» »

Samsung galaxy s

Samsung galaxy s

««
2 / 35
»»

lurker ::

Kids, just don't hold it like that...

M-XXXX ::

lurker je izjavil:

Kids, just don't hold it like that...


Probal zdajle na dveh Galaxy S telefonih in na nobenem se ni pojavil problem v videoposnetku zgoraj...

lurker ::

Mja, to isto, da nimajo problemov, govorijo miljoni ljudi z iPhone4.

Free bumpers for Galaxy S?!:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

d0rK ::

Več tožb pa pravi, da je problem pri iPhone 4ki.


Free tissues for iPhone 4 owners? :))

lurker ::

Upam, da. Upam, da še kaj dobijo zastonj. Kupci od Appla veliko pričakujejo.

Od Samsunga ne pričakujejo nič. Če z enim prstom gredo iz 5 na 0 črtic, se jim to pri Samsungu/Nokii/HTCju/RIMu ipd. ne zdi nič kaj takega.

js osebno ::

Z enim prstom je to nemogoče narediti.

Edit: Razen pri iPhonu4, seveda.

Zgodovina sprememb…

lurker ::

Dejstvo je, da nekateri ljudje dejansko tako primejo telefon, da jim precej degradira signal. Velja za iPhone4, Galaxy Ass, N1 etc. Za te ljudi velja 'Don't hold it that way!'. Btw, to niti ni pogruntal Jobs, HTC in ostali so imeli to napisano v svojih manualih že prej. Skratka, stara in nezanimiva stvar.

Zanimiva stvar so pričakovanja medijev in tudi uporabnikov. Polovica medijev je pričakovala/zahtevala recall iPhone4. Galaxy Ass problem bo pa dobil 41 ogledov na YouTubu. Nobody cares, sej so vendar kupili Samsunga, tu se pričakuje, da polovica stvari ne deluje, druga polovica pa samo polovično. Da se Droid redno resetira ne boš prebral nikjer (razen na kakih obskurnih forumih, kjer razlagajo, da to pa res ni noben problem).

Druga zanimiva stvar so reakcije Nokie, RIMa, HTCja... Na začetku so se delali norca in posmehljivo razlagali kako njihove telefone lahko uporabljaš praktično v atomskem zaklonišču, sedaj jočejo, da Applovi in tisoči YouTube posnetkov z smrtnimi objemi njihovih telefonov škodijo mobilni industriji. Da naj se Apple neha delat norca iz njih. Da bi bilo najbolje, če bi se po netu delali norca samo iz Applovih anten. Really?! Včasih se mi zdi, kot da je Apple pred 3 leti skočil med same šmrkave tabornike in je imel zato tako lahko delo.

d0rK ::

Kje torej ti vidiš razlog, da podobna ogorčenja niso bila izražena že prej, če je problem enako pereč in vseprisoten?

Sem prijel Samsunga kot kaže video, ni problema.

lurker ::

d0rK je izjavil:

Kje torej ti vidiš razlog, da podobna ogorčenja niso bila izražena že prej, če je problem enako pereč in vseprisoten?

Sem prijel Samsunga kot kaže video, ni problema.
Sem že dvakrat povedal. Nobenega ogorčenja ni, ker se nihče ne sekira, če Samsung ne dela. Malo smo se sekirali, ko je N1 dropal klice, ker smo za kak dan naivno mislil, da bo Android imel referenčni hw&sw za katerim bo stal kdo, ki ima vsaj malo ugleda (Google).

Drugače pa tudi iPhone4 miljoni primejo v death grip, pa nimajo problema. Nekateri pa imajo problem. In je tudi prav, da se o njem govori. Tudi je prav, da jim Apple da free bumperje in da lahko uporabniki tudi v roku enega meseca BREZ kakršnegakoli problema vrnejo telefon. Upam tudi, da se bo Antennagate Applu močno poznal, ko bodo nosili $$$ v banko (me tudi ne gane, če je stvar medijsko prenapihnjena), ker ni zdravo, da ena firma iz nule praktično čez noč zmečka vse ostale playerje (čeprav so pomoje bolj prayerji, ker edino kar počnejo je, da molijo, da Apple kaj zajebe - celo tako resignirani so, da slavijo Appleov zajeb že, če ima Apple pri kaki stvari isti problem kot oni. Vedno so tako tepeni, da se jim 0:0 v drugi tretjini 3. tekme zdi že velika zmaga. Patetiki.).

yani2000 ::

Tudi jaz sem ga prijel tako kot kaže na posnetku in nobene razlike.
Vem da pa da sem že nekajkrat poskušal zajet zgornji in spodnji del za demonstracijski prikaz, da ni samo iPhone 4 prizadet in je stvar delovala.
Enkrat me je celo vrglo na edge z 0 črticami.
Zaj pa še pozitivna stvar... zakaj za hudiča se tako sekirate glede tega?!?!?!?!
Ko sem prvič bral o tem problemu na Engadgetu in si pogledal tiste filmčke sem se samo na veliko smejal, ker sem vedel da bilokatero podjetje nebi dalo ven telefona, ki ga nebi prej testirali v eni izmed njegovih primarnih funkcionalnosti.
Get real folk in nehte s tem media HYPE USA style norostmi.... prosim! Hvala!
Če koga še kaj zanima glede Galaxy S pa se naj kr javi in na dan z vprašanjem.

PacificBlue ::

Če koga še kaj zanima glede Galaxy S pa se naj kr javi in na dan z vprašanjem.


Mene zanima, zakaj so problemi z mtp usb gonilnikom? Ker meni ne uspe povezat Galaxy S z računalnikom..;((
Imam pa windows 7, 64 bitno
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

yani2000 ::

Na žalost ne uporabljam Windowsov. V Ubuntu mi je takoj prepoznalo Galaxy S.
Razlogov je lahko več:
- Mountal si pogone v telefonu, ko si ga priklopil (v notification baru)?
- USB Debugging vklopi: Settings-->Applications-->Development
- Prav tako bi naj bili problemi z različnimi launcherji (ADW,LauncherPro), to moraš izklopit preden ga priklopiš na USB.

Je pa drugač nekaj teh tem na XDA, po zelo hitrem postopku sem ti eno tule našu: http://forum.xda-developers.com/showthr...

PacificBlue ::

No zdaj mi je pa uspelo, sem samo instaliral Kies, ga zagnal, vklopil Galaxy S v usb, in voila dela:)..Thanks anyway;)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Lion29 ::

danes sem hotu it malo pogledat tega mobila... nikjer ga ni vec [:S]
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PacificBlue ::

škoda;)

Kdo ve, katero aplikacijo bi bilo potrebno nalozit za gps? Gledam na youtube tole Sygic Mobile Maps 10. Je to plačljiva varianta, ali obstaja kaj for free?

Sicer mi je pa ta mobitel zelo vsec..cel vau:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

yani2000 ::

Gor sem si naložu kr vse tri navigacijske programe (Motonav, Sygic, Navigon) + EU mape. Sprobal sem jih pa glih tolko da sem jih zagnal in sem vidu da vse tri normalno delajo in ti tako ne morem nobene predlagat.
Dobijo se pa na pašniku oz. v divjini. :P

Lion29 ::

mimogrede... po slikah sodec mobitel ponuja vibrant varianto galaxy S...

na engadgetu sem mal bral... se mi bolj dopade captivate

oz. ne... celo neka 3ja verzija

 mobitelova verzija galaxy S

mobitelova verzija galaxy S



ki ima nek knofic na sredini
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Grey ::

Sej bo tudi ponuju samo to verzijo, ostale 2 sta za ameriške mobilne operaterje.

ssdnzalo ::

V sredo sem nabavil tega Galaxya S, po katerem so se mi že nekaj časa cedile sline...
Vendar pa je bil že prvi stik s telefonom popolnoma porazen...skoraj ne morem verjeti, da naredi Samsung telefon višjega cenovnega razreda iz kup cenene plastike ( takšne izdelave sem bil do sedaj vajen samo pri Nokijah )... :):):)
Kljub temu, da ima telefon res osupljiv super amoled zaslon, je zelo odziven in hiter ( malo mi sicer steka ko odpiram sporočila in zadnje klice ), sem z njim zaradi kvalitete izdelave zelo razočaran...mirne vesti si upam trditi, da je izdelava Galaxya na najnižjem možnem nivoju, če ga primerjam z novejšimi Android telefoni kot so HTC Desire, HTC Legend, Sony Ericsson Xperia X10...itd.

Samsung me je tokrat res pošteno razočaral !!!

Onlyx ::

in zakaj nisi pred nakupom šel v trgovino in ga prej malo sprobal?

Se pa tudi meni veliko bolj dopade ohišje npr. Desire-ja, sploh ker se ne pozna vsak odtis prsta. (predvidevam, da je to pri Galaxy-ju problem)

lurker ::

ssdnzalo je izjavil:

Samsung me je tokrat res pošteno razočaral !!!

Hitr na twitter jokat. Mogoče ti Samsung pošlje free Galaxy, erm, wait, mogoče ti Apple pošlje free iPhone4.

Lion29 ::

lurker... v cem je point tvojega posta?

meni se zdi njegov post zelo uporaben... sem dobil informacijo iz prve roke in boim ko si ga bom sel ogledat bil pozoren na to, da vidim, ce me to tolk moti
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

btw, a kdo ve, kdaj pridejo nove zaloge na mobitel?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PacificBlue ::

Ponavadi dobavljajo robo po sredah.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

dunda ::

Prejle je bilo nekaj govora o ohišju. Sam sem včeraj ravno napisal short review tega Samsunga na svojem blogu in imam ravno nasprotno mnenje. Pričakoval sem slabšo izdelavo. Pri meni telefoni precej trpijo (pogosti padci, vlaga, zmrzal - skratka zunanje delovanje), pa se mi za touchphone tale SGS sploh ne zdi slab. No, vsaj za sedaj. Več pa, ko pride zima ali me dobi kakšen dež na prostem :D
https://www.kacnje.eu

Lion29 ::

@dunda: Oprosti ampak tale review je grozen.. tako vsebinsko kot slovnično..

najbolj sem se nasmejal ob tem:

Be aware that you can't synchronize notes and tasks from Exchange without thirty part apps
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

dunda ::

Hvala za pripombo. Tisto omenjeno napako sem popravil. Za druge pa sedajle nimam časa (in tudi znanja). Vsebinske pa mi z veseljem sporoči.
Načeloma na blogu pišem v angleščini le zadeve povezane s fotografijo, kjer dnevno dobivam vprašanja s teh področij v angleščini. Sicer raje pišem v slovenščini. Tole je prva zadeva povezana s telefonijo ...
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

d0rK ::

Lion29 je izjavil:

lurker... v cem je point tvojega posta?

Ni pointa. Fanboyovsko bluzenje, pač.

lurker ::

A je sploh kdo prebral link? Point je, da če si malo bolj medijsko izpostavljen (seveda pomaga, če si zaposlen v kaki firmi, ki je lastniško povezana s kakim Apple haterskim blogom) in malo pojamraš čez iPhone, dobiš free Galaxy-ja.

Seveda je vse skupaj zmenjeno, še vseeno pa se mi zdi to briljantni marketing. V današnjih časih je komuniciranje preko socialnih omrežij čedalje močnejše. Apple skliče PR meeting za 'tradicionalne' medije, objavlja videote death gripov ostalih telefonov na spletni strani. Blažev žegn. Po drugi strani lahko Samsung s tremi šenkanimi plastičnimi Galaxyiji povzroči, da bo vsak, ki ima blog/twitter in je malo (precej?) naiven, jamral kako zanič je njegov iPhone4 (čeprav ga sploh nima) in upal, da mu Samsung pošlje vsaj tega Galaxyja. Genijalno.

Kaj je tu fanboyejevskega bo pa d0rK utemeljil. Al pa ne bo.

yani2000 ::

Glede plastičnega/poceni ohišja Galaxy S-a... tista dolga tipka na levi strani za glasnost se je že malce obrabla in sedaj ko potresem telefon se sliši kako jo meče sem ter tja.

Lion29 ::

yani2000 je izjavil:

Glede plastičnega/poceni ohišja Galaxy S-a... tista dolga tipka na levi strani za glasnost se je že malce obrabla in sedaj ko potresem telefon se sliši kako jo meče sem ter tja.


mah, skoda :8)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

trnvpeti ::

kolk drzi baterija na galaxy S?
razni reviewi dajo minut avtonomiji baterije, pa plastiki, in pocasno nalaganje aplikacij(dolocenih)

yani2000 ::

Baterija mi ob KONSTANTNI uporabi (trenutno se ne morem ločit od njega) drži celi dan.
To velja za čas po enem tednu, prej sem ga moral 2x dnevno polnit (traja nekaj polnenj, da pride baterija do polne kapacitete).
Sem pa ugotovil da če bi dal na 2G-only in izklopil auto-sync in res zelo zelo malo uporabljal telefon bi lahko kamot zdržal 3-5 dni.

trnvpeti ::

skype ti dela?
kako je z pocasnim delovanjem programov?

dej povej, kaj te recimo moti na galaxy S

yani2000 ::

trnvpeti je izjavil:


skype ti dela?

Sicer obstaja neki Skype Lite Beta za android, sam ga ne nameravam sprobat.
Sem pa sprobal Fring preko gtalk in ugotovil, da me tisti na drugi strani zelo zelo slabo sliši (menda mislijo pri Fringu še to odpravit).
Kaj voice preko MSN Live v Fring-u ne gre? Nekak noče poklicat... :|

trnvpeti je izjavil:


kako je z pocasnim delovanjem programov?

Pri programih se mi rečmo 3x-5x na dan pojavi za kake 3 sec črni ekran.
Tudi ko sem npr. v neki aplikaciji (Settings, Contacts,...) in pritisnem Home gumb včasih traja nekaj sec da se telefon spomni da mora it v home screen. :|
Sam kot sem rekel, to se mi ne dogaja pogosto.

trnvpeti je izjavil:

dej povej, kaj te recimo moti na galaxy S

Hmm... večkaj... sam ni tak grozno. :)
Najprej bi začel pri Samsungovem marketingu... pozabli so, da imajo TV-Out ter ko sem pri Mobitelu za foro vprašal, če imajo TV-Out mi je hotla po hitrem postopku podturit enega z nekim širokim vtičom (pravi je tisti z 3,5mm jack), sam pač OK, saj trgovka ni mogla vedet.
Potem so čist pozabli, da je Samsung eden izmed prvih smartphonov z žiroskopom... mislim kaj razmišljajo pri Samsungu?!?! Kaj so high??? Pri Applu tole oglašujejo kot nekaj čist revolucionarnega (no, saj tudi FaceTime sam pustmo to za drugo temo...).
Motijo me še buggy skup spisane android aplikacije ki ponorijo in ti nabijejo 100% CPU in mi izsrkajo baterijo (Vreme SLO, A Online Radio/Cherry Rplayer,...), sam to ni Galaxy S kriv.
Wifi je obupen razen, če si 20m stran od routerja in da je max 1 stena vmes, pol še nekak gre!!!
No, druga me pa osebno nič ne moti.
Aja, pa moram poudarit, da sem vedoč za občasne blackoute in občasno počasnost kupil tole. Zakaj? Zato ker so že naredili več popravkov za tole, sam se mi še ne ljubi s tem ukvarjat, bom pa enkrat to odpravu in bo to postal telefon skoraj brez napak (khm... zanič Wifi).

trnvpeti ::

no za wifi pa se nisem slisal, da je tko slabo
je pa wifi kljucen pri smartphone

Lion29 ::

ja nmeni je pomemben, ker tle pr nas je gsm signal zlo slab... in mobitel ponuja storitev komunikator, da se laho prek wifija povezem in uporabljam voiop, kot da bi z gsm... torej klici se pokazejo iz moje stevilke, in tudi prejemam normalno klice...racunajo pa 3 evre na mesec za to :8)

sicer sem pa jaz tle od ruterja oddaljen 6m z eno steno vmes.. pol nebi smelo biti problemov...

a kaj veste kdaj bo uradno samsun zrihtal froyota na galaxy s tulifonih?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DuleKrtola ::

ja nmeni je pomemben, ker tle pr nas je gsm signal zlo slab... in mobitel ponuja storitev komunikator, da se laho prek wifija povezem in uporabljam voiop, kot da bi z gsm... torej klici se pokazejo iz moje stevilke, in tudi prejemam normalno klice...racunajo pa 3 evre na mesec za to


Simobil tudi ponuja to? Na sajtu nič ne piše, da bi imel to storitev.

djordjevic ::

Beri pozorneje, pisal je za Mobitel. Sicer pa je tudi pri Simobilu na voljo SiVoip storitev.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lion29 ::

DuleKrtola je izjavil:

Simobil tudi ponuja to? Na sajtu nič ne piše, da bi imel to storitev.


haha, sem bil unikrat ravno v ljubljani na enem od simobilovih centrov... pra vprasam, ce tudi oni to ponujajo, pa mi gospodicna zatrjuje, da ja.. da novi mobiteli omogocajo srfanje po internetu....

sem ji reku ne... jaz bi rad vedel, ce ponujate tudi moznost, da lahko preko wifija (voIP) sprejemas in oddajas klice... pa je rekla.. gospod, nebi vedela, povprasajte v kaksnem drugem simobilovem centru

:D:D:D

djordjevic je izjavil:

Beri pozorneje, pisal je za Mobitel. Sicer pa je tudi pri Simobilu na voljo SiVoip storitev.


gledam zdaj, pa vidim, da je to SiNaIp in ne SiVoIP :)

link
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

BALAST ::

Seveda lah VoIP-aš prek wifija, sam to vprašanje je tako splošno nespecifično kot bi prodajalca vozil vprašal ali imajo klimo in kakšen plin je v njej.

trnvpeti ::

beta!

DuleKrtola ::

djordjevic je izjavil:

Beri pozorneje, pisal je za Mobitel. Sicer pa je tudi pri Simobilu na voljo SiVoip storitev.


Mislim, da bolj pozorno berem kot ti. Vem da piše za mobitel, zato sem pa vprašal, če imajo to tudi pri simobilu, glede na to, da na njihovem sajtu nisem našel te storitve.

Lion29, ty za link

djordjevic ::

Lion29 je izjavil:

pa vidim, da je to SiNaIp in ne SiVoIP :)

Ah, tomatoes, tomatos ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

yani2000 ::

Me je kolega opozoril, da sem mogoče malce premalo poudaril, da je telefon nasplošno ODLIČEN. :))
Sem aprila bil pri Mobitelu in že v rokah držal Desire ampak sem že takrat vedel, da pride ta telefon vn in sem rajši počakal in DA izplačalo se je (še posebej zaradi tega sranja, ki ga je Mobitel naredu z ceno naročnine in podatki --> sedaj vsaj vem pri čem sem in v kaj se spuščam).
Meni osebno se mi zdi ta telefon boljši od HTC Desire.
Eni na XDA jamrajo, da imajo zelo slab GPS signal, jaz sem ga parkrat testiral in se mi je natančnost v nekaj sekundah spustila na 5m.
Aja, pa vidim da še noben ni napisal... stock firmware je že "XWJG1" naložen gor.
Še ena malenkost glede baterije... oglaševali so da Super AMOLED pokuri 20% manj baterije... sicer ne vem koliko pokuri navaden AMOLED, sam tule je pri avtomatski svetilnosti pokurlo 70% baterije, sedaj sem vsepovsod naredu na minimalno svetilnost in mi še vseeno pokuri 50% baterije.
Sem pa dal najnižjo svetilnost zaradi tega, ker je že pri tej svetilnosti odlična vidljivost (99% časa), maksimalno svetilnost rabim samo, če stojim sred ceste in direkt v sonce tiščim ekran in neki berem.

red_point ::

odločam se za nakup tega telefona, pa sm mau gledou te dodatne baterije pa to. če je mogoče že kdo naročal kaj takega. mogoče tud za ker drug telefon pa kako se to kj obnese? lp

DuleKrtola ::

Danes testiram simobilov Si.naIP in je kr u redu. Simobilov client na PCju dela ok, ob dohodnem klicu zazvoni celo kaki 2 sekundi prej kot telefon. :) Za mac in linux afaik ni aplikacije, ampak verjetno se da uporabljat v kaki 3rd party SIP aplikaciji.
Fring na n5800 ima malo težav, včasih dela včasih ne dobi zveze. Imam slab signal v stanovanju, in večinoma rabim samo kadar sem za kompom, tako da ni tak problem, če na fonu ne dela najbolje. Je pa pol leta zastonj, potem 2EUR na mesec, kuri pa minute iz naročenega paketa.

Lion29 ::

ma klinac, sem klical anes, so rekli, da dobijo komaj konec avgusta :8)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

dunda ::

Tako jim tudi na tehnik.mobitel.si (pri včerajšnji recenziji piše).
https://www.kacnje.eu

branc ::

yani2000: ti je ratal kakšen certifikat naložit gor? Npr. NLB Klik? Uraden odgovor NLBja je, da to zaenkrat še ni možno na Androidu, ampak forumi pravijo drugače, je pa izjemno zapleten proces...
««
2 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770332358 (149377) medenko
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275570 (4339) bdoxx
»

Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6111460 (10381) BOCo.
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711060 (8640) Lonsarg
»

Samsung vs. Htc vs. Iphone vs. Sony Ericsson... Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
233497 (2852) klinker

Več podobnih tem