» »

Elektrika na USB ko je računalnik ugasnjen

Elektrika na USB ko je računalnik ugasnjen

nejodagreat ::

Na kratko...je mogoče urediti, da bi USB porti ostali "prižgani" tudi po tem ko računalnik ugasnem?

Matična plošča je Asus P5QL

McHusch ::

Poglej v BIOS-u.

jat2406 ::

Če misliš s tem prižgani, da imajo še vedno napajanje, potem je to običajno urejeno z mostiči na osnovni plošči.

Napajanje usb z 5V ali pa 5Vsb (5Vsb je prisotnih na plošči vse dokler ne izvlečeš kabla iz vtičnice ali agasneš na stikalu, če ga napajalnik ima)

Pyr0Beast ::

Samo opozorilo;
Napajanje iz 5Vsb nad kake 200mA je skuhalo kondije na primarju pri cenejših napajalcih, zanič design.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nejodagreat ::

Zajebava me prenapetostna zaščita, ki ima še USB port, in v "slave" vtičnicah je napetost samo če je napetost na USB-ju. Jumper na matični sem nastavil na 5Vsb, in na enem cvikanem kablu sem izmeril ~5V, ko pa priključim USB kabel na prenapetostno zaščito (ko je računalnk ugasnjen), ta po slabih desetih sekundah izklopi "slave" vtičnce. Ima kdo kakšno idejo kaj je narobe?

Pyr0Beast ::

Verjento v biosu kakšno varčevanje z energijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nejodagreat ::

Na tistem kablu ko sem meril je 5V tudi po tistem ko se prenapetosnta izklopi.

Pyr0Beast ::

Piše kaj v priročniku kaj o tem ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nejodagreat ::

Prenapetostna ima nek češki priročnik, pri priročniku od matične piše pa samo o nastavitvah za 5Vsb in 5V

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

V bistvu to ni prenapetostna zaščita ne kakršnakoli zaščita.
Gre se verjetno samo za varčevanje z energijo in izklop USB priključkov po določenem času.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ender ::

Poizkusi druga USB vrata na matični plošči - ponavadi imata v stand-by načinu samo dva priključka napetost, ostali pa ne.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

nejodagreat ::

Sem naštimal da majo vsi napetost v stand-by, in tud če merim na kontaktih enega usb kabla je tam napetost...prenapetostna se pa vseeno izklopi, kot da na tistem usb-ju ni napetosti, isto se ponovi če prestavim na drug usb...če prestavim na drug usb port se prenapetostna za slabih 10 sekund spet vklopi, nato pa zgleda da spet zmanjka napetosti na usb-ju in se izklopi...čeprav če merim z volmetrom je na drugih usb portih še vedno napetost

Zgodovina sprememb…

bosmla ::

Mogoce ti prednapetostna zascita biksa in izklopi, ne glede na USB napetost, po 10 sek ko izklopis racunalnik. Probaj tako, da priklopis USB od drugega (vkljucenega) racunalnika ter ugasni prvega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miš ne dela (ne USB, ne ps2...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171945 (1771) tj6000
»

USB problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
182175 (1928) Swiwer
»

Preizkus napajalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
373521 (3117) Brane2
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310134 (8073) Pyr0Beast
»

Opticna miska neprestano sveti

Oddelek: Pomoč in nasveti
131222 (997) Trubar

Več podobnih tem