» »

Vrnitev kupnine za prednameščeni Windows 7

Vrnitev kupnine za prednameščeni Windows 7

1
2
»

noraguta ::

aja ... ne poznam kej dost k nisem nkol jadrov tm
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

49106 ::

Okapi je izjavil:

OK, Matthai, še enkrat več se čisto po nepotrebnem delaš neumnega. Kupiš avto in dobiš gratis avtoradio, kupiš fotoaparat in dobiš gratis pomnilniško kartico, naročiš veliko pizzo in dobiš cocacolo gratis. Kaj ti pri tem ni jasno?

O.



Ne! Original avtoradio te pride nad 500€(mp3 only), in ja lahko kupiš avto brez original avtoradia. Kaj pa če trgovec, nebi prodajal avtomobila brez zimskih gum pa čeprav živiš na obali in le teh ne potrebuješ.

k4vz0024 ::

V primeru, da kupec ve, oz. je seznanjen z vsebino nakupa, s prevzemom blaga da molče soglasje k vsebini kupljene stvari. Torej se strinja s ponudbo in s tem sprejme predmet kupoprodajne pogodbe (računalnik + oper. sistem). Da bi zahteval denar nazaj, bi moral dokazati, da je bil v bistveni zmoti oz. da ni mogel vedeti, da je predmet pogodbe tudi oper. sistem. Drugače je vračilo denarja samo dobra volja prodajalca. Druga možnost: Če pa se ne strinja s ponudbo, lahko da svojo ponudbo in postavi pogoj kaj želi sploh kupiti.

Looooooka ::

Po nakupu se nimas kj pizdit. Zato pa so oem licence in zato so dogovori med hardware in software firmami. V nasem svetu zaenkrat se zmer velja pravilo, da ti nicesar ni njno kupiti ce tega ne zelis. Izsiljevati prodajalca z nekimi lastnimi zahtevami je pa pac nemogoce. Lahko jih lepo vprasas ce je mozno dobiti brez. In ce ti rece da ja... Po isti ceni... Tud nic ne mores. Jst ti konc koncev lahko zaracunam cigumi in zraven dam avto. Moja odlocitev kako bom to zaracunal.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

billy ::

V starih časih, je tole pisalo v EULA od microsofta:

"By using the software, you accept these terms. If you do not accept them, do not use the software. Instead, return it to the retailer for a refund or credit. If you cannot obtain a refund there, contact Microsoft or the Microsoft affiliate serving your country for information about Microsoft's refund policies."

Tole je samo nateg, zakaj imajo tako ne vem, mogoče zaradi neumnega anti monopol zakona v EU. Me zanima, če je to prisotno tudi v Win7 EULA ?

bluefish ::

billy ::

Ja...

Če uporabljate to programsko opremo, sprejemate te pogoje. Če jih ne sprejemate, programske opreme ne smete uporabljati. Obrnite se na proizvajalca oziroma osebo, ki je namestila programsko opremo, da ugotovite, kakšen pravilnik uporablja za vračilo izdelka. Ravnati morate skladno s tem pravilnikom, ki morda omejuje vaše pravice ali zahteva, da vrnete celoten računalnik, v katerem je nameščena programska oprema.

Torej so to spremenili, vračilo denarja tako zagotovo odpade.

hook ::

Mimogrede je ,,priporočena cena" za OEM licenco polovica polne verzije. Kar je npr. pri Windows Vista Business nazadnje ko sem gledal 153,50 EUR (=271 EUR / 2).

Če stane netbook 300-400 EUR je teh 150 EUR *zelo* velik zalogaj. Pa tudi pri laptopu za 700-2.000 EUR se pozna. Če je pa še kakšn Office gor, je pa sploh veselje stran vrženega denarja!

A si kdo resno misli, da dobivajo in naprej prodajajo proizvajalci naprav zastonj OS in programje?

Mavrik ::

Ne, dobivajo ga pa hudo poceni. Microsoft prodaja XP licenco za netbooke po 30$ na kos. Tudi dodatna naložena programska oprema, ki pride z Windowsi zbija ceno (zaradi oglaševanja). En tak lep primeri je bila Dell XPS serija, kjer je model z Windows Visto in boljšo grafično stal isto kot model z Ubuntu Linuxom.

Mislit da veliki proizvajalci kupujejo licence po istih cenah kot jih vidiš v maloprodaji je... zmotno.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hook ::

Mavrik je izjavil:

Ne, dobivajo ga pa hudo poceni. Microsoft prodaja XP licenco za netbooke po 30$ na kos. Tudi dodatna naložena programska oprema, ki pride z Windowsi zbija ceno (zaradi oglaševanja). En tak lep primeri je bila Dell XPS serija, kjer je model z Windows Visto in boljšo grafično stal isto kot model z Ubuntu Linuxom.

Mislit da veliki proizvajalci kupujejo licence po istih cenah kot jih vidiš v maloprodaji je... zmotno.


To je vsekakor res za velike živine.

Zaenkrat pa meni od Lenovo še ni uspelo dobiti stroškovnika koliko so jih stale OEM licence. Torej dokler ne dokažejo drugega velja MS priporočena cena.

poweroff ::

Okapi je izjavil:

OK, Matthai, še enkrat več se čisto po nepotrebnem delaš neumnega. Kupiš avto in dobiš gratis avtoradio, kupiš fotoaparat in dobiš gratis pomnilniško kartico, naročiš veliko pizzo in dobiš cocacolo gratis. Kaj ti pri tem ni jasno?

Vezana trgovina je prepovedana.

Hook - bravo!
sudo poweroff

Okapi ::

In kje ti vidiš tu vezano trgovino, če dobiš od trgovca popust v vrednosti nekega dodatka?

O.

poweroff ::

Problem je v tem, da ti vsilijo nakup nečesa, kar ne potrebuješ.

Bo hook povedal, ampak kolikor se meni zdi, je v precej primerih to nezakonito.
sudo poweroff

Samuel ::

ne štekate temelje fore s temi Winsi...

To je integralni del sistema, ki ga kupujete in ni nobena vezana trgovina. Notebook z winsi ima svoj part number, notebook brez winsev ima pa svoj part number.

gokky ::

Če proizvajalec trdi, da je Windows del računalnika, na katerega je garancija npr. 24 mesecev, si lahko samo obliznem prste. Garancija potemtakem velja tudi za Windows, kar pomeni, da velja tudi pravilo o 45-dnevnem roku odprave katerekoli napake (tudi v Windows).

Samo še napako najdem, ki je niso ali jo bodo težko odpravili v 45 dneh. Če ne odpravijo, imam možnost izbire: a) menjava, b) vrnitev denarja (z obrestmi). Ker nisem grd, ne bom zahteval vrnitve denarja, ampak menjavo. Za to bom dobil novo garancijo (tudi na Windows),... >:D

darkolord ::

Problem je v tem, da ti vsilijo nakup nečesa, kar ne potrebuješ.
Vsilijo v kakšnem smislu? Sej lahko kupiš drugega?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Problem je v tem, da ti vsilijo nakup nečesa, kar ne potrebuješ.
Kako te silijo v nakup, če ti pa prodajalec to podari.

Kvečjemu bi lahko rekli, da ti ne sme podariti, ker je to dumpinška cena in uničuje konkurenco. Ampak to bi veljalo za Microsoft. Če Lenovo kupcem podari Winse, je to njihova stvar, dokler gre to na račun njihovega zaslužka. Pač borba za kupce.

Sicer so pa Windowsi AFAIK večinoma ločena postavka pri nakupu prenosnika. Vsaj ko sem pred par leti kupoval Della, sem lahko izbiral - 1/2/4 GB pomnilnika, 80/120 GB diska, Windowsi da/ne ..., na koncu so pa ceno naračunali.

O.

poweroff ::

Pustimo to hooku (kolikor vem je pravnik), da izpelje do konca. Sicer pa vsi vemo v čem je problem in nateg, kajne?
sudo poweroff

Nightcrawler ::

Edino kar lahko, glede na pogoje poslovanja mogoče v 8h dneh vrneš prenosnik in vzameš takega brez o.s.

Dobra volja prodajalca pa je, da ti vrne kupnino.

Furbo ::

Nekateri očitno v življenju nimajo pametnega dela in potem vzamejo prenosnik z okni in se potem pritožujejo na vse instance, da bi dobili denar nazaj. Namesto da bi izbrali prenosnik brez oken.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

šernk ::

najdi mi ustreznega thinkpada (za okoli 1000EUR) brez windowsev...ga NI

drugega kot thinkpada pa ne kupim.

v zadnjih 15ih letih sem kupil 3 windows OS, od tega sta bila 2 popolnoma neuporabna (milenium in vista). Sam sem še vedno mnenja, da bi OS moral biti na izbiro pri vsakem prenosniku...ali ga želiš ali ne, pa če je zaradi tega le 1EUR razlike, in seveda na prenosniku nikakor nočem videt nalepke windows...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

krneki0001 ::

komplicirate. Vzameš prenosnik z windows7, in jih ne registriraš, ampak si nasnameš tisto, kar ti paše. windows licenco pa prodaš preko bolhe. Boš nekaj zaslužil, pa je rešena zadeva.

mtosev ::

nisem vedo da lahko prodajas dsp/oem SW kateri je vezan na en racunalnik na bolhi;((
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zheegec ::

šernk: pa vzemi drugega proizvajalca, ki ima boljše pogoje, oziroma zna misliti na take, ki OS že imajo/Ne bi imeli windows.
Če bo takšnih dovolj, bodo takšna slabo prilagojena podjetja že propadla.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

veget_svn ::

Mogoče se zdi smešno, ampak v Leclercu prodajajo prenosnika Asus iin Acer z Linux sistemom.

Njihopva cena je za okoli 120 evrov nižja od tistih, ki imajo prednameščen Windows.

Če ne bo druge, ga bom kupil v Leclercu :).

Keyser Soze ::

poweroff je izjavil:

Jaz sem pa zadnjič kupil kilo kruha, zraven pa so mi prodali še liter mleka in mi ga tudi zaračunali. Ker baje kruh pa mleko pašeta skupaj. In sem bil prisiljen mleko kupiti. Zakaj, hudiča?

Em, zakaj bi kupil sendvič, če lahko kupiš samo žemljo.

Saj obstajajo opcije na tržišču. Eni prodajajo "sendviče", drugi pa samo "kruh" in "salamo".

Kaj se zgodi, če neuporabljen oz. neaktiviran sistem prodaš tretji osebi? Oz. bolje rečeno, kako se do tega opredeljuje EULA. Ali sploh velja, če nisem uporabljal izdelka?
OM, F, G!

Ziga Dolhar ::

Matthai, "vezana trgovina" kar tako NI prepovedana
https://dolhar.si/

Spajky ::

ena od možnosti je tudi (ideja!), da se v (servisu) trgovine zmeniš, da ti brez doplačila zamenjajo disk na prenosniku za 7,2k Rpm čimvečje kapacitete (prazen!) ali celo SSD namesto Winsow; ... za probat je ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zheegec ::

in kaj bo imel veze drugi disk? Nobene... Pač namestiš na novo OS, licenca je nalepljena na prenosniku.

P.s.: licenca ni vezana na trdi disk, če si to mislil.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Go-ahead ::

Crkne ti prenosnik s prednaloženim OS.

Ali lahko kupim novega in prenesem OS iz starega nanj?

kmetek ::

Mislim, da ne. Klic na MS Slovenija vse reši.

RejZoR ::

Ne. Prednaloženi OS-i so vezani na napravo. Če slednjo zamenjaš licenca zapade in moraš nanovo kupit OS. Oz vzameš tak prenosnik, ki OS že ima prednaložen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Italija: prednameščena programska oprema na računalnikih nezakonita (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
14137896 (32811) AndrejO
»

Je mozen prenos licence? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5214719 (13053) grizl
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
317904 (6393) s51as
»

Francoski kupec dosegel vračilo kupnine za Okna (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18959532 (53940) poweroff
»

Sony pridobil začasno odredbo zoper Geohota (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6216768 (14658) BigWhale

Več podobnih tem