» »

Adijo iPhone OS, naj živi iOS

Adijo iPhone OS, naj živi iOS

Primerjava vseh treh iskalnikov v iOS 4

vir: engadget

Zaznamek bo sinhroniziran prek vseh naprav z uporabnikovim računom iBooks

vir: engadget
engadget - Na WWDC so se pri Applu so se enostavno odločili, da bodo iPhone OS preimenovali v iOS, začenši s 4. večjo izdajo. Javnosti bo brezplačno (tudi za iPod Touch!) na voljo čez 2 tedna, 21. junija, ter za že znane naprave, vse iPhone in iPod Touche, razen prve generacije (na 2. generaciji obeh, torej iPhone 3G in primerljivem iPodu, z nekoliko omejeno funkcionalnostjo), iPhone 4 (ki bo imel iOS 4 že naložen) ter seveda iPad.

Novosti v operacijskem sistemu smo predelali že ob predstavitvi, torej ena izmed največjih novosti, podpora večopravilnosti, ostaja. A spori z Googlom so očitno pustili posledice pri Applu, saj je zdaj v brskalniku mogoče izbrati privzet iskalnik, kjer sta Googlu dodana Yahoo in Bing. V iOS 4 je tudi vgrajena boljša podpora Retina Displayu iz iPhone 4, saj bo operacijski sistem ves tekst v aplikacijah izrisal na novo, kar pomeni da bo mnogo bolj oster. Razvijalci bodo vseeno morali prenoviti grafične elemente aplikacije, da bodo zagotovili ostrino v celotnem izgledu.

Z iOS 4 bo na iPhone prišla še podpora iBooks, ki jo že poznamo z iPada. Storitvi je v le nekaj mesecih uspelo zavzeti kar 22% trga e-knjig. Logično in pravilno je sklepanje, da bo na iPadu kupljene knjige mogoče prenesti in gledati brezplačno na iPhoneu, kjer bo iBooks skrbel še za ogled PDF-jev. Skupaj z e-knjigami se bodo med napravami prenašali in sinhronizirali tudi zapiski in zaznamki.

18 komentarjev

boogie_xlr ::

iOS::in | iOS::out

l0g1t3ch ::

Lol a ga je cisco kupu :)) (appla namreč)

opeter ::

l0g1t3ch je izjavil:

Lol a ga je cisco kupu :)) (appla namreč)


Preberi tole: http://forums.macrumors.com/showthread....

(Cisco Licenses 'iOS' Name to Apple)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

r0ker ::

naj živijo applove inovacije

lurker ::

Se strinjam!

bluefish ::

Ja, preimenovanje produkta in večopravilnost sta res izjemni inovaciji.

opeter ::

bluefish je izjavil:

Ja, preimenovanje produkta in večopravilnost sta res izjemni inovaciji.


Glavno, da bodo zaslužili nove milijarde.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nekikr ::

Hja, čudno, da vsi ostali superiorni telefoni, ki imajo te opcije že od pamtiveka, niso nobenih konkretnih prodajnih rezultatov pokazali. Aja, fanboyi pa to...itaq. Pa wizard alien from space.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

bluefish ::

Ker pač nisi in, če uporabljaš nek random Nokia, SE,... cegel. Ah, točno, marketing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

nekikr ::

Če imaš okoli sebe prijatelje, ki so "in" samo zaradi telefona, potem si hitro najdi druge, preden postaneš isti cepec kot so oni oziroma ljudje okoli njih, ki jih imajo za "in" samo zaradi enega ušivega telefona.

Limit-sky ::

A nisi zdaj "in" če uporabljaš Android? Kljub temu, da je crap? Samo, da si "in", ker imaš rad, da te izdelovalci ne omejujejo in si rad free.

bluefish ::

nekikr je izjavil:

Če imaš okoli sebe prijatelje, ki so "in" samo zaradi telefona, potem si hitro najdi druge, preden postaneš isti cepec kot so oni oziroma ljudje okoli njih, ki jih imajo za "in" samo zaradi enega ušivega telefona.
Ne gre se za to, sploh ne v US, kjer so njihovi produkti zaradi večje kupne moči precej bolj razširjeni.
Apple ima pač odličen marketing oddelek, ki je zmožen produkt predstaviti v taki luči, da folk že pred kakršnimkoli reviewom stoji pred prodajalno, pa četudi bi za nižjo ceno lahko dobili praktično enako reč (pri tem ne govorim toliko o trenutnem modelu, ker si ga bo potrebno še malo ogledati).
In to ne le pri iPhonu, temveč tudi ostalih produktih (precej očitnem primer je MacBook Air).

nekikr ::

Imaš prav.

Kje kupim cenejši iPad? Ravno sem ga imel v rokah in malo testiral, zadeva je najmanj 2 svetlobni leti pred VSO konkurenco. Tisto kar ponujajo DELUJE 100%. Nobenega zatikanja, nič. Zadeva deluje. Kje pa praviš, da najdem cenejšo in boljšo stvar?

No, kaj pa recimo iPhone? Mi boš ponujal Androida, ker je trenutno kul da si za odprte zadeve, pa čeprav so trenutno samo na 30% uporabnosti?

MacBook Air je super zadeva za stvari, za katere ga oglašujejo. Ni edina stvar, glede na potrebe sigurno ni najboljši za vsakogar, je pa super zadeva.

iPod? A mi boš spet ponujal tisti čungalunga kitajski izdelek?

Skratka, cenejših in boljpih izdelkov kar mrgoli na trgu, a kaj, ko jih očitno tale čudni alien wizard from space skriva v svoji nevidni vesoljski ladji.

techfreak :) ::

Limit-sky je izjavil:

A nisi zdaj "in" če uporabljaš Android? Kljub temu, da je crap? Samo, da si "in", ker imaš rad, da te izdelovalci ne omejujejo in si rad free.

Android je uporabna platforma, kakor tudi Symbian, WM ali iPhone OS.
Mogoče je iPhone boljši na nekem področju (mogoče ima največ iger), ostali pa na drugem, ampak ne moreš reči, da je Android crap.

Sem zadovoljen iPhone uporabnik, ampak težko rečem, da mi omogoča nekaj, kar mi prejšnji Symbian ni.

Limit-sky ::

Moja uporabniška izkušnja s Samsungom in Androidom je CRAP!
Mogoče bi bil bolj navdušen pred 3 leti, ko sem presedlal iz SE telefonov. Takrat bi bil Android verjetno zakon. Če pa zdaj primem v roke 3 leta star iPhone in Samsunga z Androidom, je pa razlika očitna. 3 leta star ekran je vsaj razred boljši.

Saj meni tudi Android omogoča skoraj vse, kot na iPhonu. Ampak kako? Namestil sem tisto APNdroid aplikacijo. Dvakrat mi uspe ugasnit in prižgat zadevo, tretjič pa nikakor ne grejo podatki skozi. Pomaga reset!?!? Potem pa spet deluje. Hvala lepa za tako zanesljivost, pa četudi ima 3 Ghz procesor.

In sedaj ugani s katerim telefonom raje brskam po netu?

noraguta ::

V iOS 4 je tudi vgrajena boljša podpora Retina Displayu iz iPhone 4, saj bo operacijski sistem ves tekst v aplikacijah izrisal na novo, kar pomeni da bo mnogo bolj oster. Razvijalci bodo vseeno morali prenoviti grafične elemente aplikacije, da bodo zagotovili ostrino v celotnem izgledu.


tolk o dpi neodvisnem gui-ju. v html stvar pač ne gre. v flashu za tiste ikone pač gre.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PrimozR ::

opeter je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ja, preimenovanje produkta in večopravilnost sta res izjemni inovaciji.


Glavno, da bodo zaslužili nove milijarde.

Na račun brezplačnega OSa?

bluefish je izjavil:

nekikr je izjavil:

Če imaš okoli sebe prijatelje, ki so "in" samo zaradi telefona, potem si hitro najdi druge, preden postaneš isti cepec kot so oni oziroma ljudje okoli njih, ki jih imajo za "in" samo zaradi enega ušivega telefona.
Ne gre se za to, sploh ne v US, kjer so njihovi produkti zaradi večje kupne moči precej bolj razširjeni.
Apple ima pač odličen marketing oddelek, ki je zmožen produkt predstaviti v taki luči, da folk že pred kakršnimkoli reviewom stoji pred prodajalno, pa četudi bi za nižjo ceno lahko dobili praktično enako reč (pri tem ne govorim toliko o trenutnem modelu, ker si ga bo potrebno še malo ogledati).
In to ne le pri iPhonu, temveč tudi ostalih produktih (precej očitnem primer je MacBook Air).

Npr.? Desire je od uradno odklenjenih iPhonov celo cenejši (tam 100-200 €). Ampak tukaj se ne gre samo za hardware.

techfreak :) je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

A nisi zdaj "in" če uporabljaš Android? Kljub temu, da je crap? Samo, da si "in", ker imaš rad, da te izdelovalci ne omejujejo in si rad free.

Android je uporabna platforma, kakor tudi Symbian, WM ali iPhone OS.
Mogoče je iPhone boljši na nekem področju (mogoče ima največ iger), ostali pa na drugem, ampak ne moreš reči, da je Android crap.

Sem zadovoljen iPhone uporabnik, ampak težko rečem, da mi omogoča nekaj, kar mi prejšnji Symbian ni.

Od naštetih alternativ je Android še najmanjši crap. Ampak ne dosega iOSa, žal. O Symbianu pa ne bi, sem zelooooo vesel da sem se ga znebil. Windows Mobile bo pa morda malo bolje zaživel šele z winpho 7, ki bo bolj namenjen javnosti.

In še zdaleč prednost iPhona niso igre temveč da dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

techfreak :) ::

Od naštetih alternativ je Android še najmanjši crap. Ampak ne dosega iOSa, žal. O Symbianu pa ne bi, sem zelooooo vesel da sem se ga znebil. Windows Mobile bo pa morda malo bolje zaživel šele z winpho 7, ki bo bolj namenjen javnosti.

In še zdaleč prednost iPhona niso igre temveč da dela.

Moj point ni bil v tem, da so ostali superiorni, ampak da bi preživel tudi na drugih platformah, ker mi skoraj vse kar imam na iPhonu dela tudi drugje.
Ampak pri iPhone dobiš tekoče delovanje in ga zaradi tega preferiram. Res pa je, da nevem kako se bo Windows Phone odrezal - upam, da bodo naredili konkurenco iPhona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219126 (7732) zee
»

Tudi oblika iPhone 4 je zdaj patentirana, bela različica spet pred kamero

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3011396 (9980) PrimozR
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19252957 (45199) malix
»

iOS 4 je prispel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11531292 (28272) PrimozR
»

iPhone dobiva večopravilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5411335 (9137) lurker

Več podobnih tem