» »

Kako zaustaviti CHKDSK?

Kako zaustaviti CHKDSK?

kmetek ::

Včeraj sem dal skenirati vse diske, ki imam pa nisem pričakoval, da bo hudičevo tako dolgo delalo - celi dan pa še ne konča?

Kako prekiniti CHKDSK? Bi se dalo iti v safe mode in tam kaj sčarati?

fosil ::

ctrl+c ?
Tako je!

kmetek ::

nope

bluefish ::

Zapreš CMD.

SomeOneNew ::

V kolikor si dal samo v read mode, potem ni problema. Enostavno zapri okno/reštartaj mašino in je problem rešen.

Če si pa zagnal v pisalnem načinu (/f ali /r), potem pa bolje, da počakaš do konca. V nasprotnem primeru ti lahko zaježka alokacijsko tabelo oz. celo pripelje do izgube podatkov. V vsakem primeru ga boš moral še enkrat zagnat v pisalnem načinu, da vsaj preveriš (če ne že probaš popravit) škodo.

Ko enkrat zaženeš chkdsk, ga ne moreš na lep način prekiniti.

telexdell ::

To pa je prekletstvo vsak dan večjih diskov. Tako razne defragmacije, preverjanje virusov ipd traja vedno dlje in jih zato uporabljamo vedno manj. Zaradi tega postajajo sistemi neučinkoviti s polno odvečne navlake. Da izboljšamo stanje nadgradimo sistem in dodamo disk ali obstoječega zamenjamo z večjim. In tako je krog prekletstva sklenjen.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

solatko ::

Jaz uporabljam za sistem max 120GB diske, ravno zaradi tega. Za backup-iranje in podatkovne, niti ni pomembno, daš da dela v ozadju.

kmetek ::

igordeluxe: imel sem f/ ali /r ja :(

Samo ko je res čekiral cel dan......hehe.

solatko, potem vse inštaliral drugam?

fosil ::

Jaz uporabljam za sistem max 120GB diske, ravno zaradi tega. Za backup-iranje in podatkovne, niti ni pomembno, daš da dela v ozadju

Danes tok majhnih disk sploh ne dobiš več, razen SSD-jev.
Je pa vprašanje ali se to res splača, glede na to da so novi(večji) diski praviloma hitrejši.
Tako je!

solatko ::

fosil - 120GB diski se normalno dobijo, samo so precej dražji p/p in jih ljudje zato ne kupujejo, je pa velik problem, ko je potrebno defragmentirati 2T disk s sistemom, traja kar enih 40ur.
V tem času, ko bo zmanjkalo diskov do 250GB(še kar sprejemljivo), se bodo pa tudi SSD pocenil.

zee ::

Imam diskovno polje velikosti ~5 TB, ki ga v dveh letih nisem se nikoli defragmentiral. Performanse so taksne kot prvi dan.

V naslednjih dneh bom postavil se vecje diskovno polje (~10 TB), ki ga tudi ne bom defragmentiral.

Defragmentiranje je tako ali tako potrebno samo, ce uporabljas primitivne datotecne sisteme (FAT16, FAT32).

EDIT: slovnica
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

kmetek ::

jaz tudi nisem že dolgo časa defragmentiral.....a ni bilo včasih to potrebno večkrat?

celebro ::

V Windows 7 je defragmentacija privzeto vklopljena in se izvrši enkrat tedensko, če je potrebno. Je pa toliko izboljšana, da je običajno sploh ne opaziš in se lahko kadarkoli prekine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5812266 (7747) carota
»

NAS za torrente

Oddelek: Loža
233134 (1920) merilec
»

BSOD pri branju iz usb diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
5681 (618) krneki0001
»

Apple

Oddelek: Strojna oprema
332426 (1884) Jebiveter
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534517 (3871) Boky

Več podobnih tem