tudi veliko zbirko priložnostnih. Sem pa na numizmatičnem sejmu kupil mapo za kovance, kjer se potem lahko dokupuje samo liste za nove zbirke. Predlagam ti da obiščeš naslednji numizmatičen sejem, boš veliko stvari zanimivih videl.


Bom imel oči na pecljih.;D
Drugače pa...Jaz sem danes dobil od mame vatikanskih 5 centov, in sem bil čisto fasciniran.O_O
Imam pa že 10 držav polnih, pa še dopolnjujem.(:
Priložnostnih pa tudi ne manjka.
Bom pogledal malo po googlu za numizmatični sejem, vi pa nadaljujte debato, da ne bo sam dolgčas.:D

dukedl ::

zbiram ja :p
lp dukedl

gzibret ::

> Meni manjkata 2 od slovaške, ter kompleta Monaco in Vatican. Druge imam vse, ..

Tudi od San Marina ;)
Vse je za neki dobr!

dukedl ::

lp dukedl

Twixz ::

Hehe.:D
Jaz pa imam vse, razen finske en cent...
Pa že dolgo nisem pogledal v album, tako da nevem kaj mi manjka.:D
A kdo menja kaj?:)

shark_nm ::

a za 3 eure kovanec imate ;)

dukedl ::

imamo :)
lp dukedl

jeanmike ::

gzibret je izjavil:

> Meni manjkata 2 od slovaške, ter kompleta Monaco in Vatican. Druge imam vse, ..

Tudi od San Marina ;)



Ne ne San marino imam komplet :P

dejanslo ::

Vem, da je offtopic, ampak me zanima, če me lahko kdo usmeri.. Imam dva bankovca za 5000SIT, eden print 2002, drugi 2004, ki sta sicer v zelo dobrem stanju, vendar nista kakšni zbirateljski različici.

Zanima me, koliko, če sploh kaj, sta vredna in kdo bi bil zainterisiran za to? :)

Hvala že vnaprej!
There`s More Than One Way To Do It

Tilen ::

dejanslo je izjavil:

Vem, da je offtopic, ampak me zanima, če me lahko kdo usmeri.. Imam dva bankovca za 5000SIT, eden print 2002, drugi 2004, ki sta sicer v zelo dobrem stanju, vendar nista kakšni zbirateljski različici.

Zanima me, koliko, če sploh kaj, sta vredna in kdo bi bil zainterisiran za to? :)

Hvala že vnaprej!


Banka Slovenije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dukedl ::

kaj je to zate "zelo dobrem stanju"? čista, neprepognjena, itd?
lp dukedl

dejanslo ::

Tilen, ker nisem iz LJ, imam z Banko Slovenije skoraj toliko stroškov kot mi oni za ta denar dajo.. :)

dukedl, sem slikal (ker nisem zbiratelj, sem morda precenil ohranjenost ;] ):

Spredaj
Zadaj
There`s More Than One Way To Do It

dukedl ::

mal slabše kot moji...vseen jih lepo spravi, so lep spomin :)
 bankovci

bankovci

lp dukedl

MadMicka ::

Jaz zamenjam 3 EUR Ljubljana svetovna prestolnica knjige za 3 EUR Edvard Rusjan.

Če kdo prodaja zlatnik Edvarda Rusjana in srebrnike predsedovanje EU in 250 letnica Valentina Vodnika, naj pove ceno.

Desty ::

Koliko bi pa lahko dobil za tolarske kovance 500SIT? Imam 4 različne in me zanima, če je sploh kaj vredno (več kot 2EUR).

Twixz ::

Odvisno, komu bi jih ponudil.
Če bi šel na banko z njimi, bi dobil bora 2EUR za njih.
Za kakšnega strastnega slovenskega numizmatika, bi bila cena trikratna, na en sam kovanec.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja zbirke kovancev

Oddelek: Loža
72055 (1535) dukedl
»

Prodaja starih kovancev, znamk,...

Oddelek: Loža
85857 (4804) harvey
»

Pravni nasvet oz. mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6210781 (9098) St235
»

Ste že kupili začetne evro pakete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
878916 (6186) Manu
»

Kovanci

Oddelek: Loža
152358 (2063) sketch

Več podobnih tem