» »

Težave z zagonom prenosnika

Težave z zagonom prenosnika

Nile ::

Med samim delovanjem mi je zmrznu sistem in sem na silo odklopil (povleku kabel vn). Nato sem ga prižgal in so se pojavile črte čez monitor (vodoravne), ter pred zagonom v WIndows se je pokazal blue screen kjer je napisalo, da je timeout za nalaganje display driverja. Sem še enkrat naložil op. sistem, ampak so se črte še skos pokazale in potem ko sem naložil gonilnike za grafično ter resetiral računalnik mi še samo kaže črn zaslon z vidno črno navpično črto čez ekran...ne morem priti nikamor, ker mi niti ne pokaže za bios niti nič. SEm pa probal priklopiti na external monitor in slika je ampak so še vedno tiste vodoravne črte.Je crknil ekran ali je problem v softeru in gonilnik, mogoče bios??? Mogoče kdo ve kako to odpravit?

aja prenosnik je Acerov Aspire 5520G

hvala

solatko ::

Verjetno ti je skurlo grafiko, brez testiranja pa je težko, takole na oko.

Nile ::

a je morda možno, da je BIOS okužen s kakšnim virusom (ali pa morda disk, RAM)...ker ko sem flashal BIOS in ene dvakrat na novo naložil OS je delalo nekaj časa tako kot mora, čez nekaj časa je pa vse spet crashalo. Pa tudi potem sem še ene dvakrat flashal BIOS in je tudi nekaj časa delal tako kot mora...tako, da nevem kaj bi bilo narobe razen virusa...aja crashalo je pa tako, da je zmrznil OS med delovanjem in sem ga lahko izklopil le z gumbom on/off ali pa povleku kabel ven. Po ponovnem zagonu so bile pa zgoraj opisane težave.

Na external monitorju je pa samo slika popačena, drugače se pa da priti v OS samo preko safe modea
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nile ()

solatko ::

Brez da se zadevo vidi, je vse skupaj samo ugibanje.

dash_wallace ::

Enako sumim grafiko.

Jaz pa imam en drug problem. Ko prižgem prenosnik se mi za par sekund vklopi ventilator, potem pa se izklopi in se več ne prižge. Prosim za reŠitev, hvala

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

solatko ::

dash_wallace - Si morda kaj menjal RAM.

Stupo ::

dash_wallace je izjavil:

Enako sumim grafiko.

JAZ PA IMAM EN DRUG PROBLEM. Ko prižgem prenosnik se mi za par sekund vklopi ventilator, potem pa se izklopi in se več ne prižge. PROSIM ZA REŠITEV, HVALA

Lahko je RAM, grafika, matična plošča ali katera druga komponenta.
Za začetek odstrani baterijo in poskusi z drugim RAMom.

dash_wallace ::

mimogrede, lahko pa normalno grem v windowse in delam v njih. Le temperatura narašča.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Če ti vse normalno deluje, potem je samo ventilator ali toliko zapacan, da ne more vrtet, ali pa crknu. To moraš poštimat, saj ti bo ob kakšnih večjih obremenitvah začelo metat ven.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP laptop problem z displayom

Oddelek: Strojna oprema
7903 (807) BlaY0
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398690 (8137) Pšenični
»

windows se zažene samo čez 2/3 ekrana

Oddelek: Pomoč in nasveti
132211 (2049) DeeCoy
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182345 (1834) chrush
»

Lastniki Gericom Blockbusterja pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
614732 (3825) snow

Več podobnih tem