» »

Kako se naj učim slovenščino za maturo?

Kako se naj učim slovenščino za maturo?

sarma832 ::

No pojutrišnjem je matura iz slovenščine in imam problem. V šoli smo imeli gosko, vem da mi neboste verjeli in da boste rekli, da sem jaz kriv, vendar od slovnice nisem odnesel NIČ ker profesorica še sama ni znala. Žalostno, ampak res..niti ene stvari glede slovnice.
Edino kar znam so priredja/podredja in te stvari, ki smo jih delali še v osnovni šoli.

Sedaj pa me zanima, če ima kdo kakšen predlog, kaj naj v tem 1 dnevu se učim, da se prirpavim na maturo?

Unknown_001 ::

Če nisi polpismen idiot boš naredil BP. Pismo saj ni prvi tuj jezik ali pač? Mel boš mal bralnega razumevanja, skladnjo, kak stavek boš moral dopolnit. Vejice merkat, en sestavek spisat, pa kak primer prošnje ali vabila na primer napisat. Slednje si bolj poglej, saj ti lep del pik priskrbi ravno ta del.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Če si se spravil učit slovenščino za maturo en dan pred izpitom potem profesorica RESNO RESNO ni problem.
The truth is rarely pure and never simple.

frudi ::

Ah, ni treba pretiravati, noben predmet na maturi ne zahteva več kot en dan priprave.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

BivšiUser2 ::

frudi je izjavil:

Ah, ni treba pretiravati, noben predmet na maturi ne zahteva več kot en dan priprave.

Jp, en dan priprav za 4-letne strokovne je čist dovolj.
Bi pa fajn blo slišati kakšne nasvete za vodeno interpretacijo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

sarma832 ::

Sej pravim veččji del je ubistvoma kar nekaj, da se ne moreš naučit, oziroma moreš znat brat in razumeti slovenski jezik.

Par stvari pa je takih, sem našel neko knjigico "mala slovnica slovenskega jezika", to si jutri malo pogledam pa upam na najboljše :D

MasterTade ::

Treba je razlikovat splošno in poklicno maturo, splošna namreč zahteva precej več priprav
Mors omnia aequat

Invictus ::

Treba je razlikovati med učenjem in lenobo...

Kaj pa je OP delal prej 4 leta? Sviral k***u?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sarma832 ::

ma ja bolj kot ne sem res...

Nevem no v šoli nič od nič res, profesorica je kriva, vem da nerazumete, ampak to je res poseben primer nevem kakšne droge je jemala kot mlada da je to ostalo od nje.

Iz samoiniciative pa se ne mislim učit glasovnih premen (kaj mi bo to - a ti si se, invictus?

buttplugs ::

Invictus je izjavil:

Treba je razlikovati med učenjem in lenobo...

Kaj pa je OP delal prej 4 leta? Sviral k***u?

Če imaš talent, lahko sviraš kurcu vsaki dan vsaj po 25 ur na dan pa bo včasih dovolj en dan priprav. Upajmo, da ga ima.

crniangeo ::

Povej v katero solo hodis in ti povemo ce je res tako :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Pithlit ::

sarma832 je izjavil:

ma ja bolj kot ne sem res...

Nevem no v šoli nič od nič res, profesorica je kriva, vem da nerazumete, ampak to je res poseben primer nevem kakšne droge je jemala kot mlada da je to ostalo od nje.

Iz samoiniciative pa se ne mislim učit glasovnih premen (kaj mi bo to - a ti si se, invictus?

S takšno gramatiko se raje vdaj v usodo pa pejdi na drugi rok.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

sarma832 je izjavil:

ma ja bolj kot ne sem res...

Nevem no v šoli nič od nič res, profesorica je kriva, vem da nerazumete, ampak to je res poseben primer nevem kakšne droge je jemala kot mlada da je to ostalo od nje.

Iz samoiniciative pa se ne mislim učit glasovnih premen (kaj mi bo to - a ti si se, invictus?

Ah, spet en na novo vzgojen Slovenec, ki išče vzroke povsod drugje, samo pri sebi ne...

Glej, če so se ostali lahko naučili slovenščino pri isti profesorici, potem mogoče ni ona problem, ampak ti. Saj veš, če vsi delajo nekaj narobe, si mogoče ti tisti, ki dela narobe...

Mi še nismo imeli mature, drugače pa ja, sem se naučil celo slovnico. Čeprav imam žal še danes mal problemov s pravopisom. Zgleda se tega nikoli ne moreš naučiti dovolj dobro.

Ti si pa inštaliraj spellchecker za slovenščino v tvoj browser...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Thuban ::

sarma832 je izjavil:

od slovnice nisem odnesel NIČ ker profesorica še sama ni znala
....
Sedaj pa me zanima, če ima kdo kakšen predlog, kaj naj v tem 1 dnevu se učim, da se prirpavim na maturo?


Ne, ne verjamem ti. če se misliš za maturo učit 1 dan pred izpitom mi lahko verjameš da ni bil problem v profesorici ;)


sarma832 je izjavil:

ma ja bolj kot ne sem res...

Nevem no v šoli nič od nič res, profesorica je kriva, vem da nerazumete, ampak to je res poseben primer nevem kakšne droge je jemala kot mlada da je to ostalo od nje.

Iz samoiniciative pa se ne mislim učit glasovnih premen (kaj mi bo to - a ti si se, invictus?




potem pa piši in govori kot povprečen južnjak ki je šele včeraj prišel v našo deželo.
Profesorico obtožuješ neznanja in jemanja drog medtem ko si sam len da znoret. Sprijazni se da boš šel na drugi rok, do takrat pa se nauči kaj.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Pithlit ::

Mimogrede a to da od 32 dijakov jih 30 fasa popravca se lahko smatra kot nesposobna profesorica?
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

Katera šola? Oziroma smer? Klasična gimnazija najbrž niso, saj gimnazijci so ponavadi pismeni.

Phantomeye ::

Pithlit je izjavil:

Mimogrede a to da od 32 dijakov jih 30 fasa popravca se lahko smatra kot nesposobna profesorica?


lahko ja, lahko ne. Mi smo imeli takšno, ki je talala šuse ko za stavo. Smo imel sestanke. Ne bi ravno rekel, da je bla nesposobna. Samo res je sovražila dijake tehniških. Tudi z razlogom..včasih.

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Katera šola? Oziroma smer? Klasična gimnazija najbrž niso, saj gimnazijci so ponavadi pismeni.

TŠC/računalniški tehnik/matematika

Je pa bla profesorica frišna s faksa...
Life is as complicated as we make it...

TheKekec ::

Z reševanjem starih matur se boš navadil največ, ker vidiš kakšni tipi nalog se pojavljajo.
Lansko leto sem imel tudi sam splošno maturo in sem se slovenščino učil zgolj z reševanjem starih matur.

Invictus ::

Pithlit je izjavil:

Mimogrede a to da od 32 dijakov jih 30 fasa popravca se lahko smatra kot nesposobna profesorica?

Bi se morala prižgati kaka lučka pri delodajalcu.

Ker to pomeni da preprosto ne zna učiti. Ker za nered v razredu obstajajo drugi disciplinski ukrepi in ne šusi.

Lahko si pa kot prfoks na jebi veter, pa daš vsem 2. Da imaš konec leta mir in nespraskan avto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:



Ker to pomeni da preprosto ne zna učiti. Ker za nered v razredu obstajajo drugi disciplinski ukrepi in ne šusi.


Agree. Mi smo imeli pri enem strokovnem izbirnem na SŠ profesorja ki je bil včasih trener. Ma pr njemu smo bili vsi ko bube. Tud uni ki so bili navadno glasni. Pa ni nič kričal. Enostavno je bil tok fer človek da smo vsi imeli nek rešpekt do njega in do predmeta.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

KraitPay ::

Seveda se moraš pripravljat na maturo. Eni več drugi manj? Pri matematiki si moraš ogledati in osvežiti določene enačbe in postopke, pri slovenščini se napiflati vse pesnike in pisatelje, itd.
Če si ti tako intiligenten, da se ti ni bilo treba pripravljati, vsaka čast, vsi ostali, ki smo "normalni", smo morali odpreti kakšen zvezek/učbenik in osvežit znanje.

MasterTade ::

Pomembno je da čez 4 leta kaj delaš, posebej v zadnjem 4. letniku..Kako snov lahko potem le na hitro obnoviš pa ti bo šlo
Mors omnia aequat

kirvaMredep ::

MasterTade je izjavil:

Pomembno je da čez 4 leta kaj delaš, posebej v zadnjem 4. letniku..Kako snov lahko potem le na hitro obnoviš pa ti bo šlo

Če si se spravil učit slovenščino za maturo en dan pred izpitom potem profesorica RESNO RESNO ni problem.

Poanta mature je, da se za njo ne učiš, temveč zgolj ponoviš snov. Mavrik je menda ni opravil, glede na napisano.

Invictus ::

kirvaMredep je izjavil:


Poanta mature je, da se za njo ne učiš, temveč zgolj ponoviš snov. Mavrik je menda ni opravil, glede na napisano.

Poanta mature se j v Sloveniji že zdavnaj izgubila.

Sploh ker potem šole cel učni program namenijo za drkanje/piflanje za maturo, da bi s epa kaj koristnega naučili, pa pač ne.

Matura je omejila srednje šole pri izbiri učnega programa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje mature s pisanimi črkami (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
508629 (7003) gendale2018
»

Gimnazija Jesenice

Oddelek: Šola
358660 (5990) Yacked2
»

Ali je maturo potrebno opraviti

Oddelek: Šola
337464 (6322) Phantomeye
»

Matura (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8111092 (8404) Zajec123
»

Eseji v srednjih šolah?

Oddelek: Šola
459265 (8146) [D]emon

Več podobnih tem