» »

moška ročna ura - minimalistčni design

moška ročna ura - minimalistčni design

«
1
2 3

gregor ::

Dober

V prihodnjih mesecih nameravam nabavit ročno uro.
Rad bi nabavil uro ki je elegantnega videza, z minimalističnim designom. Raje bi imel uro z avtomatskim navijanjem kot pa na baterije.
Budget je cca 800 eur.

Se da dobit za ta denar kaj pametnega, kaj priporočate. Na kaj moram pazit.

Hvala
LP

shark_nm ::

ali imaš preveč denarja, ali pa ne razumem zakaj za 800 eur uro?

Okapi ::



Evo ti minimalistični design - en sam kazalec.

O.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

JJM ::

Za ta denar dobiš kar nekaj vredu ur. Malce več informacij pa bi že bilo vredu.

npr. Vodotestnost, oblika in material ohišja, barva številčnice, številke/črte, kovinski/usnjen pas, datum/dan/sekunde, velikost ohišja, za kaj se bo ura uporabljala, ... ?

Gregor P ::

Lahko se tudi na googlu malo sprehodiš med slikcami, morda ti pa kaj pade v oči:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gregor ::

shark.mm, zakaj pa ne?
do sedaj se imel plastik fantastik ure na baterije
čas je da nabavim mehanski časovni stroj :)

rejnard:
Vodotestnost - ni potrebna, morda proti dežju
oblika in material ohišja- okrogla, železo...
barva številčnice- bela, srebrna
številke/črte - ja, navadne, ne rimske
kovinski/usnjen pas- raje usnjen
datum/dan/sekunde- ni potrebno
velikost ohišja- srednje do veliko
za kaj se bo ura uporabljala- služba

kaj pravite na tole:

http://stowa.de/shop/cgi-bin/lshop.cgi?...

ali tole:


http://stowa.de/shop/cgi-bin/lshop.cgi?...

očitno kar kvalitetna zadeva z eta 2824-2 avtomatik

LP

Okapi ::

Takih ur imaš, kolikor hočeš. Dandanes je namreč čisto preprosto "izdelovati" ure. Iz kataloga si izbereš en primeren mehanizem, z računalnikom narišeš ohišje in številčnico po želji, potem se pa samo še zmeniš z nekimi Kitajci, da ti to vse skupaj poceni narediji in sestavijo.

Pač izbereš tisto, ki ti je najbolj všeč, kakšnih posebnih razlik med njimi ni. Paziš le, da ni prevelik nateg s ceno.

Recimo Botta (ki dela tisto z enim kazalcem) "dela" tudi nekaj bolj normalnih. Izbiraš lahko med kvarčno in mehansko avtomatik. Ta na sliki je 750 evrov mehanska.

...



O.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

alenvprekrs ::

Poglej tudi Tissot in/ali Oris ure. Imajo lepe mehanske avtomatske ure. Veliko je modelov brez komplikacij.
Večinoma vsi vgrajujejo Eta mehaniko. Priporočam kovinski pašček. Usnjenega je treba redno menjati.
Ko ti podepilira zapestje, si že navajen. :)

shark_nm ::

Gregor za 100-200 eur dobiš ure ki so daleč od plastike in še lepe povrhu vsega.

evo podobno imam jaz, če ti slučajno tako kot meni niso všeč usnjeni paščki ali pa tistih pol kile železja z debelimi gumbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark_nm ()

gregor ::

ok, hvala
berem celo jutro stowa forum
http://forums.watchuseek.com/forumdispl...

in očitno so te ure kar precej hvaljene, kvalitetne..
imajo dobro razmerje med cena/kvaliteta izdelave

bom še ostale preučil, se mi pa ta stowa zelooo dopade

LP

JJM ::

Sem opazil, da si se že navdušil nad Stowa dizajnom. :))
Sicer so določeni modeli dokaj dragi za to kar ponujajo, vendar je Stowa kot proizvajalec dokaj cenjen med poznavalci. Sam imam njihov Prodiver model s COSC 2824-2, ki sem ga kakšni dve leti nazaj kupil rabljenega in do sedaj deluje odlično.

Poglej si tudi Mido Baroncelli in Multifort Gent.
Malce ceneje imaš tudi Seiko Spirit in Tissot Le Locle (obstaja tudi različico s številkami, boš pa zanjo moral malce pogledati po trgovinah).

Seveda če si pripravljen zapravit malce več, lahko dobiš tudi nekaj takšnega:

A. Lange & Sonne Datograph


Priporočena cena za ta model (platinum ohišje in L951.1 gibanje): $55.000.

Glede tega na kaj moraš pazit:

-Mehanske ure potrebujejo vsake toliko časa servis in čiščenje (priporočeno na nekje pet let). Običajno je tako, da dražja ko je ura dražji je servis in čiščenje.
-Ura, ki jo boš kupil novo ni nujno, da bo povsem točna in jo bo mogoče potrebno fino nastavit.
-Za razliko od Quartz ur so mehanske dokaj netočne in se še šteje, da je ura točna če ima +/- 30sec na dan (seveda odvisno od stopnje kakovosti gibanja)
-Obstaja več stopenj kakovosti gibanja. Običajno so v urah pod 500€ "Standard" gibanja, sicer so tudi izjeme (npr. Mido uporablja "Elabore").
-Če ti je garancija pomembna se prej pozanimaj če je zastopnik za Slovenijo.
-Pred nakupom pa vsekakor poskusi videti uro tudi v živo (v kolikor boš naročal iz tujine), saj so nekatere res čudovite na slikah, ampak v "živo" so pa obupne.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

gregor ::

hvala za nasvete
ja, vem da so mehanske ure manj točne
stowa bi naj ble dobro nastavljene že v tovarni

tale mido se mi tudi dopade, kakšne so cene, kje se jih dobi?

kakšna je zalika med standard, elabore...kaj sploh to pomeni...

se mi pa dopadejo tudi tele:
http://www.glashuette.com/index.php?id=...




ampak cena je višja

Hvala in LP

gregor ::

sem naročil stowa 365 z rjavim krokodil pasom
od vseh se mi še najbolj dopade, komonikacija z stowo je bila super hitra

seveda se dobi boljše ure, dražje ali morda celo cenejše, ampak meni je stowa zelo všečna in zato sem jo naročil
pa tudi kvalitetno bi naj bila na visoki ravni, vsaj tako pišejo na watchuseek forumih..

LP

gregor ::

tole sem našel:


ETA grades 2824-2 related

Standard and Elaboré:
Mainspring - Nivaflex NO
Shock protection - Etachocs
Pallet stones - Polyrubies, Epilame-coated
Balance - Nickel gilt
Balance staff - Epilame coated
Collet - Nivatronic
Hairspring - Nivarox 2
Hairspring heat treatment - Etastable

Top and Chronometre:
Mainspring - NivaflexNM
Shock protection - Incabloc
Pallet stones - Red rubies, Epilame-coated
Balance - Glucydur gilt
Balance staff - Epilame coated
Collet - Nivatronic
Hairspring - Anachron
Hairspring heat treatment - Etastable

The performance differences are the big differences between the various grades: ("The limit values are subject to interpretation: 95% of the pieces delivered in a lot must be within the specified limits.")

Standard:
2 positions (CH, 6H)
daily rate: +/-12 sec/day
Maximum positional variation: 30 sec
Isochronism (between 0 and 24 hours): +/- 20 sec

Elaboré:
3 positions (CH, 6H, 9H)
daily rate: +/-7 sec/day
Maximum positional variation: 20 sec
Isochronism (between 0 and 24 hours): +/- 15 sec

Top:
5 positions (CH, FH, 6H, 9H, 3H)
daily rate: +/-4 sec/day
Maximum positional variation: 15 sec
Isochronism (between 0 and 24 hours): +/- 10 sec

Chronometre:
As per COSC specifications, which as far as most owners will notice, isn't much different from Top grade.
For COSC see: www.cosc.ch



stowa ima elabore

JJM ::

Odlična izbira. :))

Sedaj pa še moraš le počakati do marca/aprila preden jo boš dobil. Čeprav je to kar hitro glede na to kakšni so bili dobavni roki včasih.

Je pa zanimivo, da je sedaj že v osnovi elabore kakovost gibanja. Z zagotovostjo vem, da je bila prej samo standard kakovost in za doplačilo COSC.

budili ::

Kak dec pa si :-)?
Mislim predvsem obseg zapestja, suh/močnejši...

365 je manjša od 390tke in že mal čudno zgleda na konkretnem decu.

Ure so se s časom tud mal spremenile...zrasle ;-).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

marko20 ::

I still cannot believe that the watch is only 36.5 mm in diameter. It wears much larger due to its narrow bezel. The face is as large as my 40 mm Sinn and almost as large as my 43.8 mm Ball. I am very happy that I went for the 365 vs. the 390. It really looks perfect on my 7=1/8" (18 cm) wrist.

gregor ::

nisem dedec :))

imam zelo ozko roko, 17 cm okoli

sem bral na stowa forumu in eni priporočajo 365 drugi pa da je vseeno ker je samo par mm razlike

sem rajši vzel majhno ker kot že zgoraj napisano:
It wears much larger due to its narrow bezel

dobava pa bo konec marca

lp

gregor ::

pa še ena slika:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

gregor ::

stowa antea 365 je prispela z zamudo ampak se je splačalo počakat











veliko več slik v višji resoluciji pa najdete tukaj:

http://www.flickr.com/photos/gregorv/se...
slideshow:
http://www.flickr.com/photos/gregorv/se...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Saladin ::

Vsaka čast.

Tudi sam komaj čakam na svojo Seatime Carbon.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

gregor ::

hvala, ura je res vredna vsakega evra, je zelo kvalitetno narejena
edino kar me pri stowi moti so dolgi dobavni roki, moja je bila najprej potrjena za konec marca, dobil pa sem jo konec aprila
naročil sem jo 21. januarja

LP

JanezekNovak ::

Osebna sicer ni ura po mojem okusu (mi je pa všeč, da se vidi del mehanizma za zadnji strani ure), ti pa prov zavidam občutek, ko prvič dobiš in odpreš paket z dobro uro (se še sedaj spominjam časov, ko sem prvič Breitlinga odprl)...

Prve ne pozabiš nikoli! ;)
http://www.euroairsoft.com/

energetik ::

Dobr mogoče je malo OT, ampak zakaj že rabite ure, ki kažejo samo ure in minute in jih je treba še navijati, ki stanejo 800EUR?
Razumem, da nabaviš športno uro za 400EUR, z vgrajenim GPS, višinomerom, merilcem utripa in povezavo na PC, ampak takih nakupov pa ne.

JanezekNovak ::

Vsaka ura je mišljena za določeno priložnost...

Pa tudi ura (pa mogoče verižica) in poročni prstan (če si poročen) je edini moški nakit.
http://www.euroairsoft.com/

Keyser Soze ::

JanezekNovak je izjavil:

Prve ne pozabiš nikoli! ;)

O ja pa jo. Kakor hitro dobiš novo.>:D

P.S.: Drage (klasične) ure imajo ponavadi bolj "zbirateljsko" vrednost. Ne toliko uporabne. Pač, kot že omenjeno, so NAKIT.
OM, F, G!

McMallar ::

Dobr mogoče je malo OT, ampak zakaj že rabite ure, ki kažejo samo ure in minute in jih je treba še navijati, ki stanejo 800EUR?
Razumem, da nabaviš športno uro za 400EUR, z vgrajenim GPS, višinomerom, merilcem utripa in povezavo na PC, ampak takih nakupov pa ne.


Tega tudi moja žena ne razume. Imam pa v bližnji prihodnosti namen kupiti eno izmed teh dveh:
Link
Carrera
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

gzibret ::

> Razumem, da nabaviš športno uro za 400EUR, z vgrajenim GPS, višinomerom, merilcem utripa in povezavo na PC, ampak takih nakupov pa ne.

Razumem, da nabaviš navito alfo z airbagom , absom, , 4x4, klimo, superdruper feršterkerijo, usnjem... za 30.000EUR. Da pa kupiš ferrarija brez klime za 150.000 EUR, takih nakupov pa ne.

/sarcasm off
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Okapi ::

Ker pač ne razumeš, da takih avtov ne kupuješ zato, da bi se z njimi vozil v službo ali na počitnice.

O.

gzibret ::

Jaz razumem. Oni pred mano (ki sem ga citiral) ne razume. Sem malo editiral post, da bo bolj razumljivo.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

energetik ::

Razumem, razumem, ura kot podaljšek k... :)
Ampak s Ferrarijem lahko vsaj dirkaš, ne vem pa kaj lahko narediš drugega z uro za 800EUR, kot da jo kažeš naokoli.
Pa da ne bo kdo mislil da sm fouš.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Zakaj pa bi jo kazal? Je bolj za osebno zadovoljstvo. Marsikdo nerad kaže svoje stvari.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

Dejansko. Poleg tega večina tako ali tako ne ve, kakšna je vrednost takšne ure, pa še fake rolex, ki ga s pol metra ne ločiš od izvirnika, si lahko vsak nabavi za par deset evrov.

Takšno uro kupiš predvsem za lastno (samo)zadovoljstvo. da se vsakokrat, ko pogledaš nanjo, spomniš, zakaj si jo kupil.

O.

Keyser Soze ::

Ma, podaljšek qrca je "dober" avto. Ker se ponavadi usedeš v njega in potem pališ mimo InBoxa, da te opazujejo razmočene 18 letnice.

To je podaljšek qrca.

Ura, well, z veseljem bi si kupil kakšnega L&Sja, pa nimam glih tolko "odvečnega" pod palce. Zakaj bi ga kupil? Ne zato, da me vidi ena pička nekje na ulici in se pali name zaradi ure na zapestju. Ne, ker niti nima pojma kaj pomeni takšna ura.

Ampak preprosto zato, ker gre za en tak, mehanični biser, "tehnološki čudež", precizno umetnino. U name it. Ker mi je preprosto všeč, jo občudujem in mi ponuja ene vrste užitek, ko jo pogledaš in ko si jo lahko pripneš na zapestje po želji (baje, da obstaja na tem svetu še kakšen užitek več kot samo seks?).
OM, F, G!

energetik ::

Okapi je izjavil:

Takšno uro kupiš predvsem za lastno (samo)zadovoljstvo. da se vsakokrat, ko pogledaš nanjo, spomniš, zakaj si jo kupil.

O.

Zanimive fetiše imate nekateri. No, smo si pač različni.
Meni je to enako, kot bi iz 500€ bankovca naredil ladjico in jo spustil po Ljubljanici.

Okapi ::

Mimogrede, takšne ure kar dobro držijo svojo vrednost, v primerjavi s povprečnimi potrošnimi dobrinami. Nekatere so celo solidna investicija, če veš, kaj kupiti.

O.

Keyser Soze ::

energetik je izjavil:

Zanimive fetiše imate nekateri. No, smo si pač različni.
Meni je to enako, kot bi iz 500€ bankovca naredil ladjico in jo spustil po Ljubljanici.

Eh, tista ladijca gre v tri PM. Takšnale ura pa lahko ostane rodove v familiji. In celo pridobi na vrednosti, če se lepo ravna z njo oz. se jo primerno vzdržuje.

Res smo si različni, ker jaz nikoli ne bi spustil bankovca za 500EUR po Ljubljanici.
OM, F, G!

energetik ::

Tudi jaz ga ne bi spustil. ;)
No, tako uro kot investicijo še razumem, kaj drugega pa ne.

Sitožer ::

Eh ka ti bo taka ura za 800 evrov... Če bi imel šanco bi vsekakor kupil tole SUUNTO X10 uro, ko ima miljon funkcij pa še pol bolj poceni je, kakor maš pa ti namen

Sunto X10

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

Saj ne, da bi ti kapiral, kaj je finta teh ur.

Daliborg ::

@sitoze ...prav mas cista klasika - ni ^^
In vsi ki jamrate da je drago glejte na to da gre za neke vrste "nakit" ki na koncu dobi sentimentalno vrednost katera presega samo vrednost proizvoda in prodajne cene.
Jest ne maram sicer rocnih ur, mi je bilo pa prekleto hudo ko sem izgubil uro katero prejel sem za darilo, ko sem sel pa se preverjat kolko se je punca potrudila mi je bilo pa se tolk bolj hudo ^^

In avtorju :
Res lepa ura, mi je vsec ce bi se za kaksno odlocal bi bila take sorte. Nosi jo z veseljem in upam da ne bos zamujal k punci/zeni :P
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

whatever ::

Jst tudi dolgo nisem imel ročne ure. Zdej mam eno Festino za cca 100 eur, pa je lepa in uporabna. Ure so kul. Pri mobitelu je problem, če recimo ga uporabljaš bolj malo, pozabiš kdaj filat pa se zjebeta ura in datum. Poleg tega ga ne moreš imeti na mizi recimo med izpitom na fakulteti, ker te lahko postrani gledajo češ da švinglaš ali kaj podobnega. Poleg tega je treba mobitel utišat/ugasnit v določenih situacijah, recimo med predavanji, in ti ura na njem ne pomaga ravno tam, kjer bi jo najbolj potreboval. Zato so ročne ure kul, pa še fajn zgledajo, če zanjo odšteješ malo več.

Mare3 ::

Pomoje je fora dragih ur da zdržijo neverjetno dolgo in ne samo 2-3 leta kot tiste športne pa še grde so po vrhu vsega. Čestitam za nakup res je lepa čeprav se ne spoznam na ure in tudi nisiti je ne morem spoštujem to da vam je v užitek kupiti dragoceno uro.

energetik ::

Imam eno čist običajno uro Casio s kazalci in LCD za takratnih 7000 SIT. Že 13 let brezhibno laufa, zamenjal sem samo 2x baterijo in 3x pašček.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

whatever je izjavil:

Jst tudi dolgo nisem imel ročne ure. Zdej mam eno Festino za cca 100 eur, pa je lepa in uporabna. Ure so kul. Pri mobitelu je problem, če recimo ga uporabljaš bolj malo, pozabiš kdaj filat pa se zjebeta ura in datum. Poleg tega ga ne moreš imeti na mizi recimo med izpitom na fakulteti, ker te lahko postrani gledajo češ da švinglaš ali kaj podobnega. Poleg tega je treba mobitel utišat/ugasnit v določenih situacijah, recimo med predavanji, in ti ura na njem ne pomaga ravno tam, kjer bi jo najbolj potreboval. Zato so ročne ure kul, pa še fajn zgledajo, če zanjo odšteješ malo več.
Heh, morda imava podobno.

Ja, ko sem bil froc, so bile popularne razne g-shock variante. Pozneje me je zanimanje minilo in je zadoščal mobilnik, zdaj pa spet prisegam na ročne. Sicer je cena trenutno kar omejujoč faktor, vendar bo slej ko prej prišla priložnost za kaj boljšega.

whatever ::

Jaz mam tole:

Festina

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

A, pa le nista podobni:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

ZaLoMaT ::

No pa še moja:

Binary ;)))

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Okapi ::

Moja;)

gregor ::

lepo ste se razpisali :))

no, nekateri ste prav ugotovili, uro sem kupil zaradi osebnega zadovoljstva in torej ne zato da bi jo kazal naokoli

zelo se mi je dopadla in zato sem si jo privoščil, seveda bi za ta denar lahko dobil še marksikaj drugega (tudi plastik ure ...) ampak po vseh quartz urah ki sem jih imel sem do sedaj sem se tokrat odločil za automatic uro

in to ni ura za 2-3 leta ampak za 20+ let, v bistvu bi taka ura morala zdržat celo moje življenje...

če kdo ve kaj več o urah bi lahko napisal več na temo quartz ure vs mehanske ure...

mehanske ure so ure z dušo (mehanski časovni stroji), quartz pa ?? (baterija jih ogranja pri življenju :) )

LP
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

replike dragih ur (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Loža
1469267350 (38948) viporologi
»

Samsung pripravlja pametne ure

Oddelek: Novice / Ostale najave
2310092 (8231) Markoff
»

katera diver ročna ura? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15937877 (33929) GrimReaper
»

"Večna" ročna ura do 1000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11237315 (27873) zvery1

Več podobnih tem