» »

Urejanje podnapisov .mkv fajlom

Urejanje podnapisov .mkv fajlom

Volk| ::

Do sedaj če je trebalo uredit podnapise sem uporabil subtitle workshop.
Imam pa .mkf fajl(HD) pa bi trebalo urediti podnapise ampak ta program ne omogoča .mkv fajle za uvozit.
Kako lahko uredim zadevo?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

KoMar- ::

Podnapise moraš extractirat iz .mkv, jih uredit in jih vstavit nazaj v .mkv.

T-h-o-r ::

poznaš postopek, kako se to naredi?


ker tudi meni včasih delajo ti vstavljeni podnapisi :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Volk| ::

saj nimam vstavljenih podnapisov. So v datoteki .srt. Problem je v tem da ne morem uvozit .mkv fajl v program. Napiše da ni podprt ta format.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

KoMar- ::

Aja, štekam, ti bi samo rad časovno uskladil podnapise in ti Subtitle Workshop noče pokazat MKVja... tukaj pravijo, da naj bi šlo: http://www.videohelp.com/forum/archive/...

Volk| ::

Hm, hvala za link. Sem prebral. Imam potrebne kodeke, sicer mislim da ni problem v kodekih ker javi da ni podprt format, ne da mi ne bi slike kazalo.
Žal ne gre. Je kak drug program za tako delo?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

T-h-o-r ::

media player classic+cccp codec pack


komar: a veš, kako potegniti napise it mkv fajla, če ni za podnapise priložena nobena posebna datoteka? npr. .sub, .srt ali idx :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

KoMar- ::

T-h-o-r, tega žal še nisem nikoli delal, ampak ziher obstaja nek namenski software za to...

jan01 ::

T-h-o-r ::

tnx
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ttommy ::

Ljudje,imam velik problem:kupil sem LCD TV Philips pfl5405h/12,ki ima možnost predvajanja DivX in MKV datotek preko USBV vhoda.Slaba stran je,da ne bere podnapisov.Trudil sem se že z MKVmerge ( MKV Toolnix),pa mi ne uspe spraviti podnapisov v film.Bi lahko bil kdo tako dober in bi napisal navodila,kako se spravi podnapis v MKV film?Najbrž bi prišlo prav še komu drugemu,ne samo meni.....
Hvala vnaprej,če bo kdo tako dober...
Gamer

ttommy ::

No,sem opazil da je šlo.Samo je problem-VLC mi na računalniku predvaja podnapis,Media player classic pa ne.Prav tako mi podnapisov ne predvaja TV.Ali obstaja kakšna možnost,da bi bili podnapisi dejansko v sliki?
Gamer

T-h-o-r ::

hardcodad treba
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ttommy ::

@T-h-or:
si tako dober in neukim razložiš s katerim programom?
Gamer

telexdell ::

Ko boš nastavil vse potrebno za vstavit podnapise v film in boš nato dal prekodirat, te bo minilo vse veselje, ko boš videl potreben čas nekaj ur. Potem pa boš šel gledat film in bodo podnapisi mogoče malo zamaknjeni. Namesto, da greš po tej poti raje investiraj 100EUR v neki NMT.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

zavajon ::

ttommy je izjavil:

No,sem opazil da je šlo.Samo je problem-VLC mi na računalniku predvaja podnapis,Media player classic pa ne.Prav tako mi podnapisov ne predvaja TV.Ali obstaja kakšna možnost,da bi bili podnapisi dejansko v sliki?


Pri MPC je prikazovanje podnapisov odvisno od tega, kateri renderer imaš nastavljen (View - Options - Playback - Output - DirectShow Videos). Če uporabljaš takega, ki ne podpira podnapisov, si moraš inštalirat DirectVobSub. Morda ga moraš dati v External Filters.

thebaloh ::

ttommy je izjavil:

Ljudje,imam velik problem:kupil sem LCD TV Philips pfl5405h/12,ki ima možnost predvajanja DivX in MKV datotek preko USBV vhoda.Slaba stran je,da ne bere podnapisov.Trudil sem se že z MKVmerge ( MKV Toolnix),pa mi ne uspe spraviti podnapisov v film.Bi lahko bil kdo tako dober in bi napisal navodila,kako se spravi podnapis v MKV film?Najbrž bi prišlo prav še komu drugemu,ne samo meni.....
Hvala vnaprej,če bo kdo tako dober...



Ali s tem MKVmerge programom lahko urejaš tudi filme in podnapise ki so 3D?

Voluharr ::

Da tudi 3D je vključen v ceno.
Mah kot prvo je potrebno razumet da je MKV skoraj tako kot mapa na disku v kateri je več fajlov.
Imaš video sledi, avdio in podnapise.
Vse to lohka spraviš ven iz MKVja urediš in potem stlačiš nazaj skupaj. Malo več pogooglaj ne pa samo da neznaš tega pa onega.

thebaloh ::

Voluharr je izjavil:

Da tudi 3D je vključen v ceno.
Mah kot prvo je potrebno razumet da je MKV skoraj tako kot mapa na disku v kateri je več fajlov.
Imaš video sledi, avdio in podnapise.
Vse to lohka spraviš ven iz MKVja urediš in potem stlačiš nazaj skupaj. Malo več pogooglaj ne pa samo da neznaš tega pa onega.

ja sem pogoglal pa po Youtubal a sem se potem obrnil še na vas....Tako da če veš kateri program je ta ki dobi podnapise iz mkvja bi bil zelo vesel1

Voluharr ::

Lej na google napiše mkv demux in na prvem linku najdeš nekje MKVextractGUI. Potegneš dol in ugotoviš da potrebuješ še MKV toolnix. Vidiš da sedaj ne gre pogooglaš z MKV extract in najdeš tole.

@belli12: A si saj prišel do toga da je nekako pravi iskalni niz na googlu mkv demux??
Še en namig: za nazaj skupaj dat boš potreboval MKVmerge.

thebaloh ::

Voluharr je izjavil:

Lej na google napiše mkv demux in na prvem linku najdeš nekje MKVextractGUI. Potegneš dol in ugotoviš da potrebuješ še MKV toolnix. Vidiš da sedaj ne gre pogooglaš z MKV extract in najdeš tole.

@belli12: A si saj prišel do toga da je nekako pravi iskalni niz na googlu mkv demux??
Še en namig: za nazaj skupaj dat boš potreboval MKVmerge.


FENKJU :)

Voluharr ::

Ni problema.

In vzemi si čas, ker računalnik si ga bo.

thebaloh ::

Ne uspe mi! :(

Problem je sledeč: filmi ki jih želim gledati na televizorju (3D) se mi zgodi, da mi podnapise razdeli le v eno stran tako da so neberljivi! Če pa so podnapisi narejeni tako da so predhodno "zapečeni" v film je pa ok in to se vidi že preden začneš gledati 3d saj ima vsaka slika svoje podnapise!


Mi lahko napišete napotke ali kak link kako si to lahko sam zapečem in z katerimi programi!



Voluhar91
S programi ki ste mi jih napisal sem sicer naredil tako kot ste napisali da lahko vse stlačim v 1 file, a kako naj zapečem podnapise posebaj na levo in posebaj na desno stran mi pa ni jasno.

thebaloh ::

No pa sem našel v čem je "keč"

bosmla ::

Koristil ti bo tudi Format Factory

thebaloh ::

Samo ni mi pa jasno kako da če spojim podnapise s filmom in mi jih vlc prikazuje televizor pa ne! Imam pa Panasonic TX-P50VT30 3D Plasma.....vse deluje filmi preko mreže 3d ....a nikjer podnapisov :(

bosmla ::

Ce ne gre drugace jih "vzgi" na sliko.

thebaloh ::

bosmla je izjavil:

Ce ne gre drugace jih "vzgi" na sliko.

s katerim programom?

bosmla ::

Format Factory

Ce ze mas VLC in PC povezan na TV pa streamaj film na TV

thebaloh ::

Ja trenutno imam kompjuter zraven ker me je zanimalo ali dela preko njega pravilno....A če že kupim tv ki ima to možnost bi jo rad tudi koristil, poleg tega pa imam še Egreat s900 ki tudi ni bil poceni no preko njega podnapisi sicer delajo.....Želim le usposobiti vse kar je na razpolago!
Format Factory sem dal dol a nikjer ne najdem kje bi poleg filma dodal podnapise....sej verjetno sem slep! :(

bosmla ::

Nimam trenutno programa tu gor, da bi pogledal...

Isci po googlu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

filmi na smart TV, .mkv, .avi itd..

Oddelek: Pomoč in nasveti
192845 (2406) Han
»

Panasonic Viera TX-38AS640E

Oddelek: Zvok in slika
282444 (1855) nekoman
»

3D SBS podnapisi - kako jih vstavit v MKV

Oddelek: Pomoč in nasveti
2511486 (5939) kitl76
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12155656 (47547) Lupin
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019580 (12160) filipc

Več podobnih tem