» »

CPU temperature

CPU temperature

sundance ::

Lep pozdrav
imam athlona64 x2 dual core 5000+ in hardware monitor mi napiše da je temp. proc. 35C do 40C. OK ko pa zaženem kakšno igro pa temp. skoči na 76C. Je to veliko preveč ali še v mejah normale? obstajajo kakšne preproste rešitve glede hlajenja ali je edina možnost nabava novega ventilatorja?
Hvala

ladoslo ::

Zaenkrat je še v mejah normale tok da ni panike drgač si pa lohk omislš kakšen hladilnik za tvoj procesor (če bo temperatura višja). Za 50 eur se že da dobit zelo dobre hladilnike.

st0jko ::

Procesor ni niti blizu 50EUR vreden, tako da kupovat hladilnik za 50EUR je samonateg. 76°C je kul. Mogoče očisti prah, da bo še kako stopinjo manj, pa bo.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

ladoslo ::

Moja napake. Pozabil sem pogledati koliko procesor sploh stane :P

KTr1sk ::

Spet se oglašam, ker me heca temperatura procesorja, danes sem vgradil resda da poceni (tolk kot je cena samega ventilatorja) nov cpu hladilnik kot ga vidite na fotki


in sem dodal še en ventilator da piha iz obe strani, zdaj pa me zanima, če bi bilo bolje da bi en ventilator piha v rebra drugi pa ven, zdaj sta oba obrnjna not in pihata v hladilnik.

Testiral sem v "3dmak2006" je bila max temp 66°C v "3dmark Vantage" pa kar 75°C in to v nenavitem sistemu, enake temperature oz podobne so bile z original hladilnikom, naj povem da v običajnem delu (brskanjem, snemanje z neta..) je temperatura samo okrog 38-45°C.

Verjetno je krivda samo v preslabem hladilniku, ker je izredno lahek, čeprav je velik ali tudi zaradi paste ker imam kr eno...tole če kdo pozna

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

logit ::

Oba pihata not?! Moraš narediti AIRFLOW (pretok zraka) skozi rebra. Zgornjega obrni in naj piha v napajalnik s tem odvaja vročino.

Pšenični ::

"imam athlona64 x2 dual core 5000+ in hardware monitor mi napiše da je temp. proc. 35C do 40C. OK ko pa zaženem kakšno igro pa temp. skoči na 76C. Je to veliko preveč ali še v mejah normale? obstajajo kakšne preproste rešitve glede hlajenja ali je edina možnost nabava novega ventilatorja?"

Je veliko preveč. Upam da nimaš skrivljene ploščice, (ali ti je odstopila pasta na notranji strani), ki pokriva jedro procesorja. Omenjen problem je imel moj brat na 5000+ black edition (ta serija tele kovinske ploščice še ni imela prilotane na samo jedro) . Tisto "kovinsko ploščico" smo potem odstranili in očistili, zamenjali pasto pod njo in potem je bilo v redu. Seveda pa je zadeva za izvedbo izredno delikatna.

Gre sicer za znan problem te serije. Če ni seveda kaj drugega. Drgač je bilo to narejeno z žiletko, s katero zarežeš ob kraju, ne pregloboko, ker drugače poškoduješ kakšen člen , ki ga ne vidiš.....v glavnem bilo je jebeno.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

DeeCoy ::

Pasto kupi mx5, ventilatorje obrni kot so zgoraj napisali, pa bo ql ;)

Spajky ::

@ KTr1sk : a ti oba CPU venta pihata v smeri PSU-ja? Ker potem če ti vleče zadnji vent ven, si napravil zračnotokovni problem in s tem slabše hlajenje ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

KTr1sk ::

Spajky je izjavil:

@ KTr1sk : a ti oba CPU venta pihata v smeri PSU-ja? Ker potem če ti vleče zadnji vent ven, si napravil zračnotokovni problem in s tem slabše hlajenje ;)

Takole imam kot sem označil z črko A,


če vas prav razume pa morem imeti tako kot sem označil z črko B
in bo boljše?
Sem pa gledal tole mx-2 pasto, a to je velika razilka med kr eno in tole mx-2 pri temperaturi?
Ko bi imel kakšn comshop ali bigbang, Teal da grem v trgovino in ne da še za to vsoto še poštnino preplačam :(
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

joze28 ::

Tako kot si označil z B, je najbolj učinkovito.

DeeCoy ::

Seveda B! Mx pasta se pozna!

KTr1sk ::

Sem obrnil ventilator da piha not in ven proti napajalniki in nič boljše
probal bom še B ampak ko namesto pihalo v napajalnik pihalo v zanjdni ventilator, ki tudi odvaja zrak, drugače pa
morem kupit kakšnega
Scythe Mugen 2 Rev.B
ker tale kitajski preko ebaya ni vreden nič druga kot ventilator je uporaben. Kako težek je Scythe Mugen 2 Rev.B hladilnik? Je nekaj na tem, da je pomembna teža teh reber? Ker je moj res izjemno lahek heh, če kdo prodaja Scythe Mugen 2 Rev.B naj mi napiše zs , hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

ABX ::

Raje kupi kak Antec ohišje. Dobra investicija za dlje časa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Spajky ::

@ KTr1sk : Nastavi na B . Poleg tega pa odstrani oni dodatni vent na zadnji strani in prelepi luknjo/mrežico od njega s tapeto. Oni dodatni vent, ki ti zdej ostane, pa ga montiraj na spredjo stran (vhodni vent!) da piha noter ... TLE pa maš en kao guideline za AirFlow skozi kišto ...;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

KTr1sk ::

Sem kupil rabljenega Mugen 2 in manj kot centimeter je ostalo da sem še lahko zaprl stranico, vse je šlo "v nulo" :) v midi ohišje :) in z zaprtim ohišjem sem testiral in je končno vredu temperatura proti prej, 3dmark sem pognal in potem pogledal da je bila max 58°C prej pa čez 70°C z prejšnim hladilnikom, v mirovanju pa je zdaj 35°C,


čez čas pa bom menjal še termalno pasto (kakšen silver5 ali mx2-4) ker sem firbčen če bo kaj drugače kot s to navadno belo pasto

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Pšenični ::

59 stopinj z to goodzilo je še zmeraj preveč. Brisbane ima 65W max.

KTr1sk ::

Pšenični je izjavil:

59 stopinj z to goodzilo je še zmeraj preveč.

Hehe, glede na velikost bi tudi sam se strinjal da bi lahko bilo manj, zato pa me zanima kako bo z drugo termalno pasto, drugače pa vsaj zdaj lahko brez slabe vesti kakšno igro odigram in vem da ni preveč stopinj.

Pšenični je izjavil:

Brisbane ima 65W max.

Moj je Yorkfield, TDP 130W, 45nm
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

kuglvinkl ::

Ja, pa ti case vent vleče ven?

KTr1sk ::

kuglvinkl je izjavil:

Ja, pa ti case vent vleče ven?

Jp zadaj piha ven, tako da je pretok
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

kuglvinkl ::

Kul, tko je treba.

BTW, drugo kišto rabiš. Jest bom prodajal svoja Anteca 1040 B.

KTr1sk ::

kuglvinkl je izjavil:

Kul, tko je treba.

BTW, drugo kišto rabiš. Jest bom prodajal svoja Anteca 1040 B.

A takšen je ta tvoj ohišje?


prvo bom videl kako se bo obnesla razlika z drugo pasto, čez leto ali več pa sigurno kdaj menjam še ohišje, najbolj se mi gre da se račualnik ne pregreva, kar pa se zdaj ne več :=)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Jp, takšen.

KTr1sk ::

Zdaj imam tih cpu cooler, spredaj imam 120mm od nekega starega napajalnika in me moti, kateri so tihi 120mm, je tale dober
Scythe 120mm
http://cgi.ebay.de/Scythe-Slip-Stream-1...

iščem drugače prav enak ventilator kot je na mugen2 pa ga ne najdem, ker tisti je res tih, ga proda kdo sam ventilator?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Pšenični je izjavil:

59 stopinj z to goodzilo je še zmeraj preveč. Brisbane ima 65W max.

Sem danes dobil mx-4 pasto, pa sem namazal in takoj testiral in je max52°C namesto 59°C :), nekaj se pozna pri pasti, sem pa natanko namazal čez cel procesor, pa še mogoče bo sčasoma kaj manj stopinj glede na to da je danes kar vroče v moji sobi in tudi sčasoma ne vem če pasta deluje takoj ali bo čez par dni drugače
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pšenični ::

"Moj je Yorkfield, TDP 130W, 45nm"

Jezus, 130W. Kako se držijo mosfeti okrog proca. So vroči. Med obratovanjem.

"Sem danes dobil mx-4 pasto, pa sem namazal in takoj testiral in je max52°C namesto 59°C :), nekaj se pozna pri pasti, sem pa natanko namazal čez cel procesor, pa še mogoče bo sčasoma kaj manj stopinj glede na to da je danes kar vroče v moji sobi in tudi sčasoma ne vem če pasta deluje takoj ali bo čez par dni drugače ."

Čez par dni zna bit bolje.

Sicer imam jaz trenutno AMD X2 windsor 89W- 2X 3000mhz. Še danes dober procesor, sploh ker je če se ne motim narejen v 90nm in ima tako "majhno porabo". ZA tiste čase seveda. No, pa tudi danes.

Zgodovina sprememb…

vir ::

Moja kišta je postala tiho na ta način da sem:
- izbral pasivno grafično kartico-nima ventilatorja
- ventilatorju za intel core duo v biosu znižal na najnižje obrate
- izbral napajalnik s čim večjim premerom ventilatorja in ga zvezal tako da ventilator dela s 5 V.
- kupil malo tišji ventilator (malo večjega in ni potrebno da je drag) (zvezal sem ga na 5 V) in ga namestil na sprednjem spodnjem delu kište...ostale luknje sem zalimal da piha ven iz kište samo skozi napajalnik. S tem gre zrak lažje skozi kišto in hlajenje je bolj učinkovito (spredaj spodaj gre notri, zgoraj zadaj gre ven) Iz pločevine sem naredil nosilec za dva diska ki sta nameščena za ventilatorjem da piha direktno v nju.
-znotraj kište sem na stranice nalimal mehko peno debeline cca 1 cm. Tudi zunaj kište (čeprav ni estetsko) sem dal okoli peno, ampak pazil da ni preveč zraven da je okoli kište nekaj cm prostora za zrak.

Za utišanje tako nisem rabil kupit nič dragih elementov ampak sem vložil samo par evrov za ventilator, nekaj pene, pločevino sem pa nekje dobil in sem jo samo zvil v profil U in zvrtal luknjice za namestitev diskov. Pod nosilec sem dal tudi nekaj pene.
Tudi pod samo kišto sem dal nekakšne mehke gumice da kišta ne vibrira. Dal sem pa tisto kar sem pač imel doma.

Najglasnejši so ventilatorji ki pa tudi niso glasni, ker se sliši samo prasketanje znotraj diska, ki se zaradi pene pod nosilcem ne morejo prenašat na ohišje.

Zadeva tako dela že 3 leta poleti in pozimi brez problemov. Uporabljam za filme, risanje, internet....

Uglavnem znižat je treba obrate ventilatorjem, ki naj bodo čim večji in pa preprečit stike diskov z ohišjem. DVD playerja se pa ne bo dalo izolirat kar pa ni problematično saj imamo dvd bolj redko njem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

fRiK0 ::

Hej,

moj i5 ima ze takoj po vstopu v BIOS 76°C, ali je to normalno ali moram hladilnik menjat s čem večjim?

Hvala

LP Tadej
Hvala

LP Tadej

lonewolf_ ::

Preglej, če sama pritrditev hladilnika štima in pasta. in ne, ni normalna takšna temp.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

solatko ::

Hladilnik in procesor imata slab stik. Razdri, očisti pasto, na novo namaži s kakšno boljšo in pazljivo zloži. Temperatura bi morala bit v bios-u okoli 35-40 stopinj, po kakšnih 15-ih sekundah. Takoj ob vstopu je temperatura lahko malo višja, saj start za nekaj trenutkov zažene proc na 100%.
Delo krepa človeka

NejcSSD ::

Če bi bil brez hladilnika pa ne bi bla taka temperatura takoj ob zagonu, ne vem....
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

mitkos ::

Koliko časa traja, da novo nameščena termalna pasta preide v optimalno delovanje... Tudi sam imam problem pri CPU temperaturah (5930K in H110).

solatko ::

NejcSSD - Brez hladilnika nebi niti zagnal, po nekaj sekundah stroj ugasne. Slab kontakt med hladilnikom in CPU ne prepusti dovol toplote, da bi se zadeva sproti ohladila, potem pri normalnem delovanju je sicer bolje, vendar znajo bit povprečne temperature tudi do 10 stopinj višje, kar pa za sam sistem ni dobro, saj se posledično ogreva celotna okolica.

Kakšen teden, če imaš nekaj ur užgano mašino, pri 24/7 pa v parih dneh.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU Cooler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7810419 (7878) zavajon
»

Hladilnik za i5 2500k

Oddelek: Kaj kupiti
276154 (5795) GrimReaper
»

CPU hladilnik

Oddelek: Kaj kupiti
366641 (5912) Tomson
»

Nov hladilnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
566049 (4394) ttommy
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11421244 (19687) Xserces

Več podobnih tem