» »

2 lcd tv/siol komunikator problem

2 lcd tv/siol komunikator problem

Marilyn ::

Zanima me, če še komu predstavljata problem 2 komunikatorja v različnih sobah in namreč za uporabo 2 LCD TV.Namreč če imam oba prižgana in želim gledat programe na enemu in drugemu skupaj mi prihaja do prekinitev oz. slabe slike.Zaleže samo, če en komunikator dobesedno izklopim iz napajanja.Ker ni dovolj, če samo en komunikator ugasnem.Kaj tukaj predstavlja problem?Imam namreč dva velika televizorja, ali sta problem tv-ja ker naj bi bila recimo "premočna"?Katere opcije bi lahko bile?Obadva sta 42"!Računalnika tudi nimam prižganega in ničesar ne pobiram- da slučajno nebi slabšal linije.

Hvala za pomoč!

BALAST ::

ADSL signal začne pešat takoj po 3.eh kilometrih, tudi pri meni je nemogoče gledat 2 različna programa na 2 TV, pa sem oddaljen 3,5km od centrale.

Marilyn ::

prej kljub temu, da sem obremenil linijo za 90% teh problemov ni bilo, na enemu TV-ju seveda.Sedaj ko imam dva, pa mi to počne.

gregor_m ::

Sedaj ko imaš dva komunikatorja potrebuješ 2x več pasovne širine. Sicer bom rekel malo na pamet, če maš 1/256 net in 1x komunikator potrebuješ cca 5-6Mbits pasovne širine. Če imaš 1/256 net in 2x komunikator potrebuješ cca 10Mbits pasovne širine.

Če imaš slabe kable ali si predeleč od centrale lahko, da ne dosegaš dovolj hitrosti zato ti začne kockat TV, če imaš oba prižgana.
Poklič na siol pa vpraši kakšna je max hitrost s katero se poveže modem. Vprašaj tudi, če imaš sploh odprto linijo za 2x komunikator.

Marilyn ::

ja verjetno je potrebno še počakat, da mi odprejo dve linije za TV (če se ne motim) in da si jo povečam na 10Mbits.

KoMar- ::

Hitrost interneta (teh 10 mbit, ki jih omenjaš) nima veze tukaj.

Marilyn ::

dve linije za dva komunikatorja ane?

KoMar- ::

Ja, drži. Sem te narobe razumel. Ponavadi folk misli, da mora potem hitrejši internetni paket naročit, kar seveda ni res. Never mind :D

mrTwelveTrees ::

cca 2x6MB za tv + internet, rabis vsaj cca 13MB sinhronizacija v downloadu (več kot maš rezerve, boljše je)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hitrost internetne povezave za 4k na TV

Oddelek: Zvok in slika
258599 (7876) ...:TOMI:...
»

TV prepolovi hitrost interneta

Oddelek: Omrežja in internet
254668 (3939) xda develope
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22256081 (44640) Senitel
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5310367 (8662) rezator
»

PPPoE vprašanje - storitve in motnje na liniji

Oddelek: Omrežja in internet
272151 (1830) Ovchka

Več podobnih tem