» »

Poklicna matura

Poklicna matura

BlueBerry ::

Pozdravljeni,

Mene pa zanima, če ima kdo kaka vprašanja za poklicno maturo iz slovenščine.
Tisto kar je na dijaški.net sem našel me pa zanima, če je še kaj, ker ne najdem?
Za APJ (strokovni predmet) in MAT sem našel 90 vprašanj na spletu za slovenščino pa žal ne.
Tako da, če kdo ima bi lepo prosil.

HVALA!

urosz ::

BlueBerry ::

To so samo pisni del, če prav vidim.

Jebac18 ::

saj slovenščino si se skozi celo leto pripravljal v šoli usnto je uglavnm kniževnost..

BlueBerry ::

Aha no to me je malo begalo tudi v šoli tako pravijo pa vendar so vprašanj tudi iz slovnice.

Jebac18 ::

ne je samo knjizevnost ..slovnica je samo pri testu kolikor jaz vem

BlueBerry ::

Ok, thx

PINki ::

Pozdravljeni,

zanima me v čem se letošnja poklicna matura razlikuje od pretekle? Prejšnje leto nam je ena profesorica govorila, da se bo zelo spremenila in otežila (matematika npr.). Sam sem jo uspešno opravil, vendar me firbec matra kakšne so spremembe.

Lp

nwave ::

Mene pa zanima, kako izgleda ta listek, ki ga povlečeš na ustnem delu slovenščine(na poklicni)? A je gor že napisan odlomek, ali samo naslov dela ki ga moraš ti potem obnovit?
Profesorica nas je katastrofalno pripravila saj se je pri večini ur njej bolj mudilo domov kot pa nam.

_commandos_ ::

na moji šoli je bilo tako, na listu ki ga izvlečeš je zapisan odlomek z avtorjem, ti to recitiras /prebereš komisiji in potem imaš uprašanja iz katerega literearnega obdobja je kaj je značilno za to obdobje in to značilnost najdi v tem odlomku. Na drugi strani imaš pa eno uprašanje iz slovnice, tipa sklanjaj tem zapisano besedo ali označi glagol ,povedek itd

lebdim ::

ja kako? a ni za poklicno maturo pri slovenščini isti način kot pri splošni maturi?

Zajec123 ::

Lep pozdrav
Mene pa zanima,kakšna se vam je zdela matura,kateri ste jo že upravljali? Je bila težka?Ste se veliko pripravljali nanjo?
Bi prosil za čim več info.

hojnikb ::

Brez skrbi, važno je da prideš skozi gaussovo krivuljo. Pa še to so dodatni bonusi ala near pass..
#brezpodpisa

Zajec123 ::

Ponavadi 7% dijakov ne naredi. Pa izmed teh 7% nekateri so se veliko učili,pa so vseeno padli...

lebdim ::

@Zajec123,

mogoče so se učili veliko, pa na nepravilen način. Ampak ponavadi je to večja luknja v znanju, ki se vleče čez celotno srednjo šolo. Če kolikor toliko sproti delaš in nimaš večjih težav s predmeti v šoli, potem mislim, da tudi na maturi narediš brez večjih preglavic. Ponavadi padejo na maturi taki, ki res komaj izdelujejo letnike ali pa so čisto nezainteresirani za šolo....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se naj učim slovenščino za maturo?

Oddelek: Šola
244441 (3249) Invictus
»

Matura (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8111104 (8416) Zajec123
»

Ustni izpit iz slovenščine na maturi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5224055 (14293) lebdim
»

Eseji v srednjih šolah?

Oddelek: Šola
459283 (8164) [D]emon
»

Zandja naloga pri prvi poli poklicne mature v slovenščini.

Oddelek: Šola
112385 (2005) Velki

Več podobnih tem