» »

Samsung galaxy s

Samsung galaxy s

««
33 / 35
»»

;-) ::

Sem bil na iPhone, in še bom. Trenutno sem na Galaxy S...do plače potem pa nikoli več iz iPhone dol.

Kaj je to kernel, če mi kdo razloži na kratko? Je to isto kot "baseband" na iphone ?

Zdaj imam:
Android 2.3.4
I9000XXJVQ

kernel verison:
2.6.35.7-i9000XXJVQ-CL281085

Rom: DarkyROM JVQ v10.2

Darky Rom sem naložil, ker ga imam na Huawei Ideos in sem zadovoljen, mi je pa tudi zadnje čase po 2 mesecih neuporabe začel baterijo kurit, sedaj pa nevem ali je kriva baterija da je bila prazna tako dolgo ali rom. In zato ker ga je na easy naložit.

Goody ::

Darky ima sicer Darcore kernel. Tole kar imaš je že ene pol leta staro in ravno teli 2.3.4 so imeli ta bug. Če želiš Darky si daj gor 10.4.2. Sam imam pa gor ICS od teamhackung (na xda).

Nemixxx ::

se splača naložt na telefon ICS 4.0.3.?

http://forum.xda-developers.com/showthr...
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Xserces ::

ce mas prov velik aplikacij na telefonu... NE ker se ne delajo vse...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

$%&/() ::

Zdravo, vprašanje za yani2000, ravnokar nalagam Thunderbolt skripto po teh navodilih:

Instructions
Copy the CWM zip and all the addons you need to your internal sdcard
Mount /data, /system and /sdcard in CWM (IMPORTANT!) (When mounted, it will show "unmount /system" for example. This means that an unmounted partition will show a "mount /system" for the /system partition)
If you can't mount /sdcard or emmc, copy the bolt_scripts manually to your internal sdcard.
Install using CWM all the CWM zips without needing a reboot in between
Wait for bootup
Open up Script Manager and launch /sdcard/bolt_scripts/remount[device] (e.g. remounti9000) as Root (The skull icon) and as Boot (The wheel icon).
Open up Script Manager and launch /sdcard/bolt_scripts/sqlite_optimize as Root (The skull icon). This script can be used arbitrarily at anytime that you want. Don't load it as boot or copy it to init.d though, it'll significantly slow down your boot up as the script is a very long running script.
????
PROFIT


Zatakne se pri launch /sdcard/bolt_scripts/... namreč bolt_scripts direktorija pri meni sploh ni. KOlikor vem sem vse naredil po navodilih, mountal navedene folderje v CWM itd. Hvala za kakršnokoli pomoč.

Edit: Šele zdaj vidim alternativo, bom poskusil ročno kopirati bolt_scripts.

Disregard my inquiry, sem pogruntal zadevo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: $%&/() ()

gr33k3_ ::

Kupim telefon Galaxy S z razbitim ekranom/steklom itd...
''crknila'' mi je osnovna plošča...garancijo na RAM 2 so zavrnili zaradi nepooblaščenega spreminjanja programske opreme...popravilo DRAGO
imam pa že pri enem privatniku telefon dva mesca...kličem vsak teden...in vedno reče pokliči naslednji teden...čas je ,da zadevo vzamem v svoje roke =)

Hvala !

pišite na zasebca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gr33k3_ ()

yani2000 ::

Nadvse zanimivo!
Če ti je crknila matična plošča in s tem tudi notranji pomnilnik (nand/SD), kako pa so potem sploh ugotovili, da je bila nameščena nepooblaščena programska oprema?
Kaj ni nand/SD direkt gor prilotan na matično ploščo in ni možnosti, da ugotovijo da si karkoli nepooblaščenega gor nameščal?

gr33k3_ ::

Ja sej telefon je šel v recovery...pravzaprav mi je crknil usb in programska oprema je šla v pizdo...v recovery pa nisem mogel narediti nič same erore je metalo...sicer pa sem že dobil drugega gqlxyja z razbitim ekranom...
Hvala

yani2000 ::

Aja, double kill combo ti je telefon izvedu. :(
In potem so pri RAM2 šli ape-shi*, ko jih je vrglo v custom recovery namesto v standard recovery.
Škoda... v redkih primerih se tudi to zgodi, moral si imet res hudo nesrečo.
Sem pa že nekaj podobnega opazil tudi pri mojemu kolegu, ko ima Galaxy Ace in mu sploh noče USB zagrabit, če ima uptime več kot par minut.
Če ga hoče polnit ali pa priklopit na PC mora telefon restartat.

Dr_M ::

Samsungi majo garancijo samo toliko casa, dokler se kaj ne zjebe.
Kolega dal sgs spet na servis zaradi gpsa, pa so mu zavrnili, ker naj bi bil v stiku s tekocino. Potem je pa telefon doma odpru, pa je bičo samo pri enmu vijaku malo belo. Samo da ni treba popravljat.
Razmisljam, da bi si sam popravil gps, pa ko jebe ta ram2. Bi verjetno zlomil vrat unmu fegetu za pultom, ce bi mi zavrnil reklamacijo.

Andraz2 ::

Zdravo mene pa zanima če se da kako naložiti starejši os al pa kako popravt tega novega (2.3.4) namreč naložu sem tega z samsung kies in sedaj mi sem ter tja tipkovnica zasteka ali pa slika zamrzne. in mi javi en eror da se mora aplikacija zapret. potem pa resetiraš telefon in dela normalno naprej. dokler spet ne naredi isto. bi se dal to kako popravt? hvala

yani2000 ::

Andraz2 je izjavil:

Zdravo mene pa zanima če se da kako naložiti starejši os al pa kako popravt tega novega (2.3.4) namreč naložu sem tega z samsung kies in sedaj mi sem ter tja tipkovnica zasteka ali pa slika zamrzne. in mi javi en eror da se mora aplikacija zapret. potem pa resetiraš telefon in dela normalno naprej. dokler spet ne naredi isto. bi se dal to kako popravt? hvala

Jaz osebno ti ponujam dve možnosti:

1. Narediš hard-reset telefona (prvo obvezno backupiraj podatke (kontakte, aplikacije, sms-e,...) na telefonu IN vse podatke na SD kartici):
Greš v klicanje in vpišeš naslednjo številko: *2767*3855#
Pozor!: Telefon ti bo v trenutku resetiralo!
In potem namestiš nazaj vse aplikacije in restoraš kontakte in sms-e.

2. Naložiš kakšen custom ROM (za predloge glej moje zadnje post-e).

Najprej lahko izvedeš samo hard-reset in če nisi zadovoljen se spopadeš s kakšnimi custom ROM-i.
Če se boš odloču za hard-reset opcijo bi te prosil, da se čez nekaj dni še spomniš na slo-tech :D in poročaš če ti je hard-reset pomagal odpravit težavo.
Hvala!

Andraz2 ::

yani2000 je izjavil:

Andraz2 je izjavil:

Zdravo mene pa zanima če se da kako naložiti starejši os al pa kako popravt tega novega (2.3.4) namreč naložu sem tega z samsung kies in sedaj mi sem ter tja tipkovnica zasteka ali pa slika zamrzne. in mi javi en eror da se mora aplikacija zapret. potem pa resetiraš telefon in dela normalno naprej. dokler spet ne naredi isto. bi se dal to kako popravt? hvala

Jaz osebno ti ponujam dve možnosti:

1. Narediš hard-reset telefona (prvo obvezno backupiraj podatke (kontakte, aplikacije, sms-e,...) na telefonu IN vse podatke na SD kartici):
Greš v klicanje in vpišeš naslednjo številko: *2767*3855#
Pozor!: Telefon ti bo v trenutku resetiralo!
In potem namestiš nazaj vse aplikacije in restoraš kontakte in sms-e.

2. Naložiš kakšen custom ROM (za predloge glej moje zadnje post-e).

Najprej lahko izvedeš samo hard-reset in če nisi zadovoljen se spopadeš s kakšnimi custom ROM-i.
Če se boš odloču za hard-reset opcijo bi te prosil, da se čez nekaj dni še spomniš na slo-tech :D in poročaš če ti je hard-reset pomagal odpravit težavo.
Hvala!


hard reset sn probu vendar mi isto naredi. zgleda da bom moral na novo naložiti os. vendar sem zelo začetnik v tem. ker imam šele 14 dni androit sistem in kar sem prek kies updejtov, več pa neznam

yani2000 ::

Kateri hard-reset pa si izvedel?
Tega preko klicanja / vpisovanje številke ALI onega ko greš v nastavitve in izvedeš factory reset?

Andraz2 ::

oba najprej onega v nastavitvah potem pa še tega

Mr Hilter ::

Dr_M je izjavil:

Samsungi majo garancijo samo toliko casa, dokler se kaj ne zjebe.
Kolega dal sgs spet na servis zaradi gpsa, pa so mu zavrnili, ker naj bi bil v stiku s tekocino. Potem je pa telefon doma odpru, pa je bičo samo pri enmu vijaku malo belo. Samo da ni treba popravljat.
Razmisljam, da bi si sam popravil gps, pa ko jebe ta ram2. Bi verjetno zlomil vrat unmu fegetu za pultom, ce bi mi zavrnil reklamacijo.


+1
So mi trdili da je bil zmočen, čeprav indikator ''zmočitve'' tega ni kazal.
Ta RAM2 je res leglo strokovnjakov :(

Nemixxx ::

Hočem updatati telefon pa me zanima ker ROM je trenutno najbolj "smooth"tekoč za vsakdanjo uporaba pa tudi za performance.Trenutno imam tega:

http://forum.xda-developers.com/showthr...
---[ROM][ICS][IML74K] teamhacksung's CM9 ALPHA for Galaxy S (BUILD 17)--- prej sem mel nekaj časa build 15 kakšna pol leta proti koncu mi je začel rahlo štekat pa tud dosti bugov je blo in učeraj sem si naložil build 17 pa tudi opažam lag pa buge..Ušeč mi je ICS rad bi ostal na njemu ampak moti me ker nekatere aplikacije niso podprte in pol crashajo kaj mi predlagate?


Hvala
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

rdecaluc ::

Zdravo!

Imam eno težavo in sicer telefon se odkar se je spraznila baterija noče več polnit.

Prižge se, pokaže ekranček da se polni baterija, nato pa se v trenutku resetira in ponovno kaže ekranček in se resetira... in tako naprej.

Prižgat ga ne morem, ker je baterija očitno prazna.. mi je pa že nekajkrat počel čudne zadeve z nivojem baterije - po celi noči polnjenja je bila 2h kasneje baterija na 20%, nakar sem resetiral telefon in je bila na 85% :S.

Ali ima kdo kakšno idejo?
Est modus in rebus. ,typos

Lion29 ::

ja je sla baterija... baterije so potrosni material, bo treba po novo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

rdecaluc ::

Jao.. nimam nikogar pri roki, da bi lahko to potestiral :/. Nebi rad dal denarja, če je potem nekaj drugega pokvarjeno.

A je varjanta, da bi mi v kakšnem mobi centru to omogočili, da stestiram?
Est modus in rebus. ,typos

Beki ::

Kaj predlagate....

Imam naložen verzijo 2.3.4 .... In dam "Programsko posodobitev" da bi mi updatal na 2.3.6 ampak piše... Nobena posodobitev ni na voljo....

rdecaluc ::

Lep pozdrav!

Ali ima kdo kakšno idejo kje bi lahko dobil poceni ekran za SGS1?

Hvala
Est modus in rebus. ,typos

Dr_M ::

Ebay.

rdecaluc ::

Kakšnega ranga pa bi bile te cene.. za 150€ so se tu ponudili da bi zamenjali. Čeprav zanimivo.. meni telefon sedaj dela :D. Je pa baje pokvarjen.
Est modus in rebus. ,typos

Lion29 ::

kaj pa ce bi ti pogledal namesto da nas gnjavis tle?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Žiga- ::

Mene pa zanima zakaj mi tako slabo lovi signal? Naložen imam MiUi rom 2.3.7

S prejšnim telefonom mi je na lokacijah, kjer sedaj ni popolnoma nič signala normalno vleklo.

rdecaluc ::

Lion29 se nisi naučil, da je bolje molčat ko nimaš nič pametnega za povedat?

Ne sprašujem zaradi tega ker nisem pogledal.. ampak tebi se ne mislim razlagat.
Est modus in rebus. ,typos

dunda ::

Zelo dobra kombinacija za SGS je ICS AOKP (trenutno build 40), kernel Semaphore 1.2.5 in modem JW4. Hitrost, zanesljivost in sprejem (telefon, data, wifi, gps) odlični. Meni trenutno ne deluje le video, pa ne uspem ugotoviti zakaj (možno, da je kakšen hrošč v zadnjem buildu), ampak videa itak ne snemam skoraj nikoli. Priporočam.
https://www.kacnje.eu

dunda ::

Sem šel preverit in našel rešitev za težavo z videom. Namestiti je potrebno patch ... definitivno najboljši ROM.
https://www.kacnje.eu

Dr_M ::

Jest ne morem met ICSa, ker majo usi kerneli modifikacijo barv, tko da mam zmeri moder ekran.

dunda ::

Tega sicer ne razumem ... ampak bo že nek razlog :D
https://www.kacnje.eu

rdecaluc ::

Dunda po katerem vodiču pa si šel?
Est modus in rebus. ,typos

Dr_M ::

dunda je izjavil:

Tega sicer ne razumem ... ampak bo že nek razlog :D



Enak problem sem imel z GB kerneli, sploh semaphore, dokler ni izdal stock color verzije. Ja zgleda precej cudno. Vse je modre barve.

dunda ::

rdecaluc je izjavil:

Dunda po katerem vodiču pa si šel?

Se že dolgo pripravljam, da bi naredil svoj vodič - pa nekako ne najdem časa.

Sicer pa predlagam:
- najprej tale ROM
- JW4 radio (modem)
- potem Google Appse
- potem Semaphore kernel 1.2.5 (lahko tudi s verzijo za več pomnilnika)
- potem patch za delovanje videa

V tej kombinaciji meni že pol leta (sicer je bilo vmes že nekaj verzij, saj so razvijalci zelo pridni) telefon deluje odlično.
https://www.kacnje.eu

Goody ::

dunda je izjavil:

Sem šel preverit in našel rešitev za težavo z videom. Namestiti je potrebno patch ... definitivno najboljši ROM.


;) Verjetno nisi SLIMa probal, je precej boljši (ja sem, za razliko od tebe, probal oba ;))

Dr_M je izjavil:

Jest ne morem met ICSa, ker majo usi kerneli modifikacijo barv, tko da mam zmeri moder ekran.


saj barve si lahko prilagodiš oziroma nastaviš v nastavitvah oz. z aplikacijo. CM9 in njegovi kloni imajo svojo varianto za nastavljanje barv (v nastavitvah), nekateri kerneli pa imajo tki voodoo colours, kjer barve nastaviš z aplikacijo, ki jo dobiš na marketu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

dunda ::

@cink44:
Sem poskusil - že pred meseci. Res ti sedajle ne bi znal povedati, kaj me je že motilo, ampak takrat me nekaj je. Vem pa, da me je privabilo ime - kar rad imam slim ROMe.
AOKP je res super zadeva, v omenjeni kombinaciji sploh. Ampak nič hudega, če si našel kaj drugega. Sam sedaj kar vzrajam na omenjenem. Dokler me ne bo nič motilo, ni potrebe po drugem.
https://www.kacnje.eu

Dr_M ::

saj barvesilahko prilagodišoziroma nastaviš v nastavitvah oz. z aplikacijo. CM9 in njegovi kloni imajo svojo varianto za nastavljanje barv (v nastavitvah), nekateri kerneli pa imajo tki voodoo colours, kjer barve nastaviš z aplikacijo, ki jo dobiš na marketu.


Vem,da se da nastavit, ampak pri meni se ze pri bootu vse zjebe.
Tist zacetni napis, ki je sicer bel, se pri mojmu telefonu po 2 sekundah spremeni v modrega.

Goody ::

Absolutno, flešat non stop je brezveze (če ti ni v zabavo, meni občasno je) če ti ustreza je to to. AOKP sem probal verzijo 39 (od sixstringa, oziroma "official aokp, probal sem tudi Gummy, ki je malo modificiran. Oba sta po mojih izkušnjah bolj zatikajoča kot slim, ampak mogoče je razlog kakšna neumna kombinacija aplikacij...)

Sicer pa imava enak kernel (no jaz imam s verzijo, ki ti da več free RAMa sam rabiš patch ali pa SLIM rom) in modem JW4...

dunda ::

Ali potem ne moreš spremeniti barv? Sicer sedajle ne najdem imena aplikacije (mogoče AOKP v buildu 40 tega nima?), vendar vem, da je bila.
https://www.kacnje.eu

Goody ::

Dr_M je izjavil:

saj barvesilahko prilagodišoziroma nastaviš v nastavitvah oz. z aplikacijo. CM9 in njegovi kloni imajo svojo varianto za nastavljanje barv (v nastavitvah), nekateri kerneli pa imajo tki voodoo colours, kjer barve nastaviš z aplikacijo, ki jo dobiš na marketu.


Vem,da se da nastavit, ampak pri meni se ze pri bootu vse zjebe.
Tist zacetni napis, ki je sicer bel, se pri mojmu telefonu po 2 sekundah spremeni v modrega.


huh, tega pa še nisem zasledil. Si ugotovil ali ima še kdo drug takšno težavo (na xda recimo)?

Dr_M ::

Nisem zasledil, da bi kdo imel, predvidevam pa, da je bilo nekaj tezav, glede na to, da je izsel tudi semaphore stock color za GB.

dunda ::

Goody je izjavil:

Absolutno, flešat non stop je brezveze (če ti ni v zabavo, meni občasno je) če ti ustreza je to to. AOKP sem probal verzijo 39 (od sixstringa, oziroma "official aokp, probal sem tudi Gummy, ki je malo modificiran. Oba sta po mojih izkušnjah bolj zatikajoča kot slim, ampak mogoče je razlog kakšna neumna kombinacija aplikacij...)

Sicer pa imava enak kernel (no jaz imam s verzijo, ki ti da več free RAMa sam rabiš patch ali pa SLIM rom) in modem JW4...


Saj potem sva pa na precej podobnem - jaz sem popoldan (na pohodniški poti 8-)) zamenjal na s verzijo. Sem jo že imel, pa nisem imel patcha, sedaj ga imam. Res deluje super. Tale Semaphore je zakon (Stratosek pa sploh odziven razvijalec). Modem pa JW4 za naše kraje.
https://www.kacnje.eu

rdecaluc ::

Dunda te lahko prosim za linke JW4 modena, GApps ter video patcha :>. Tok je teh verzij da res ne vem katero bi :S
Est modus in rebus. ,typos

dunda ::

rdecaluc je izjavil:

Dunda te lahko prosim za linke JW4 modena, GApps ter video patcha :>. Tok je teh verzij da res ne vem katero bi :S

Verjamem - sedajle nimam časa, ker se mi že mudi. Če ti ne bo nihče ustregel, ti pošljem zadeve.
https://www.kacnje.eu

dunda ::

rdecaluc je izjavil:

Dunda te lahko prosim za linke JW4 modena, GApps ter video patcha :>. Tok je teh verzij da res ne vem katero bi :S

Glede na to, da ti še nihče ni odgovoril, sem poiskal povezave do tistih verzij, ki jih TRENUTNO uporabljam:
- JW4 modem
- Gapps
- Video patch za ICS
- ROM AOKP build 40 - izberi pravo verzijo
- Kernel Semaphore 1.2.5s - ta 's' je verzija, ki omogoča malo več pomnilnika

Seveda se nekatere zadeve kar hitro spreminjajo (predvsem kernel in ROM). Načelni postopek sem opisal včeraj. Ni posebne zadeve. Če lahko greš v recovery, potem pač namestiš omenjene ZIP datoteke in to je skoraj vse. Če prihajaš iz kakšnega drugega ROMA ali imaš težave, potem se močno priporoča WIPE/CLEAR. Med posameznimi buildi pa ni nujno, če pa slučajno ne bi delovalo, pa tudi WIPE.
Meni omenjena kombinacija res lepo, hitro in zanesljivo deluje.
https://www.kacnje.eu

rdecaluc ::

Najlepša hvala!
Est modus in rebus. ,typos

dunda ::

rdecaluc je izjavil:

Najlepša hvala!

Null problemo. Upam, da ti bo koristilo.
https://www.kacnje.eu

rdecaluc ::

Aja.. kateri CM9 rom uporablaš?

Pa ali si imel kakšne težave z Google Play.. meni error 921 meče ven :S
Est modus in rebus. ,typos

dunda ::

Uporabljam AOKP ROM.
Deluje pa mi vse. Če slučajno kaj ne, očitno nisem še nikoli uporabil :-)
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

rdecaluc ::

Sem na koncu uporabil en drug rom.. ICS in vse, le mnogo bolj preprost :D. Za enkrat navdušen nad odzivnostjo :P
Est modus in rebus. ,typos
««
33 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770332393 (149412) medenko
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275571 (4340) bdoxx
»

Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6111467 (10388) BOCo.
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711064 (8644) Lonsarg
»

Samsung vs. Htc vs. Iphone vs. Sony Ericsson... Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
233499 (2854) klinker

Več podobnih tem