» »

Home-Made Ojačevalec

Home-Made Ojačevalec

Padly88 ::

Pozdravljeni!
Izdelal sem mini ojačevalec in sedaj me nekaj zanima... Zelo ja glasen... ko mam windows media player glasnost na 2 je zelo glasen,,.. ko dam na weč začne hreščat... MIslim si da je napaka v nastavitvah za GAIN..
Bom kar dodal sliko sheme in prosim napišite mi, če imam prav in kateri upor oz. kondenzator itd,.. naj dam med 1 in 2 za gain na čipu LM386
 amp

amp

mte ::

http://www.national.com/ds/LM/LM386.pdf

Vedno najprej poglej v datasheete, običajno so notri primeri uporabe, in tudi tukaj imaš lepo razloženo in narisanih par shem za nastavitev gaina.

lp

slawc ::

Prekini povezavo med pinoma 1 in 8, ojačenje bo tako minimalno, tj. 20. Tako kot je sedaj, je ojačenje maksimalno tj. 200
LP, Slawc

Padly88 ::

slawc je izjavil:

Prekini povezavo med pinoma 1 in 8, ojačenje bo tako minimalno, tj. 20. Tako kot je sedaj, je ojačenje maksimalno tj. 200

trenutno imam prekinjeno ampak vseeno je zelo glasno in hrešči... kaj bi še lahko naredil? hvala

kondezator ::

Na vhodu naredi delilnik napetosti, najbolje je da uporabiš kar potenciometer vrednosti 100kohm.
Na skrajno nogico na potenciometru priključi vhodni signal(računalnik), na nasprotno nogico maso in sredinsko nogico spelji na vhod ojačevalnika. :)

Padly88 ::

kondezator je izjavil:

Na vhodu naredi delilnik napetosti, najbolje je da uporabiš kar potenciometer vrednosti 100kohm.
Na skrajno nogico na potenciometru priključi vhodni signal(računalnik), na nasprotno nogico maso in sredinsko nogico spelji na vhod ojačevalnika. :)

pa bo to pomagalo? hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

optocoupler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383338 (2880) korenje3
»

DC Power Meter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
263134 (2225) Pyr0Beast
»

Povišanje glasnosti zvočnikov brez potenciometra

Oddelek: Strojna oprema
181892 (1675) sirotka
»

Problem z Volt modom na GF4 TI4200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1046638 (5146) _Dejan_
»

Iščem elektronski elemen, mogoče diodo....?

Oddelek: Strojna oprema
261790 (1402) stromar

Več podobnih tem