» »

Moška ura do 400 € - Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

Moška ura do 400 € - Tissot Couturier vs. Certina DS Podium

gildo ::

Pozdravljeni!

Imam namen kupiti uro s quartz mehanizmom v rangu nekje do 400€. Najbolj mi je padel v oči Tissot Couturier Quartz Cronograph. Ura, o kateri razmišljam kot drugi možnosti, je Certina DS Podium Quartz.

Mi je zgornji Tissot vizualno malo bolj všeč, je tudi malo večji, kar mi je tudi všeč, ta Certina pa ima menda ohišje narejeno iz titana z nekim posebnim premazom za trdnost in mi je všeč, da je malo lažja (čeprav pa pravijo nekateri, da se titan vseeno hitreje odrgne), ima pa tudi nek dodaten certifikat v zvezi z udarci… Tissot ima tahimeter, Cetrina pa ne, čeprav ne vem, koliko pomena ima danes ta funkcija... Uri imata menda tudi malo drugačen mehanizem, Tissot ima Eta G10.211, Certina pa Eta 251.262…

Kaj menite glede razlike oziroma kvalitete pri mehanizmih, pa tudi glede teh dveh ur na splošno, pa tudi če vam pride na misel še kakšna podobna možnost?

No, vizualno mi je zelo zanimiva tudi ena ura od Jacques Lemansa, ki je sicer vizualno precej drugačna, je v določeni meri keramična, v nekaterih pogledaih pa menda manj kvalitetna.

Torej, kaj pravite?

Hvala in lep pozdrav!
  • spremenil: gildo ()

gamemen ::

gildo:

če ni skrivnost kaj si po poklicu?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

bluefish ::

PORDEČELI: za razliko od nekaterih drugih podobnih tem naj tokrat offtopic debata o smiselnosti nakupa in (ne)pravičnosti sveta ostane zunaj.

Ziga Dolhar ::

Slučajno imam Tissot PR50 in JL 1-1244, pri nakupu slednjega pa sem izbiral med tem in onim keramičnim modelom, ki ga gledaš. Obe moji uri sta jekleni, Tissot ima safirno steklo. Izkušnje? Jeklo pri obeh podrzano, steklo pri obeh na videz nedotaknjeno. Moj Tissot je precej natančnejši od JL (na pol leta mi Tissot zgreši nekje 7 sekund, JL 15). Izgledajo pa one [črne] keramične od JL "v živo" manj impresivne kot na slikah, žal.

No, sicer pa ne vem, kaj bi te zanimalo :).
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup moške zapestne ure do 500 EUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11539537 (20600) TheBlueOne
»

"Večna" ročna ura do 1000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11237397 (27955) zvery1
»

Ročna ura do max 400€

Oddelek: Kaj kupiti
2616139 (6239) ian wolf
»

Ročna ura Tissot ali Jacques Lemans??

Oddelek: Loža
76328 (6076) anzek10
»

moška ročna ura - minimalistčni design (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10023356 (18695) bluefish

Več podobnih tem