» »

Boxee Box šele novembra

Boxee Box šele novembra

Do izida si lahko sestavite računalnik in uporabljate le programsko opremo Boxee

vir: HotHardware
HotHardware - Avantura razvijalcev enega izmed najbolj zanimivih medijskih paketov za medijske računalnike, Boxee, da bi svojim oboževalcem ponudili tudi strojno opremo (in tako končno postali vsaj deloma dobičkonosno podjetje), nekoliko zamuja. Mala škatlica, ki jo bo za Boxee inc. izdeloval D-Link, bo na police prodajnih (in spletnih) trgovin v ZDA in Kanadi prišla šele v novembru, po tem ko je bila sprva napovedana za prvo polovico leta 2010, polovico, ki se bo končala že čez dobra dva tedna. Izkazalo se je, da je bila namera škatlico izdelati do konca junija in jo poslati na trg nekoliko preveč ambiciozna, čeprav si razvijalci želijo, da bi bila že dolgo naprodaj. Vseeno strojni podatki ostajajo enaki prikazanim na CES-u, znotraj pri D-Linku izdelanega predvajalnika se bo skrivala nVidiina Tegra 2, ki bo omogočala predvajanje videoposnetkov visoke ločljivosti in uporabe Flasha 10.1, seveda pa bo mogoče dostopati tudi do svetovnega spleta.

Tačas pa lahko ekipa razvije uradne aplikacije za upravljanje Boxeeja za mobilne platforme, konkurenčne iPhonu

45 komentarjev

barakus ::

Kaj je to? A HD player?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

LuGi ::

Da

alessio2 ::

Ne, toaster je to :D

nekikr ::

Še eden v poplavi HD playerjev...

popster ::

HTPC je to. Lahko ga narediš tudi iz svojega starega računalnika. Recimo tako.


Home Theater PC ni player!

to je podobno kot da bi rekel svojemu abaku, da je kalkulator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

ozbolt ::

Eno vprašanje... Bi tale stvarca s "kvalitetnim" (tj. kupljenim) proxyjem predvajale hulu.com in podobne Ameriške fore k so vgrajene v Boxee?

PrimozR ::

Hulu je pred kratkim šel na proxy banning spree tako da vprašanje.

MajorM ::

@Ozbolt

Da.

Deluje tudi s kakšnim "nekvalitetnim".

Spremljam tole zadevo že nekaj časa. Kdor bi rad zadevo preizkusil je na boljo beta verzija softwarea Boxee.
Najdete na tukaj.
Škoda ker bo Boxee Box toliko zamudil. Še posebno mi je zanimiv daljinec za tole zadevico, ki je RF.

Boxee Remote



Z uporabniškim vmesnikom je veliko manj dela ko ta recimo s kakšnimi Popcorni in podobnimi. Vem, ker imam HDX1000 in tam je veliko dela da prideš do enga lepega GUIa.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

ozbolt ::

http://code.google.com/p/boxeeremote/

Do bo še bolj. Samo škoda ker imam Symbian CRAP...

PrimozR ::

Maš precej alternativ za Android. Tale očitno sploh ni baš nešto, glede na komentarje :)

Spock83 ::

Predlagal sem jim, da vgradijo še player podoben VLC-ju. oz. da omogoča uploada multicast liste kot ima VLC. Pravijo, da se jim zadeva zdi zanimiva in verjetno bodo vključili v sistem. Pa da ima avtomatično iskanje podnapisov kot npr. BSplayer. :D

Samo res škoda, da bo prišel tako pozno. Bojim se, da ga bo sfukal Google TV.

JayKay ::

super je tale boxeetv za pc, sem danes malo testiral skupaj z adroid remote.








Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

PrimozR ::

A showe ti potaga?

JayKay ::

nimam nič showov. Filmom pa da IMBD podatke, glasbeno zbirko pa itaq imam urejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

opeter ::

A to poganjaš preko računalnika?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JayKay ::

ja, da sem videl kakšen je kaj sistem. preko hdmi, extended na sekundarnem zaslonu. Remote na androidu dela super, glasnost uravnavaš preko volume keys telefona. Ma ful aplikacij: picasaweb, youtube, digg, vimeo, itd. Ql zadevca, upam da bo box tut super.

roli ::

Jaz raje kot boxee uporabljam XBMC iz katerega je boxee izpeljan. Nevem tale boxee se mi zdi preveč ciljan na ameriško populacijo.
http://www.r00li.com

JayKay ::

meni pa xmbc ni preveč všeč. Po defaultu nima nič pluginov/aplikacij not, remote je preveč zakomplicirano naštimat, pa še boxeejev UI mi je bolj všeč kot skini pri xbmc.

roli ::

Ja to je bolj odvisno od posameznika. Jaz naprimer ne rabim nič aplikacij v XBMCju. Imam eno HTPC mašino, kjer mam naštimano, da se po zagonu zažene XBMC in to je to. Potem pa ga dam samo v sleep in, ko grem gledat počakam tiste dve sekundi, da se zadeva zažene in lahko gledam. Moti me edino, da XBMC remote za iphone sicer podpira WOL ampak WOL ne zbudi računalnika, ko je le ta v sleepu. Ko se lotim gledat pa vzamem ali telefon ali pa ipod - na obeh imam XBMC remote (iphone OS in Android).

Kar se pa nastavljanja daljinca pa ne vem. Meni ni bilo nič posebnega. Vpišeš user name pa pass in omogočiš server v nastavitvah. Mislim da so dve kljukici za naredit. Bolj simpl nebi moglo bit.
http://www.r00li.com

JayKay ::

no, saj sem prej testiral še xbmc bolj podrobno. nameščanje aplikacij sicer ni težko, je pa dolgotrajno (prej ko najdeš).Boxee ma po default not že ogrmono aplikacij. Pri boxee remotu samo nastaviš auto connect in takoj ko zaženeš aplikacijo dela. ni potrebno nič v samem boxeeju nastavljat serverja (usr in pass). Seveda vsakemu drugače ustreza. Sem predtem razmišljal, da bi kupil xtreamer škatlico, pa bom zdaj raje kr boxee box kupil.

Spock83 ::

Boxee in XBMC predvajata HD s pomočjo grafične?

JayKay ::

ne bi vedel. not je opcija za harware acceleration. Meni 1080p predvaja tekoče, ampak mam dovolj zmogljiv komp anyway.

No Can Do ::

Spock83 je izjavil:

Boxee in XBMC predvajata HD s pomočjo grafične?


Honestly, with a video card upgrade these days, you can run Boxee on a Pentium 2. If you were to get an Nvidia card that supports VDPAU, it would do all h.264 decoding on the card.
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

techfreak :) ::

Je pa zanimivo, da Boxee deluje na treh najpopularnejših operacijskih sistemih, medtem pa drugi proizvajalci trdijo, da je razvoj za dodatne OSe težek in zato raje naredijo samo za enega.

PrimozR ::

A je mogoče to povezano z XBCM osnovo?

Spock83 ::

Za Boxee Box je že znana priporočena maloprodajna cena. In sicer je 181EUR + DDV.

kihc ::

Kje? USA? EU? Slo?
x

Spock83 ::

SLO

BigWhale ::

Spock83 je izjavil:

SLO


Ampak, ne bi se pa blagovoljil in povedal kje?

Ne, to pa ne, ker smo leet!

kihc ::

Huh, dobra cena.

BW: priporočeno ceno najbrž da uvoznik?
x

Spock83 ::

Ja povsod kjer se prodaja Dlink :) Torej uvoznik na prvem mestu ( Dobil sem info od Xenya d.o.o ). Priporočeno ceno priporoči sam Dlink ali uvoznik. Končna cena pa je odvisna od končnih prodajalecev. V praksi to pomeni, da ne bo višja od 181EUR + DDV (Zaradi konkurence) (Na Xenyi bo taka cena skoraj 100%).

Kdaj bo zaloga se še ne ve. (Samo, ko so cene že določene pridejo zadeva dokaj hitro). Baje bom jaz dobil enega za testirat. Jupi :D

zavajon ::

Spock83 je izjavil:

Boxee in XBMC predvajata HD s pomočjo grafične?

XBMC Live da, sem poskusil. Vsaj na Nvidia ION.

kihc ::

Če bo to delal tak kot more, potem si lahko SiOL njihov box kar nekam vtakne. Je pa res da rabiš še en zunanji disk oz. NAS.
x

Spock83 ::

zavajon je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Boxee in XBMC predvajata HD s pomočjo grafične?

XBMC Live da, sem poskusil. Vsaj na Nvidia ION.


Zanimivo. Bo treba sprobat.

@kihc: Na srečo imam NAS v drugi sobi. Tako, da pričakujem tišino pri predvajanju filmov. :)

zavajon ::

Jaz bom pa danes proval še boxeee. Sem zdaj prvič slišal zanj.

wade ::

Hm, jst tud prvič slišim za tole.

Če prav razumem je boxee programska oprema, ki jo lahko zastonj namestiš na katerikoli operacijski sistem, boxee box je pa htpc, ki ga lahko kupiš, kot so nekateri zgoraj napisali za 181€ pri nas? A ta box ima samo boxee gor(in je potem tak kot ostali hd predvajalniki na trgu), al lahko daš tud os gor, recimo 7-ko in potem vso programsko opremo gor kot na računalniku? Če je slednje, kupim takoj, potem bi lahko gledal hulu s proxyi, mel gor opero, skratka vse na tv-ju. Za ceno 181€ namesto najmanj 400€, za kolikor bi se skeširal za htpc.
Pa tisti remote mi je tudi zelo všeč.

Spock83 ::

Nekako tako samo, da ne moreš gor OS inštalirat (Verjamem, da bo s časoma kdo pogruntal kako se gor linux naloži. Win pa ne bo delal, ker ima ARM proc). Zadeva bo Webkit and HTML5 ready. Drugače bi tudi jaz gledal Hulu. Sem tudi malo Dlink povprašal glede podpore sprejema multicast streaminga (T2, Telekom) in so povedali, da se jim zdi zanimivo in bodo vgradili tudi to. (Deloval bo podobno kot VLC).

PrimozR ::

wade kaj pa če na routerju pohekaš da se Boxee Box eksterno povezuje na proxy? :> Potem lahko hulu gledaš kar out of the box.

wade ::

Pipi, jst mam kr najrajš prek proxpn, zato iščem sofwarsko rešitev, da se mi ni treba ubadat z delujočimi proxyi in tekočim delovanjem
se pravi tale box ne bi bil dovolj, še vedno bi moral imeti navaden htpc, kjer si lahko inštaliraš svoj os in imaš poleg tega lahko še boxee gor.
Razen če bi oni naredili podoben program za boxee

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Spock83 ::

Waw drastična sprememba. Boxee Box bo uporabljal Atoma in ne Tegra 2 rešitev! LINK
Pa v ZDA lahko že naročijo.

JayKay ::

konec oktobra pa pride logitech revue z google tv. Me prav zanima cena. Boxee bo v UK gotovo 199 funtov.

Spock83 ::

Pri nas bo dobrih 217EUR z DDV MAX!

kihc ::

Spock83 je izjavil:

Waw drastična sprememba. Boxee Box bo uporabljal Atoma in ne Tegra 2 rešitev! LINK
Pa v ZDA lahko že naročijo.


Wtf, kaj je zdaj s to Tegro? Upam da si nebo še Google premislu in stlaču Atoma v svojga tableta.
x

Spock83 ::

Upam, da so se dobro odločili. Da niso šli samo zaradi tega, ker jim je kaj intel dodatno obljubil.

Spock83 ::

/ / / PRE-ORDER NOW / / /
D-Link has signed up Amazon http://amzn.to/theboxeeboxbydlink (in the US) and Best Buy http://www.bestbuy.ca/boxee / Future Shop http://www.futureshop.ca/boxee (in Canada) as exclusive pre-order partners for the Boxee Box. As of this morning these sites are accepting pre-orders. People who pre-order through Amazon in the US will receive their Boxee Box before it goes on sale anywhere else.

If you're still deciding between running Boxee on your computer and getting a Boxee Box, here's a few things to consider:

* it will have access to more HD content than its PC cousin
* no need for keyboard/mouse in the living room or running a 10ft cable to connect your laptop
* it's beautiful, though a bit pointy in parts : )


/ / / BOXEE BOX GOING INTERNATIONAL / / /
We have some good news for people who live in _______ (see list below)! D-Link has decided to go for an International launch rather than just release in the US.

Come this November the Boxee Box will be available in the following countries: the US, Canada, Australia and in Europe - Albania, Austria, Belgium, Bosnia, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Italy, Macedonia, Montenegro, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Serbia, Slovenia, Slovakia, Sweden, Switzerland and the UK.

As soon as we have news regarding other countries we will let you know.

Best,
Avner & Team Boxee


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung kupil Boxee

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
209201 (7527) roli
»

Kateri HD medijski predvajalnik ali raje Nettop???

Oddelek: Zvok in slika
315019 (3581) trnvpeti
»

Boxee Box prihaja! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5112993 (10704) Spock83
»

V Boxee Box prihaja Atom

Oddelek: Novice / Ostale najave
113786 (2812) JayKay
»

Boxee Box uporablja Tegra 2

Oddelek: Novice / Diski
134816 (3336) Dekinio

Več podobnih tem